PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگه دوستان عزیز فکر می کنند در این زمان نیز پیامبر بهترین الگوست شرکت کنند

عبدالله91
29th January 2013, 07:02 AM
یکی از دوستان لطف کردن و چنین پیامی را دادن:

«اگر ممکنست؛کاربرد تاپیک پیامبر و اجنه رو تو این روزگار درب وداغون برای آدمایی مثل بنده بفرمایید »

میخواستم نظر دوستان را بدونم اگه فکر میکنند که:
باید از جزئیات زندگی پیامبر اطلاع داشته باشیم عدد 1
و اگر به عقیده دوستان نیازی به شناخت نیست عدد 2
را بفرستن و اگر نظرات خودشونو هم بفرستن خیلی ممنون میشم. طبق نظرات عزیزان پست ارسال خواهیم کرد.ممنون

بسم الله. یامولاعلی(ع)

ab.bb
29th January 2013, 08:45 AM
میل به اطلاع داشتن یا نداشتن، هردون بستگی به دیدگاه فرد داره.برای یه عده میتونه شناخت جزییات زندگی پیامبر مهم باشه؛برای عده ی دیگه ای، بی اهمیت.باید و اجباری، درشناخت پیامبر وجود نداره ؛بهتره هر دو گروه به اعتقاد هم احترام بذارن.

312
29th January 2013, 09:10 AM
اگه قرارباشه در قايقي دو نفر پارو بزنند تا قايق جلو بره مطمئنا اگه يكيشون عمدا چشمش رو ببنده وبه مسير توجه نكنه زحمات نفري كه با چشم باز در حال پارو زدن هست بهدر ميره
نميشه توي جامعه يك سري در مسير پيشرفت يك سري ديگه اخلال بكنند(بواسطه بي توجهي شون به راهنماهاو علايم پيشروي صحيح)
كساني كه توجهي به ارشاد الهي كه توسط پيامبران انجام ميشه ندارند مطمئنا جامعه رو از سرعت ايده آل پيشرفت معنوي ومادي عقب ميندازند.
الان بعنوان مثال پيغمبر ميگه درختهارو قطع نكنيد.اونهايي كه به اين حرف بي توجهي ميكنند به كل زمين كه براي خودشون ومطيعان پيامبر هست آسيب ميزنند.اينجا بيتوجهي اين افراد به حرف پيامبر از طرف كساني كه به حرف پيامبر گوش ميكنند قابل احترام نيست ونهايتا كار رو به درگيري حاصل از تضادمنافع ميكشونه.
اگه همه كور بوديم مشكلي نبود ولي وقتي همه چشم داريم ولي بعضيمون منكر نور ميخواهيم بشيم بينمون دعواي كورها وبيناها بوجود مياد.قرارنيست كور به بينا بگه چيزي رو نبين.درست تر اين هست كه بينا به كور كمك بكنه تا بيناييش رو بدست بياره.اين نبرد ابدي حق و باطله
.........
1

ab.bb
29th January 2013, 10:30 AM
اگه قرارباشه در قايقي دو نفر پارو بزنند تا قايق جلو بره مطمئنا اگه يكيشون عمدا چشمش رو ببنده وبه مسير توجه نكنه زحمات نفري كه با چشم باز در حال پارو زدن هست بهدر ميره
نميشه توي جامعه يك سري در مسير پيشرفت يك سري ديگه اخلال بكنند(بواسطه بي توجهي شون به راهنماهاو علايم پيشروي صحيح)
كساني كه توجهي به ارشاد الهي كه توسط پيامبران انجام ميشه ندارند مطمئنا جامعه رو از سرعت ايده آل پيشرفت معنوي ومادي عقب ميندازند.
الان بعنوان مثال پيغمبر ميگه درختهارو قطع نكنيد.اونهايي كه به اين حرف بي توجهي ميكنند به كل زمين كه براي خودشون ومطيعان پيامبر هست آسيب ميزنند.اينجا بيتوجهي اين افراد به حرف پيامبر از طرف كساني كه به حرف پيامبر گوش ميكنند قابل احترام نيست ونهايتا كار رو به درگيري حاصل از تضادمنافع ميكشونه.
اگه همه كور بوديم مشكلي نبود ولي وقتي همه چشم داريم ولي بعضيمون منكر نور ميخواهيم بشيم بينمون دعواي كورها وبيناها بوجود مياد.قرارنيست كور به بينا بگه چيزي رو نبين.درست تر اين هست كه بينا به كور كمك بكنه تا بيناييش رو بدست بياره.اين نبرد ابدي حق و باطله
.........
1
تمام مسائل دینی اونقدر واضح نیست، که بشه گفت حق با کی هست و درست چیه، چون کار درست از دید هر کس میتونه متفاوت باشه.فرضا یه مسلمان چند همسری رو کار بدی نمیدونه؛حتی فوایدی هم براش قائل هست.برعکس یه مسیحی اینکار رو برابر با زنا میدونه و از این کار بشدت دوری میکنه.حالا توی این مسئله کور کی هست و بینا کدوم ، نمیشه تشخیص داد.اینجاست که هرکس باید به اعتقاد دیگری احترام بذاره.

GUNNER_2020
29th January 2013, 10:35 AM
صد در صد1

zoh_reh
29th January 2013, 10:51 AM
نمونه بارز زندگی پیامبر اعظم خوشبینیه آنقدر ایشون در زندگی نسبت به دیگران خوشبین بوده که بعضی ها میگفتند بابا چقدر ساده اس . اینقدر تو زندگی به خوشبو بودن اهمیت میداد که اگر عطرشان تموم میشد،وفرصتی برای تهیه نداشتند از پارچه لباسی که از مواد زعفرانی بود (معمولا لباس خانمها بود) به خود می مالیدند تا از حداقل بوی خوش داشته باشند تا عطر تهیه کنن، وقتی که خیلی جوان بودند آنقدر صداقت و رافت داشتند گه اغلب بعنوان شاهد برای حل و فصل بزرگترهای محله یا خانواده احضار می شدندو....... به نظر شما تفحص تو زندگی این شخص و یاد گرفتن و عمل کردن حتی اگر اجباری هم باشه نمی ارزه.

"golbarg"
29th January 2013, 11:01 AM
نظرم باید اطلاع داشته باشی که بتونی عقیدتوبیان کنی

آناهيتاع
29th January 2013, 11:03 AM
قطعا 1 تو زمونه‌ای که انقدر مسایل غیر ضروری رو می‌دونیم چرا نباید از اصلی‌ترین موضوعات اطلاع داشته باشیم؟اگه جیزی ندونیم که خیلی سریع گرفتار تبلیغات غربی‌ها که قصد دارند ماها رو از خودبیگانه کنند میشیم و وای به اون روز... ممنون بابت مطالب جالب و پر محتواتون

z.000
29th January 2013, 11:28 AM
11111111111111111111111111111111111111111111111111 11111111111111111111111111111111111111111111111111 111

h.khakpour
29th January 2013, 01:18 PM
مطمئنا 1 چون به نظر من انسان باید در زندگی یک الگوی خاص داشته باشه و هیچ کس به اندازه پیامبر اکرم نمیتونه یک الگوی کامل باشه ای کاش رفتار و کردارمون فقط ذره ای شبیه ایشون بود.

ab.bb
29th January 2013, 01:51 PM
نمونه بارز زندگی پیامبر اعظم خوشبینیه آنقدر ایشون در زندگی نسبت به دیگران خوشبین بوده که بعضی ها میگفتند بابا چقدر ساده اس . اینقدر تو زندگی به خوشبو بودن اهمیت میداد که اگر عطرشان تموم میشد،وفرصتی برای تهیه نداشتند از پارچه لباسی که از مواد زعفرانی بود (معمولا لباس خانمها بود) به خود می مالیدند تا از حداقل بوی خوش داشته باشند تا عطر تهیه کنن، وقتی که خیلی جوان بودند آنقدر صداقت و رافت داشتند گه اغلب بعنوان شاهد برای حل و فصل بزرگترهای محله یا خانواده احضار می شدندو....... به نظر شما تفحص تو زندگی این شخص و یاد گرفتن و عمل کردن حتی اگر اجباری هم باشه نمی ارزه.
تفحص اجباری باعث نفرت و دوری میشه، تا الگو برداری و علاقه. نمونه اش هم رفتار دانش آموز و دانشجو ها سر کلاسهای دینی

عبدالله91
29th January 2013, 01:56 PM
تمام مسائل دینی اونقدر واضح نیست، که بشه گفت حق با کی هست و درست چیه، چون کار درست از دید هر کس میتونه متفاوت باشه.فرضا یه مسلمان چند همسری رو کار بدی نمیدونه؛حتی فوایدی هم براش قائل هست.برعکس یه مسیحی اینکار رو برابر با زنا میدونه و از این کار بشدت دوری میکنه.حالا توی این مسئله کور کی هست و بینا کدوم ، نمیشه تشخیص داد.اینجاست که هرکس باید به اعتقاد دیگری احترام بذاره.

دوست عزیز کی همچین حرفی زده که چند همسری برا مسلمانان بد نیست؟آیا دین ما به خانواده و استحکام خانواده بیشتر توجه کرده یا ادیان دیگه؟ خود پیامبر مگه تا وقتی که حضرت خدیجه زنده بودن همسر دیگه ای داشتن. پیامبر به طوری عاشق همسرشون بودند که بعد از دنیا رفتن همسر بزرگوارشون به هرکس حرفی میزدند به شدت ازش دفاع میکردند(واردجزئیاتش نمیشم) یا مولا علی(ع) تا وقتی مولاتی فاطمه(س) در قید حیات بودند مگه همسر دیگه ای داشتند؟ بعداز شهادت همسرشون به پیشنهاد حضرت فاطمه ازدواج کردند. اول تحقیق کنید بعد خواهشا جواب بدید.بنیان خانواده در کدام دسته استوارتر است؟مسلمانان یا مسیحیان و...؟ حرمت پیامبر قبل از اینکه در غرب بشکنه در بین مسلمانان شکسته و إلا کسی جرأت توهین نداشت.قرآن هم همینطور.
دین نگفته برو چند همسر بگیر گفته اگر میتوانی عدالت را اجرا کنی اجازه داری. چه عدالتی بالاتر از این که در خانواده ناراحتی پیش نیاد، استحکامش حفظ بشه اعضاش عاشق یکدیگر باشند و... کجا به مسلمانان گفتن اینارو نادیده بگیر و برو ازدواج کن هرکس این کارو بدون این معیارها بکنه دین به شدت باهاش برخورد خواهد کرد.عقاید خودموون رو به پای دین ننویسیم.در کجا به اندازه دین ما به خانمها ارزش قائل شدند؟ در مسیحیت الان درسته ازدواج نمیکنن یعنی ازدواج دوم رو بد میدونن اما بدون ازدواج دوم و با وجودهمسر، با دیگرخانمها رابطه ای دارند که ماها فقط برا همسرانمون قائلیم. چند نفر را که مخفیانه ازدواج دوم میکنن رو به پای اصول دین ننویس. برو به خانواده های مذهبی ها نگاه کن ببین چطور زندگی میکنن. بخدا که من خودم شاهدشم چنین عاشق و معشوقی غیرقابل توصیف است.عقل هم اینو میگه چون اگه یه نفر فقط چشماشو و احساساتشو برا یه نفر خرج کنه عاشق و معشوق هم میشن یا برا چندین نفر خرج بکنه؟خب عقل میگه یه نفر. قرآن میگه یه نفر.پیامبر میگه یه نفر.حقیقت دین رو بشناسیم نه جو و جوسازی هایی که برامون میکنن. باعقل پیش بریم نه با احساسات

عبدالله91
29th January 2013, 02:05 PM
تفحص اجباری باعث نفرت و دوری میشه، تا الگو برداری و علاقه. نمونه اش هم رفتار دانش آموز و دانشجو ها سر کلاسهای دینی

آخه پیامبر چه ربطی به اعمال و کارهای ما داره؟اگه کسی میگه به طرف پیامبر برویم نظرخودشو گفته و یه پیشنهادی داده تا زندگی آرومی در بین این همه آشوب داشته باشیم.هیچ کس معصوم نیست به اونی که دعوت میکنه نگاه نکنین به مطلبی که دعوت شدین بیندیشین
از شما میپرسم شما خودتون چقد با پیامبر آشنا هستین؟ چقد اخلاق و رفتارهای پیامبر را عملی میکنین؟ مگه همون غربی ها نمیگن تا تجربه نکنی نمیشه حرف زد خب شما چقد در اخلاق و رفتار پیامبر تجربه دارین؟ قرآن دعوت به منطق داره

ab.bb
29th January 2013, 02:22 PM
دوست عزیز کی همچین حرفی زده که چند همسری برا مسلمانان بد نیست؟آیا دین ما به خانواده و استحکام خانواده بیشتر توجه کرده یا ادیان دیگه؟ خود پیامبر مگه تا وقتی که حضرت خدیجه زنده بودن همسر دیگه ای داشتن. پیامبر به طوری عاشق همسرشون بودند که بعد از دنیا رفتن همسر بزرگوارشون به هرکس حرفی میزدند به شدت ازش دفاع میکردند(واردجزئیاتش نمیشم) یا مولا علی(ع) تا وقتی مولاتی فاطمه(س) در قید حیات بودند مگه همسر دیگه ای داشتند؟ بعداز شهادت همسرشون به پیشنهاد حضرت فاطمه ازدواج کردند. اول تحقیق کنید بعد خواهشا جواب بدید.بنیان خانواده در کدام دسته استوارتر است؟مسلمانان یا مسیحیان و...؟ حرمت پیامبر قبل از ایکه در غرب بشکنه در بین مسلمانان شکسته و إلا کسی جرأت توهین نداشت.قرآن هم همینطور.
دین نگفته برو چند همسر بگیر گفته اگر میتوانی عدالت را اجرا کنی اجازه داری. چه عدالتی بالاتر از این که در خانواده ناراحتی پیش نیاد، استحکامش حفظ بشه اعضاش عاشق یکدیگر باشند و... کجا به مسلمانان گفتن اینارو نادیده بگیر و برو ازدواج کن هرکس این کارو بدون این معیارها بکنه دین به شدت باهاش برخورد خواهد کرد.عقاید خودموون رو به پای دین ننویسیم.در کجا به اندازه دین ما به خانمها ارزش قائل شدند؟ در مسیحیت الان درسته ازدواج نمیکنن یعنی ازدواج رو بد میدونن اما بدون ازدواج باهم رابطه ای دارند که ماها فقط برا همسرانمون قائلیم. چند نفر را که مخفیانه ازدواج دوم میکنن رو به پای اصول دین ننویس. برو به خانواده های مذهبی ها نگاه کن ببین چطور زندگی میکنن. بخدا که من خودم شاهدشم چنین عاشق و معشوقی غیرقابل توصیف است.عقل هم اینو میگه چون اگه یه نفر فقط چشماشو و احساساتشو برا یه نفر خرج کنه عاشق و معشوق هم میشن یا برا چندین نفر خرج بکنه؟خب عقل میگه یه نفر. قرآن میگه یه نفر.پیامبر میگه یه نفر.حقیقت دین رو بشناسیم نه جو و جوسازی هایی که برامون میسازن. باعقل پیش بریم نه با احساسات

موضوع بحث من و312 مقایسه اسلام و مسیحیت نبود. من هم نگفتم کدوم بهتره، شما اول متنی 312 نوشت رو بخونید، بعد جواب من رو بخونید تا بفهمید موضوع بحث چی بود.

sebtoshshaikh
29th January 2013, 02:24 PM
11111111111111111111111111111111111111111111111111 1

اما همه از همه جزئیات زندگی ایشان باید مطلع باشند ؟

و لو اینکه آن مطلب نه بدردشان بخورد ؛ و نه مسأله ای را حل ، و نه دردی را درمان کند ؟

ab.bb
29th January 2013, 02:26 PM
آخه پیامبر چه ربطی به اعمال و کارهای ما داره؟اگه کسی میگه به طرف پیامبر برویم نظرخودشو گفته و یه پیشنهادی داده تا زندگی آرومی در بین این همه آشوب داشته باشیم.هیچ کس معصوم نیست به اونی که دعوت میکنه نگاه نکنین به مطلبی که دعوت شدین بیندیشین
از شما میپرسم شما خودتون چقد با پیامبر آشنا هستین؟ چقد اخلاق و رفتارهای پیامبر را عملی میکنین؟ مگه همون غربی ها نمیگن تا تجربه نکنی نمیشه حرف زد خب شما چقد در اخلاق و رفتار پیامبر تجربه دارین؟ قرآن دعوت به منطق داره
ربط حرف تون رو به جوابی که من به zoh_reh دادم رو نمیفهمم !

عبدالله91
29th January 2013, 02:31 PM
11111111111111111111111111111111111111111111111111 1

اما همه از همه جزئیات زندگی ایشان باید مطلع باشند ؟

و لو اینکه آن مطلب نه بدردشان بخورد ؛ و نه مسأله ای را حل ، و نه دردی را درمان کند ؟

دوست عزیز قبول یا رد معراج پیامبر مسلمان را مومن یا کافر میکنه. شما بهتر است اول درباره معراج پیامبر و تاکید ائمه تحقیق کنید بعد. خدا در قرآن پیامبر را الگو معرفی کرده و مهمترین اتفاق همان معراج است

عبدالله91
29th January 2013, 02:34 PM
موضوع بحث من و312 مقایسه اسلام و مسیحیت نبود. من هم نگفتم کدوم بهتره، شما اول متنی 312 نوشت رو بخونید، بعد جواب من رو بخونید تا بفهمید موضوع بحث چی بود

من هم میدونم که بحثتون چیه چون قبل از پیام شما دوست عزیز پاسخ دوست عزیز312 رو خونده بودم اما شما در ازدواج ، مسیحیت رو در مقابل مسلمانی قرار داده بودین که یک نوع تبلیغ مسیحیت است. باید با احتیاط حرف زد

sebtoshshaikh
29th January 2013, 02:36 PM
یکی از دوستان لطف کردن و چنین پیامی را دادن:

«اگر ممکنست؛کاربرد تاپیک پیامبر و اجنه رو تو این روزگار درب وداغون برای آدمایی مثل بنده بفرمایید »

میخواستم نظر دوستان را بدونم اگه فکر میکنند که:
باید از جزئیات زندگی پیامبر اطلاع داشته باشیم عدد 1
و اگر به عقیده دوستان نیازی به شناخت نیست عدد 2
را بفرستن و اگر نظرات خودشونو هم بفرستن خیلی ممنون میشم. طبق نظرات عزیزان پست ارسال خواهیم کرد.ممنون

بسم الله. یامولاعلی(ع)

با نام خدا

و با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه شما

مسلما نیاز هست ، بلکه لازم و واجب هم هست ؛ و در این شکی نیست .

اسوه و نمونه برای کارهاییست که انسان انجام می دهد .

دانستن پیامبری اجنه اگر ربطی به انسانها هم داشته باشد به درد آنان نمی خورد و دردی را دوا نمی کند .

عبدالله91
29th January 2013, 02:42 PM
دانستن پیامبری اجنه اگر ربطی به انسانها هم داشته باشد به درد آنان نمی خورد و دردی را دوا نمی کند .

دوست عزیز اینکه کی از پیامبری اجنه حرف زده و چه ربطی به معراج پیامبر که ما گذاشتیم داره رو بفرمایین تا همه استفاده کنند. در اینجور مسائل حرف شخص مهم نیس حقیقت مهمه

پیامبری اجنه؟

از موضوع حرف بزنیم نه از برداشتهای شخصی

ab.bb
29th January 2013, 02:53 PM
من هم میدونم که بحثتون چیه چون قبل از پیام شما دوست عزیز پاسخ دوست عزیز312 رو خونده بودم اما شما در ازدواج ، مسیحیت رو در مقابل مسلمانی قرار داده بودین که یک نوع تبلیغ مسیحیت است. باید با احتیاط حرف زد

تبلیغ نیست که ، هر دو بخشی از اعتقادات دینی هر کدوم از ادیان بود.موقعی تبلیغه، که بنده بگم کار مسیحیا بهتره یا اینکه نتیجه گیری ای بر ضد اسلام بکنم.من هیچ قضاوتی نکردم؛ گفتم: باید هر دو گروه به اعتقاد هم احترام بذارن.

عبدالله91
29th January 2013, 03:03 PM
تبلیغ نیست که ، هر دو بخشی از اعتقادات دینی هر کدوم از ادیان بود.موقعی تبلیغه، که بنده بگم کار مسیحا بهتره یا اینکه نتیجه گیری ای بر ضد اسلام بکنم.من هیچ قضاوتی نکردم؛ گفتم: باید هر دو گروه به اعتقاد هم احترام بذارن.

دوست عزیز اگه پست خودتونو بخونین متوجه میشین که از عقاید مسلمانان نگفتی از عقیده خودتون گفتین نه مسلمانان. بعد یه سر و دم عقاید مسیحیت امروزی را بریدین و از وسطش یه خورده گفتین .دین مسیحیت تاریخ انقضاش گذشته همون دین در زمان کنونی جواب نمیده خدا به مرور دین را به تکامل رسانده همان دین در دنیای کنونی جوابگو نیس چه برسه به تحریف شده اش.ما به همه یعقاید تا اونجایی که درست بیان بشن و تاریکی را نیاورند احترام میگذاریم اما نباید بردگی بر آزادگی تبلیغ بشه چون عامل به اسارت کشانده شدن انسانهاست و حرف قرآن که میگه به سوی نور بیایین رو نادیده میگیره قرآن همه رو به تفکر فرا میخونه شما علل تجدید نبوتها و اینکه چرا ادیان به مرور عرضه شده اند رو بخونین حتما متوجه میشین

ab.bb
29th January 2013, 03:11 PM
دوست عزیز اگه پست خودتونو بخونین متوجه میشین که از عقاید مسلمانان نگفتی از عقیده خودتون گفتین نه مسلمانان. بعد یه سر و دم عقاید مسیحیت امروزی را بریدین و از وسطش یه خورده گفتین .دین مسیحیت تاریخ انقضاش گذشته همون دین در زمان کنونی جواب نمیده خدا به مرور دین را به تکامل رسانده همان دین در دنیای کنونی جوابگو نیس چه برسه به تحریف شده اش.ما به همه یعقاید تا اونجایی که درست بیان بشن و تاریکی را نیاورند احترام میگذاریم اما نباید بردگی بر آزادگی تبلیغ بشه چون عامل به اسارت کشانده شدن انسانهاست و حرف قرآن که میگه به سوی نور بیایین رو نادیده میگیره قرآن همه رو به تفکر فرا میخونه شما علل تجدید نبوتها و اینکه چرا ادیان به مرور عرضه شده اند رو بخونین حتما متوجه میشین
بنده هیچی از خودم نگفتم. چند همسری هم قانونی نیست ؛ که من بوجود آورده باشم. حالا شما باهاش مشکل داری؛ میل خودته. تاریخ انقضاء مسیحیت و... هم اصلا ربطی به بحث نداره؛ من صرفا یک نمونه از اختلاف عقیده بین ادیان رو مطرح کردم.

عبدالله91
29th January 2013, 03:19 PM
چند همسری هم قانونی نیست ؛ که من بوجود آورده باشم. حالا شما باهاش مشکل داری؛

دوست عزیز دین و مذهب و مکتب ما باهاش مشکل داره. در این جور مسائل چیزی به نام من وجود نداره حرف از مکتبه نه شخص.چون یه مکتب به همه پاسخ میده نه به یه نفر.من مسائل و اعتقادات شخصیم رو وارد این مسائل نمیکنم حرف مکتبم رو میگم این حقیر اندازه ای نیستم که عقایدم رو وارد مکتبم کنم.حرف دین اسلام است و شما عمل چند نفر رو به حساب دین میذارین. برا همین گفتم به عمل کننده و دعوت کننده کاری نداشته باشیم به حقیقت دین بپردازیم. اگه دین ما بگه چند همسر داشته باشین چطور به استحکام خانواده بیشترین اهمیت رو داده؟ آیا اینها تناقض نیستن؟

ab.bb
29th January 2013, 03:27 PM
دوست عزیز دین و مذهب و مکتب ما باهاش مشکل داره. در این جور مسائل چیزی به نام من وجود نداره حرف از مکتبه نه شخص.چون یه مکتب به همه پاسخ میده نه به یه نفر.من مسائل و اعتقادات شخصیم رو وارد این مسائل نمیکنم حرف مکتبم رو میگم این حقیر اندازه ای نیستم که عقایدم رو وارد مکتبم کنم.حرف دین اسلام است و شما عمل چند نفر رو به حساب دین میذارین. برا همین گفتم به عمل کننده و دعوت کننده کاری نداشته باشیم به حقیقت دین بپردازیم. اگه دین ما بگه چند همسر داشته باشین چطور به استحکام خانواده بیشترین اهمیت رو داده؟ آیا اینها تناقض نیستن؟
پیامبر بعد از حضرت خدیجه چندتا زن گرفت؟
امام حسن چندتا زن داشت؟

عبدالله91
29th January 2013, 03:35 PM
پیامبر بعد از حضرت خدیجه چندتا زن گرفت؟
امام حسن چندتا زن داشت؟

دوست عزیز اول برین یه نگاهی به همسران پیامبر بیندازین بعد پاسخ بدین .مطالعه کنین حتی یه بار خدا دستور به ازدواج پیامبر داد اینجا جای بحث نیس. شرایط و... تاریخ رو بسنجین. در کدام مورد خانمهای این بزرگواران ازشون ناراضی بودن؟ حتی حضرت رباب همسر مولا امام حسین(ع) میگن تو سایه نمی نشست یا آب سرد میل نمیکردن.البته به جزئیات نمی پردازم چون جاش نیس. شما بهتره خودتون تحقیق کنین

ab.bb
29th January 2013, 03:42 PM
دوست عزیز اول برین یه نگاهی به همسران پیامبر بیندازین بعد پاسخ بدین .مطالعه کنین حتی یه بار خدا دستور به ازدواج پیامبر داد اینجا جای بحث نیس. شرایط و... تاریخ رو بسنجین. در کدام مورد خانمهای این بزرگواران ازشون ناراضی بودن؟ حتی حضرت رباب همسر مولا امام حسین(ع) میگن تو سایه نمی نشست یا آب سرد میل نمیکردن.البته به جزئیات نمی پردازم چون جاش نیس. شما بهتره خودتون تحقیق کنین
من با چند همسری در اسلام مشکل ندارم.شما خیلی اصرار دارین که چند همسری در اسلام وجود نداره. ضمنا من این بحث رو شروع نکردم؛خودتون هی کشش دادین!

عبدالله91
29th January 2013, 03:49 PM
من با چند همسری در اسلام مشکل ندارم.شما خیلی اصرار دارین که چند همسری در اسلام وجود نداره. ضمنا من این بحث رو شروع نکردم؛خودتون هی کشش دادین!

اون چند همسری که در جامعه در تعریف ذهن همگان وجود داره در مکتب من وجود نداره بعضیا از قانون مکتب من سوءاستفاده میکنن و باعث برهم خوردن زندگی خواهران و برادرانم میشن، فقط در این سایت نیست در جامعه هم به خیلیا در این مورد جواب میدم اما دوست عزیز بدونین که چند همسری به این شکل خدا شاهده که در دین و مکتب ماها وجود نداره بعضیا شهوترانی خودشان را به حساب دین میگذارن و کلاه شرعی میذارن اشتباه چند نفر رو نباید در جامعه رواج بدیم.به دختران زیادی در این مسئله توضیح میدیم که اینجوری نیس که شنیدین یا دیدین. اگه پدرانتان یا همسرانتان دنبال خانم دیگه ای هستند و خانواده را متزلزل میکنند این حرف مکتب نیس اگه اونا به اسم پیامبر وائمه این کار را میکنن میخوان کارها و شهوترانی هاشونو توجیه کنن
ممنون از اینکه نظر دادین

pegah*_
29th January 2013, 05:05 PM
معلومه 1

pegah*_
29th January 2013, 05:08 PM
معلومه1

312
29th January 2013, 07:39 PM
ماهمه اینجا دنبال بالابردن همدیگه باید باشیم که ایشالا همگی موفق هم بشیم انشا الله.
بحث تحمل مردم ناآگاه دردوره زمانی گذراز جهالت به علم از بحث تحمل فشار گمراه کنندگان جداست.شما تا وقتی من سوادندارم تحمل میکنی وبه من درحد کفایت آموزش میدی وسوالات وتعجبات من بیسواد در روند سوادآموزی رو تحمل میکنی.این قابل قبول وقابل تحسین هست.اما یک زمانی من حاضر به پذیرش حقانیت مطالب موثق شما (که قصد دارید به من یادبدیدتا پیشرفت واقعی بکنم )نیستم و حتی مانع این گسترش معرفتی که شما میتونید به دیگران ارائه بدید هم میشم ومیرم جوسازی میکنم که شما دروغگو هستید و هیچ کس نباید به شما توجه بکنه.اینجا قضیه تحمل منتفی هست وکار به جدال حق وباطل میکشه.شما مجبور میشید برای اینکه بتونید معارفتون رو به همه برسونید واونهارو به سعادت برسونید حتی با من درگیر بشید وحتی کار به قتال هم بکشه.اینجا کار شما مورد رضایت الهی هم هست.حالا شاید امثال (بنده حقیر دورازخدا وشاید تحت تاثیر شیطان) از این فعالیت شما خوشم هم نیاد وحتی مقابله با حقانیت شمارو توجیه انسان پسندانه هم بکنم.
....
از حضرت محمد مصطفی(ص)الگویی بهتر برای انسان فرستاده نشده.در همه زمینه ها در همه زمانها برای همه انسانها

312
29th January 2013, 08:06 PM
درباره شناخت معارف الهی در هر زمانی بایدبه متخصصان اون مطلب مراجعه کرد.
متخصصان واقعی اموردینی در طول تاریخ تعصب خاصی نسبت به پیامبرخاصی نداشتند وبطور واقع دنبال دریافت اوامر خدا از طریق سلسله متوالی پیامبران بودند.ودرمقابل, کسانی که دنبال سواستفاده از وجهه مذهب بودند حاضر به خضوع دربرابر متخصصان اصلی دین نبودند.چون خودشون هم بواقع مطیع امرخدا نبودند
الان تحمل کسانی که حاضربه خضوع در برابر دین کامل خاتم الانبیا(ص) نیستند بطور دائمی صحیح نیست.شایدبشه بطور موقت با این مخلوقات خداکناراومد ولی نهایتا نمیشه به حسن نیت وحسن عملکرد این دسته از انسانها خوشبین بود(یا خودشون رو از سعادت محروم میکنند یا درصورت مهلت داشتن , باعث ناکامی دیگران از سعادت واقعی میشند)حساب کسانی هم که علنا در طول تاریخ با حق وحقانیت مخالفت میکردند و الان هم از گسترش معارف اسلام جلوگیری میکنند(تا منافع نامشروعشون پایداربمونه) هم همیشه معلوم هست.حق بر باطل پیروز است

✿elnaz✿
29th January 2013, 08:07 PM
1

(ooomiiid)
29th January 2013, 10:55 PM
ممنون 1[golrooz]

6824
30th January 2013, 09:18 AM
پيامبر رحمت العالمين هست و معيار پاكي و ناپاكي پس 11111111111111111111

بادامینا
30th January 2013, 02:47 PM
1 چون من مسلمونم و وقتی این دینو پذیرفتم صدرصد پیامبر اکرم هم پذیرفتم و رفتار ایشون باید در تمام مراحل زندگیم الگو باشه

- - - به روز رسانی شده - - -

1 چون من مسلمونم و وقتی این دینو پذیرفتم صدرصد پیامبر اکرم هم پذیرفتم و رفتار ایشون باید در تمام مراحل زندگیم الگو باشه

UniverCell
30th January 2013, 11:31 PM
صد در صد گزینه 1

kamanabroo
1st February 2013, 02:14 AM
ممنونم از دوست عزیز عبدالله

مسلما پیامبر اکرم ص بهترین نمونه اخلاق و انسانیت و سیاست و .. هستند.

و نمونه ای بارز از انسان کامل که خداوند داره به ما معرفی می کنه

و همانطور که در پیامبر اکرم ص فرموده اند : " انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق"

1

خیلی خوبه که ما سیره نبوی و ائمه رو در تمام شئون زندگی هامون پیاده کنیم.

اما زیباتر اینه که اگر قرار ه که ما از سیره نبوی و اهل بیت علیهم السلام بگیم ، طوری گزینش کنیم مطالب رو که با فضای فرهنگی و نیاز روز هم مطابقت داشته باشه

اینجوری تاثیر و کاربرد بیشتری هم خواهد داشت.

ممنونم از همه دوستان

عبدالله91
1st February 2013, 02:54 AM
خیلی خوبه که ما سیره نبوی و ائمه رو در تمام شئون زندگی هامون پیاده کنیم.

اما زیباتر اینه که اگر قرار ه که ما از سیره نبوی و اهل بیت علیهم السلام بگیم ، طوری گزینش کنیم مطالب رو که با فضای فرهنگی و نیاز روز هم مطابقت داشته باشه

اینجوری تاثیر و کاربرد بیشتری هم خواهد داشت.

دوست گرامی، بزرگوار.«ولا تقف ما لیس لک به علم»
موضوعات این حقیر مسلمان را کافر یا مومن میکنه. دوستمون به اشتباه فکر کرده بودن که این حقیر درمورد پیامبری اجنه پست ارسال دکرده ام. پستهای این حقیر نیاز روز جامعه هستن. اگه مطالعه کنین و زحمت بکشین یک سری به پستهای ارسالی بزنین متوجه میشین واین قدر بیراهه نمیرین

kamanabroo
1st February 2013, 01:34 PM
دوست گرامی، بزرگوار.«ولا تقف ما لیس لک به علم»
موضوعات این حقیر مسلمان را کافر یا مومن میکنه. دوستمون به اشتباه فکر کرده بودن که این حقیر درمورد پیامبری اجنه پست ارسال دکرده ام. پستهای این حقیر نیاز روز جامعه هستن. اگه مطالعه کنین و زحمت بکشین یک سری به پستهای ارسالی بزنین متوجه میشین واین قدر بیراهه نمیرین

سلام برادر گرامی [golrooz]

بنده تمام پستهای شما رو مطالعه کردم و همانطور که در پیام خصوصی تایید کردم اینجا هم رد نکردم چیزی رو.
تذکر بنده در مورد به روز بودن و با نیاز روز هماهنگی داشتن معناش این نیست که موضوع شما به روز نیست یا با نیاز روز هماهنگ نیست.

بلکه در کنار تایید بحث از زندگی و سیره پیامبر توصیه ای دوستانه داشتم که کلی بود و هر شخص دیگری هم این سوال رو می کرد باز هم همین توصیه رو می کردم.

و نه قضاوتی کردم و نه بیراهه ای ...

عبدالله91
1st February 2013, 02:11 PM
بلکه در کنار تایید بحث از زندگی و سیره پیامبر توصیه ای دوستانه داشتم که کلی بود و هر شخص دیگری هم این سوال رو می کرد باز هم همین توصیه رو می کردم.

و نه قضاوتی کردم و نه بیراهه ای ..

هر نقطه جایی و هر سخن مکانی دارد. برادر عزیز توصیه های عمومی وقتی است که دفاع از الگویی در کار نباشد تا برداشتهای غلط در بین دوستان صورت نگیرد این توصیه ها رو بهتر بود در پستهای اصلی که میگذاشتیم صورت بگیرد نه در وقتی که نیاز به نظر دادن است نه توصیه. این حقیر این پست را گذاشته ام تا بدونم که آیا از پیامب و زندگیش باید بگم یا نه. توصیه هم جای خود دارد که باید درجای خودش گفته بشود.آیا توصیه های شما باید در چنین پستی گفته شود؟آیا آینده نگری لازم نیست؟تا حالا کجا بودین که الان فکر کردین که باید توصیه کنین؟

kamanabroo
1st February 2013, 02:18 PM
هر نقطه جایی و هر سخن مکانی دارد. برادر عزیز توصیه های عمومی وقتی است که دفاع از الگویی در کار نباشد تا برداشتهای غلط در بین دوستان صورت نگیرد این توصیه ها رو بهتر بود در پستهای اصلی که میگذاشتیم صورت بگیرد نه در وقتی که نیاز به نظر دادن است نه توصیه. این حقیر این پست را گذاشته ام تا بدونم که آیا از پیامب و زندگیش باید بگم یا نه. توصیه هم جای خود دارد که باید درجای خودش گفته بشود.آیا توصیه های شما باید در چنین پستی گفته شود؟آیا آینده نگری لازم نیست؟تا حالا کجا بودین که الان فکر کردین که باید توصیه کنین؟

[taajob]

[soal]

عبدالله91
1st February 2013, 02:27 PM
[taajob]

[soal]

دوست عزیز بهتر است به موضوعاتی که تخصص دارین برسین این جوون ها آزاد هستند و زیر پوشش نظرات منیتی شما نیستن شاید طلبه باشین اما علم به آموختن نیست همانا علم نوری است که در دل کسی که خداوند ارادۀ هدایت او را کرده قرار میگیرد{از فرمایشات مولا امام جعفرصادق(ع)} در محیط مجازی از مدیر بعید است شکلک بازی دربیاورد.ممنون از دوست باوفا و مدیر محترم بخش مذهبی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد