PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات شخصی واسه سرما نخوردن

yas-90
29th September 2012, 09:33 PM
سلام دوستان

این راههایی که میگم چیزاییه که نجربه شخصی خودمه و البته برای من مؤثر بوده......اگه میگم مؤثر بوده واسه اینه که حداقل دو سال و خورده ایه که سرما نخوردم...مثل خیلیا تو بارون هم راه رفتم(البته الان دو سه ساله فقط سرمای خالی رو حس کردم زیاد بارون ندیدم...................تو سرما آب یخ هم میخورم تازه بستنی هم نوش جان میکنیم[cheshmak].....البته به خاطر اینکه سینوزیت دارم زیاد نمیتونم از این گانگستر بازیا بکنم چون اونموقع از سر درد[sar dard] به ملکوت اعلی می پیوندمsh_omomi3)

البته یه چیزی هم از همین اول بگم که بعضی افراد کلا سیستم ایمنی ضعیفی دارن .............من با این مشکل زیاد روبرو نیستم [labkhand]

اول از همه نوع پوشش تو فصل زمستون و پاییز مطرحه( یکی پوشوندن پاها و یکی هم سر خیلی میتونه کمک کنه)http://www.forum.98ia.com/images/smilies/2/-2-10-.gif

یکی دیگه هم مسواک زدن که خداییش خیلی میتونه کمک کنه....بویژه وقتی حس میکنی گلو درد داره شروع میشه یا اصلا حس میکنی گلوت یه جورایی شده و ممکنه دردش شروع شه مسواک زدن و بعدش هم قرقره آب نمک خلی میتونه کمک کنه( میشه به جای آب نمک از چای و نمک استفاده کرد).........بهتره مسواک زدن روی زبان رو یادتون نره................بعضی اوقات یکم نمک بخورید اما سعی کنید کمی بیشتر اونو ته گلو نگه دارید اینجوری درد گلوتون هم کمی تسکین پیدا میکنه_حداقل شبو راحت میخوابید)smilee_new2 (25)smilee_new2 (25)

البته بگم اگه هر روز صبح که از خواب پامیشین و هر شب قبل از خواب آب قرقره بدید(حتی اگه حالشو نداشته باشید آب نمک درست کنید) خودش خیلی کمک کننده ست.

خوردن چای و عسل یا شیر عسل هم خیلی خوبه...بویژه وقتی گلو درد هم داری همچین بعد از نوشیدن حس میکنی سر حال اومدیsh_omomi58

تازه خوردن لیمو شیرین یا پرتقال نمیدونید چه خوبه.......من اگه یه روز حس کنم خیلی سردمه اولین چیزی که میخورم پرتقاله............این دو مورد رو توصیه میکنم.....البته کیوی و فلفل دلمه ای هم خیلی خوبه(میدونید که کیوی خیلی بیشتر از پرتقال ویتامین c داره فقط ممکنه الان نتونید راحت تهیه ش کنید)

البته بعضی افراد میتونن از قرص روی که تو داروخونه بعضیش روی با ویتامین c به فروش میرسه مصرف کنن(میدونید که ویتامین c درمون سرماخوردگیه چون سیستم ایمنی بدن رو قوی میکنه).......برای خیلی افراد معجزه میکنه......یعنی مثلا الان احساس سرماخوردگی داری اگه مصرف کنی با احتمال 70 یا 80 درصد میگم که خوبه خوب میشی یا خیلی حالت بهتر میشه............خودم هنوز چنین موردی برام پیش نیومده که نیاز به مصرف قرص داشته باشم اما افراد دور و برم که مصرف کردن خیلی راضی بودنsh_omomi82

خوردن سوپ داغ رو هم هر چند وقت یه بار تو برنامه غذایی داشته باشید(من خودم که عاشق سوپم)....بهتره هر چی هم دم دستتونه بریزید تو سوپ تا مقوی هم بشهsh_omomi8............[nishkhand]

وااااااااااااای لبو................خیلی خوبه(البته بیشتر از اینکه خوب باشه من خیلی دوست دارم)......بهتره آبش رو از دست ندید(یکم ترشش کنید و کمی هم شکر بهش اضافه کنید خیلی خوشمزه میشه....ماااااااماااااااااا اان من لبو میخوام)[atash]

یه چیز دیگه شلغم و آب شلغمsh_omomi96...............البته آبش خوشمزه نیست اما اگه یکم شکر توش بریزید قابل خوردن میشه(نگفتم خوشمزه میشه گفتم قابل خوردن میشه...البته من که مصرف کردم بدم نیومد[tahavoo])

اوه اوه اصلیه رو یادم رفت................آب لیمو..............جزء اوناییه که به نظر من محشره.......سرشار از ویتامین c ............من آب لیمو رو گاهی بهش نمک هم اضافه میکنم و ... (این رو من توصیه نمیکنم من خودم اینجوری دوست دارم هر کسی هر جوری تمایل داره استفاده کنه)........البته بعدش کمی هم آب میخورم......بهتره شما هم اینکارو کنید مگه اینکه دندوناتونو نخواید[cheshmak]

راستی یه چیز دیگه میدونید موادی که فلفلی هستن هم میتونن مفید باشن.......مثلا ترشی فلفل[cheshmak]......البته فلفل سبز که تند هم نباشه خیلی خوبه.......اینا هم ویتامین c دارن.میبینید اگه ویتامین c بدنتون تامین شه کلا از خیلی مشکلات دورید

خوب یه چیزی احتمالا به نام چهار پنج تخم شنیدید....برای اونایی که سرفه میکنن خوبه.........انگار گلو رو روون میکنه(اینو یه دوره خیلی میخوردم البته بدم هم نیومد بویژه وقتی روشون آب میریختم همیشه 5 دقیقه فقط دونه هاشو نگاه میکردم....امتحان کیند اینقده خوشگلن)

خوی یه درمان هم که همه میدونن بخور دادنه....که بویژه وقتی کسی گرفتگی بینی داره خیلی خوبه..............البته اگه گرفتگی بینی داشتید یکم سرم فیزیولوژیک یا آب نمک رقیق هم خوبه میتونید امتحان کنید[cheshmak]

البته این خوردنیای نوشته شده رو خودم همشونو دوست دارم....بجز اون شلغمه که اجبارا گاهی کمی میخورم[narahat]....چه کنیم دیگه اگه اینو نخوریم باید سرما رو بخوریم[afsoorde]

خوب فعلا چیز دیگه ای یادم نمیاد اما اگه یادم اومد اضافه میکنم[tafakor]

[B]حالا از دوستان هم ممنون میشم اگه لطف کنن و تجربیات خودشونو به اشتراک بذارن[shaad]

Sa.n
29th September 2012, 09:40 PM
من یک تجربه برای گرفتگی بینی دارم
اولیکی از بینی هاتون را بگیرید بعد یک دفعه نفس را به درون بینی با فشاری محکم بکشید چند بار این حرکت رو انجا م بدید خیلی موثره

م.محسن
29th September 2012, 10:38 PM
تجربه شخصیم اینه که همیشه خودم رو به سرما عادت دادم تا هیچ وقت دو هوا نشم
اگه گوش شیطون کر بعد از سالها سرما خوردم تنها کاری که نمیکنم پرهیزه تا ویروسه خودش از رو بره!!!

mamadshumakher
29th September 2012, 10:53 PM
پس بزارید واستون بگم از روشی که تو یه شب گلو درد های وحشتناک رو خوب میکنه.

خاکستر.
همتون میشناسید دیگه.مقداری خاکستر فراهم کنید.اگه سرد بود گرمش کنید و اونو توی یه پارچه بریزید و اون پارچه رو ببندید به گلو.
صبح که از خواب بیدار شدید با خیال راحت صبحانه رو میل کنید و لذت ببرید.

ستاره صبح امید
29th September 2012, 11:41 PM
سلام
برای گلو درد وسرما خوردگی عسل رو تو آب گرو حل و نوش جان کنید خیلی مفید وموثره...

زهرا قربانی
30th September 2012, 09:09 AM
منم یک کشف خیلی بزرگ کردم و تون هم اینه که:
وقتی سرمای بدی خوردی یک حمام با آب گرم خیییییلی میتونه کمک کنه
یعنی بعد از اینکه حمام کردی کنار بخاری یا شوفاژ بخوابی خییییییییلی زود خوب میشی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد