PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا اکثر اندیشمندان و خردورزان دنیا مذکر هستند؟

تجلی افکار
1st August 2013, 02:11 PM
سلام
به نظر شما چرا تعداد خیلی زیادی از دانشمندان مخترعان اندیشمندان فیلسوفان و .....بیشتر مذکر بوده اند تا موئنث[khande]

ab.bb
1st August 2013, 02:26 PM
چون در طول تاریخ به زنها اجازه تحصیل داده نمیشد؛ و از امتیازات برابر با مردا ، بر خوردار نبودن.

زهرا قربانی
1st August 2013, 02:29 PM
و خب این که من فکر میکنم در زمان های گذشته خانومها زودتر خودشون رو برای ازدواج آماده میکردن تا آقایون یعنی یک دختر 15 16 ساله آماده از دواج بود اما پسرها تا 22 23 سالگی دووم می آوردن
پس فرصت تحصیل بیشتری داشتن

سجاد عابدی
1st August 2013, 03:04 PM
همنطور که میدانید تمرکز کردن روی یک چیز برای مردها راحت تر هست وروی چند چیز برای زنها راحت تر وونتیجه بخشی روی یک چیز بهتر به دست می اید این خود یک دلیل مردانه جهت بیشتر بودن انها است

البته شاید زود ازدواج کردن یک از دلایل باش او نم در ایران ولی در کل جامعه چنین نبوده

nkhoshdel
1st August 2013, 05:24 PM
به نظر من چون مردها فقط در ان واحد میتونن روی یک مطلب متمرکز باشند و این باعث شده که اگه یک موضوع رو دنبال کنند به نتیجه مطلوب برسند و دیگه اینکه مردها از جنس مونث ریسک پذیر تر و نترس ترند.

hossein24
1st August 2013, 05:37 PM
چندتا دلیل داره ک بچه ها گفتن ولی اصلی ترین دلیلش اینه ک توی زمانهای گذشته برای دیدگاه زنا ارزش و احترامی قایل نبودن و معمولا اگه یه زنی هم یه ایده ای داشت با فشارهای بیرونی استعدادها و ایده هاشو تو نطفه خفه میکرد.چه برسه ک بزارن اجرایی شه .البته با این حال بازم کم مخترع زن نداریم ولی چون ما نمیشناسیم فکر میکنیم کم هستن مثل مخترع برف پاک کن ماشین(مری اندرسون) یا ماشین ظرفشویی(ژوزفین کوچران)

تجلی افکار
1st August 2013, 05:59 PM
با این وجود که در قرن 21 هستیم و زنان میتونن نظرشونو بیان کنن ولی هنوز هم که توی کشور های غربی سیاست مدار ها و مخترعین و بیشتر دانشمندان مرد هستند .
به نظر من یکی از دلایلش اینه که قدرت منطق بانوان کمتر هست و قدرت احساساتشون قوی تر .
و البته در مردان برعکس . قدرت منطق قوی تر و قدرت احساسات ضعیفتر .

"VICTOR"
1st August 2013, 09:49 PM
ولی من فکر کنم چون خانم ها وقتشون رو صرف تربیت بچه هایی می کنن که در آینده مخترع بشن .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد