PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال خروجي ماشين لباسشوئي براي آبياري باغچه مناسب است؟

علي پارسا
9th May 2015, 08:05 AM
سلام،
ببخشيد من مي خواستم ببينم آب خروجي از ماشين لباسشوئي که حاوي پودر شوينده است آيا براي گياهان مضر است؟ آيا مي توان آن را براي آبياري گلدانها و باغچه به کار برد که در مصرف آب صرفه جويي گردد؟
اصولا" ترکيبات پودر ماشين حاوي عناصر مضر هست يا اينکه ممکن است حتي مفيد هم باشد؟
پيشاپيش از توجه دوستان تشکر مي نمايم.

معمار حانیه
9th May 2015, 09:27 PM
سلام،
ببخشيد من مي خواستم ببينم آب خروجي از ماشين لباسشوئي که حاوي پودر شوينده است آيا براي گياهان مضر است؟ آيا مي توان آن را براي آبياري گلدانها و باغچه به کار برد که در مصرف آب صرفه جويي گردد؟
اصولا" ترکيبات پودر ماشين حاوي عناصر مضر هست يا اينکه ممکن است حتي مفيد هم باشد؟

سلام از نظر شخصی من. که البته علمش ندارم اینه که
مضره چرا؟
چون خب گیاهان یک جانداره. ومصلا به یک موجود جاندار اب کثیف بدی چ حالی میشه>؟
گیاهان به اب تمیر وسالم احتیاج دارند..

به نظرم مضره

علي پارسا
10th May 2015, 08:06 AM
سلام از نظر شخصی من. که البته علمش ندارم اینه که
مضره چرا؟
چون خب گیاهان یک جانداره. ومصلا به یک موجود جاندار اب کثیف بدی چ حالی میشه>؟
گیاهان به اب تمیر وسالم احتیاج دارند..

به نظرم مضره

ممنونم، من هم همين فکر را مي کردم، ولي يک کم شک کردم، آب کثيف لزوما" مانع رشد گياهان نيست، چند وقت پيش اگر يادتان باشد بحثي بود تحت اين عنوان که سبزي هاي کشت شده در اطراف تهران از فاضلاب تهران آبياري مي گردد و لذا ممکن است براي خوردن ضرر داشته باشد يعني آن فاضلاب اثري در رشد گياهان نداشت و فقط خوردن آن گياهان براي انسان ممکن بود مضراتي داشته باشد.
من هم اطلاع علمي ندارم ولي طبق همين اطلاعات عمومي، چيزي که مي دانم اين است که ظاهرا" چيزهايي مثل نمک و آهک براي گياهان مضر است ..... ولي نيترات براي گياهان مفيد هم هست، حال اگر ترکيبات پودر لباسشوئي فقط حاوي نيترات ها و امثالهم باشد (البته به اندازه) لذا شايد براي گياهان مفيد هم باشد، ضمنا" مي شود اولين آبي که لباسها با آن شسته مي شود را دور ريخت ولي حداقل آبهاي شستشوهاي بعدي و آبهايي که براي آبکشي استفاده مي شود را اگر مفيد باشد استفاده کنيم.
باز هم ممنونم از توجه دوستان

*FATIMA*
22nd May 2015, 06:00 PM
سلام،
خير ، اين مواد براى گياهان مضره يكي از اين عوامل وجود نيترات بيش از حد است و ... [nishkhand]

البته يه راهكار داره ! استفاده از آن براى دفع شته ، كنه و ...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد