PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایران دومین کشور غمگین جهان!

نو آور
10th August 2014, 10:41 PM
مؤسسه گالوب گزارشی مبنی بر بررسی وضعیت خشنودی و خوشحالی در بین 138 کشور منتشر کرد که بنا به این گزارش، عراق نخستین کشور غمگین جهان معرفی شده است. بعد از عراق، کشورهای ایران، مصر، یونان و سوریه به ترتیب به عنوان ناشادترین کشورهای جهان معرفی شدند. همچنین سایت فوربس، فهرست جدید شاخص موفقیت لگاتوم را که کشورهای دنیا را بر اساس امکانات و شادی رتبه بندی کرده، منتشر کرده است. در این فهرست نیز، ایران در رتبه 115 قرار گرفت و از جایگاه 84 به رتبه 115 تنزل یافت.

.

http://www.uc-njavan.ir/images/uk625k6lymx7ed0wc0c9.jpg

روانشناسای محترم سایت، چند تا پرسش در پیوند با همین گزارشات:

به نظرتون آیا این موضوع اساسا شایسته توجه است؟

چرا چنین شده است؟

راه کار برون رفت از این رتبه جهانی چیست؟

[golrooz]

منبع:

http://www.goftogoonews.com/Pages/News-20780.aspx

http://www.asriran.com/fa/news/347314/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85

(http://www.asriran.com/fa/news/347314/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85)http://aftabnews.ir/fa/news/253727/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

؛ شادی ؛
10th August 2014, 10:51 PM
با اجازه از جناب نوآور
لطفا برای این عبارات نیز همفکری داشته باشیم :

" يافته‌هاي پژوهش «شادكامي مردم ايران و عوامل موثر بر آن» از ميان ۳۰ استان مورد بررسي، استان زنجان را با ۶۹/۳ ميانگين امتياز شادكامي، شادترين استان كشور معرفي كرده است و از يزد با ۱۲/۳ ميانگين امتياز شادكامي به عنوان پايين‌ترين سطح شادكامي نام برده است. همچنين استان‌هاي گلستان، بوشهر، هرمزگان و كردستان از ميزان شادكامي بالاتري از خط ميانگين برخوردار بوده‌اند. "

مهشاد ولی
10th August 2014, 10:55 PM
سلام
ولی با اینکه چنین رتبه ای داریم هنوزم وقتی توی خیابونای تهران خودمون راه میریم زنده است اما کشورای دیگه همگی مردن به طوریکه اونطرفیا که میان ایران عاشق ایران میشن تحقیقات هم نشون میده علت اینکه توریست ها از سفر به ایران احساس شادمانی میکنن اینه که میگن حال و هوای ایران خیلی زنده ست اگرچه مردم پول ندارن ولی هنوزم شبا مراکز خرید شلوغه حتی برای قدم زدن درسته شادی ظاهریه ولی هنوزم هست
خدا رو شکر بخاطر وجود حتی این شادی ظاهری.........

kamanabroo
11th August 2014, 01:15 AM
ببینید قبل از اینکه بخواهیم قضاوتی داشته باشیم باید اول ببینیم ملاک های گزارشی که موسسه گالوب نشر داده چی هست؟

مثلا وقتی می بینید عزاداری های ما در ایام محرم و ماه مبارک رمضان یا فاطمیه رو جزء این غم حساب می کنن... خوب این اشتباه هست. چون این غمگینی معنوی است و آنچه اکثر این موسسات ملاک کارهاشون قرار میدن ظواهر مادی است. و وقتی که این دسته جات و عزاداری ها و .. رو می بینن جزء همون غمگینی حساب می کنن که به نظر من این در آمارشون تاثیر می گذاره.

یک مسئله دیگر هم هست اینکه باید هر کشوری رو با توجه به اعتقادات و دین و آئینی که دارند, بررسی کنند که از چند درصد شادی بهره مند هستند. نه اینکه مثلا یک کشوری که اعتقادات دینی داره رو با یک کشور لائیک مقایسه کنند بعد بگن خوب اون کشور لائیک از درصد شادی بیشتری برخوردار بود!!

لذا تا وقتی ملاک های این تحقیق و بررسی مشخص نشه نمیشه قضاوت درستی داشت. البته برخی از این ملاک ها در تصویر پست اول به شکل سکه درج شده.

محمد نظری گندشمین
11th August 2014, 01:24 AM
ایران همیشه غمگین

ریپورتر
11th August 2014, 08:12 AM
ذقیقا درسته ایران از غمگین ترین کشورها جهان هست و دلیلشم 35 ساله کاملا روشن هست و هر روز بدتر هم میشه با این وضعیت مگر فرجی بشه

mamadshumakher
11th August 2014, 10:40 AM
ببینید قبل از اینکه بخواهیم قضاوتی داشته باشیم باید اول ببینیم ملاک های گزارشی که موسسه گالوب نشر داده چی هست؟

مثلا وقتی می بینید عزاداری های ما در ایام محرم و ماه مبارک رمضان یا فاطمیه رو جزء این غم حساب می کنن... خوب این اشتباه هست. چون این غمگینی معنوی است و آنچه اکثر این موسسات ملاک کارهاشون قرار میدن ظواهر مادی است. و وقتی که این دسته جات و عزاداری ها و .. رو می بینن جزء همون غمگینی حساب می کنن که به نظر من این در آمارشون تاثیر می گذاره.

یک مسئله دیگر هم هست اینکه باید هر کشوری رو با توجه به اعتقادات و دین و آئینی که دارند, بررسی کنند که از چند درصد شادی بهره مند هستند. نه اینکه مثلا یک کشوری که اعتقادات دینی داره رو با یک کشور لائیک مقایسه کنند بعد بگن خوب اون کشور لائیک از درصد شادی بیشتری برخوردار بود!!

لذا تا وقتی ملاک های این تحقیق و بررسی مشخص نشه نمیشه قضاوت درستی داشت. البته برخی از این ملاک ها در تصویر پست اول به شکل سکه درج شده.

سلام مهدی جان.فکر نمیکنم شمردن تعداد روزای عزاداری هارو بتونیم جزو ملاک غمگینی حساب کنیم.اگر حساب کرده باشند واقعا احمقانه هست.

شادی به معنی این نیست که بیایم تو خیابون ببینیم مردم دارن قهقهه میزنن پس شادن....شادی واقعی یک نوع آرامش خاطر از روال زندگی هست

که در اون فرد مطمئن هست عزیزترین افراد و موضوعات زندگیش رو از دست نمیده...
حالا اگر به ملاک های اون شکل اول تاپیک دقت کنیم میبینیم که

اقتصاد
کارافرینی
سیستم اداره کشور
تحصیلات
سلامت و بهداشت
امنیت فردی و اجتماعی
آزادی فردی و اجتماعی
تامین اجتماعی

رو مورد بررسی قرار دادند چون ارزشمند ترین مسائل هر فردی در گرو این چند مورد هست.حالا شما به تک تک این موارد برای مردم ایران چه نمره ای میدهید؟ از 100

اون ارقام حاشیه ی دایره هم اگر اشتباه نکنم باید میزان درامد متوسط سالانه افراد اون کشور باشه که میتونید برای نمونه اون رو هم با ایران مقایسه کنیم...

اینه که میگن ایران شاد نیست و متاسفانه حقیقت داره

saamaaneh
11th August 2014, 11:20 AM
آیا ایران غمگین‌ترین کشور جهان است؟ (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?212252-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%AA%D8%B 1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

کمتر بدبین باشیم[golrooz]

elinaaa
11th August 2014, 01:57 PM
سلام امیدوارم این مطلب برای همه جالب باشه...البته اماری که در انتها وجود داره مربوط به 2013 و احتمالا این آمارها در هر سالی تغییر میکنه ولی درکل اصل شادبودنه که اهمیت داره...

http://digiato.com/wp-content/uploads/2014/08/digiato-happiness-infographic-2.jpg

منبع: inc (http://www.inc.com/jeff-haden/15-scientifically-proven-ways-to-be-happier.html?cid=sf01001)

http://digiato.com/article/2014/08/10/15-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%AB%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%DB%8C/

محسن آزماینده
11th August 2014, 02:13 PM
البته مردم ایران غمگین هستند ولی نه تا این حد

ایزانیها شادیهای خاص خوذشون را دارند.

برای مثال توی همون عزاداریها مردم با شوق عزاداری میکنند و از غمگین بودن برای ائمه خود احساس رضایت میکنند.

اما از طرفی مردم به دنبال شادی بیشتر هستند. برای مثال راهیابی تیم ملی به جام جهانی باعث شادی خیابانی میشود ( که البته در سایر کشورها هم رواج دارد)

ولی تو ایران مردم در حالت نرمال غمگین هستند. برای مثال رنگ لباسی که مردم می پوشند اکثرا رنگ های تیره و غمگین هست و ...

این بحث در تخصص من نیست و فقط در حد مشاهدات و اطلاعات عمومی میگم که خیلی راحت تر میشه زنذگی شادی داشت.

نارون1
11th August 2014, 09:57 PM
مؤسسه گالوب گزارشی مبنی بر بررسی وضعیت خشنودی و خوشحالی در بین 138 کشور منتشر کرد که بنا به این گزارش، عراق نخستین کشور غمگین جهان معرفی شده است. بعد از عراق، کشورهای ایران، مصر، یونان و سوریه به ترتیب به عنوان ناشادترین کشورهای جهان معرفی شدند. همچنین سایت فوربس، فهرست جدید شاخص موفقیت لگاتوم را که کشورهای دنیا را بر اساس امکانات و شادی رتبه بندی کرده، منتشر کرده است. در این فهرست نیز، ایران در رتبه 115 قرار گرفت و از جایگاه 84 به رتبه 115 تنزل یافت.

.

http://www.uc-njavan.ir/images/uk625k6lymx7ed0wc0c9.jpg

روانشناسای محترم سایت، چند تا پرسش در پیوند با همین گزارشات:

به نظرتون آیا این موضوع اساسا شایسته توجه است؟

چرا چنین شده است؟

راه کار برون رفت از این رتبه جهانی چیست؟

[golrooz]

منبع:

http://www.goftogoonews.com/Pages/News-20780.aspx

http://www.asriran.com/fa/news/347314/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85

(http://www.asriran.com/fa/news/347314/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85)http://aftabnews.ir/fa/news/253727/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%BA%D9%85%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

سلام

باتشکر از جناب نوآور به دلیل مطرح کردن این موضوع [golrooz]

ابتدا بهتر است کمی راجع به شادی صحبت کنیم

شادی برخلاف اون چیزی که اغلب در ذهن دارند ، یک فرایند هست نه یک نقطه که وقتی به اون نقطه برسیم خود شادیه و در غیر اینصورت هیچ چیزی نصیبمان نشده است .

به طور کلی مقصد رو درنظر میگیریم ولی در این بین مسیرهایی در سر راهمان بوده است که حالمان را خوب کرده است

مثلا در طول یک سفر ، حتی بوییدن یک گل ، به طور لحظه ای حس خوشایندی به ما داده است و ...

شادی به معنی این نیست که که کاملا هیچ زمان دشواری وجود نداشته باشه ، هیچ اتفاق بدی نیفته و ... ، زیرا این پویایی و تلاش در جهت اهداف هست که رضایت و شادی

را به همراه خواهد داشت .

مشکل این است که افراد در پیدا کردن و تقویت مولفه های شادی دچار مشکل شده اند ،

تمامی این موارد که بیان شده اسست : اقتصاد ، کارآفرینی ، اشتغال و .... ، را جزء معیارهای سنجش شادی قرار داده اند ، درسته ولی وقتی فرد به طور درونی شاد بودن را

یاد نگرفته باشد ، حتی با وجود این معیارها باز هم احساس زضایت و شادی نمی کند .

بعضی از عوامل موثر بر شادی :

نگرش مثبت و تلاش در جهت تحقق اهداف و در نظر گرفتن ارزش های با معنا ، داشتن زندگی سرشار از معنا ، روابط اجتماعی حمایتگر ، رضایت از کار ، معنویت , قدرشناسی ، کفایت مادی

، سلامتی و ......

اینها همه در کنار هم این شادی رو ایجاد میکنه ، و اینکه باید درنظر داشته باشیم شادی یک مسیــــــــر است نه یک نقطه و مقصد .

به نظر من معیارهای دیگه ای هم باید در این تحقیق مورد بررسی قرار می گرفتند ، چه بسا کشور ما رتبه های بهتری پیدا می کردد . [cheshmak]

ویژگی های اجتماعی ، امنیت و حمایت اجتماعی ، در ایجاد شادی برای مردمان یک جامعه جمع گرا ( مثل : ایران ) بسیار مهم می باشد .

این را بیان کردم تا تفاوتهای فرهنگی را هم درنظر بگیریم .

باید ملاکها را با شرایط و وضعیت حاضر بسنجیم ، از نظر اقتصادی و رفاهی کشورهای پیشرفته در سطح بالاتری از کشور ما قرار دارند .

نارون1
11th August 2014, 10:01 PM
مطلبی بسیار مفید از کتاب " شادی ؛ ثروت بیکران روان شناختی " ، با عنوان به سمت یک جامعه شاد : حساب شادی ملی ، را در اینجا قرار میدهم

مطلب خوب و جامعی بود ، به همین دلیل عین مطلب را تایپ و برای شما دوستان قرار دادم .

اکثر برنامه ها ، کتاب ها و کارگاهها در مورد شادی بر شادی فردی تمرکز دارند . آنها وعده هایی می دهند و گام هایی برای رسیدن به شادی بیشتر در سطح فردی ارائه می دهند

اما اگر شادی چنین سودمند است آیا نباید بحثی در مورد شادی فراگیر صورت گیرد ؟ آیا نباید گفتگویی جمعی در مورد ارتقای شادی کل جامعه داشته باشیم ؟ درست به همان

صورتی که برنامه های مبارزه با دخانیات صرفا برای واداشتن افراد به ترک سیگار به اجرا در نمی آیند ، بلکه ارتقای سلامت جامعه و محیط را هم مدنظر دارند ، ما می توانیم

در مورد شکوفایی هیجانی کل جوامع هم صحبت کنیم . ما در مقابل حساب های اقتصادی ملی باید حساب ملی شادی هم داشته باشیم زیرا جوامع به چیزهایی توجه نشان

می دهند که اندازه گیری می شود . زمانی که اندازه ها و مقیاس ها در دسترس باشند ، جوامع سعی می کنند تا گام هایی را برای ارتقای ارقامی که در سطح پایینی

قرار دارند بردارند . به عنوان مثال ، چنانچه ارقامی در رابطه با میزان فقر یک ملت وجود داشته باشد ، مردم به آن توجه نشان می دهند . چنانچه ما میزان طلاق را در جامعه

خود مورد ارزیابی قرار می دهیم ، در مورد نگران کننده بودن آن بحث می شود .

زمانی که ارقام مربوط به موفقیت کودکان مدرسه ای در موضوعات مختلف منتشر می شود ، در صورتی که اعداد ناامید کننده باشند ، توجه سیاستمداران جلب می شود .

در محاسبه حساب ملی شادی باید چه چیزهایی را به شمار آوریم ؟

گروههای هدف متعددی در ارتباط با خط مشی ها وجود دارند که در محاسبه حساب ملی شادی باید مورد توجه قرار گیرند . به عنوان مثال : ما می توانیم میزان کاهش یا افزایش

شادی بچه ها را در مقایسه با گذشته پیگیری نماییم و مشکلات احتمالی بچه ها را بررسی کنیم . آیا استرسس یا افسردگی بچه ها افزایش یافته است ؟

آیا بخش هایی از جامعه کودکان شکوفا هستند ؟ مردم عقایدی در مورد کیفیت زندگی بچه های معاصر ابراز می دارند اما بدون در اختیار داشتن داده های ملی ، دستیابی

به نتایج مفید و مستحکم دشوار است .

همچنین ما می توانیم بررسی کنیم که کدام دسته از کارکنان به کار خود علاقمند و چه گروههایی از مشاغل خود بیزارند و چرا ؟ سوال دیگر این است که آیا بسته های مشکل

مثلا گروههای قومی خاصی وجود دارند که مستلزم توجه جامعه باشند ؟ آیا گروههای خاصی در رابطه با مباحث مربوط به خط مشی گذاری ، وجود دارند - مثلا مراقبان سالمندان

که در ضعیت نامناسبی هستند و می توانند از خدمات سازمان یافته ، از قبیل مراقبت بزرگسالان در طول روز ، سود ببرند ؟

آیا فعالیت هایی از قبیل رفت و آمد هرروزه میان محل کار و زندگی ، وجود دارند که موجب افزایشش استرس و کاهش رضایت از زندگی در جوامع مدرن شوند ؟

اکثر مردم در کشورهای صنعتی در مقیاس شادی نمره ای بالاتر از خنثی می گیرند ؛ اما استرس بالا فرسودگی هم از مشخصات مردم در جوامع مدرن است .

بسیاری از مردم به کارشان علاقه ندارند ، اغلب کسل و دچار استرس هستند . به این ترتیب با وجود اینکه اکثریت مردم هنوز جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد .

بسیاری از مردم می توانند شادتر و به کار خود علاقمندتر باشند ، بسیاری از بچه ها می توانند بیشتر از مدرسه لذت ببرند و اسسترس هم در میان بچه ها یک دغدغه اجتماعی است.

ایجاد جامعه ای که شادی را به حداکثر می رساند و نه فقط رشد اقتصادی باید هدف کشورها در سراسر جهان باشد .

ما اعتقاد داریم که علم شادی به تدریج چارچوبی فراهم آورده اسست که می تواند بحث های مرتبط با خط مششی گذاری را به ورای اتکای تقریبا انحصاری بر درآمد و رشد اقتصادی

بسط داده و این سوال را طرح کند که واقعا چه چیزی یک جامعه واقعا بهتر و شادتر را ایجاد کند . ما نمی توانیم پول و رفاه اقتصادی را نادیده بگیریم ولی ما به عنوان یک جامعه

قصد نداریم بر آن به عنوان تنها معیار موفقیت خود ، اتکا کنیم . حساب ملی شادی می تواند چارچوب وسیع تری را برای ارزیابی پیشرفت فراهم آورد و ما را در ارزیابی پیشرفت

در زمینه عواملی غیراز پول ، از قبیل : اعتماد ، علاقه به کار ، کودکان شاد ، تفریحات رضایتبخش یاری دهد .

kamel.gholami
11th August 2014, 10:10 PM
سلام

اولا که بر چه اساسی ما دومین غمگین جهانیم ؟

دوما به برکت وجود برادران پلیس و گشت ارشاد و هزاران خودجوش دیگه !

ما ایرانی ها نمیتونم تو خیابون و اماکن عمومی اونقدر راحت باشیم و شادی کنیم و خوش باشیم
وگرنه خونه هامون اونقدری که میگن سرد و بی روح نشده

اصلا از کجا معلوم این تحقیقات جهت دار نباشه ؟!

ما از خودمون خبر داریم
درسته مثل 10 سال پیش نیستیم ولی از خیلی از کشورها شاداب تریم

نیازی هم نیست شادابی مونو جار بزنیم / واسه دل ِ خودمونه و طرافیامون

کاساندان
11th August 2014, 10:39 PM
درست است ما اصلا شاد نیستیم! این شادی های موقت و الکی به درد خودمان میخورد!
نه این خنده ها فایده ای دارد !
درست است که این ناراحتی ها دلایل مختلفی دارد اما به هر حال ایرانیان از افسرده ترین آدمهای دنیا هستند!
این چند وقت هر چه دیدم از ناراحتی ها بود..... حتی بچه های کوچک هم افسرده اند چه برسد به افراد میانسال و مسن.....!!!!به رفتار بچه ها دقت کنید متوجه میشوید!!!
فکر میکنم یکی از دلایل مهم اینکه آمار خودکشی زیاد شده و سن امار خودکشی پایین آمده هم همین افسردگی و غمها باشد!!!!
مثلا من یادم نمی آید این هفته خنده ای از ته دل کرده باشم!!!!!!
فقط خودم را نمیگویم!!!
یکی از دوستانم بهم خبر داد که دوست صمیمی اش بخاطر اینکه نمرات کارنامه اش پایین بوده و در خانواده شان هم دعوا شده بود ، خودش را گشت!!!!! این چند روز هم آن قدر فکرم درمورد این موضوع مشغول است که نمیدانم چکار کنم؟!آخه چرا باید اینقدر ناامیدی و غم و دعوا زیاد شود که در آخر کار به اینجا بکشد؟! هر کس این خبر را بشنود ، اگر فقط برای چند ثانیه خیلی ناراحت باشد ممکن است وسوسه شود و .....
انگار نه انگار که داریم زندگی میکنیم!!
هر بار که میخواهیم شاد باشیم ، اتفاقی میفتد که اصلا شادی را فراموش میکنیم!

کاساندان
11th August 2014, 10:43 PM
من تنها کاری که برای شاد بودنم میکنم این است که تصاویر یا جملاتی که انرژی مثبت بهم میدهند را جلوی چشمم بگذارم! مثلا عکس امضایم...!!!! این روش را به شما هم پیشنهاد میکنم![golrooz]

BaAaroOoN
12th August 2014, 12:09 AM
سلام....
من نمیدونم ملاک شما از شادی چیه!!!!!
ینی مثلا یه جوک توی سایت های فیلتری(!) یا وبلاگا میخونین و میخندین هم شد شادی؟؟؟؟؟
یا چهار تا ترول میسازین هم شد خوشی؟؟؟؟؟
اینا خوشی های موقتیه.....خودمون رو که گول نمیزنیم!!!!!
من و دوستانم خیلی وقتا شده دور هم میگیم و میخندیم....ولی این دلیل بر شاد بودن ما نیست.....همه مشکل دارن....ولی میخوان از این طریق ماسک بی تفاوتی بزنن به صورتشون
جوونای امروزی نسبت به گذشته خیلی خموده ترن دلایلش هم زیاده و هر کسی تقریبا میدونه چرا !!!!!
البته به نظرات مخالفا هم احترام میذارم نظرشون محترمه.....ولی خواهشا دنبال این نباشین که فقط از هم نقل قول کنین و به حرفای مثلا من ایراد بگیرین و دلیل و برهان بیارین
ممنون[golrooz]

کاساندان
12th August 2014, 01:12 PM
سلام....
من نمیدونم ملاک شما از شادی چیه!!!!!
ینی مثلا یه جوک توی سایت های فیلتری(!) یا وبلاگا میخونین و میخندین هم شد شادی؟؟؟؟؟
یا چهار تا ترول میسازین هم شد خوشی؟؟؟؟؟
اینا خوشی های موقتیه.....خودمون رو که گول نمیزنیم!!!!!
من و دوستانم خیلی وقتا شده دور هم میگیم و میخندیم....ولی این دلیل بر شاد بودن ما نیست.....همه مشکل دارن....ولی میخوان از این طریق ماسک بی تفاوتی بزنن به صورتشون
جوونای امروزی نسبت به گذشته خیلی خموده ترن دلایلش هم زیاده و هر کسی تقریبا میدونه چرا !!!!!
البته به نظرات مخالفا هم احترام میذارم نظرشون محترمه.....ولی خواهشا دنبال این نباشین که فقط از هم نقل قول کنین و به حرفای مثلا من ایراد بگیرین و دلیل و برهان بیارین
ممنون[golrooz]

بله منظور من هم همین حرفهای شما بود!

BaAaroOoN
17th August 2014, 09:27 PM
بله منظور من هم همین حرفهای شما بود!
ممنون کاساندان عزیز
منظور من با همه بود و کلی عرض کردم[shaad][golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد