PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سنسور

hossien
18th April 2009, 10:50 PM
سلام
می خواستم ببینم کسی سنسوری سراغ دارد که حداقل 20 متر بتواند حس کند چه آلتروسنیک یا لیزر البته هرچه ارزان تر بهتر
ممنون میشم کمکم کنید
یک بنده خدا

nazanin66
19th April 2009, 12:45 AM
سلام
می خواستم ببینم کسی سنسوری سراغ دارد که حداقل 20 متر بتواند حس کند چه آلتروسنیک یا لیزر البته هرچه ارزان تر بهتر
ممنون میشم کمکم کنید
یک بنده خدا

سلام دوست عزیز
برای دونستن این سوال باید به جمهوری پاساژامجد یا توکل یا ساختمان عباسیان برید.
شاد باشید.

hossien
20th April 2009, 03:48 AM
سلام دوست عزیز
برای دونستن این سوال باید به جمهوری پاساژامجد یا توکل یا ساختمان عباسیان برید.
شاد باشید.

سلام
از راهنماییتان متشکرم.
اما من نحوه سرچ این نوع مدل سنسور را در اینترنت می خواستم می توانید کمکم کنید.
با تشکر
یک بنده خدا

ریپورتر
20th April 2009, 09:44 AM
با سلام
به این سایت مراجعه کنید:http://www.hobby-elec.org

hossien
22nd April 2009, 01:18 PM
با سلام
به این سایت مراجعه کنید:http://www.hobby-elec.org

سلام
من به این سایت مراجعه کردم ولی در مورد سنسور چیزی پیدا نکردم .
من دنبال سنسوری هستم که حداقل برد آن 150 متر باشد که هم گیرنده و فرستنده داشته باشه.
لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر
یک بنده خدا
مجهول

nazanin66
22nd April 2009, 10:49 PM
سلام
من به این سایت مراجعه کردم ولی در مورد سنسور چیزی پیدا نکردم .
من دنبال سنسوری هستم که حداقل برد آن 150 متر باشد که هم گیرنده و فرستنده داشته باشه.
لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر
یک بنده خدا
مجهول
سلام دوست عزیز
سنسورهای زیادی هستند اما اگه بگید دقیقا برای چه منظوری نیاز دارید بهتر میشه بهتون کمک کرد.
شاد باشید.

hossien
23rd April 2009, 08:20 PM
سلام دوست عزیز
سنسورهای زیادی هستند اما اگه بگید دقیقا برای چه منظوری نیاز دارید بهتر میشه بهتون کمک کرد.
شاد باشید.

سلام
برای چک کردن فاصله تا 150 الی 250 متری می خوام و یک فرستنده که بردش همین قدر باشد.

nazanin66
24th April 2009, 12:36 AM
سلام
برای چک کردن فاصله تا 150 الی 250 متری می خوام و یک فرستنده که بردش همین قدر باشد.

سنسورهای مادون قرمز با برد بالا هستند که بر اساس تغییر ولتاژ کار می کنند و با قرار دادن یه میکرو یا بعضی اوقات هم با ترانزیستور( مثل کیت های ربات های مسیریاب که در جمهوری هست) میشه فاصله ی دلخواه رو تنظیم کرد.البته سنسورهای خیلی زیادی هست.اگر وقت میشد یه سر برم جمهوری بهتر می تونستم کمکتون کنم. اگر تهران هستید چند تا پاساژ و مغازه هست بهتون بگم که کجا برید و سوال بپرسید.
شاد باشید.

hossien
25th April 2009, 01:04 AM
سنسورهای مادون قرمز با برد بالا هستند که بر اساس تغییر ولتاژ کار می کنند و با قرار دادن یه میکرو یا بعضی اوقات هم با ترانزیستور( مثل کیت های ربات های مسیریاب که در جمهوری هست) میشه فاصله ی دلخواه رو تنظیم کرد.البته سنسورهای خیلی زیادی هست.اگر وقت میشد یه سر برم جمهوری بهتر می تونستم کمکتون کنم. اگر تهران هستید چند تا پاساژ و مغازه هست بهتون بگم که کجا برید و سوال بپرسید.
شاد باشید.

سلام
سنسورهای ir توانایی دارند که مسافت 200 متری برد داشته باشند؟
من سنسور یا فرستنده و گیرنده ای می خوام که حدود 200 متر برد داشته باشه تا اجسام را در این محدوده ردیابی کند.

nazanin66
25th April 2009, 10:23 PM
سلام
سنسورهای ir توانایی دارند که مسافت 200 متری برد داشته باشند؟
من سنسور یا فرستنده و گیرنده ای می خوام که حدود 200 متر برد داشته باشه تا اجسام را در این محدوده ردیابی کند.

سلام
دقیقا نمی دونم اما فکر نکنم تا این حد باشه.به نظرم سنسورهای رادیویی عملکرد بهتری داشته باشند اما این که بالاترین بردی که دارند در چه حدی هست رو نمی دونم اما این مزیت رو داره که اگر مانع شیشه ای هم باشه تشخیص میده در صورتی که مادون قرمز تشخیص نمیده.
اگر تهران هستید یه سر به پاساژ امجد بزنید یا اینکه به جای اینکه برید به صورت تلفنی از چند تا مغازه سوال کنید.
شاد باشید.

hossien
26th April 2009, 01:08 AM
سلام
دقیقا نمی دونم اما فکر نکنم تا این حد باشه.به نظرم سنسورهای رادیویی عملکرد بهتری داشته باشند اما این که بالاترین بردی که دارند در چه حدی هست رو نمی دونم اما این مزیت رو داره که اگر مانع شیشه ای هم باشه تشخیص میده در صورتی که مادون قرمز تشخیص نمیده.
اگر تهران هستید یه سر به پاساژ امجد بزنید یا اینکه به جای اینکه برید به صورت تلفنی از چند تا مغازه سوال کنید.
شاد باشید.

سلام

ببخشید به جای سنسور می شود هم از فرستنده و گیرنده استفاده کنم در این زمینه اطلاعات دارید ؟اگر رادیویی باشد حداقل 200 متر برد دارد؟

nazanin66
26th April 2009, 11:27 PM
سلام

ببخشید به جای سنسور می شود هم از فرستنده و گیرنده استفاده کنم در این زمینه اطلاعات دارید ؟اگر رادیویی باشد حداقل 200 متر برد دارد؟

سلام
اینو نمی دونم اما سنسورهای رادیویی رو شنیدم که استفاده می کنند.

آشنا
7th October 2009, 09:18 PM
سلام
من سنسوری میخواهم که تا فاصله گرفتن 5 متر ما از گیرنده بوقی زده شود

Amir
8th October 2009, 05:03 PM
سلام
من سنسوری میخواهم که تا فاصله گرفتن 5 متر ما از گیرنده بوقی زده شود

برد فرستندتو تا 5 متر تنظيم كن .. چون فاصله كمه ميتوني از فرستنده التراسونيك يا مادون قرمز استفاده كني از راديوي هم ميتوني مهم اينكه برد اونو تا 5 متر تنظيم كني ( نوع تنظيم برد بسته به نوع فرستنده شما داره ) مثلا اگه از مادون قرمز استفاده ميكني خروجي اي سي گيرنده مثلا 555 رو به تيغه nc وصل كنيد به محض قطع سيگنال رله قطع و تيغه رله شما در حالت بدون بار چسپيده و ميتونيد به عنوان كليد يه بوق ازش استفاده كنيد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد