PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث هدفتان از ازدواج چیست؟

مدیر تالار روانشناسی
30th April 2015, 11:38 PM
به نام خدا

سلام [golrooz]

ازدواج بخشی از زندگی است ، می تواند باشد و هم نباشد (به هر دلیلی) ولی بخش مهمی از زندگی است

کسی که تصمیم به ازدواج می گیرد فرآیندی را طی کرده تا بتواند در این قسمت مهم و موقعیت جدید از زندگیش بطور سالم وارد شده و نتایج مثبتی عایدش گردد.

دوستان و کاربران سایت در سن ازدواج یا نزدیک به این سن هستند، و قاعدتا باید اهداف و برنامه هایی برای این مرحله از زندگیشان داشته باشند،

با این مقدمه موضوع بحث هفتگی مشخص شد[cheshmak]

موضوع بحث :

دوستانی که قصد ازدواج دارند ===>> هدفتان از ازدواج چیست؟ چه معیارایی برای خودتان در نظر دارید؟ آیا مشاوره در این زمینه را لازم می دانید؟

دوستانی که قراره در آینده به این بخش مهم از زندگیشان بپردازند===>> ازدواج را چگونه تعریف می کنید، در واقع چه انتظاری از ازدواج دارید؟

[golrooz]از دوستان متاهل دعوت می شود تا با در اختیار گذاشتن تجربیات مفیدشان بحث را همراهی کنند[golrooz]

دوستان خوبم فعلا در راستای سئوالات پاسخگو باشید تا بعد از جمع بندی به نکات دیگر بپردازییم،

ضمنا این موضوع به پیشنهاد یکی از کاربران محترم می باشد.

حسنعلی ابراهیمی سعید
1st May 2015, 01:04 AM
سلام
اجرای دستور خدا وسنت پیامبر گرامی اسلام(ص)
بدون ازدواج هیچ شخصی کامل نیست
تشکیل خانواده وایجاد محل امن روحی وجسمی
ارادت

488
1st May 2015, 09:48 AM
ازدواج زاییده ی ذهن مریض شماست به قول خودتون جناب مدیر تالار با خویشتنداری میشه به قسمت های دیگه زندگی پرداخت. ازدواج=بدبختی

سروه74
1st May 2015, 10:33 AM
راستش من خودم تاچنذسال پیش اصلا دلم نمیخواست ازدواج کنم اماالان که فکرشومیکنم
واقعا اگه کسی باشه که من ودرک کنه وبامن وجه مشترک داشته باشه
میتونه ارامش خاصی بهم بده مطمئنا

نارون1
1st May 2015, 11:46 AM
سلام

تشكر ميكنم از مدير تالار روانشناسي به خاطر ايجاد بحث

ازدواج اگر با معيارها ( معيارهاي كلي و جزيي ) و شناخت درست صورت بگيره , مايه ارامش رواني زوجين مي شود .

توصيه مي شود قبل از ازدواج , مشاوره صورت بگيرد , زيرا انجام ازمونهاي مناسب و پيشنهادهايي كه توسط روانشناس مربوطه صورت مي گيرد

براي شروع و ادامه زندگي زناشويي بسيار مفيد مي باشد .

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

تشكر ميكنم از مدير تالار روانشناسي به خاطر ايجاد بحث

ازدواج اگر با معيارها ( معيارهاي كلي و جزيي ) و شناخت درست صورت بگيره , مايه ارامش رواني زوجين مي شود .

توصيه مي شود قبل از ازدواج , مشاوره صورت بگيرد , زيرا انجام ازمونهاي مناسب و پيشنهادهايي كه توسط روانشناس مربوطه صورت مي گيرد

براي شروع و ادامه زندگي زناشويي بسيار مفيد مي باشد .

نارون1
1st May 2015, 11:47 AM
ازدواج زاییده ی ذهن مریض شماست به قول خودتون جناب مدیر تالار با خویشتنداری میشه به قسمت های دیگه زندگی پرداخت. ازدواج=بدبختی

سلام

من دوتا سوال از خدمتتون داشتم :

تعريف شما از بدبختي چيه ?

چه چيز ازدواج را مايه بدبختي ميدونين ? و چطور ?

488
1st May 2015, 12:03 PM
سلام

من دوتا سوال از خدمتتون داشتم :

تعريف شما از بدبختي چيه ?

چه چيز ازدواج را مايه بدبختي ميدونين ? و چطور ?

سلام. من خودم این تجربه را داشتم، به اقایان هم توصیه میکنم به این خواسته نامشروع تن ندهند. کنار امدن با جماعت خناس غیر ممکنه. البته نه همه ی خانم ها بلکه تعداد اندکی از لشگر ابرهه. نمیشه همه رو با هم قیاس کرد. اما برخی از بانوان محترم حتی انسان رو با حیوان قیاس میکنند که واقعا جای تاسف داره برای ان دسته از کسانی که چنین فکر پوچ و بیهوده ای دارند.

مدیر تالار روانشناسی
1st May 2015, 12:29 PM

سلام. من خودم این تجربه را داشتم، به اقایان هم توصیه میکنم به این خواسته نامشروع تن ندهند. کنار امدن با جماعت خناس غیر ممکنه. البته نه همه ی خانم ها بلکه تعداد اندکی از لشگر ابرهه. نمیشه همه رو با هم قیاس کرد. اما برخی از بانوان محترم حتی انسان رو با حیوان قیاس میکنند که واقعا جای تاسف داره برای ان دسته از کسانی که چنین فکر پوچ و بیهوده ای دارند.

با تشکر از ایکه تو بحث حضور دارید،

صحبت از خویشتنداری شما نشان از آن دارد که قصد ازدواج دارید و شرایط فراهم نیست،

جمله بعدیتان هم نشان از تجربه تلخ دارد! ولی خوبه که هنوز میتوانید خوب از بد را جدا کنید و نقش منفی بعضی رویدادها را تعمیم ندهید،

شما چه انتظاری از ازدواج داشتید و یا دارید؟

منظورتان از خواسته نامشروع را بیشتر توضیح بدین.

با شما موافقم در مورد تاسفی که بابت افرادی که انسان را با انسان قیاس ندارند و تفاوتهای جنسیتی و فردی را نادیده می گیرند.

مدیر تالار روانشناسی
1st May 2015, 12:34 PM
راستش من خودم تاچنذسال پیش اصلا دلم نمیخواست ازدواج کنم اماالان که فکرشومیکنم
واقعا اگه کسی باشه که من ودرک کنه وبامن وجه مشترک داشته باشه
میتونه ارامش خاصی بهم بده مطمئنا

سلام سروه جان

منظورتون از اینکه یکی باشه که شما رو درک کنه یعنی تفاوتهای فردی شما با خودش را بفهمد و تفاهم داشته باشید،(برداشت من از جمله شما)

با توجه به جمله بالا وجه اشتراک چجوری بوجود میاد؟ یا انتظارتان از اشتراک چیست؟

سروه74
1st May 2015, 01:32 PM
سلام سروه جان

منظورتون از اینکه یکی باشه که شما رو درک کنه یعنی تفاوتهای فردی شما با خودش را بفهمد و تفاهم داشته باشید،(برداشت من از جمله شما)

با توجه به جمله بالا وجه اشتراک چجوری بوجود میاد؟ یا انتظارتان از اشتراک چیست؟

بله دقیقا منظورم اینه که تفاوت های فردی من رودرک کنه
مطمئنا باحرف زدن این وجه اشتراک به وجودمیاد واینکه بعضی انتظارات هم که مربوط به مادیات هست اگه پایین بیاد مطمئنا این اشتراک هابه وجودمیاد

masoume.a.92
1st May 2015, 01:33 PM
هدفتان از ازدواج چیست؟ چه معیارایی برای خودتان در نظر دارید؟ آیا مشاوره در این زمینه را لازم می دانید؟

هدفام از ازدواج :

کامل شدن دین و اجرای دستور خدا و پیامبر

مستقل شدن در خیلی از موضوعات زندگیم

برآورده شدن تمام نیاز هایی که خدا در یک زن قرار داده مثلا:

دریافت حمایات روحی و ذهنی و جسمی و دریافت آرامش همه جانبه

مثلا زن نیاز داره که یک تکیه گاه مطمئن داشته باشه که همیشه حامی یا حتی مدافع و مشوقش باشه

زن اگه بخواد تنها زندگی کنه خیلی از نقاط غریزی که خدا نهادش قرار داده باید از بین ببره یا کمرنگ کنه
مثلا: زنی که برای درآوردن پول سخت کار کنه خیلی جاها مجبوره خوی مردانه داشته باشه تا گلیمش رو از آب بکشه بیرون
باید لطافتش رو از بین ببره تا بتونه خودش تکیه گاه خودش یا حتی دیگران باشه
چون ذات زن اینجوریه که وقتی به کسی تکیه کنه زندگیش زندگی واقعی و خوب خواهد بود نه اینکه خودش تکیه گاه خودش یا دیگران باشه... چون نه جسم و نه روحش تحمل این سنگینی رو نداره
(این فقط یک نمونه بود نمونه های بسیاری ایراد در تنهایی زندگی کردن زنان هست، من جمله خطراتی که سر راهشون وجود داره و و و ...)

انسان توی مسیر زندگیش نیاز داره برای رسیدن به اهدافش با کسی که باهاش همفکر و همسو هست و مطمئنه که خیر و صلاحش رو میخواد ازش مشورت و کمک همه جانبه بگیره تا در انتخاب مسیر ها و روش ها موفق بشه

کسی که وقتی بهش فکر میکنه یک انگیزه و یک نقطه مثبت توی ذهنش روشن بشه

اینطوری توی مسیر زندگی و رسیدن به اهدافش خیلی موفق تر خواهد بود

یکی شدن با یک نفر خیلی شیرینه، همه ی این موارد همون "خوشبختی" میتونه باشه که همه دنبالشن...

هدف نهایی میتونه از مجموع تمام این چیز ها و چیزاهایی که تو ذهنم نیومد بگم ( [nishkhand] ) رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی و رسیدن به خدا باشه

ازدواج را چگونه تعریف می کنید، در واقع چه انتظاری از ازدواج دارید؟

یکی شدن دونفر در تمام جنبه های زندگی، خدا همه چیز رو زوج آفریده. طبق فرمایش خودش در قرآن

به نظر من انسان هم تا زوج نشه یک انسان کامل نیست

درواقع بعد از ازدواج یک زن و یک مرد با هم یک انسان کامل رو تشکیل میدن

انتظاراتم رو فک کنم یه چیزایی بالا گفتم دیگه !

[golrooz]از دوستان متاهل دعوت می شود تا با در اختیار گذاشتن تجربیات مفیدشان بحث را همراهی کنند[golrooz]

دقیق مشخص نکردید چی میخواید تا ما بگیم! [nishkhand]

masoume.a.92
1st May 2015, 01:41 PM
آها اینو نگفتم
مشاوره هم بعله البته با یک مشاور خوب نه هرکسی که اسمش مشاور هست!
چه قبل از ازدواج و چه بعد از اون مشاوره چیز بسیار خوب و کمک کننده ای هست

معیار هم:
معیار های من بیشتر از نظر عقیدتی و فرهنگی و شخصیتی خود فرد و خانواده اش بودن
در مرحله بعدی هم مسائل کاری و مالی و اون نیروی تکیه گاه بودن و قدرت اداره کردن یک خانواده درواقع اینکه چقد از یک نفر میشه تلاش و جسارت در کار و فعالیت های زندگی رو دید...

Dr.vet
1st May 2015, 01:51 PM

شما مطمئنی رشتتون روانشناسیه دوست عزیز؟؟؟؟

نارون1
1st May 2015, 02:09 PM

ممنون

بله , من هم به همه انسانها (خانم و اقا ) توصيه ميكنم به خواسته ها و اعمال نامشروع تن ندهند .

ولي ازدواج ,امري پسنديده , شرعي و قانوني هست , البته با رعايت نكات بسيار

شما پاسخ من را ندادين … من از شما ميخام دلايلتون رو بيان كنيد.

مسلما همانطور كه شما گفتين نميشه اين موضوع رو تعميم داد , شكست در ازدواج و… , ممكن است

به دليل انتخاب اشتباه , مسير اشتباه و … باشه

من واقعا متاسفم كه اين رويداد ناگوار براي شما رخ داده است ولي همه چيز سياه و سفيد نيست

مي توان با بهره مثبت از تجربيات ,به زندگي رنگ و بوي ديگر داد .

488
1st May 2015, 02:19 PM
با تشکر از ایکه تو بحث حضور دارید،

صحبت از خویشتنداری شما نشان از آن دارد که قصد ازدواج دارید و شرایط فراهم نیست،

جمله بعدیتان هم نشان از تجربه تلخ دارد! ولی خوبه که هنوز میتوانید خوب از بد را جدا کنید و نقش منفی بعضی رویدادها را تعمیم ندهید،

شما چه انتظاری از ازدواج داشتید و یا دارید؟

منظورتان از خواسته نامشروع را بیشتر توضیح بدین.

با شما موافقم در مورد تاسفی که بابت افرادی که انسان را با انسان قیاس ندارند و تفاوتهای جنسیتی و فردی را نادیده می گیرند.

اصلا قصد ازدواج ندارم منظورم از خویشتنداری این بود که نباید به مسائل جنسی زیاد توجه کرد. خواسته نامشروع: انسان گاهی خواسته های نامعقولی دارد که باید به عقل سلیم رجوع کند تا بهترین تصمیم را اتخاذ کند. تجربه بسیار تلخ منو خودتون میدونید جناب مدیر تالار

nezamehadafmand
1st May 2015, 06:53 PM
موضوعات مشابهی که توسط سید حسام سید حسینی قهه(nezamehadafmand) طرح و بیان گردیده است هم از قلم نیفتد.

- آیا ویژگی و معیارهای ازدواج دریک مکتب جامع، کامل و متعالی در شناخت، پیشگیری، درمان بیماری ها؛ نقش اساسی دارد؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)

- من هم می خواهم بدانم؛شجره ای برای پیوند زناشویی
(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118102)
- ستاد امورخیرخواهانه پژوهشگران و اندیشمندان مکتب متعالی(شیعه) با محوریت ازدواج جوانان (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118249)

- اهمیت و نقش جایگاه داستان در مکتب متعالی(شیعه) برای مشاوره ازدواج چطور و چگونه است ؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117835)

- ازدواج؛ ﺧﺸﺖ اول و ﺳﻨﮓ ﺑﻨﺎي نهاد خانواده؛ می خواهم معیارها و ملاک های صحیح و درست ازدواج را بشناسم. (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118942)

- تفکر و اندیشه خیرخواهانه؛ راه و روش های تحقیق در اینترنت؛ چطور و چگونه براي ازدواج تحقيق كنيم؟ (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119057)

Capitan Totti
1st May 2015, 07:47 PM
دقیق نمیدونم !

باید اعتراف کنم

چشم چشم دو ابرو ؛ یکیشه !

حسنعلی ابراهیمی سعید
1st May 2015, 09:38 PM

یکی از بزرگواران جوابتان را دادند منهم سعی میکنم مکمل حرفهای ایشان را داشته باشم
اگر با این ذهنیت پیش بروید همیشه دچار سوء رفتار ومریض حال خواهید بود
بهتره با دید مثبت به اطراف خود بنگرید
مادر خودتان را فرض کنید مثل یک فرشته هست حتی اگر منطقی نباشند
خواهر خودتان را ببینید وقتی شما را نمی بیند دلش برایتان لک میزنه
و...
همه را با یک چوب نرانید
ممکن هست یک بار با شکست مواجه شده باشید !!!!!!
آنهم انشاالله ختم بخیر است وعاقبت خوشی را برایتان خواهد داشت
منتظر دعوت شما برای شرکت در جشن عروستانم
یکباره نترسی که پیش دوستان وآشنایان با حضور من شرمنده شوی !!!؟؟؟
بلد هست زیبا حرف بزنم(سالها در سر صبحگاه برای سربازان ودرجه داران وافسران حرف زده ام وتمرین دارم)
وبه لطف شما دوستان آنقدر داریم که بتوانیم یک شاخه گل دستمان باشد
انشاالله

مدیر تالار روانشناسی
1st May 2015, 10:00 PM
دقیق نمیدونم !

باید اعتراف کنم

چشم چشم دو ابرو ؛ یکیشه !

سلام

توصیه میکنم برای دانستن دقیق بحث را دنبال کنید تا از نظرات و تجربیات دوستان استفاده کنید.

موفق باشید

"مهدی"
1st May 2015, 10:15 PM
هدف از ازدواج که مشخص هست و رسیدن به آرامش هست.
ولی من به شخصه فکر نمیکنم شخصی رو بتونم پیدا کنم که این حس رو باهاش تجربه کنم. از وقتی هم که به روانشناس مراجعه کردم در این فکر مطمئن تر شدم.

Capitan Totti
1st May 2015, 10:35 PM
سلام

توصیه میکنم برای دانستن دقیق بحث را دنبال کنید تا از نظرات و تجربیات دوستان استفاده کنید.

موفق باشید

راستش من یه زنی میخوام در وهله اول بنان گوش بده!

دوم؛ اهل شعر و ادب و فرهنگ باشه

سوم؛ چشم چشم دو ابروش خوب باشه[esteghbal]!

سوم؛ هم رشته ایم باشه...

چرا ؟!

چون دو تا مدیر بزرگ !! میتونن یه فرزندی داشته باشن در حد رئیس جمهور !

در واقع اینا همش دلیل های کوچکی بود برای رسیدن به دلیل اصلی !

هدف اصلی : عشق...!

عشقی که بتونه منو به عشق اولم !! "میهن" برسونه

در واقعا کسی که در کنارش؛ علاوه بر اون حس آرامش و عشق و...؛

بتواند زمینه ساز خدمت به میهن را در من بیشتر انگیزش کنه!

ولی همه ی اینها یک پیش شرط دارد؛ بقول حافظ

اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را
به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را..!

نارون1
1st May 2015, 11:56 PM
هدف از ازدواج که مشخص هست و رسیدن به آرامش هست.
ولی من به شخصه فکر نمیکنم شخصی رو بتونم پیدا کنم که این حس رو باهاش تجربه کنم. از وقتی هم که به روانشناس مراجعه کردم در این فکر مطمئن تر شدم.

سلام

هدف از ازدواج رو خيلي خوب بيان كردين

ميتونم بپرسم چه چيزي مانع از رسيدن شما به اين هدف و رسيدن به ارامش در زندگي مشترك در اينده ميشه ? تا حدي كه شما رو

به اطمينان ميرسونه ?

"VICTOR"
2nd May 2015, 11:36 PM
سلام
عجب از حرکت در جهت عدم سوت و کوری ، و سپاس

خب میشه من یه سؤال بپرسم؟ اګر صلاح و به جا نمی دونید ، مختارید در حذف [golrooz]

من یکی از مهمترین معیارهام این هست که شخص مقابل ، کاملاً اهل سفر باشه و به ویژه از نوعی که به دنبال ناشناخته ها باشه ، نه سفری که اغلب افراد میرن و خیلی عادی!

سفر به روستاها و شناخت ساکنینشون ، مکان های ناب ، جاهایی که طبیعت بکر هست و انسان کمه ، کویر نوردی ، کوه نوردی ، سفر به صورت کنکاش ، حرکت در صبح زود ، با یک برنامه تقریبی و غیره

البته معیارها زیاد هستن مثل ایمان که یکی از مهمترین هاست ، و خیلی موارد هم در برخوردهای اول مشخص میشن ، اما این مورد سفر تقریباً خیلی های دیګه که مد نظر من هست رو پوشش میده

سؤال من اینه : چطور میشه به طور غیر مستقیم با یه سری ترفند کشف کرد که آیا شخص چنین ویژګی ای داره یا خیر؟! [nadanestan]

اګر پاسخ ګرفتم ، بیشتر در بحث شرکت می کنم [golrooz]

میترا پوررحیم
3rd May 2015, 12:08 AM
سلام دوستان این تاپیکتون موضوع خوبی داره ولی یه پیشنهاد اول بیایم وانتظاراتی که از هم داریم رو بنویسیم یعنی اینکه یک دختر از پسر چه توقعی داره و یک پسر از دختر چه توقعی داره چون به نظر من هنوز دقیقا خواسته هامون از یکدیگر رو نمیدونیم واقعا نمیدونیم از طرف مقابل چه انتظاری داریم و باید چجوری باشه شاید اطلاعات من ضعیفه و شما اطلاع داشته باشید ولی من به جواب برسم ممنون میشم از موضوع جالبتون ممنون

شهلا گ
3rd May 2015, 01:44 AM
با سلام
اگر کمی به فطرت خودمون رجوع کنیم بی شک هدف از ازدواج رو خواهیم یافت
توی یه ازدواج سالم زن و مرد به آرامش روحی و جسمی میرسند
زن آرامش مرد رو سبب میشه و مرد آسایش زن رو
به نظرم بهترین هدفی که یک فرد میتونه از زندگی مشترک باشه احساس امنیت ، آرامش ، آسایش ، داشتن یک حامی
و کسی که توی هر شرایطی میتونی روش حساب کنی
اما اینکه بسیاری از زندگیهای مشترک نه تنها به آرامش نمیرسند بلکه آرامش قبل از ازدواج رو هم از دست میدهند نشون از این داره که ما داریم برخلاف فطرتمون حرکت میکنیم

nezamehadafmand
3rd May 2015, 07:51 AM
آنچه در این موضوع مهم(ازدواج) است و با توجه به شناخت مکتبی متعالی بهتر می توان به موضوع(ازدواج) پرداخت چرا که با توجه به عدم شناخت چنین مکتبی از سوی جامعه علمی(حوزوی و دانشگاهی در ایران و جهان) مشکلات بسیاری تا کنون لا ینحل مانده است.البته این سوال برای عزیزان به وجود می آید که طرح کننده چنین سوالی(سیدحسام سیدحسینی قهه پژوهشگر و نویسنده نظام هدفمند) خود چه تلاشی برای شناخت چنین مکتب متعالی برای ازدواج انجام داده است؟!

موضوعاتی که تا کنون توسط سید حسام سید حسینی قهه(nezamehadafmand)در همین سایت طرح و بیان گردیده است:

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)- آیا ویژگی و معیارهای ازدواج دریک مکتب جامع، کامل و متعالی در شناخت، پیشگیری، درمان بیماری ها؛ نقش اساسی دارد؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)

- من هم می خواهم بدانم؛شجره ای برای پیوند زناشویی (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118102)

- ستاد امورخیرخواهانه پژوهشگران و اندیشمندان مکتب متعالی(شیعه) با محوریت ازدواج جوانان (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118249)

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118249)

- اهمیت و نقش جایگاه داستان در مکتب متعالی(شیعه) برای مشاوره ازدواج چطور و چگونه است ؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117835)

- ازدواج؛ ﺧﺸﺖ اول و ﺳﻨﮓ ﺑﻨﺎي نهاد خانواده؛ می خواهم معیارها و ملاک های صحیح و درست ازدواج را بشناسم. (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118942)

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118942)

- تفکر و اندیشه خیرخواهانه؛ راه و روش های تحقیق در اینترنت؛ چطور و چگونه براي ازدواج تحقيق كنيم؟ (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119057)

488
3rd May 2015, 08:39 AM
سلام دوست عزیز بهتره شعار ندیم. درک متقابل از هم نکته ی کلیدی است که متاسفانه اکثر افراد به ان توجه ندارند.

mamadshumakher
3rd May 2015, 12:31 PM
به طور فطری به ازدواج نیاز داریم.

هدف از ازدواج برای من ورود به محیط و شرایط جدید و متناسب با سن و سال نیاز های من هست.
همانطور که در کودکی دوست دارم پدرو مادرم تمام توجهشان بمن باشند.همانطور که در کودکی فرمانبردار محض هستم.در نوجوانی دوست ندارم فرمانبردار محض باشم بلکه دوست دارم با پدرم و مادرم دوست باشم و مشورت بگیرم و با هم سنو سالان خودم وقت بگذرانم.و همانطور که دوست دارم در جوانی مستقل باشم و حتی بیشتر از در چشم و توجه بودن پدر و مادر و بقیه در چشم خودم باشم.در مرحله بعد میخوام زیر یک سقف با همسری که در عین تکیه گاه بودن برای من تکیه گاهش باشم.و در مراحل بعد زندگی فرمان ده باشم.و باز در مراحل بعد دوست و مشورت دهنده فرزندم باشم.

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 05:43 PM
سلام

سؤال من اینه : چطور میشه به طور غیر مستقیم با یه سری ترفند کشف کرد که آیا شخص چنین ویژګی ای داره یا خیر؟! [nadanestan]

اګر پاسخ ګرفتم ، بیشتر در بحث شرکت می کنم [golrooz]

سلام
ممنون از حضورتون

چرا ترفند؟!
در جلسات حضوری که معمولا برای آشنایی صورت میگیره میشه سئوال پرسید،

مثلا به اینصورت : شما نظرتون راجع به سفر رفتن چیه؟
بقیه سئوالا خب بستگی به جواب داره ، برفرض استقبال می کنن و نظر مثبت دارن در این زمینه،

تا حالا سفر خارجی هم داشتین؟
سفر با خانواده رو ترجیح میدین یا با دوستان یا با تور گردشگری و...

خوش بگذره [cheshmak]

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 05:46 PM
سلام دوستان این تاپیکتون موضوع خوبی داره ولی یه پیشنهاد اول بیایم وانتظاراتی که از هم داریم رو بنویسیم یعنی اینکه یک دختر از پسر چه توقعی داره و یک پسر از دختر چه توقعی داره چون به نظر من هنوز دقیقا خواسته هامون از یکدیگر رو نمیدونیم واقعا نمیدونیم از طرف مقابل چه انتظاری داریم و باید چجوری باشه شاید اطلاعات من ضعیفه و شما اطلاع داشته باشید ولی من به جواب برسم ممنون میشم از موضوع جالبتون ممنون

سلام
ممنون از حضورتون و پیشنهاد خوب شما

میترا جان از اول شروع کردیم ، که فاعل قصد و هدفش از اصل قضیه چیه یه سری که بحث رفت جلو ان شاالله جمع بندی میکنم میریم سراغ قسمتهای دیگه، (گاماس ،گاماس)[cheshmak]

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 05:54 PM
سلام دوست عزیز بهتره شعار ندیم. درک متقابل از هم نکته ی کلیدی است که متاسفانه اکثر افراد به ان توجه ندارند.

سلام جناب 488

حضورتان در بحث مایه دلگرمی ماست هرچند،
شما به سئوالات قبلی دوستان بطور واضح و شفاف جواب ندادین ،[labkhand]

در ادامه بحث حتما به مسئله مهمی (روابط متقابل) که اشاره کردید خواهیم پرداخت ان شاالله.

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 05:59 PM
آنچه در این موضوع مهم(ازدواج) است و با توجه به شناخت مکتبی متعالی بهتر می توان به موضوع(ازدواج) پرداخت چرا که با توجه به عدم شناخت چنین مکتبی از سوی جامعه علمی(حوزوی و دانشگاهی در ایران و جهان) مشکلات بسیاری تا کنون لا ینحل مانده است.البته این سوال برای عزیزان به وجود می آید که طرح کننده چنین سوالی(سیدحسام سیدحسینی قهه پژوهشگر و نویسنده نظام هدفمند) خود چه تلاشی برای شناخت چنین مکتب متعالی برای ازدواج انجام داده است؟!

موضوعاتی که تا کنون توسط سید حسام سید حسینی قهه(nezamehadafmand)در همین سایت طرح و بیان گردیده است:

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)- آیا ویژگی و معیارهای ازدواج دریک مکتب جامع، کامل و متعالی در شناخت، پیشگیری، درمان بیماری ها؛ نقش اساسی دارد؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117290)
- من هم می خواهم بدانم؛شجره ای برای پیوند زناشویی (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?118102)

سلام
با تشکر از اینکه قبول زحمت می کنید و در بحث حضور دارید،

و با تشکر از لینکهایی که معرفی کردید امیدوارم من و دوستان با مطالعه این مطالب بعضی از شبهات و سئوالات را جواب بگیریم،

آقای حسینی تجربیات و معلومات شما در این بحث میتواند راهگشا باشد.[golrooz]

"VICTOR"
3rd May 2015, 06:00 PM
سلام
ممنون از حضورتون

چرا ترفند؟!
در جلسات حضوری که معمولا برای آشنایی صورت میگیره میشه سئوال پرسید،

مثلا به اینصورت : شما نظرتون راجع به سفر رفتن چیه؟
بقیه سئوالا خب بستگی به جواب داره ، برفرض استقبال می کنن و نظر مثبت دارن در این زمینه،

تا حالا سفر خارجی هم داشتین؟
سفر با خانواده رو ترجیح میدین یا با دوستان یا با تور گردشگری و...

خوش بگذره [cheshmak]

سپاس

برای اینکه شاید فرد پاسخ حقیقی نده و از این طریق هم میشه متوجه شد که آیا ویژګی ای که ګفتم رو دارا هست یا خیر و هم اینکه تا چه حد راست میګه [nishkhand][sootzadan]

مثال میګم : به یکی میګی شما روزهای جمعه تون رو چطور شروع می کنید و به پایان می رسونید؟
خب هر کس به نحوی میګذرونه اما بعضیا هم الکی یه چیزی میګن که حقیقت نداره ، خب ما از کجا متوجه بشیم فرد راست میګه یا خیر؟

این سؤالاتی که فرمودین انګار جواب رو به فرد میدیم ، همون پرسش های هدایت شده ...

یه پرسش دیګه اینکه صداقت فرد رو چطور میشه محک زد؟

چی خوش بګذره؟ به شما هم خوش بګذره [khanderiz]

Capitan Totti
3rd May 2015, 06:02 PM
سلام

و با تشکر از لینکهایی که معرفی کردید امیدوارم من و دوستان با مطالعه این مطالب بعضی از شبهات و سئوالات را جواب بگیریم،

ببخشید خانوم مدیر

نتیجه چه شد

ما بخاطر خال هندو ؛ سمرقند و بخارا رو ببخشیم!

یا منتظر شخصیت و... باشیم!

آخه شخصیت هم بعد از مدتی یهو ممکنه عوض شه!

چون خودم دیدم میگم!

دوم؛ اهل شعر و ادب و فرهنگ باشه

سوم؛ چشم چشم دو ابروش خوب باشه[esteghbal]!

سوم؛ هم رشته ایم باشه

چه جالب! 2بار گفتم سوم!

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 06:04 PM
به طور فطری به ازدواج نیاز داریم.

هدف از ازدواج برای من ورود به محیط و شرایط جدید و متناسب با سن و سال نیاز های من هست.
همانطور که در کودکی دوست دارم پدرو مادرم تمام توجهشان بمن باشند.همانطور که در کودکی فرمانبردار محض هستم.در نوجوانی دوست ندارم فرمانبردار محض باشم بلکه دوست دارم با پدرم و مادرم دوست باشم و مشورت بگیرم و با هم سنو سالان خودم وقت بگذرانم.و همانطور که دوست دارم در جوانی مستقل باشم و حتی بیشتر از در چشم و توجه بودن پدر و مادر و بقیه در چشم خودم باشم.در مرحله بعد میخوام زیر یک سقف با همسری که در عین تکیه گاه بودن برای من تکیه گاهش باشم.و در مراحل بعد زندگی فرمان ده باشم.و باز در مراحل بعد دوست و مشورت دهنده فرزندم باشم.

سلام محمدآقا[golrooz]
خیلی خوب فرآیند رشد را بطور خلاصه با انتظاراتی که در این مراحل است گفتید،

و نکته جالب که مطرح کردین همسر آینده خود را تکیه گاه خود میدانید البته درستش همینه ولی معمولا آقایان (اکثریت) کمتر به این نکته توجه می کنند.

ممنون از حضور مفیدتان

مدیر تالار روانشناسی
3rd May 2015, 06:06 PM
ببخشید خانوم مدیر

نتیجه چه شد

ما بخاطر خال هندو ؛ سمرقند و بخارا رو ببخشیم!

یا منتظر شخصیت و... باشیم!

آخه شخصیت هم بعد از مدتی یهو ممکنه عوض شه!

چون خودم دیدم میگم!

چه جالب! 2بار گفتم سوم!

شما همچنان بحث را دنبال کن ...

همین که متوجه اشتباهات خودتون میشین خیلیه ، جای امیدواریه[cheshmak]

nezamehadafmand
3rd May 2015, 06:25 PM
سلام

باکمال تشکر از لطف و توجه تون.[golrooz]

مدیر تالار روانشناسی
4th May 2015, 11:23 PM
سلام دوستان عزیز[golrooz]

خلاصه ای از پستهایی که کاربران محترم در ارتباط با موضوع:هدفتان از ازدواج چیست؟ ایجاد کردند:

موضوع بحث :

دوستانی که قصد ازدواج دارند ===>> هدفتان از ازدواج چیست؟ چه معیارایی برای خودتان در نظر دارید؟ آیا مشاوره در این زمینه را لازم می دانید؟

دوستانی که قراره در آینده به این بخش مهم از زندگیشان بپردازند===>> ازدواج را چگونه تعریف می کنید، در واقع چه انتظاری از ازدواج دارید؟

اهداف ازدواج:

- اجرای دستورات خدا و سنت پیامبر (ص)
کامل شدن انسان با ازدواج
تشکیل خانواده جهت ایجاد محل امنیت روحی و جسمی

- با رعایت معیارهای کلی و جزئی و شناخت درست موجب آرامش روانی خواهد بود.

- مستقل شدن در موارد متعدد زندگی، برآورده شدن نیازهای خدادای در زن مانند حمایت روحی و ذهنی و جسمی و دریافت آرامش همه جانبه، حضور مرد بعنوان تکیه گاه زن، همسو و همفکر شدن، رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی، یکی شدن دو نفر در تمام جنبه های زندگی.

- ازدواج امری پسندیده است.

- ورود به محیط و شرایط جدید .

انتظارات:
- درک شدن از طرف همسر، وجه اشتراک (کفویت و تفاهم).

- اهمیت معیارهای عقیدتی، فرهنگی، و شخصیتی فرد و خانواده ،توانایی تکیه گاه بودن، توانایی اداره خانواده، تلاش و جسارت کار و فعالیت در زندگی (جربزه کار).

- توانایی تکیه کردن دو جانبه (از سوی مرد و زن).

- انجام آزمونهای مناسب و مشاوره با مشاوران ازدواج.

این خلاصه نویسی صرفا بخاطر این است که در یک صفحه نظر همه دوستان را داشته باشیم ، و این بحث همچنان ادامه دارد.

در همین راستا می توانید اهداف و آثار ازدواج (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?225489-%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D9%81-%D9%88-%D8%A2%D8%AB%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC) را نیز مطالعه کنید.

488
6th May 2015, 02:25 PM
یکی از بزرگواران جوابتان را دادند منهم سعی میکنم مکمل حرفهای ایشان را داشته باشم
اگر با این ذهنیت پیش بروید همیشه دچار سوء رفتار ومریض حال خواهید بود
بهتره با دید مثبت به اطراف خود بنگرید
مادر خودتان را فرض کنید مثل یک فرشته هست حتی اگر منطقی نباشند
خواهر خودتان را ببینید وقتی شما را نمی بیند دلش برایتان لک میزنه
و...
همه را با یک چوب نرانید
ممکن هست یک بار با شکست مواجه شده باشید !!!!!!
آنهم انشاالله ختم بخیر است وعاقبت خوشی را برایتان خواهد داشت
منتظر دعوت شما برای شرکت در جشن عروستانم
یکباره نترسی که پیش دوستان وآشنایان با حضور من شرمنده شوی !!!؟؟؟
بلد هست زیبا حرف بزنم(سالها در سر صبحگاه برای سربازان ودرجه داران وافسران حرف زده ام وتمرین دارم)
وبه لطف شما دوستان آنقدر داریم که بتوانیم یک شاخه گل دستمان باشد
انشاالله
فرمانده نفست از جای گرم بلند میشه

حسنعلی ابراهیمی سعید
6th May 2015, 09:13 PM
فرمانده نفست از جای گرم بلند میشه

خدا سبب ساز هست یک قدم از شما، هزاران قدم از باریتعالی
انشاالله

488
13th April 2016, 11:47 AM
دختری که برای بدست آوردن دلت تنش را به تو هدیه میدهد فاحشه نیست... و دختری که برای بدنبال کشیدن تو تنش را از تو دریغ میکند باکره نیست... من به باکره بودن ذهن فاحشه ها و فاحشه بودن ذهن باکره ها ایمان دارم. (دکتر شریعتی)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد