PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بوررس ایده چیست؟ و هدف از اجرای این برنامه چیست؟

عرفان سلیم زاده
2nd June 2013, 08:28 PM
بورس ایده یک برنامه از طرف جمعی از روشن فکران حقوق مالکیت فکری و اقتصاد دان بود که در آن تالاری صرفا مجازی جهت افشا ایده های ثبت شده دایر و لیستی بلند و بالا از اختراعات در آن ثبت می شدند. این تالار مجازی پلی بین مخترعان و ایده پردازان و جوامع علمی کشور از جمله دانشمندان،محققین،کارآفرین ها و حتی دانشجویان است و اخبار ها حاکی از اجرای مقدماتی و آزمایشی آن در تبریز می باشند.حتی اینترنتی شدن فرآیند ثبت اختراع که در حدود 1 ساله داره اجرا میشه هم از مقدمات اجرای این پروژه بزرگ هست. از مزیت های اجرای این طرح می توان به دردسترس شدن اختراعات جدید داخلی و امکان استفاده های مختلف از آنها در زمان و مکان مورد نیاز است البته تمام این مراحل زیر نظر اداره ثبت اختراعات و فکر کنم دانشگاه تبریز خواهد بود. این پروژه در واقع همسان پروژه افشا ایده ها و اختراعات ثبت در کنفرانس ها و غیره است که چند روز پیش خودم تاپیکش رو زدم میتونید برید بخونید. مزیت پروژه بورس ایده به مورد حمایت بودن و داشتن بودجه است اما روش من که افشا در کنفرانس و غیره است سریعتر و قابل دسترس تر می باشد. سوال بود در خدمتم.

yas-90
2nd June 2013, 09:56 PM
سلام دوست عزیز

خوب این خیلی ایده جالبیه.....فقط اونموقع ایده هایی که داره روشون کار میشه هم گفته میشه؟؟؟ یا نه فقط اونایی که ثبت شده[soal]

.مخفی.
2nd June 2013, 10:14 PM
کلا تو بورس ایده کارشناسا تو یک انجمن تصمیم میگیرن یک ایده رو برای صنعتی شدن اماده میکنن .براش سرمایه گذار پیدا میکنن کارخانه وغیره یا بعضا ایده ها رو به فروش میذارن

Almas Parsi
2nd June 2013, 11:04 PM
با سلام خدمت آقا عرفان گل که همیشه با تاپیک های شاهکارشون زمینه های شکوفایی کاربران رو فراهم میکنند [golrooz]
اگر این تاپیک بصورت جدی دنبال بشه به امید خدا عزیزان به نتایج مطلوبی خواهند رسید به نظر من باید فضای کار طوری بهبود پیدا کنه و دارای کیفیتی باشه که حاشیه سود تولیدات از سایر فعالیتها در کشورمون بیشتر باشه. بایستی با توجه به ایده ها و فکر های ناب خلاقانه به دنبال صنایع کارآمد و تولید محصولاتی باشیم که هماهنگ و متناسب با شرایط و نیاز های کشورمون باشه.
بايد ايده های خلاقانه در کشور اهمیت در خور و شایسته ای داشته باشه اگر مسیر این هدف درست انتخاب بشه ناهمواریهای توسعه اقتصادي و صنعتي کشورهم کاملا هموار و مرتفع مي شه .امید وارم روزی برسه که ما در کنار بازار بورس کالاهامون بازار بورس ایده و فکر هم در کشورمون داشته باشیم.
من واقعا خوشحالم که دوستان اقدام به چنین کاری کردند و یقینا چون مسیر و هدفتون یکیه موفقیت در اون هم حتمی خواهد بود
هر چند با وجود بزرگواران عرصه علم و عزیزانی که درخششی جاودانه دارند این اصل با همت و تلاش همه مخترعان وبا عنایت مسئولین محترم مربوطه محقق خواهد شد و گامهای موثری در جهت چرخه تولید و خودکفایی اقتصاد کشوربرداشته خواهد شد انشاالله

به امید سازندگی هر چه بیشتر کشور عزیزمون ایران
پیروز و سر بلند باشید[golrooz]

.مخفی.
2nd June 2013, 11:21 PM
باید زمینه هاش تو سایت مهیا بشه .

عرفان سلیم زاده
3rd June 2013, 12:16 AM
سلام دوست عزیز خوب این خیلی ایده جالبیه.....فقط اونموقع ایده هایی که داره روشون کار میشه هم گفته میشه؟؟؟ یا نه فقط اونایی که ثبت شده[soal] قانونا اونایی که ثبت شده از اولویت بالایی برخورداره چون میشه کاملا افشا کرد و فرصت های معامله هم بیشتره به صورت بدیهی.

عرفان سلیم زاده
3rd June 2013, 12:35 AM
با سلام خدمت آقا عرفان گل که همیشه با تاپیک های شاهکارشون زمینه های شکوفایی کاربران رو فراهم میکنند [golrooz] اگر این تاپیک بصورت جدی دنبال بشه به امید خدا عزیزان به نتایج مطلوبی خواهند رسید به نظر من باید فضای کار طوری بهبود پیدا کنه و دارای کیفیتی باشه که حاشیه سود تولیدات از سایر فعالیتها در کشورمون بیشتر باشه. بایستی با توجه به ایده ها و فکر های ناب خلاقانه به دنبال صنایع کارآمد و تولید محصولاتی باشیم که هماهنگ و متناسب با شرایط و نیاز های کشورمون باشه. بايد ايده های خلاقانه در کشور اهمیت در خور و شایسته ای داشته باشه اگر مسیر این هدف درست انتخاب بشه ناهمواریهای توسعه اقتصادي و صنعتي کشورهم کاملا هموار و مرتفع مي شه .امید وارم روزی برسه که ما در کنار بازار بورس کالاهامون بازار بورس ایده و فکر هم در کشورمون داشته باشیم. من واقعا خوشحالم که دوستان اقدام به چنین کاری کردند و یقینا چون مسیر و هدفتون یکیه موفقیت در اون هم حتمی خواهد بود هر چند با وجود بزرگواران عرصه علم و عزیزانی که درخششی جاودانه دارند این اصل با همت و تلاش همه مخترعان وبا عنایت مسئولین محترم مربوطه محقق خواهد شد و گامهای موثری در جهت چرخه تولید و خودکفایی اقتصاد کشوربرداشته خواهد شد انشاالله
به امید سازندگی هر چه بیشتر کشور عزیزمون ایران پیروز و سر بلند باشید[golrooz] سلام خانم ممنونم. خیلی خوش اومدید مرسی که توجه می کنین.من فکر می کنم دیگه الان وقتشه از طرفی تموم شدن نفت دیگه قطعیه و کشور هم که میدونید نیازمند شغل های بی شمار.به نظر من فرصتی که جلوی ماست یکی همین بورس ایده است که بر اساس نیاز های کشور هر روز یک سری از اختراعات مد نظر قرار می گیره که البته هنوز کاملا هم اجرایی نشده و شرکت در کنفرانس های داخلی که محیاتره. البته منم مثل خیلی از بچه ها میدونم که وضعیت خیلی بدتر از اونیه که بشه واقعا برای پول کاری کرد اما در حد کسب اعتبار و غیره راهکار هایی هستند که اجرایی هم باشند.تاکید منم روی همینه چون ما جوونیم و بیش از پول به اعتبار نیاز داریم بهتره که روی اعتبار اختراع حساب باز کنیم.

.مخفی.
3rd June 2013, 09:24 AM
عرفان جان درست میفرمایند الویت اول با ایدهثبت شده میباشد .ولی میشه ایده های ناب رو فروخت

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد