PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناسایی سنگ و کانی های تشکیل دهنده ان

sahandzapata
19th April 2015, 04:55 PM
سلام
یک سنک پیدا کردم که دارای جلای فلزی و براق است
لطفا بفرمایید این چه سنگی و چه کانی هایی در خود دارد به خصوص این مواد براق و فلزی روی سنگ چه هستند؟
با تشکرhttp://8pic.ir/images/vb24rj3vlbpt8dbev79e.jpg

ابراهیم ناظمی
15th May 2015, 01:48 PM
با سلام
زیاد از روی عکس نمیشه نطر داد، اگه میشه از خصوصیاتش بیشتر بگو، ببین میشه با اون قسمتهایی که برق میزنن روی شیشه خط بندازی؟یا اون قسمتهایی که سفید هست با اسید جوشش پیدا میکنه؟ اگه اسید نداری با مایع سفید کننده امتحان کن،بنظر میاد یه سنگ رسوبی باشه که تحت شرایط ثانویه و بعدی اتفاقاتی براش افتاده و تغییر و تحول پیدا کرده، اگه میتونی از زوایا و جهات متفاوت ازش عکس بگیر و نمایش بده
با تشکر ابراهیم ناظمی_

sahandzapata
16th May 2015, 11:43 AM
سلام
ممنون از پاسختان؛
قسمتهای سفید رنگ مهم نیستند چون این اثر ضربه سنگ مرمر به سنگه؛ با مرمر زدم که سنگ رو خرد کنم<
با مایع سفید کننده هیچ واکنشی نداره؛سنگ خیلی محکمیه و قسمتهای براق فلزی رو هم روی شعله گذاشتم اما ذوب نشد چون فکر کردم کانی گالن باشه؛با ضربه چکش راحت خرد میشه؛خاصیت مغناطیسی هم ندارد؛چون ترد است نمیشه روی شیشه کشید.
ممنون منتظز پاسختان هستم.

ابراهیم ناظمی
2nd June 2015, 09:31 PM
با سلام مجدد، متاسفانه با نداشتن اطلاعات کافی نمیشه حدس زد!!!!

sahandzapata
16th June 2015, 01:48 PM
با سلام مجدد
لطفا بفرمایید چه اطلاعاتی لازم دارید.
ممنون

ابراهیم ناظمی
6th July 2015, 11:37 PM
با سلام مجدد؛ برای شناسایی یک سنگ فقط دیدن آن در نمونه دستی امکان دارد، ودر نهایت اگر پی به شناسایی آن نبردیم یک مقطع نازک از آن تهیه و در زیر میکروسکوپ مطالعه میشود
اما بطور معمول در نمونه دستی آن شناسی میشود
پیشنهادی که بنده میکنم با یک فرد زمین شناس یا معدنی مشورت کنید تا با دیدن خود سنگ نظر دهد، از روی عکس زیاد نمیشه نظر داد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد