PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث موسیقی غیرمجاز چیست؟

مدیر تالار موسیقی
18th September 2013, 06:02 PM
درود؛

امیدوارم ایام به کامتون باشه....

به نظر شما مرز موسیقی غیرمجاز را چه چیزی باید تعیین کند؟ آیا در ایران هنجارهای یک جامعه مرزبندی بین یک موسیقی مجاز و غیرمجاز را تعیین می کنند؟

آیا خوانندگان و آهنگسازان ایرانی اجازه تولید محتوی اعتراضی و انتقادی در موسیقی دارند؟

آیا تنها موسیقی های پاپ و سنتی باید اجازه برگزاری کنسرت و انتشار آلبوم داشته باشند؟

چرا سبک هایی نظیر راک؛ متال؛ هیپ هاپ و... در ایران اجازه گرفتن مجوز را ندارند؟

نظر شما چیست؟

Capitan Totti
18th September 2013, 06:07 PM
سلام[golrooz]
سپاس ازین تاپیک[cheshmak]

از نظرم موسیقی انتقادی نباید حتما پاپ و رپ و... باشه
میتونه سنتی هم باشه
اکنون پس از دهه های متمادی
تصنیف انتقادی مرغ سحر
هنوز که هنوزه محبوب ترین تصنیف نزد ایرانیانه
مربوط به یک برهه از تاریخ هم نیست
همیشه هست
اما رپ نه
رپ عامه پسند نیست نمیدوم شایدم باشه ولی من دوست ندارم
سنتی اما...[golrooz]

maryam kia
18th September 2013, 07:18 PM
موسیقی در ایران معنیه خاصی نداره[nishkhand]
چه پاپ چه سنتی وغیره...
درضمن موسیقی سنتی هم عامه پسند نیست.

"VICTOR"
18th September 2013, 07:22 PM
درود بر شما

به نظر من هر کس خودش توانایی شناخت موسیقی مجاز از غیر مجاز رو داره ، این یه امر کاملاً شخصیه و هر کس خودش باید تعیین کنه که چه آهنګی براش مجاز و چه آهنګی غیر مجازه !

هر ګونه آهنګی که روی انسان تأثیرات منفی بر جای بذاره و یا بیهوده باشه ، مجاز نیست ، تشخیص با خود فرده !

! (l- l l \-/ \/\/
18th September 2013, 08:08 PM
سلام

به نظر من وقتي به متال و رپ و هيپ هاپ و ... مجوز نمي دن نبايد به سنتي و پاپ هم مجوز بدن

Capitan Totti
18th September 2013, 08:08 PM
درود بر شما

به نظر من هر کس خودش توانایی شناخت موسیقی مجاز از غیر مجاز رو داره ، این یه امر کاملاً شخصیه و هر کس خودش باید تعیین کنه که چه آهنګی براش مجاز و چه آهنګی غیر مجازه !

هر ګونه آهنګی که روی انسان تأثیرات منفی بر جای بذاره و یا بیهوده باشه ، مجاز نیست ، تشخیص با خود فرده !
درود بر شما[golrooz]
دقیقا

انسان باید موسیقی ئی رو گوش بده که با اون به آرامش برسه
مثل سنتی و کلاسیک

آهنگ های بنان انسان رو به آرامش مطلق میرسونه

آهنگ های پاپ هم معین و بیژن مرتضوی و معدودی هستند که روح و روان انسان رو نوازش می کند

و لاغیر[cheshmak]

Capitan Totti
18th September 2013, 08:12 PM
موسیقی در ایران معنیه خاصی نداره[nishkhand]
چه پاپ چه سنتی وغیره...
درضمن موسیقی سنتی هم عامه پسند نیست.
سلام[golrooz]
معنی خاصی نداره؟[taajob]
موسیقی کلاسیک ایران در دنیای موسیقی و فرهنگ و هنر
بی رقیبه
امروز رو نبینید فقط استادی به اسم شجریان داریم و قربانی و همایون و...
20-30 سال پیش
بنان و قوامی و سرهنگ زاده و رفیعی (50سال پیش) و...

جشن هنر شیراز رو در سال 52 ندیدید؟

Capitan Totti
18th September 2013, 08:17 PM
سلام

به نظر من وقتي به متال و رپ و هيپ هاپ و ... مجوز نمي دن نبايد به سنتي و پاپ هم مجوز بدن
سلام[golrooz]

شما فرزند خودتو که از گوشت و خون و استخونته برات مهم تره
یا فرزند یه شخص دیگه؟

کدومو بیشتر دوست داری؟
و اولویت رو برای هر کاری به پسرت میدی یا پسر مش حسن ؟

سروه74
18th September 2013, 08:22 PM
سلام به نظر من معنی خاصی نداره این سوال
موسیقی موسیقی مهم اینکه ادم جوگیر نشه
اخه بعضیا خیلی به ظرفیتن

"مهدی"
18th September 2013, 08:23 PM
ممنونم از همه کاربران عزیز که در بحث شرکت کردن.

البته موسیقی تنها برای رسیدن به آرامش نیست. موسیقی یک نعمت الهی هست که از هفت حرف تشکیل شده. خاصیت موسیقی اینه که در هر زمانی چه در شاد و چه در غم و حتی در عصبانیت به انسان برای تخلیه روحی کمک میکنه.
----
در مورد سبک های موسیقی هر چند در حال حاضر هیپ هاپ و سبک هایی از این نوع بیشتر از سنتی طرفدار دارند ولی این دلیلی بر ضعیف بودن یا پایین تر بودن این سبک نیست!
----
البته انسان همیشه در حال تکامل هست و دلیل بر این نمیشه که ما تا ابد دنبال موسیقی سنتی خودمون باشیم. این خیلی خوبه که موسیقی خودمون رو گسترش بدیم و بتونیم درونش پیشرفت کنیم ولی اگر زمانی سبک بهتری ببینیم ما میتونیم با پیوند زدن موسیقی خودمون و اون سبک کارهای نوینی رو بدیم یا حتی صاحب سبک در موسیقی بشیم.

موفق باشید[golrooz]

Capitan Totti
18th September 2013, 08:31 PM
ممنونم از همه کاربران عزیز که در بحث شرکت کردن.

البته موسیقی تنها برای رسیدن به آرامش نیست. موسیقی یک نعمت الهی هست که از هفت حرف تشکیل شده. خاصیت موسیقی اینه که در هر زمانی چه در شاد و چه در غم و حتی در عصبانیت به انسان برای تخلیه روحی کمک میکنه.
----
در مورد سبک های موسیقی هر چند در حال حاضر هیپ هاپ و سبک هایی از این نوع بیشتر از سنتی طرفدار دارند ولی این دلیلی بر ضعیف بودن یا پایین تر بودن این سبک نیست!
----
البته انسان همیشه در حال تکامل هست و دلیل بر این نمیشه که ما تا ابد دنبال موسیقی سنتی خودمون باشیم. این خیلی خوبه که موسیقی خودمون رو گسترش بدیم و بتونیم درونش پیشرفت کنیم ولی اگر زمانی سبک بهتری ببینیم ما میتونیم با پیوند زدن موسیقی خودمون و اون سبک کارهای نوینی رو بدیم یا حتی صاحب سبک در موسیقی بشیم.

موفق باشید[golrooz]
سلام[golrooz]
موسیقی
یا باید آرامش دهنده باشه
یا میهن پرستانه
یا عرفانی
غیر ازین که نیست؟

"مهدی"
18th September 2013, 08:41 PM
سلام[golrooz]
موسیقی
یا باید آرامش دهنده باشه
یا میهن پرستانه
یا عرفانی
غیر ازین که نیست؟

موسیقی می تواند در قالب لایت کلاسیک (آرامش دهنده با تمپو پایین)؛ ترنس (هیجانی با تمپو بالا) و......باشد. موسیقی می تواند اعتراضی باشد می تواند هیجانی باشد می تواند آرامش دهنده باشد می تواند کسل کننده و خواب آور باشد. هیچ مرزی برای موسیقی تعریف نشده است عزیز

neo_x
18th September 2013, 09:47 PM
درود بر شما

من کاملا موافقم با تشکر از کابر 171717 و البته باید نظر خودم رو هم اضافه کنم که در بعضی مواقع تشخیص مضر بودنش از طرف خود فرد مشکله و ممکنه باعث ازار بشه ولی فرد متوجه نشه که این رو فقط خود فرد میتونه برطرفش کنه و با استفاده از تجربه دیگران شدنی نیست!

maryam kia
18th September 2013, 11:31 PM
سلام[golrooz]
معنی خاصی نداره؟[taajob]
موسیقی کلاسیک ایران در دنیای موسیقی و فرهنگ و هنر
بی رقیبه
امروز رو نبینید فقط استادی به اسم شجریان داریم و قربانی و همایون و...
20-30 سال پیش
بنان و قوامی و سرهنگ زاده و رفیعی (50سال پیش) و...

جشن هنر شیراز رو در سال 52 ندیدید؟

اینایی ک گفتید ک سنتی بودن.منم زیاد از سبک سنتی خوشم نمیاد.
اگه بها میدن پس چرا اینقدر خواننده زیرزمینی داریم؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد