PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور میتونم ایده ها و اختراعاتم رو تجاری کنم؟

winner66
19th July 2014, 09:01 PM
از دوستان میخوام که منو راهنمایی کنن
طرح و ایده زیاد دارم ولی امکاناتم کمه برای عملی کردن . . .

ab.bb
19th July 2014, 11:01 PM
کمبود امکانات مشکل همه گیری هست؛ خیلی ها با شما هم دردن.ایده هاتون رو برحسب کارایی الویت بندی کنید. بعد سرمایه و امکانات خودتون رو، روی اون متمرکز کنید تا به نتیجه برسه.در این بین از افراد با تجربه و متخصص هم مشورت بگیرید؛ تا در وقت و هزینه تون صرفه جویی بشه.

hossien
20th July 2014, 02:06 AM

سلام دوست عزیز
شما هر کجا برین و ایده ای فوق العاده مطرح کنید از شما دلایل و مدرکی می خواهند که مطمئنا شوند که ایده براشون ارزش مالی یا موارد دیگر داره یا اصلا عملی می شه.
پس اولین قدم برای تجاری سازی بررسی امکان پذیری بودن ایده تان هست.
گام بعدی طراحی مفهومی و امکانسنجی هست.

اگر اولین گام را انجام دهید 50 درصد دغدغه های سرمایه گذاران را حل می کنید و راحت تر می تونن سرمایه گذاری کنن. و این را توجه کنید این امکان پذیری روی کاغذ هست و شما هزینه ای پرداخت نمی کنید پس می تونید انجام بدین البته به گفته دوستمان حتما برای پیشبرد کارتان با افراد خبره و متخصص مشورت کنید تا در مسیر اصلی قرار بگیرید

پس با امید به خدا شروع کنید کمک هم خواستین کاربران این انجمن در اختیارتان هستند.

مایکل فارادی جوان
6th August 2014, 01:08 PM
آقا من می دونم اسم چند تا ایمیل بهت می گم واسه شرکت های بزرگ هست برای ثبت نام 70 تومن میدی اگه قبول شد 5الی10ملیون تومن بهت میدن تا طرحت رو عملی کنی درزم از سربازی هم معاف میشی

AaZaAdeh
6th August 2014, 03:56 PM
آقا من می دونم اسم چند تا ایمیل بهت می گم واسه شرکت های بزرگ هست برای ثبت نام 70 تومن میدی اگه قبول شد 5الی10ملیون تومن بهت میدن تا طرحت رو عملی کنی درزم از سربازی هم معاف میشی

واقعا هم چین شرکت هایی هستند؟؟؟؟؟!!
در ضمن این 70 تومن بابته چیه؟ با ثبت نام کاره خاصی مگه اونا در قبال ما یا ما در قبال اونا انجام میدیم؟؟؟

نو آور
7th August 2014, 02:26 AM

البته معمولا پیش از اینکه عاشق ایده های خام خود بشویم، ابتدا باید با بی رحمی بسیار، خود انتقادی را در پیش بگیریم
و خلاصه از علمی و عملی بودن صد در صد آن اطمینان حاصل کنیم. در این مسیر باید از کمک افراد آگاه، متخصص و دلسوز بهره بگیریم.

پس از تعیین بهترین ایده خودمان، گام بعدی این است تلاش کنیم به این پرسشها پاسخ دهیم که:

_ آیا این ایده یا محصول، به فرض تولید انبوه، مورد استقبال جامعه داخل یا خارج کشور قرار می گیرد؟
_ آیا یک نیاز واقعی و پاسخ داده نشده را در جامعه هدف گرفته است؟
_ آیا طرح ما، یک محصول یا فرآیند موجود و موفق را بهبود قابل توجه بخشیده است؟

در پله بعدی، باید مطمئن شویم از قبل، محصول مشابهی با قیمت پائینتر و یا کیفیت بالاتری در بازار وجود ندارد؟ (جالب است که در 90 درصد موارد وجود دارد)
در پله بعدی باید ارزیابی اولیه دقیقی از میزان سرمایه مورد نیاز برای طراحی و تکمیل نمونه اولیه یا concept آن انجام دهید.
بعد باید ببینید این سرمایه را خودتان می توانید تامین کنید یا نه؟ آیا با کمک مقداری وام گرفتن از نزدیکان می توانید تکمیل کنید؟ آیا نیاز به شریک دارید؟
بعد از تکمیل و اصلاح نمونه اولیه، باید آن را ثبت اختراع کنید.
بعد ارزیابی بازار و مطالعات امکان سنجی تولید نیمه صنعتی
و ...

125323258
8th August 2014, 07:13 PM
سلام دوستان.من اتفاقي با اينجا آنا شدم
راستش منم مغزم معيوبه!يعني پر از خلاقيته بطوريكه گاهي ديوونه م ميكنه از بس تو ذهنم يه طرح رو سبك سنگين ميكنم
مثلا الان توي ذهنم يه ايده جالب دارم كه قطعا تجاري ميشه ولي نميدونم چطور و به كجا بدم بسازن.اصلا به كسي اعتماد ندارم!
كمكم كنيد يه جوري!!!

ab.bb
8th August 2014, 08:01 PM
سلام دوستان.من اتفاقي با اينجا آنا شدم
راستش منم مغزم معيوبه!يعني پر از خلاقيته بطوريكه گاهي ديوونه م ميكنه از بس تو ذهنم يه طرح رو سبك سنگين ميكنم
مثلا الان توي ذهنم يه ايده جالب دارم كه قطعا تجاري ميشه ولي نميدونم چطور و به كجا بدم بسازن.اصلا به كسي اعتماد ندارم!
كمكم كنيد يه جوري!!!
بررسی کنید؛ ایده هاتون با کدوم حوزه از علوم در ارتباطه، بعد با افرادی که با اون علوم آشنایی دارن؛ مشورت کنید.
ایده هاتون رو در حدی معرفی کنید؛ که امکان سرقت به طرف مقابل نده .

125323258
9th August 2014, 02:16 PM
بد بختي اينه تو شهر ما (كاشان) امكاناتي كه من ميخوام مثلا بعيد ميدونم پيدا بشه.مثلا نميدونم كجا بايد طرح اوليه ام رو برام بكشن بعد كجا ميان قالب ريزيش كنن!

hossien
9th August 2014, 03:00 PM
بد بختي اينه تو شهر ما (كاشان) امكاناتي كه من ميخوام مثلا بعيد ميدونم پيدا بشه.مثلا نميدونم كجا بايد طرح اوليه ام رو برام بكشن بعد كجا ميان قالب ريزيش كنن!

حوزه ایده تان را معرفی می کنید؟
چه امکاناتی می خواهین؟
امکان پذیری ایده تان را بررسی کرده اید؟
مرحله طراحی مفهومی و امکانسنجی آن را انجام داده اید؟

ریپورتر
9th August 2014, 04:54 PM
سلام
اول باید ایده ات رو که مطمئن هستی و درصد بیشتر روش حساب میکنی در جای معتبر بین المللی به نام sapience ثبت کنی تا کار معرفی ایده شما برای جذب سرمایه گذار و پذیرش دانشگاه و خیلی چیزا به صورت اتوماتیک توسط اون سازمان انجام بگیره.

125323258
10th August 2014, 02:27 PM
خب ببين دوست من طرحم بايد با پلاستيك قالب ريزي بشه.يعني جنسش پلاستيك سخت بايد باشه مثلا مثل جنس كنترل تلويزيون!!!!بعد اينكه طرح اوليه اش رو كشيدم .يعني دادم يكي برام تو دانشگاه كشيد.حالا نميدونم وسايلش كجا پيدا ميشه.يا اصلا چطور ميشه سرهمش كرد!!

نو آور
10th August 2014, 06:39 PM
خب ببين دوست من طرحم بايد با پلاستيك قالب ريزي بشه.يعني جنسش پلاستيك سخت بايد باشه مثلا مثل جنس كنترل تلويزيون!!!!بعد اينكه طرح اوليه اش رو كشيدم .يعني دادم يكي برام تو دانشگاه كشيد.حالا نميدونم وسايلش كجا پيدا ميشه.يا اصلا چطور ميشه سرهمش كرد!!

جنس بدنه کنترل تلویزیون معمولا از abs است.ضمنا خیلی مواقع می شه نمونه اولیه را با استفاده از یک رزین سخت شونده در دمای اتاق و هاردنر آن ساخت مثل آرالدیت. در مورد پیدا کردن قطعات آن هم، اگر ایده کلی شما افشاء نمی شود، می توانید آنها را ذکر بفرمائید تا شاید بتوانید از بقیه راهنمائی بگیرید.

hossien
10th August 2014, 08:25 PM
جنس کنترل تلویزیون از ای بی اس و یا پی لی اتیلن هست.
شما در نزم افزار که دادین براتون کشیدن قالب آن هم بگین بر اساس مدل براتون در بیارن . بعد بدین براتون با دستگاه سی ان سی در بیارن و قالب آن را درست کنن.

125323258
11th August 2014, 02:01 PM
آقاي نو آور اين رزين رو از كجاها ميشه پيدا كرد؟؟يعني مثه خمير ميمونه؟راحت ميشه شكلش داد؟؟؟در مورد طرح هم راستش نميشه بگم.يعني بگم راحت لو رفته.يك نوع نگه دارنده است مثه مثلا چوب جا لباسي با اين تفاوت كه وزن حداقل يك كيلو رو بايد نگه داره
اقاي حسين ،‌اين يارويي كه برام كشيد دانشجو بود.يعني توي دانشگاه اتفاقي پيداش كردم و با اتو كد انگار يه طرح سه بعدي دست و پا شكسته واسم كشيد!!
طرحم براحتي تجاري ميشه.فقط موندم اونايي كه يه وسيله رو تجاري ميكنن چطور و چقدر كار انجام ميدن تا طرح اصلي شكل بگيره؟

hossien
12th August 2014, 09:20 PM
آقاي نو آور اين رزين رو از كجاها ميشه پيدا كرد؟؟يعني مثه خمير ميمونه؟راحت ميشه شكلش داد؟؟؟در مورد طرح هم راستش نميشه بگم.يعني بگم راحت لو رفته.يك نوع نگه دارنده است مثه مثلا چوب جا لباسي با اين تفاوت كه وزن حداقل يك كيلو رو بايد نگه داره
اقاي حسين ،‌اين يارويي كه برام كشيد دانشجو بود.يعني توي دانشگاه اتفاقي پيداش كردم و با اتو كد انگار يه طرح سه بعدي دست و پا شكسته واسم كشيد!!
طرحم براحتي تجاري ميشه.فقط موندم اونايي كه يه وسيله رو تجاري ميكنن چطور و چقدر كار انجام ميدن تا طرح اصلي شكل بگيره؟

سلام
همون مدل دست و پا شکسته را بدین یکی کامل کنه در سالید ورک یا کتیا یا پرو-ای.
طرح رو تعریف نکنین بگین پروژه دانشگاه همه یا پروژه دانشجویی هست هیچ کس شک نمی کنه این چی هست و قابل تجاری هست.
گام بعدی ثبت طرح صنعتی هست فقط شما از 6 وجه مدل تان باید تصویر داشته باشین مدل سه دی هم قبول می کنن. کل فرآیندش هم یک ماهه هست.از درخواست تا ثبت.
گام بعدی طراحی برای تولیدپذیری هست مدل تون را می تونید با روش های نوین و یا کائوچوب و یا نمونه سازی سریع تولید کنید بعد در فاز بعدی بازنگری در طراحی و اشکلات را بر طرف نمودن.
فاز بعدی ساخت و سفارش قالب هست برای تولید انبوه .
اما یک نکته اینجا هست بعد از ثبت سریع برین دنبال مشتری بگردین اگر استقبال شد قالب سفارش بدین اگر نبود بیخیال شین یا باید تولید کنید با خرج خودتون بعد به سوددهی برسید.
سوالی بود در خدمتیم

مصطفی غفاری
20th November 2014, 10:56 AM
سلام . میتونی ایمیل هارو به من بفرستی چنو منم چند تا ایده دارم میتونم عملی کنم ممنون میشم

مایکل فارادی جوان
28th November 2014, 02:11 PM
خب سلام دوست من .....من طراح ماشین الکترومغناطیس توی شرکت ساب سوئد هستم.....اگه ایده ای داری بهم بگو

ATMS
14th April 2015, 06:10 PM
سلام
به پزوهش سرای جوان و سرای ان محله ی خودت مراجعه کنی کمکت می کنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد