PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحقيقات جالب يك غيرمسلمان درمورد تاثيرات «الله» بر انسان

matrix
1st November 2009, 03:10 PM
يك پژوهشگر هلندى غيرمسلمان اخيراً تحقيقى در دانشگاه آمستردام انجام داده و به اين نتيجه رسيده كه ذكر كلمه جلاله الله و تكرار آن، موجب آرامش روحى مى شود و استرس و نگرانى را از بدن انسان دور مى كند.

اين پژوهشگر غيرمسلمان هلند مى گويد: پس از انجام تحقيقاتى سه ساله روى تعداد زيادى مسلمان كه قرآن مى خوانند، به اين نتيجه رسيدم كه ذكر كلمه جلاله الله و تكرار آن، موجب آرامش روحى مى شود و استرس و نگرانى را از بدن انسان دور مى كند و نيز به تنفس انسان نظم و ترتيب مى دهد. وى در ادامه افزود: بسيارى از اين مسلمانان كه روى آنان تحقيق مى كردم از بيمارى هاى مختلف روحى و روانى رنج مى بردند. من حتى در تحقيقاتم از افراد غيرمسلمان نيز استفاده كرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذكر الله كردم و نتيجه باز هم همان بود. خودم نيز از اين نتيجه به شدت غافلگير شدم زيرا تاثير آن بر روى افراد افسرده، نااميد و نگران، تاثيرى چشمگير و عجيب بود. اين پژوهشگر هلندى همچنين گفت: از نظر پزشكى برايم ثابت شد كه حرف الف كه كلمه الله با آن شروع مى شود، از بخش بالايى سينه انسان خارج شده و باعث تنظيم تنفس مى شود، به ويژه اگر تكرار شود و اين تنظيم تنفس به انسان آرامش روحى مى دهد. حرف لام كه حرف دوم الله است نيز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانى دهان مى شود. تكرار شدن اين حركت كه در كلمه الله تشديد دارد نيز در تنظيم و ترتيب تنفس تاثيرگذار است. اما حرف هاء حركتى به ريه مى دهد و بر دستگاه تنفسى و در نتيجه قلب تاثير بسيار خوبى دارد و موجب تنظيم ضربان قلب مى شود. به راستى كه قرآن كريم در آيه اى كريمه مى فرمايد: الذين آمنوا وتطمئن قلوبهم بذكر اللهالا بذكر الله تطمئن القلوب. با توجه به اينكه در ماه مبارك رمضان به سر مى بريم، نيك است ذكر نام جلاله را فراموش نكنيم.

AvAstiN
10th November 2009, 11:05 PM
پروفسور ماسارو ايموتو هم كه نام الله رو بر روي بطري آب نوشت، شكل بلورهاي آب بسيار زيبا شده بود

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد