PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوال

اسپوتنیک
10th March 2013, 07:43 PM
سلام بچه ها من میخوام تو دانشگاه هوافضا بخونم اطلاعات زیادی هم ازش ندارم میشه لطفا کمکم کنید؟!؟!؟[soal]

kahrupay
10th March 2013, 08:12 PM
سلام بچه ها من میخوام تو دانشگاه هوافضا بخونم اطلاعات زیادی هم ازش ندارم میشه لطفا کمکم کنید؟!؟!؟[soal]
سلام دوست گرامی
راستش فکر می کنم این موضوع بارها در این انجمن تکرار شده و دوستان پاسخ های مناسبی هم دادن که به نظرم کفایت می کنه.
می تونید در قسمت جستجو در همین انجمن عناوینی مثل رشته ی هوافضا و ... رو بزنید و اطلاعات رو کسب کنید.
اگر متوجه قسمتی از متون نشدید و یا به نظرتون اطلاعات کافی نبود می تونید باز در همین جا اطلاع رسانی کنید.
پیروز باشید

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام دوست گرامی
راستش فکر می کنم این موضوع بارها در این انجمن تکرار شده و دوستان پاسخ های مناسبی هم دادن که به نظرم کفایت می کنه.
می تونید در قسمت جستجو در همین انجمن عناوینی مثل رشته ی هوافضا و ... رو بزنید و اطلاعات رو کسب کنید.
اگر متوجه قسمتی از متون نشدید و یا به نظرتون اطلاعات کافی نبود می تونید باز در همین جا اطلاع رسانی کنید.
پیروز باشید

آیو
10th March 2013, 11:40 PM
منم همینو میگم
ایشاا... موفق میشین

اسپوتنیک
13th March 2013, 12:09 PM
من میخواستم ببینم کسی هست که این رشته رو بخونه و یه سری اطلاعات در باره ی وضعیتش تو کشور و موقعت شغلیش داشته باشه ؟ اصلا تونسته کاری به دست بیاره؟!؟!؟!

من میخواستم ببینم کسی هست که این رشته رو بخونه و یه سری اطلاعات در باره ی وضعیتش تو کشور و موقعت شغلیش داشته باشه ؟ اصلا تونسته کاری به دست بیاره؟!؟!؟!

آیو
14th March 2013, 09:26 PM
والا برادر من داره این رشته رو میخونه
ببخشید اینو میگم اما میخواد اپلای کنه بره
چون اونم تو دانشگاه خواجه نصیر درس میخونه و اینکه یه ششماه رفت روسیه (کلا یه ترم از درسش اونجابو نمیدونم شما هم اینطوری هستید یا نه !!!از 50نفر 25 نفر هر سال میرن)دید که خیلی بهتره نسبت به ایران منم که میخوام هوا فضا بخونم یه طوری میخونم که برم خارج
ولی اگه درس خون باشین فکر کنم تو ایران هم بتونین کاری با حقوق مناسب پیدا کنین

والا برادر من داره این رشته رو میخونه
ببخشید اینو میگم اما میخواد اپلای کنه بره
چون اونم تو دانشگاه خواجه نصیر درس میخونه و اینکه یه ششماه رفت روسیه (کلا یه ترم از درسش اونجابو نمیدونم شما هم اینطوری هستید یا نه !!!از 50نفر 25 نفر هر سال میرن)دید که خیلی بهتره نسبت به ایران منم که میخوام هوا فضا بخونم یه طوری میخونم که برم خارج
ولی اگه درس خون باشین فکر کنم تو ایران هم بتونین کاری با حقوق مناسب پیدا کنین

solinaz
14th March 2013, 09:33 PM
من تا پارسال دوست داشتم رشته ی هوا و فضا رو بخونم ولی متوجه شدم تو کشور ما وقتی دختری این رشته رو بخونه کجا راش میدن.کو کار!!اصلا تو جامع ی ما به درد دختر نمیخوره[narahatish][narahatish]

من تا پارسال دوست داشتم برم ریاضی بعدشم رشته ی هوا و فضا رو بخونم ولی متوجه شدم تو کشور ما وقتی دختری این رشته رو بخونه کجا راش میدن.کو کار!!اصلا تو جامعه ی ما به درد دختر نمیخوره[narahatish][narahatish]

آیو
15th March 2013, 12:24 AM
آره خب برای دخترا جایگاه رسمی پیدا نکرده[negaran]

آره خب برای دخترا جایگاه رسمیی پیدا نکرده[negaran]

kahrupay
15th March 2013, 11:30 AM

همین پرسش رو همون طور که گفته بودم، قبلا از دوستان کردم و پاسخ های بسیار کاملی دادند.
حتی با میزان حقوق.
شما گشتید سایتو؟!؟!

همین پرسش رو همون طور که گفته بودم، قبلا از دوستان کردم و پاسخ های بسیار کاملی دادند.
حتی با میزان حقوق.
شما گشتید سایتو؟!؟!

اسپوتنیک
17th March 2013, 02:42 PM
بللللللللله
ممنون بچه ها خیلی کمکم کردید[labkhand]

بللللللللله

kahrupay
17th March 2013, 04:57 PM
بللللللللله

بللللللللله
امیدوارم از خوندن هوافضا منصرفتون نکرده باشم!!![nishkhand]

بللللللللله

بللللللللله
امیدوارم از خوندن هوافضا منصرفتون نکرده باشم!!![nishkhand]

آیو
17th March 2013, 09:15 PM
حالا انشاا... قراره هوا فضا بخونید؟؟؟
موفق باشید [cheshmak][cheshmak]

حالا انشاا... قراره هوا فضا بخونید؟؟؟
موفق باشید [cheshmak][cheshmak]

911417008
18th March 2013, 11:36 PM
بهت تبریک میگم.[tashvigh]1سری تو سایت گزینه 2 بزن

kahrupay
19th March 2013, 10:49 AM
ببخشید جسارتا منظورتون رو نفهمیدم!!!

ببخشید جسارتا منظورتون رو نفهمیدم!!!

kahrupay
24th March 2013, 12:58 PM
برای تکمیل کردن تاپیک این مطلب رو میذارم.
دوستان لطفا دیگه اگه از این دست سوالات داشتید بقیه رو به همین موضوع راهنمایی کنید تا پست های تکراری ایجاد نشه.
مرسی

معرفی رشته هوافضا
1386/06/10
موضوعات : معرفی رشته های شناور (http://nasir.ir/main/index.php?Page=archive&ID=1787&S1=126152)
خلاصه : رشته هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد پنج گرایش دارد:1 ) آيروديناميك ، 2) جلوبرندگي، 3) مكانيك پرواز ،4) سازههاي هوافضايي، 5) سوانح هوايي و صلاحيتهايپروازي
معرفی رشته مهندسی هوا فضا

در این شماره قصد داریم به معرفی رشته مهندسی هوافضا Aerospace engineering که در دفترچه شماره 2 آزمون سراسری با کد 1279 مشخص شده است، بپردازیم.

معرفی:
صنايع هوافضا در دنيا يكي از پيشروترين زمينههاي تحقيقاتي است و همواره موجبات ترقي و جهش در ساير رشتههاي علوم و مهندسي را فراهم ساخته و در اين راستا بودجههاي عظيم نظامي و غيرنظامي را به خود اختصاص داده است، موضوعاتي از قبيل طراحي و ساخت هليكوپتر، هواپيماي بدون سرنشين، بدون موتور، عمود پرواز و يا جنگنده از يك طرف و ساخت پايگاههاي فضايي، مسافرت به كرات ديگر و جنگ ستارگان از طرف ديگر جامعيت و حساسيت اين رشته را بيش از پيش روشن ميسازد.
مهندسي هوافضا مجموعهاي از علوم و تواناييهاي علمي و عملي در زمينه تحليل، طراحي و ساخت وسايل پرنده نظير هواپيماها، چرخبالها، گلايدرها، موشكها و ماهوارهها است.
به طور کلی مهندسي هوا فضا علمي است كه در آن از همه علوم از جمله متالوژي ، كامپيوتر و الكترونيك استفاده ميشود.
گرایش های مختلف:
اين رشته پنج گرایش دارد:1 ) آيروديناميك ، 2) جلوبرندگي، 3) مكانيك پرواز ،4) سازههاي هوافضايي، 5) سوانح هوايي و صلاحيتهايپروازي
«آيروديناميك» به مطالعه و بررسي جريان هوا، محاسبه نيروها و گشتاورهاي ناشي از آن بر روي جسم پرنده ميپردازد و مهندس هوا فضا با فراگيري اين علم به تحليل جريانهاي پيچيده در اطراف اجسام پرنده پرداخته و با به دست آوردن نيروهاي آئروديناميكي امكان بررسي پايداري و طراحي سازه را فراهم ميكند.
«جلوبرندگي» به مطالعه و بررسي سيستمهاي جلوبرنده اعم از موتورهاي پيستوني ، توربيني ، راكتها و نحوه توليد نيروي رانش در آنها ميپردازد.
«مكانيك پرواز» به مطالعه و بررسي رفتار و حركات جسم پرنده با استفاده از اطلاعات آئروديناميكي ، هندسي و وزني ميپردازد و در واقع علم مكانيك پرواز از «عملكرد» تشكيل ميشود و «عملكرد» به بررسي برد، مسافت نشست و برخاست، مداومت پروازي در سرعتهاي مختلف و پايداري و كنترل وسايل پرنده ميپردازد.
«سازههاي هوافضايي» به مطالعه و بررسي سازههاي هواپيما و ديگر وسايل پرنده ميپردازد و هدف آن طراحي سازههايي است كه علاوه بر استحكام كافي در برابر بارهاي آئروديناميكي و ساير بارهاي استاتيكي وارد بر وسايل پرنده، حداقل وزن ممكن را نيز داشته باشند.
مواد امتحانی و ضرایب:
1. زبان عموميوتخصصي,2.رياضيات(معادل اتديفرانسيل و رياضياتمهندسي) , 3.آئروديناميك( مكانيكسيالات, آئروديناميك ,ترموديناميك و اصول جلوبرندگي) , 4.مكانيك پرواز (كنترل اتوماتيك,عملكرد,پايداري وكنترل) ,5. سازههاي هوايي (ديناميك ,ارتعاشات , مقاومت مصالح ,تحليل سازهها) , 6.طراحياجسام پرنده. ضرايب به ترتيب دروس: (1, 2, 2, 2, 2, 2)
رشتههاي نزديك به اين رشته و دروس این رشته :
با توجه به این که اين رشته قبلاً در مقطع کارشناسی از زيرشاخههاي مهندسي مكانيك بوده است، لذا داراي تعداد واحدهاي مشترك زيادي با رشته مهندسي مكانيك ميباشد. و عده زیادی از فارغ التحصیلان مکانیک این رشته را برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد انتخاب می کنند.
در مقطع کارشناسی ارشد دروس گرایش های مختلف با هم تفاوت دارند اما دروس مشترک بین گرایش های مختلف محاسبات عددی پیشرفته، ریاضیات مهندسی پیوسته و مکانیک محیط پیوسته می باشند.
آينده شغلي ، بازار كار ، درآمد:
همانطور كه پيش از اين گفتيم هدف اصلي صنعت هوافضا طراحي و ساخت وسايل پرنده است، در نتيجه فارغالتحصيلان مهندسي هوافضا ميتوانند در صنايع و موسسات تحقيقاتي هواپيمايي ، موشكي و ماهواره فعاليت بكنند و همچنين در كليه موسسات و سازمانهايي كه به نحوي از وسايل پرنده استفاده ميكنند، به عنوان كارشناس تحقيق در عمليات و تعمير و نگهداري خدمت كنند. اما علاوه بر اشتغال در مراكز فوق، يك مهندس هوافضا با تسلط بر علوم آئروديناميك، طراحي سازه و روشهاي طراحي توربو ماشينها توانايي كار در شاخههاي متعددي از مهندسي و پروژههاي خارج از حيطه صنايع هوافضايي را نيز دارد.
كاربرد زمينههاي مطالعاتي يك مهندس هوافضا تنها به طراحي هواپيما و وسايل پرنده محدود نميشود. براي مثال آئروديناميك خودروهااز برخي جهات شباهت زيادي به آئروديناميك هواپيما دارد و امروزه در اغلب صنايع خودروسازي با استفاده از تونل باد و علم آئروديناميك ، خودروهاي كم مصرفتري ميسازند. فرايند سيستمهاي كنترل صنعتي نيز با فرايندهاي طراحي كنترل در وسايل پرنده بر يك مبنا است و همچنين سازه اتومبيل و كشتي مشتركات زيادي با سازه يك هواپيما دارد و بالاخره توربينهاي گاز يك نيروگاه يا ايستگاه پمپ گاز همانند يك موتور جت تحليل و طراحي ميگردند. در نتيجه يك مهندس هوافضا علاوه بر شركتهاي هوايي در نيروگاهها، صنايع نفت و گاز و صنايع خودروسازي فرصتهاي شغلي خوبي دارد.
نکات تکمیلی:
یکی از نکات مهمی که باید اضافه کرد ، جديد بودن اين رشته است با این حال هم اکنون امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی هوافضا در داخل کشور تا مقطع دکترا میسر است. و شاید جالب باشد که بدانید دکتر مجتبی شهرامیار ، نخستین دانش آموخته ی مقطع دکترای مهندسی هوا فضا در ایران شهریور سال 1383 در گرایش سازه از دانشکده مهندسی هوا فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر فارغ التحصیل شد .
منبع:http://nasir.ir/main/index.php?Page=...ion&UID=125637 (http://nasir.ir/main/index.php?Page=definition&UID=125637)

sayed mojtaba
25th March 2013, 10:41 AM
با سلام
بنده دانشجوی مهندسی هوافضا ترم 6 هستم از لحاظ بازار کاری هم بخش های نظامی هست و هم شرکت های خصوصی که تو این زمینه کار میکنند که هیچ ربطی هم به دولت ندارن و از طرفی هم اگه یه ذره زرنگ باشی اصلا هودت هم میتونی یه کاری راه بیندازی پس از نظر آینده شغلی اصلا نگرانی وجود نداره
این که خارج از ایران امکاناتش زیاده و ایران ضعیفه درسته ولی مردانگی اینه که بتونی با امکانات کم جلو بری و پیشرفت کنی و نه این که غرق نعمت باشی و گاهی یه تکونی به خودت بدی
در کل دم همه هوافضاییها گرم

اسپوتنیک
4th April 2013, 10:27 PM
جدی!؟!؟! اینکه گفتید خودتم میتونی یه کاری بزنی منظورت چی بود ؟ دقیقا چه کاری؟
راستی می تونم اسم دانشگاهی که توش درس میخونی رو بپرسم البته اگه اشکالی نداره ؟
از کمکات هم واقعا ممنونم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد