PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث خواهر، برادر و نسبت!! های مجازی! ، آری، خیر؟

Capitan Totti
12th March 2014, 01:38 PM
درود بر شما *-:) http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20%28112%29.gif
آیا با بحث خواهرم و برادرم و سایر نسبت های مجازی :-t :-o
موافقید؟ :-L
مخالفید؟ $-)

چرا! :)>-

Capitan Totti
12th March 2014, 01:46 PM
من مخالفم!:-L :-t
کلهم
برخی ها رو می بینم که غرق!! درین مواردن
بطوری که به شدت حتی وابسته ی همند!!$-)

و اندکی...!! *-:)

پدرام++
12th March 2014, 02:12 PM
درود بر شما *-:) http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20%28112%29.gif
مخالفید؟ $-)

سلام
اگه دو سه بار همین طوری یه نسبتی گفته شد ایراد نداره ولی اگه طرفین واقعا حس کنند با هم ننسبت دارند و وابسته شن مضره . کلا وابستگی به هر چیزی باعث افول میشه. و نکته ی مهمتر اینکه در این بین افرادی در پی سوء استفاده از اعتماد و نیت پاک افراد بر آمده و باعث رخنه در زندگی واقعی و ایجاد مزاحمت و یا فاش راز هایی که به او گفته اید در بین دوستانتان شوند. در پایان کلامی از امیر مومنان

با دوست خود زیاد صمیمی نشوید چرا که روزی ممکن است دوستییان برهم خورد و راز شما را بر ملا سازد . و با دشمن خود چنان رفتار کنید که اگر روزی با او دوست شدید شرمسار نشوید.

erika35
12th March 2014, 02:17 PM
سلام. من هم به نوبه ی خودم موافق نیستم.[shaad]
چون 2 نفر از بچه های این سایت رو میشناسم که فوق العاده بهم علاقه دارند ولی یکدیگرو خواهر برادر صدا میزنن.[sootzadan]
خوب این کار چه چیزی رو ثابت میکنه؟[soal]

آسمان 1371
12th March 2014, 02:26 PM
کاملا مخالفم
یعنی از لحاظ منطقی و حتی شرعی دو نفر اینقدر به هم نزدیک بشن که حس خاصی رو که در دو کلمه خواهر و برادر هستش رو بهم بزنن درست نیست.هرکسی باید درجایگاه خودش واسه آدما تعریف بشه،جایگاه دوست و خواهر وبراادر جدا از هم هستش
البته از نظر من افرادی که اینکارو میکنن ی جورایی کمبود عاطفه دارند که ی دوست رو به عنوان خواهر یا برادر تلقی میکنن[tafakor]

بهـمن
12th March 2014, 02:38 PM
بله[nishkhand]

تنها نظر بله منم فک کنم

خوبه که [taajob]

نارون1
12th March 2014, 02:48 PM
بله[nishkhand]

تنها نظر بله منم فک کنم

خوبه که [taajob]

بله , ولي به نظرم در صورتي كه حرمت ها حفظ بشه [golrooz]

homeyra
12th March 2014, 02:50 PM
من وقتی یکی بگه بهم "آبجی" اصن خوشم نمیاد...
الان اینو گفت که چی بشه؟ مثلا فکر میکنه من بش نظر داشتم،حالا اینو گفت که تکلیفو روشن کنه...؟؟؟!!!

sr hesabi
12th March 2014, 03:08 PM
من وقتی یکی بگه بهم "آبجی" اصن خوشم نمیاد...
الان اینو گفت که چی بشه؟ مثلا فکر میکنه من بش نظر داشتم،حالا اینو گفت که تکلیفو روشن کنه...؟؟؟!!!

نه دیگه طرف مقابل میخواد اینو بگه که شما فکر نکنید ،اون نظر بدی داره

میدونید مشکل چیه
که بعضیا قوانین حاکم بر جامعه حضوری رو برای مجازی هم قائل میشن

دوم اینکه قبول داشته تو همین جمع سایت نخبگان کسایی هستند که فقط منتظر درست کردن دردسر هستند دیگه

✿elnaz✿
12th March 2014, 03:23 PM
سلام
تا ی جایی آری تا جایی نه
ببینید تو فضای مجازی وقتی من بخوام یک شخصی رو مخاطب قراربدم چون معمولا اسم کوچیک افراد رو میدونم پس یا باید از لفظ آقا و خانوم استفاده کنم یا لفظ دیگه ای مثل داداش یا خواهری یا شغلشون مهندس یا دکتر.

ولی خب این الفاظ نباید باعث ایجاد وابستگی بشه. که البته خود افراد این حد رو تعیین میکنند.

عرفان سلیم زاده
12th March 2014, 03:43 PM
منم کاملا مخالفت میکنم با این پدیده. به نظر من این کار به دور از شرع و عرف دنیای واقعی هستش.
اینو در نظر بگیرین که نمیتونین امنیت فضای مجازی رو از فضای حقیقی بیشتر کنین پس سعی کنین فضای مجازی رو به حقیقی نزدیک تر کنین.
ما فقط و فقط برادران و خواهران دینی همدیگه هستیم(اونم برای مسلمانان شیعه معتبره) و در موارد دیگه احتمال میدم بکاربردن این الفاظ مکروه باشه.
مثلا من نوعی نمیتونم به یه بت پرست هندو بگم داداش چون به لحاظ دینی همفکر من نیست.البته برای انسان بودن همه آدما ارزش قائلم.[golrooz]

Capitan Totti
12th March 2014, 04:23 PM
نه دیگه طرف مقابل میخواد اینو بگه که شما فکر نکنید ،اون نظر بدی داره

میدونید مشکل چیه
که بعضیا قوانین حاکم بر جامعه حضوری رو برای مجازی هم قائل میشن

دوم اینکه قبول داشته تو همین جمع سایت نخبگان کسایی هستند که فقط منتظر درست کردن دردسر هستند دیگه
اهم
بگم که
میشه اون رو یک عدد هم وطن دونست
که با توجه به اصول ملی و دینی
حکم یکی از نوامیس من و شما رو داره
پس واژه ی آبجی و این چیزا زیاد هم...

sr hesabi
12th March 2014, 04:36 PM
اهم
بگم که
میشه اون رو یک عدد هم وطن دونست
که با توجه به اصول ملی و دینی
حکم یکی از نوامیس من و شما رو داره
پس واژه ی آبجی و این چیزا زیاد هم...

تیمسار اصول بحث با من کامل حرف زدن هست
پس درست نقل قول کن تا درست جواب بتونم بدم

دوما خدایش قبل از هر حرفی یکمی با خودمون و به خودمون فکر کنیم
--------------

طرز تفکر هموطنانه و ناموسی رو هم نتایجش اشکاره
اگه ولش کن تیمسار
میترسم دوباره یه چیزی بشه

Capitan Totti
12th March 2014, 04:39 PM
تیمسار اصول بحث با من کامل حرف زدن هست
پس درست نقل قول کن تا درست جواب بتونم بدم

دوما خدایش قبل از هر حرفی یکمی با خودمون و به خودمون فکر کنیم
--------------

طرز تفکر هموطنانه و ناموسی رو هم نتایجش اشکاره
اگه ولش کن تیمسار
میترسم دوباره یه چیزی بشه
نه اصلا بحث سر واژه داداش و ابجی نیست
بحث اونجاست که نباید تلقین کرد فلانی آبجیمه
فلانی داداشمه
و...

Ronia
12th March 2014, 05:06 PM
سلام ،ممنون
من مخالفم
چون به نظرم در پس این خواهر و برادر یه صمیمیت بی خودی ایجاد میشه و به شکل همیشگی دو نفر به هم عادت میکنن.
هر دوطرف به این خواهر و برادری اعتقادی ندارند و این یه راهی برای راحتی خارج از عرف بین دو نفره،البته برای دو پسر برادر بودن و برای دو دختر خواهر بودن خیلیم خوبه و من در این باره موافقم.

*مینا*
12th March 2014, 07:13 PM
سلام
مخالفم

موضوع اینجاست که من به دوست صمیمی اعتقادی ندارم، دوست صمیمی آدم خدا هستو خانواده .

به دوست نزدیک ، که گه گاهی باهم بریم ورزشی ، جایی، چرا ، اعتقاد دارم، ولی در انتخاب این دوست ها هم وسواس به خرج می دم ...

حالا شما این اخلاق منو تو دنیای مجازی پیاده کنید...

تو دنیای مجازی هم، چه دلیلی داره من طرف مقابلم رو خواهر یا برادر صدا کنم در صورتی که نه خواهرمه نه برادرم ...! واقعا چه دلیلی داره ؟ من یه برادر دارم که هیچ کسی نمیتونه جای اونو برام بگیره ، چه دلیلی داره من کس دیگه ای رو جاش داداش صدا کنم ؟

از همون اولش که وارد دنیای مجازی شدم مخالف بودم ، تا این که به دلیل شرایطی که بود کسی رو به این اسم صدا کردم بعد متاسفانه پشیمون شدم . دلیلشم کم ظرفیتی و ...

Helena.M
12th March 2014, 07:20 PM
منم مخالفم [golrooz]

به نظر من هر کسی میتونه با نحوه ی صحبت کردنش با فرد مقابل اجازه ی ورود به حریمش رو بده یا نه

و اینکه افراد هم دیگه رو خواهر و برادر خطاب کنند تضمین کننده ی این نیست که مشکلی بوجود نمیاد

Capitan Totti
12th March 2014, 07:21 PM
سلام
مخالفم

موضوع اینجاست که من به دوست صمیمی اعتقادی ندارم، دوست صمیمی آدم خدا هستو خانواده .

به دوست نزدیک ، که گه گاهی باهم بریم ورزشی ، جایی، چرا ، اعتقاد دارم، ولی در انتخاب این دوست ها هم وسواس به خرج می دم ...

حالا شما این اخلاق منو تو دنیای مجازی پیاده کنید...

تو دنیای مجازی هم، چه دلیلی داره من طرف مقابلم رو خواهر یا برادر صدا کنم در صورتی که نه خواهرمه نه برادرم ...! واقعا چه دلیلی داره ؟ من یه برادر دارم که هیچ کسی نمیتونه جای اونو برام بگیره ، چه دلیلی داره من کس دیگه ای رو جاش داداش صدا کنم ؟

از همون اولش که وارد دنیای مجازی شدم مخالف بودم ، تا این که به دلیل شرایطی که بود کسی رو به این اسم صدا کردم بعد متاسفانه پشیمون شدم . دلیلشم کم ظرفیتی و ...

افسوس که نمیشه امتیاز بدم!
دقیـــــــــــــــقا

واقعا چه دلیلی داره!

pegah*_
12th March 2014, 08:09 PM
منم مخالفم چون این خواهر برادر ها به هم عادت میکنن..و اصلا کار خوبی نیست..که چی مثلا؟؟؟؟

سیدپویا
12th March 2014, 08:21 PM
به نظر من این کار تا جایی میتواند خوشایند باشد که دو طرف نسبت به هم علاقه ای پیدا نکنند

دیگه اونجوری نشه که تمام لحظه های زندگیشو یاد اون باشه

منم مخالفم.ولی دیگه کلا به این کلمه ها عادت کردیم.......................متاسفانه[daava]

*FATIMA*
12th March 2014, 08:37 PM
من موافقم [sootzadan]

بكار بردن كلمه آبجى ، برادر ، ... فقط براى من به اين خاطر به كار ميره كه باعث حفظ حرمت ها شه ولاغير [nishkhand]

kahrupay
12th March 2014, 08:57 PM
من موافقم
خودِ من بعضی اسما برام خوندنشون سخته برای همین به طرف می گم داداش ،خاله و ....
به نظرم باعث ایجاد صمیمت سالم هم بین کاربرا می شه و فضای دوستانه رو به وجود میاره

بهـمن
12th March 2014, 09:14 PM
بله , ولي به نظرم در صورتي كه حرمت ها حفظ بشه [golrooz]

صد درصد

رضوس
12th March 2014, 09:17 PM
[khande]باز داداش آبجی خوبه کار به جایی کشیده که عمو و عمه و دایی و خاله و پسر عمو و پسر خاله و... هم هست اینجا[nishkhand]

من خودم اینو استفاده میکنم ولی همینو بگم که هیچ حریمی نمیآفرینه که میتونه حس مجازی هم ایجاد کنه یه محبت الکی ،یه اعتماد الکی و....

ولی خب بعضی از این القابا یه چیز خاص پشتشه یه خاله داشتیم اینجا قدیما که دوستان میشناسن واقعا در حق همه ما اینقد لطف داشتن که اونه خاله ای که میگفتیم از ته دل بود نه مث این آبجی داداشای الکی که تو اولین پست میگه داداش کسی نیست بگه آخه تو منو میشناسی؟؟؟؟؟؟

این میتونه خوب باشه به شرطها و شروطها

!!AnAhiD!!
13th March 2014, 12:02 AM
سلام

خیلی موضوع مسخره ای ایجاد کردین. مگه کسی رو سلیقه ها بحث می کنه؟ که چی؟ چی میخواین بگین؟ به چی میخواین برسین؟

به اینکه کسایی که ابجی داداش میگن اشتباه می کنن و یا برعکس درست می گن؟

تو هر موضوعی صداقت باشه مشکلی پیش نمیاد و اگه افرادی (منظور صاحب تاپیک نیست!!) به حرمت واژه ها گند نزنن هیچ موردی پیش نمیاد. از یه طرف به دختر خانوما بگیم ابجی از اونور....

به هر حال من نظر خاصی ندارم. سلیقست یکی خوشش میاد یکی خیر

امیدوارم کسی ناراحت نشه

یا علی

محسن مهابادی زاده
13th March 2014, 12:10 AM
متاسفانه القاب خواهر و برادر در فضای مجازی ایرانی ها مرسوم هست که از بیان علاقه و احساس وابستگی به هم ناتوانند و با گفتن این القاب ، سرپوش میذارن روی وابستگی...بنده چند ماه قبل در یکی از دلنوشته هام به این موضوع پرداختم ولی ...

zoh_reh
13th March 2014, 12:11 AM
موضوع خوبیه

اتفاقا خودم رو این واژه ها که گفته میشه گاهی فکر میکنم ، واقعا برا خواهر برادرهای حقیقی خودمونم اینقدر وقت میذاریم؟

از اونجائیکه هیچکی در زندگی نمیتونه جای کسی دیگه ای رو بگیره ، به قول معروف هر گلی یه بویی داره،

به نظرم خیر درست نیست.

Capitan Totti
13th March 2014, 12:19 AM
سلام

خیلی موضوع مسخره ای ایجاد کردین. مگه کسی رو سلیقه ها بحث می کنه؟ که چی؟ چی میخواین بگین؟ به چی میخواین برسین؟

تو هر موضوعی صداقت باشه مشکلی پیش نمیاد و اگه افرادی (منظور صاحب تاپیک نیست!!) به حرمت واژه ها گند نزنن هیچ موردی پیش نمیاد. از یه طرف به دختر خانوما بگیم ابجی از اونور....

امیدوارم کسی ناراحت نشه

یا علی
فرمانده ی گرامی تیپ هنگ
عرض کنم که
اگه هر کسی صداقت داشت
که خدا بهشت و جهنم رو نمی افرید جناب سروان!

Helena.M
13th March 2014, 12:21 AM
سلام

امیدوارم کسی ناراحت نشه

یا علی

سلام [golrooz]

خیلی از موضوعات سلیقه ای هست منتها این دلیل نمیشه که روش بحث نشه

اما گاهی اوقات سلیقه نیست بعضی وقتها سوءاستفاده از برخی کلماته گاهی هم به خاطر تقلید هست

یه عده هستند که بدون اینکه فکر کنن وخودشون راجع به کارهاشون ،کلماتی که استفاده میکنن و حرفی که میزنن تصمیمم بگیرن، نگاه میکنن ببینن بقیه چی میگن و چه کاری انجام میدن

الان اینجا بحث میشه ببینن آیا بیشتر افراد سایت از این که خواهر برادر مجازی داشته باشن راضی اند یا نه همین

موفق باشید[golrooz][shaad]

Capitan Totti
13th March 2014, 12:24 AM
یک عدد حکایت بگم
واضح!
تو فروم هری پاتر!
اونموقع خیلی شلوغ بود ، الان به کل بسته است!
ازین خواهر برادرا زیاد بودن!
اما بعد مدتی تبدیل شدن به دوست دختر و دوست پسر!
حالا در کل
واژه ی خواهر و برادر از نظر من!
هیچ مشکلی نداره!
اینکه طرف حس میکنه خواهر داره!
اونم نه یکی!
کل فروم!!
درد آوره!

Capitan Totti
13th March 2014, 12:31 AM
متاسفانه القاب خواهر و برادر در فضای مجازی ایرانی ها مرسوم هست که از بیان علاقه و احساس وابستگی به هم ناتوانند و با گفتن این القاب ، سرپوش میذارن روی وابستگی...بنده چند ماه قبل در یکی از دلنوشته هام به این موضوع پرداختم ولی ...

درود [golrooz] اگه خواستین بیشتر توضیح بدین
بلکم سودمند بود برای برخی ها!

!!AnAhiD!!
13th March 2014, 12:35 AM
سلام [golrooz]

خیلی از موضوعات سلیقه ای هست منتها این دلیل نمیشه که روش بحث نشه ......

.......
....
...........

ممنونم از شما

اما موافق نیستم. روی سلیقه های افراد که در هر فرد متفاوته وبرای هر فرد ارزش داشته نمیتوان بحث کرد. میشه گفت نظر سنجی (که هیچ ارزشی هم نداره) اما نمیتوان نرخ تعین کرد

هر کسی علاقه داشت از این الفاط استفاده می کند ودر غیر اینصورت خیر

کسانی که متصور هستن با گفتن ابجی ویا داداش تحریک شده و رابطه تبدیل به رابطه دوستی دختر وپسر می شود می توانند از این واژه ها استفاده نکنند و بقیه هم اگه مایل هستن می توانند استفاده کنند

باید گفت انسان ها متفاوت بوده ونمی شود برای همه حکم داد. برخی در عمل وگفتار صادق بوده و برخی هم خیر.....

انهایی که در گفتن این واژه ها صداقت داشته باشن در یک بازه طولانی مدت(بیش از یکسال) اینو ثابت می کنند و کسانی هم که زود جوگیر شده همون اوایل دستشون رو می شود

پس عملا در هر فرومی سواستفاده کنندگان مشخص هستند و با هیچ سرپوشی توان لاپوشانی را ندارند. پس نگران سو استفاده نباشید. خودشان خودشان رو لو می دهند

حرفی نیست

یا علی

!!AnAhiD!!
13th March 2014, 12:40 AM
دوباره تکرار می کنم

اگر به حرمت واژه ها رو خودمون زیر پا نزاریم وبه نیت خودمون شک نداشته باشیم مشکلی پیش نخواهد آمد.

هیچ انسانی خودش را بهتر از خودش نمی شناسد و بهتر میداند که نیتش چه هست و مسلما از کوزه همان بتراود که در اوست ....

بنابر این با شناختی که دارد می تواند برای خودش (وفقط خودش) حکم صادر کند. مثلا اگر تصور می کند که ابجی گفتنش از روی غرض هست می تواند نگوید ....

کسانی هم که به خودشان ونیتشان شک ندارند میتوانند نگویند.

یا علی

Capitan Totti
13th March 2014, 12:41 AM
باید گفت انسان ها متفاوت بوده ونمیشه حکم داد. برخی در عمل وگفتار صادق بوده و برخی هم خیر
انهایی که در گفتن این واژه ها صداقت داشته باشن در یک بازه طولانی مدت(بیش از یکسال) اینو ثابت می کنند و کسانی هم که زود جوگیر شده همون اوایل دستشون رو میشه

عزیز دل
مثل اینکه زیادی جدی گرفتی!
یه نظر سنجی ساده
با آرای موافق و مخالف!
البته قسمت های پر رنگ ات هم قابل تقدیره
کسی ادعای پیغمبری نکرده!
شاید راس فتنه! خودم باشم!
اما یه بحث و کنکاشه جناب سروان توپخانه!!

Helena.M
13th March 2014, 12:49 AM
ممنونم از شما

اما موافق نیستم. روی سلیقه های افراد که در هر فرد متفاوته وبرای هر فرد ارزش داشته و نمیتوان بحث کرد. میشه گفت نظر سنجی (که هیچ ارزشی هم نداره) اما نمیتوان نرخ تعین کرد
............

.........

[golrooz]

نظر سنجی در بیشتر موارد میتونه راه گشا باشه

نمیشه به افراد امر کرد که دیگه از این الفاظ استفاده نکنید

منتها میشه نتیجه گیری کرد که به عنوان مثال " چون بیشتر افراد به استفاده از این الفاظ راضی هستند و روابط شون بهتر پیش میره و مشکلی نداره بنابراین بهتره از این الفاظ استفاده بشه "

این تنها به عنوان پیشنهاده و افراد مختارند که اون رو بپذیرند یا اینکه نه و هیچ اجباری در کار نیست

اما تجربه ثابت کرده که چون شاید یه عده میخوان از یه سری واژگان دیگه در برخورد با جنس مخالفشون استفاده کنن اما در شرایط عادی نمی تونن بنابراین از این واژه ها

استفاده میکنن تا راحتتر بتونن احساساتشون رو ابراز کنند

منتها در این بین ممکنه یه عده پیدا شن که بوسیله همین واژه ها از افراد سوءاستفاده کنند ،و تعدادشونم کم نیست

هرچند کسی که بوسیله این واژه ها سوءاستفاده میکنه ،کار خودشو انجام میده و به این مباحث توجهی نمیکنه

شاید این بحث ها راهگشای افرادی باشه که تازه وارد فضای مجازی شدند و اونها رو آگاه کنه نسبت به این مسئله که فریب گرگان گوسفند نما رو نخورند[shaad]

zoh_reh
13th March 2014, 12:51 AM
دوباره تکرار می کنم

اگر به حرمت واژه ها رو خودمون زیر پا نزاریم وبه نیت خودمون شک نداشته باشیم مشکلی پیش نخواهد آمد.

هیچ انسانی خودشو بهتر از خودش بهتر نمیشناسد و بهتر میدونه که نیتش چه هست

بنابر این با شناختی که دارد می تواند برای خودش (وفقط خودش) حکم صادر کند. مثلا اگر تصور می کند که ابجی گفتنش از روی غرض هست می تواند نگوید ....

کسانی هم که به خودشان ونیتشان شک ندارند میتوانند نگویند. مسلما از کوزه همان بتراود که در اوست ....

یا علی

سلام دوست عزیز[golrooz]

اگه یکی مثل من با این قضیه موافق نیستیم نه اینکه خواسته باشیم افرادی را که از این واژه استفاده میکنن زیر سوال برن.

از بعضی تجربه ها باید استفاده کرد و درس گرفت که ما در این فضاها توسط واژه ها و عبارات و نهایتا با یه آواتار با هم آشنا میشیم،

هر نوشته ای که بین ما رد و بدل میشه احساس داره ، احساس خواهر برادری احساس مقدسیه ،

جمله بولد شما کاملا صحیحه ، هرکسی خودشو بهتر میشناسه ، ولی اونطرف قضیه رو نه نمی شناسه.

پس پیشگیری بهتر از درمان است.[golrooz]

شه پری
13th March 2014, 01:12 AM
خب بله...یکی از مشکلات جوامع بشری مجازی و غیر به امر الهی و به وسیله دوستان حل شد....

از آنجا که مشکل دیگری در جهان فانی باقی نمانده..

پیشنهاد اینجانب این است که قضات محترم و محترمه از پست خود اسعفا داده و به جهان فانی غییر سکونت داده و مشکلات آنها را نیز بر طرف نمایند....

با تشکر آبدارچی سازمان رفع مشکلات دنیوی و اخروی و دخالت در کلیه امور کهکشان راه شیری و راه غیر شیری

Capitan Totti
13th March 2014, 01:31 AM
خب بله...یکی از مشکلات جوامع بشری مجازی و غیر به امر الهی و به وسیله دوستان حل شد....

از آنجا که مشکل دیگری در جهان فانی باقی نمانده..

پیشنهاد اینجانب این است که قضات محترم و محترمه از پست خود اسعفا داده و به جهان فانی غییر سکونت داده و مشکلات آنها را نیز بر طرف نمایند....

با تشکر آبدارچی سازمان رفع مشکلات دنیوی و اخروی و دخالت در کلیه امور کهکشان راه شیری و راه غیر شیری

شما اگه اصل تاپیک رو قبول نداری
میتونی اونو تحریم کنی! و شرکت نکنی!!
نه اینکه بشی ابدارچی شرکت مشکلات دنیوی و اخروی

شه پری
13th March 2014, 02:03 AM
نظرم رو گفتم..شاید تو متوجه نشدی
..
نوشته بودم سازمان ...تو گفتی شرکت.. تازه کامل هم ننوشتی اسمشو...
..
از رو این میتونم بفهمم که چقدر وقت گذاشتی تا متنو بخونی و چقدر فکر کردی....

"golbarg"
13th March 2014, 11:11 AM
من موافق هستم وقتی به کسی میفهمونی که تو مث برادر من هستی یعنی تو حق نداری روی من نظر داشته باشی همچنین خواهر

من که خوشم میاد.شماها هم انقد بد بین نباشید همیشه نیمه پر لیوان ببینید.طنزشو اگه نشنیدید بگم

ﺩﺍﺩﺍﺵ ﻭ ﺁﺑﺠﻲ ﭼﻴﺴﺖ ؟؟؟؟
.
.
....
.
.
.
.
.
ﺩﺍﺩﺍﺷﯽ ﻫﺎ، ﺩﻭﺳﺖ ﭘﺴﺮﻫﺎﯼ ﺭﺯﺭﻭ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻧﯿﻤﮑﺖ ﻧﺸﯿﻦ
ﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﺭﻗﺎﺑﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺻﻌﻮﺩ ...[khandeshadid]

ﺁﺑﺠﯽ ﻫﺎ، ﻧﻘﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﯼ ﻣﺦ ﺯﻧﯽ ﻫﺎﯼ
ﻧﺎﻓﺮﺟﺎﻡ ﺍﻧﺪ..... [khande]

setayesh shb
13th March 2014, 02:36 PM
سلام

امیدوارم کسی ناراحت نشه

یا علی

سلام دوست عزیز
من حق رو کاملا به شما میدم
من واقعا نمیدونم چرا یه سری از دوستان نمیخوان یاد بگیرن که نباید به زور سلایق دیگران رو با سلایق خودشون هماهنگ کنن(هدف دیگه ای نمیتونن داشته باشن از ایجاد این تاپیک)
و این که چرا یاد نمیگیرن که انقدر در کار دیگران مداخله نکنن هر کس به خودش مربوطه که دوست داره در فضای مجازی اطرافیانش رو به چه نامی صدا کنه و به شخص مقابل مربوط نیست
همونطور که به نظر من اینطور صدا کردن دوستان توی سایت(خواهر یا برادر)یه جور احترام به عزیزان هست شخص دیگه ای ممکنه خلاف نظر من رو داشته باشه
یاد بگیریم به عقاید و سلایق هم احترام باریم هر چقدر هم که متفاوت باشیم باهم[golrooz]دقیقا همونطور که شما گفتید موضوع ها رو سلیقه ای نکنید

Capitan Totti
13th March 2014, 03:15 PM
نظرم رو گفتم..شاید تو متوجه نشدی
..
نوشته بودم سازمان ...تو گفتی شرکت.. تازه کامل هم ننوشتی اسمشو...
..
از رو این میتونم بفهمم که چقدر وقت گذاشتی تا متنو بخونی و چقدر فکر کردی....

اگر اکنون گشنه ایم
اگر بی کاری آمارش بالاست
اگر بعضیا دزدن
اینا واضحه
اما دلیل نمیشه بخاطر اینکه اون مشکلات حل نشده
این مشکلات عنوان نشه

یک بار دیگه به شما و امثال شما میگم

هدف واژه ی خواهر یا برادر نیست

وگرنه من برخی ها رو در همین سایت خواهر می نامم
برخی ها خاله!
برخی ها دخترم
و...

پس برخی ها...!!

ستاره آسمون شب
13th March 2014, 05:16 PM
عجب بحث جنجالی ای شده بابا!
یه نظر سنجی درمورد نوع رفتار آدما در برخورد با هم توی فضای مجازی که اینهمه جنگ و دعوا و بزن و بکوب نداره...
به نظر من (که خودم این کارو انجام دادم و به یه نفر گفتم داداش) اونقدرا هم بد نیست...درسته که ممکنه گاهی اوقات این روابط یکم بیش از حد جلو بره و علایقی پیش بیاد، همه ی اینا درست اما این از نفس ضعیف اون آدماست که نتونستن حریم برادر و خواهری خودشونو حفظ کنن و پاشونو فراتر گذاشتن...
این که به یکی میگی داداش دلیل این نیست که حتما قصد و غرضی داری که میخوای لاپوشونی کنی...کما اینکه بعدا ممکنه چنین مسائلی هم پیش بیاد که خوب اجتناب ناپذیره ولی یه مسئله ای که هیچ کس نگفت اینه که مگه خیلی از خانواده ها که مثلا دخترعموها و پسرعموها به هم نزدیک هستن، تو بچگی مگه همو داداش و آبجی صدا نمیزنن و وقتی بزرگ شدن متوجه میشن که طرفو دوسش دارن(به یه نوع دیگه)؟
اگه اینطوره که باید جلوی داداش آبجی گفتنای دنیای واقعی اول گرفته بشه چون از اساس ایراد داره...
اما هیچ کس به اون ایرادی نگرفته...چرا...چون دیواری کوتاه تر از دنیای مجازی نیست تا بهش گیر داده بشه...
من اینو نقض نمیکنم که چه فسادهایی توی نت داره انجام میشه، کاملا هم با ایجاد حریم ها موافقم اما نه اینکه دیگه حتی نشه به کسی گفت داداش یا آبجی...
مثلا من خودم اینجا دخترهای خیلی گلی پیدا کردم که لیاقتشو دارن که مثل خواهرم دوسشون داشته باشم یا یه پسر خوب هست که مثل داداش دوسش دارم(حالا اینکه خودش بهم اجازه نمیده حرف دیگه ایه) اما بحث اصلی اینه که اینقدرا این موضوعو بغرنج نکنین...یه نظرسنجی ساده است...

تووت فرنگی
13th March 2014, 06:55 PM
بازی با واژه هاست !!!

شه پری
13th March 2014, 09:54 PM
اگر اکنون گشنه ایم
اگر بی کاری آمارش بالاست
اگر بعضیا دزدن
اینا واضحه
اما دلیل نمیشه بخاطر اینکه اون مشکلات حل نشده
این مشکلات عنوان نشه

یک بار دیگه به شما و امثال شما میگم

هدف واژه ی خواهر یا برادر نیست

وگرنه من برخی ها رو در همین سایت خواهر می نامم
برخی ها خاله!
برخی ها دخترم
و...

پس برخی ها...!!

وقتم با ارزش ر از اینهاست که بخوام بیشتر از این تلفش کنم و با شما و امثال شما ها دهن به دهن بشم....

ریپورتر
13th March 2014, 11:34 PM
به نظرم خوبه و مشکلی نداره در صورتی که رعایت بشه خوبه

سونای
14th March 2014, 12:18 AM
مرسی از دعوت
جواب : بلی [nishkhand]

توضیح در واژه نمیگنجد ...[bamazegi]

من این مفهوم مجازی حقیقی رو اینجا متوجه نمیشم!
من توی این سایت فعالیت دارم! و این سایت و بچه هاش و رفتارمون برام مجازی نیست... الحمد الله که دفترشم تاسیس شد و قبلا تقریبا سالی یبار و ازین به بعد هم قراره بیشتر از سالی یبار دوستان همدیگرو ببینن... پس اینطور نیست که از هم شناخت نداشته باشیم و مجازی باشیم!...

حالا نه اینجا کلا بگم داداش به داداشی که میگم هم معتقدم... البته داداشی که میگم به این منظور نیست که دقیقا بتونم جوری باشم که با برادر خودم هستم! نه حدود رعایت میشه...

این لطف و احترام و همراهی طرف مقابل هست که گاهی چنان رفتار میکنه باعث میشه نتونی واژه ای براش پیدا کنی جز برادر یا خواهر...

مثلا من اینجا به دوستایی گفتم خواهر و واقعا در حقم خواهری کردن! دوستیه خواهرانه!!! و به دوستایی گفتم برادر و در حقم برادری کردین..

شدتش از دوستی بالاتره ..[nishkhand]

بنظرم اگر توانایی اینو داشته باشی که روابطت رو تعریف کنی موردی نداره...

مثلا یه تعریف از برادری داری.. کسی جوری باشه که شامل این تعریف شه میشه برات برادر.. حالا چه بگی بهش برادر چه نگی اما تو دلت برات مثل برادره

مرا اسرار از این گفتگو بالاتر است اما
به گوش مردم از این حرف بالاتر نمیگنجد

[golrooz]

Majid_GC
14th March 2014, 01:24 AM
وقتی میخوایم نقش یه چیز رو بررسی کنیم اولین قدم باید بررسی منشا و مبدا و پدید آورندگان او باشه !

مطمئنا تو کشور های پیشرفته ابتدا این فضای مجازی شکل گرفته !

آیا در فروم های خارجی این اتفاق می افته ؟

در شبکه های اجتماعی فارسی چطور ؟

این اتفاق اغلب تو شبکه اجتماعی نمی افته اما تو فروم های فارسی می افته

من میتونم دلیل ش رو دو تا چیز بدونم ! محدودیت ارتباط در این گونه فروم ها و یک حس شاید شرم وحیا !

من خودم قبلن موافق نبودم

چون با ما این واژه ها داریم به هم دروغ میگیم و دروغ های هم رو باور میکنیم ! هیچ کسی نه جای برادر رو خواهد گرفت نه خواهر !

حرف و کار مسخره ای هست و صد البته به قول دوست مون سلیقه ای هست

اما خب من بعضی وقت ها شده که توهین میشه به توسط این واژه ها !

فرض کنید خانومی به چند نفر با لفظ برادر به کار می بره و چند نفره دیگه رو با اسم اصلی ! و این خیلی حرکت زشتی هست ! حداقل به دید من

اما الان هرکس به من بگه برادر من هم بهش میگم خواهر !

در مورد لفب های دایی و عمو وخاله به نظرم بحث ش فرق داره چون بیشتر حالت طنز داره !

optici
14th March 2014, 04:09 PM
من در کل مخالف نیستم بستگی داره که کجا وکی وچه جوری از این واژه ها استفاده بشه اگه تکه کلام فرد باشه اشکل نداره
اما این که این نسبت های مجازی بخوان وابستگی ایجاد کنن مخالفم این که طرف مقابلت بخواد با این لفظ حرمت ها رو بشکنه قابل قبول نیست به هر حال هیچ وقت نمیشه به جنس مخالفت به عنوان خواهر وبردار واقعی نگاه کنی وهمچین انتظاریم از بقیه نباید داشت

زهرا قربانی
16th March 2014, 12:57 PM
سلام
خب من الان یک سوال دارم
مخاطبم هم صاحب تاپیک هست یا حالا بقیه جمعیت ذکور شرکت کننده در این تاپیک
الان من باید به شما چی بگم؟ بگم علی اکبر خوبه؟
مثلا سلام علی اکبر حالت خوبه؟[nishkhand]
یا بگم سلام داداش حالت خوبه؟
میدونید به نظر یه جور صمیمیت رو میرسونه در قالب عرف کشورمون

Ronia
16th March 2014, 12:59 PM
سلام
خب من الان یک سوال دارم

خب بگو سلام،حالت خوبه؟
یا سلام دوست عزیز حالت خوبه؟
یا سلام خوبی تو؟
و....که نیازی نیست علی اکبر توش باشه[nishkhand]

زهرا قربانی
16th March 2014, 01:10 PM
خب بگو سلام،حالت خوبه؟
یا سلام دوست عزیز حالت خوبه؟
یا سلام خوبی تو؟
و....که نیازی نیست علی اکبر توش باشه[nishkhand]
مثلا وقتی داریم تو چت باکس حرف میزنیم و چند نفری توشیم چی بگم؟
مثلا بگم اون آقایی که رشته اش مدیریت دفاعیه و علاقه مندیش سوار کاریه خوبی؟[nishkhand]

Ronia
16th March 2014, 01:13 PM
مثلا وقتی داریم تو چت باکس حرف میزنیم و چند نفری توشیم چی بگم؟
مثلا بگم اون آقایی که رشته اش مدیریت دفاعیه و علاقه مندیش سوار کاریه خوبی؟[nishkhand]
[khande][khande][khande]
بگو تیمسار سلااااااااام[nishkhand]

ستاره آسمون شب
16th March 2014, 07:48 PM
نه خوب چیه مگه؟
مثلا من میخوام بگم بابایی خوبی؟
چرا بگم تیمسار؟
بابایی منه، نه تیمسار...smilee_new1

Capitan Totti
17th March 2014, 11:48 PM
وقتم با ارزش ر از اینهاست که بخوام بیشتر از این تلفش کنم و با شما و امثال شما ها دهن به دهن بشم....
آخی...
وقت عزیز گرانبهای پروفسور سرهنگ پیاده ی ستاد اهم
نه تو رو خدا بیا با من که وقت زیاده دهن به دهن شو

سلام
خب من الان یک سوال دارم

آبجی:|
من که گفتم اصلا بحث واژه خواهر یا برادر نیست!!

با جناب سروان راحت ترم!

زهرا قربانی
18th March 2014, 11:04 AM
آبجی:|
من که گفتم اصلا بحث واژه خواهر یا برادر نیست!!

با جناب سروان راحت ترم!
منم با خانوم مهندس راحت ترم[khande]
اهم
مطمئنا این احساس خواه برادری اونقدر قوی نیست که بخواد به زندگی واقعی تعمیمی پیدا کنه
به طور مثال من شما رو مثا میزنم که مثل برادر نداشته ام میدونم اگه بفهمم مریض شدی من ناراحت میشم اما همون لحظه مطمئنا به زندگی واقعی خودم با پدر مادر و خواهرام نمیکشه

ارغنون
26th March 2014, 10:57 PM
مخالفید؟ $-)

سلام من نه مخالفم نه موافقم
تجربه اش هم نداشتم
مثلا بعضی وقتا می بینم که کاربرا خانواده تشکیل می دن ولی خداییش هیشکی من رو تا حالا تو این خانواده اش راه نداده![bihes]
تازه این هیچی تو دانشگاه هم که بچه ها تشکیل خانواده می دن! باز من نقش خاصی ندارم.
حالا اینا هیچی ! ولی فکر نمی کنم وابستگی ایجاد شه اون هم مجازی.

الان این حس بهم دست داد که مخالفت نکردم و ممکنه نگران شین! خب من مخالفم که تو گزینه های نظر سنجی نظری ندارم نداریم![labkhand][shademan]

Capitan Totti
5th April 2014, 09:47 PM
سلام من نه مخالفم نه موافقم
تجربه اش هم نداشتم
الان این حس بهم دست داد که مخالفت نکردم و ممکنه نگران شین! خب من مخالفم که تو گزینه های نظر سنجی نظری ندارم نداریم![labkhand][shademan]

نه اصلا من منظورم واژه ی خواهر یا برادر نیست
اونی که برا داداش مجازیش مثلا گریه میکنه که آره مثلا مریض شده[delkhoori]

مثلا بعضی وقتا می بینم که کاربرا خانواده تشکیل می دن ولی خداییش هیشکی من رو تا حالا تو این خانواده اش راه نداده![bihes]
تازه این هیچی تو دانشگاه هم که بچه ها تشکیل خانواده می دن! باز من نقش خاصی ندارم.
حالا اینا هیچی ! ولی فکر نمی کنم وابستگی ایجاد شه اون هم مجازی.
اتفاقا تو دانش گاه با اینکه همگی پسر هستند هم ازین خانواده ها زیاد تشکیل میدیم[movafaghiyat]
اشکالی هم نیست!
درین تاپیک تئاتر طنز و فرهنگ سازی (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?204222-%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%B7%D9%86%D8%B2-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C&goto=newpost) که ابتدای تابستون فعالیتش شروع میشه
یک عدد خانواده برایتان تشکیل میدم در سطح یک عدد تیپ هنگ!

Capitan Totti
2nd February 2015, 01:01 AM
منم با خانوم مهندس راحت ترم[khande]
اهم
مطمئنا این احساس خواه برادری اونقدر قوی نیست که بخواد به زندگی واقعی تعمیمی پیدا کنه
به طور مثال من شما رو مثا میزنم که مثل برادر نداشته ام میدونم اگه بفهمم مریض شدی من ناراحت میشم اما همون لحظه مطمئنا به زندگی واقعی خودم با پدر مادر و خواهرام نمیکشه

قوی نیست...

ولی قوی میشه !

معمار حانیه
5th February 2015, 05:13 PM
سلام.

من الان به خیلی ها در سایت میگم خواهر یا برادر. دلیلی نداره که بخوام خاهر وبرادر واقعی باشه.

به نظر من خواهر یا برادر یک کلمه که به جای اینکه 5 ساعت بگم اقای فلانی یا خانوم فلانی میگم خواهر وبرادر وراحتش میکنم

دوما. مثلا من بگم داداش چی میشه؟ بی ادبی؟ یا چرا باید برخی ها بدشون بیاد ؟ اخه علت بد اومدن چیه؟

یا مثلا میگم خواهر خب چرا باید بدش بیاد؟

خب شاید یکی تو دنیای واقعی به هر دلیلی از نعمت خواهریا برادر محروم باشه. حالا به اون شخص بگه خواهر یا برادر خب شاید به قول

برخی دوستان باز به علت کمبود محبتی که نداره باید بهش توهین کرد؟؟؟

میدونید مشکل اینه اگر من به برخی ها بگم مثلا امیر؟ رضا ؟ علی ؟مهدی ؟ و..(البته اسم های الکی گفتن) اونوقته که میگن سری دختر خاله شد

سری بی ادب شد. رو بهش دادم رو دار شد/

پس در نتیجه با گفتن داداش علی ،داداش مهدی و.. یک احترام میزارم.

شاید کسی احساسی داشته باشه حتی طرف نشناسه. نباید اون گناهکار دانست. باید فهمید که چرا اون احساس ایجاد شده؟
شاید خود پسر یا دختر باعثش شدن؟ شاید بشه با دوستانه حرفیدن اون حس از بین برد؟ نه اینکه متهم بشه به پرو وبی ابرو و...

به نظرم هرکسی که میگه داداش و اجی هیچ نیتی توش نیست فقط برای اینه گفتن اسم طرف براش سخته.وخانم واقا هم بهنظرم درست

نیست پس بهتره روش تجدید نظر بشه

من که برام فرقی نداره. هرکسی میخواد بگه اجی و داداش. نه ناراحت میشم نه وابسته. چون شاهرگم زدم که تا عمر دارم دلم به هیچکس ندم حتی پدر ومادر خودم. پس دیگه واسم فرقی نداره.

موفق باشید

معمار حانیه
5th February 2015, 05:32 PM
همه اینجا میگن نمیشه به مجازی اعتماد کرد واگر اعتماد کرد بده و..

میگن حرمت رعایت نشه.

اما من یک چیز میگم.

دوستی داشتم که از همین طریق مجازی وسایت ها با یک پسر اشنا شد از اول بهش گفت داداش هااا.
بعد مدتی اینا قرار گذاشتن واز نزدیک هم دیدن. همینطوری بهم داداش و.. میگفتن. وهمدیگر خیلی دوست داشتن. وواقعا بهم میگفتن برادر
وخواهر. وقتی پسره زن گرفت. حتی روزخواستگاریش این دوست من رفت. طوری بود که حتی خانواده خودش میدونستن که با این داداش مجازی که حالا حقیقی شده میره ومیگرده وخوش وبشن.
حتی زنش یکی از همکلاسی های خودمون بود که روزی که باهاش حرفید ماما حضور داشتیم گفت خانم فلانی من تا اخر عمرم این خانوم مثل خواهرمه . از خواهر خودم نزدیک تره پس بهش محبت میکنم دوستش دارم. اگر مشکلی با این رفتارم داری از الان بگو نه. دخترم قبول کرد ازدواج کردند.

حالا یک روز پدر ومادر دوستم فوت کرد. برادر های واقعی اش وهمچنین داماد وعروس هاش این از خونه پدریش بیرون کردن که این خودش هیجا نداشت بره ودر به در شد. تا اینکه برادر مجازیش وواقعیش از ماموریت برگشت وقتی فهمید دوست من در به در شده. رفت برای همین خواهرش که الان خیلیا میگن بده یک خونه تو همون اپارتمان ودر همون طبقه کرایه کرد وتموم خورد وخوراکش پرداخت میکرد . حتی انقدر بهش رسیدگی کرد که الان که باز باهمیم باما میاد دانشگاه وتازه ماشین انداخته زیر پاش که منم میبره دور دور[nishkhand]

درصورتی که برادر های خودش اینکار نکردن برای خواهرش.

اونوقت چی الان باید گفت؟؟ ایا این مشکل داره؟؟/

به نظر من این برخی ها هستن//شاید خیلی ها هم بگن نه این توهم. دروغ و.. اما نیست. مشکل اینه ما انقدر بدی دیدیم که ب همه چیز
بی اعتمادشدیم.

ادمای واقعی خیلی پیدا میشن. نه اینکه الکی حرف بزنن

موفق باشید 2[negaran][nishkhand]

pegah*_
12th February 2015, 12:45 PM
منم کاملا مخالفم
[negaran]چون همین چیزها باعث میشه دو طرف به هم وابسته بشن..حرمت ها هم شکسته میشه اینجوری

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد