PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پیشنهادهایی برای مطالعه در نوروز

چکامه91
18th March 2014, 02:39 PM
بسیاری از علاقه‌مندان به ادبیات در تعطیلات نوروز زمانی را هم برای مطالعه درنظر می‌گیرند. اما گاهی انتخاب کتاب از میان خیل کتاب‌های نخوانده دشوار است.

یکی از راه‌های انتخاب کتاب استفاده از نظر چهره‌های مطرح و اهل قلم و افراد علاقه مند، کتابخوان و پیگیر است.

به همین عنوان از دوستان علاقه مند دعوت می شود با مشارکت در این تاپیک، اسامی کتب پیشنهادی خود، و یا افراد سرشناش و مطرح در این زمینه را

برای مطالعه در ایام مورد نظر، اعلام بفرمایند.

با تشکر از همه دوستان[golrooz]

چکامه91
18th March 2014, 02:55 PM
با اجازه دوستان خودم شروع میکنم

کتاب اولی که عنوان میکنم تاریخی هست و شامل دو جنگ ایرانیان، نسبتا حجیمه و نیاز به تمرکز داره اما به نظرم کتاب خوبیه برای این ایام که فرصت بیشتره.

" شاه جنگ ایرانیان در چالدران و یونان " نوشته ی اشتن متز و جون بارک با ترجمه ذبیح الله منصوری

و کتاب دوم "سلاخ‌خانه شماره پنج" نوشته کورت ونه‌گوت

[golrooz]

چکامه91
18th March 2014, 03:06 PM
شرح کتاب های پیشنهادی و مورد علاقه علی خدایی(داستان نویس)

«مادام بوواری» گوستاو فلوبر

«خشم و هیاهو» ویلیام فاکنر

«صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز

«ناتور دشت» جی.دی. سلینجر

«مرشد و مارگریتا» بولگاگف

«خداحافظ گاری کوپر» رومن گاری

«رگتایم» ای. ال. دکتروف

«حباب شیشه» سیلویا پلات

«زندگی در پیش رو» رومن گاری

«اگر شبی از شب‌های زمستان مسافری...» ایتالو کالوینو

پیشنهاد میکنم دوستانی که فرصت مطالعه کتاب صدسال تنهایی پیدا نکردن، حتما در فرصت این روزا، نگاهی داشته باشن[golrooz]

Helena.M
18th March 2014, 03:08 PM
سلام ممنون از تاپیک خوب شما [golrooz]

کتاب کافه پیانو نوشته فرهاد جعفری

کتاب بادبادک باز نوشته خالد حسینی

کتاب استخوان خوک و دستهای جذامی نوشته مصطفی مستور

کتاب روی ماه خدا را ببوس نوشته مصطفی مستور

کتاب خانم دلوی نوشته ویرجینیا ولف

[golrooz]

امیدوارم از خوندن این کتابها لذت ببرید[shaad][golrooz]

Almas Parsi
18th March 2014, 03:34 PM
با سلام خدمت همه دوستان عزیز [golrooz]

و با تشکر از چکامه عزیز همکار خوب و پر تلاش تالار ادبیات [golrooz]

ضمن اینکه از زحمات مدیر تالار ادبیات و کلیه همکاران این تالار میخوام سپاسگزاری ویژه داشته باشم [golrooz]

و ممنون از دوستان اهل قلم و عزیزانی که به هنر و فرهنگ پارسی اهمیت خاص قائل هستند ...

و همچنین دوستانی که در این تاپیک پر بار مشارکت میکنند

من هم کتابی رو با فواید و جزئیاتش خدمتتون معرفی میکنم و توصیه میکنم لطفا و حتما این کتاب رو مطالعه بفرمایید [cheshmak]

امیدوارم همگی موفق باشید و تعطیلات قشنگی رو سپری کنید [shademani2][golrooz]

معرفی کتاب لطفا گوسفند نباشید (http://www.1doost.com/Post-15787.htm)

کوتاه بودن اوقات فراغت و بیکاری، بهانه ی بسیار خوبی برای عدم مطالعه است، ولی ما راهی را به روی شما خواهیم گشود که با صرف اندک زمانی بتوانید مطالعه ی مفیدی داشته باشید.

http://uc-njavan.ir/images/8gtxizxtuv8tv37dxta5.jpg (http://uc-njavan.ir/images/8gtxizxtuv8tv37dxta5.jpg)

اگرچه معمولا برای بدست آوردن مطلوبات با اهمیت مجبور به صرف کردن زمانی نسبتا طویل هستیم، ولی گاهی با کمک ابزار و اشخاص متفاوت میتوان به اهداف خود نائل آمده و در وقت خود نیز صرفه جویی کنیم.

مثلا با داشتن کتابی خوب که عاری از هرگونه نوشته های زائد است و نکاتی ارزشمند در خود دارد، میتوانیم در مدت زمانی کوتاه اطلاعات و مطالبی آموزنده و کارآمد کسب کنیم.

کتاب لطفا گوسفند نباشید از همین قبیل کتب است.

ویژگی های این کتاب:

کتاب مذکور، در حقیقت نویسنده ای ندارد! بلکه شخصی به نام محمود نامنی آن را از کتب، سخنرانی ها، دست نوشته ها و مقالات متعدد جمع آوری کرده و بدین ترتیب این کتاب نه نویسنده، که دارای گردآورنده است.

توضیح دیگر آنکه در این کتاب، اندیشه ها، سخنان، داستانهای کوتاه و تجربیات بی بدیلی گرد هم آمده و به دلیل کوتاهی و بخش بخش بودن مطالب آن حتی برای افرادی که اندک زمانی برای مطالعه دارند قابل استفاده است.

زیرا مطالب آن به یکدیگر مرتبط نبوده و دارای جملاتی منفک از هم میباشد.
این کتاب تلنگری است بر پیکره ی روح آدمی؛ چرا که حقایقی را بر انسان روشن میکند که یا آنها را نمیدانسته و یا دست کم در صورت داشتن علم به آنها، به آن مطالب نمی اندیشیده است.

توصیه ای که در آغاز این کتاب به خوانندگان محترم شده است آن است که این کتاب را عمودی بخوانید، نه افقی! یعنی نخوانید که بخوابید، بلکه بخوانید تا بیدار شوید.

نکته ی دیگر آنکه همیشه کیفیت بر کمیت غالب بوده است؛ پس مهم نیست چقدر بخوانیم، مهم آن است که چگونه بخوانیم.هرگز سعی نکنید که چندین کتاب بخوانید، بلکه یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید.

به گفته ی گردآورنده، واژگان این کتاب نه به شوق نام و نه به ذوق نان، که بی شک فقط برای آگاهیبخشیدن، به سینه ی سپید کاغذ کشانده شده است.

مشخصات کتاب:

از سری کتب خودشناسی بوده که تا به حال بیش از سی بار به چاپ رسیده است.ویراستار و مشاوران برگزیده ای در موفقیت این کتاب دست داشته اند که در نهایت به اهتمام محمود نامنی و توسط سه انتشارات نامن، ذهن آویز و گوهر کمال چاپ و به نشر رسیده است.

در اهمیت مطالعه...

دکتر علی شریعتی میفرماید:

آنها فقط از فهم توست که میترسند؛ پس برای فهمیدن سه کار کن: اول بخوان، دوم بخوان، سوم بخوان.

دید رو میگوید:

هنگامی که مردم از کتاب خواندن باز می­مانند، از فکر کردن باز می­مانند.

در نهایت باید به یاد داشته باشیم که کسی با خواندن یک کتاب آشپزی سیر نمیشود؛ پس مساحت درک خود را با حجم مطالعات توام با عمل خود بسنجید.ما را زندگی ساخت، ایکاش شما را اندیشه ها بسازند...

Sa.n
18th March 2014, 06:24 PM
سـلام خدمت همه دوستان عزیز
سال نو رو به همه دوستان خوبم تبریک میگم
کتابی که مورد نظر من هست یک رمان هستش که اگر توی عید دوستان علاقه داشته باشن و مطالعه کنن رمان بــسیار خواندنی و زیبایی هست
رمان ربکا هستش که اثر دافنه دو موریه هست .
من خودم کتاب زیاد مطالعه میکنم و به جرئت میتونم بگم که این کتاب یکی از قشنگ ترین کتاب هایی بوده که تا به حال خوندم از کتاب فروشی ها میشه تهیه اش کرد
اگر برای تهیه این کتاب فرصت کافی ندارید هم میتونید از این لینک دانلودش کنید و مطالعه کنید
دانلود رايگان كتاب (http://dl.takbook.com/pdf/ebook6238[www.takbook.com].zip)

این هم تصویر نویسنده کتاب (دافنه دوموریه )
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/Young_Daphne_du_Maurier.jpg/220px-Young_Daphne_du_Maurier.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد