PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث داغ هفته : آیا با یک معلول ازدواج می کنید ؟

روابط عمومی سایت
4th September 2012, 08:50 PM
با سلام خدمت همه کاربران و همکاران و مدیران گرامی نخبگان جوان

پیرو ادامه موضوعات داغ هفتگی سایت این بار سراغ یکی از مباحثی رسیدیم که شاید خود شما و یا اطرافیان شما به نوعی درگیرش شده باشند
و در مقام تصمیم گیری و انتخاب قرار گرفته باشند .

بحث داغ هفته :

آیا با یک معلول ازدواج می کنید ؟

مطمنا این بحث طبق شرایط جامعه میتواند یکی از موضوعات داغ و بسیار مسله برانگیز باشد ...

معلول افرادی تعبیر می شوند خداوند طبق مصلحت و حکمت خودش و یا شرایط یک اجتماع از قبیل جنگ و نبود امکانات بهداشتی و....
شرایط جسمانی کاملی به نسبت دیگر افراد ندارند ....

که شامل افراد روشن دل ( نابینا ) و ناشنوا و معلول های حرکتی - ذهنی و ....میتوانند باشند
و البته افرادی هم در صورت تصادف و نبود شرایط خوب بهداشتی و ...در طول زندگانی به معلولیت برسند

همه ما تو برنامه های تلویزیون دیدیم مهمون برنامه فردی بوده که به اصطلاح معلول بوده است
همه مون تحسینش کردیم که با وجود اینکه از لحاظ ظاهری و حرکتی محدود بوده ولی باز به زندگی ادامه داده و به موفقیت هایی رسیده
که شاید ما که سالمیم نرسیده باشیم.

این افراد معلول معمولا احساساتی تر و درک و فهم و بالایی دارند.

ولی

آیا اگه کسی با این شرایط از شما خواستگاری کنه، بهش جواب مثبت میدید؟

و یا اینکه به دختری با این شرایط پیشنهاد ازدواج میدید؟

و آیا شما قادر هستید زمانی با یکی از افراد معلول با شرایط بالا زندگی مشترک داشته باشید و همه مصایب این زندگی رو پذیرا باشید ؟

آیا می توانید با زنی یا مردی نابینا و نا شنوا زندگی کنید ؟ از با او بودن کامیاب و سر مست باشید ؟

آیا با یک جانبازی ( در راه وطن ) فاقد دست و پا و یا نابینا و ....قادر هستید زندگانی معمولی و یا عادی داشته باشید ؟

آیا اگر راضی شدید به خودتون مطمن هستید که می توانید تا زمانی که زنده اید با او بمانید ؟

نظر خانواده شما در صورت جواب مثبت شما چه خواهد بود ؟ چطور برخورد خواهند کرد ؟

ایا خانواده یک فرد معلول برای خواستگاری برای پسرشون دنبال چه دختری می روند
و یا برعکس در صورتی برای دخترشون یک خواستگار معلول می آید شرایط اونا در صورت جواب مثبت چیست؟

ایا به دنبال یک ازدواج پر ترحم هستید با یک معلول ؟

و
هزاران آیا و اما و اگر .....

اینک ادامه بحث رو با نظرات شما عزیزان پیگیر خواهیم شد

ان شا سعی کنیم تمامی نظراتمون بعد از تعمل و تفکر عمیق در این مورد باشد

شعار ها رو مد نظر قرار ندهیم و خودمون باشیم در نظراتمون ...

به امید یک بحث خوب و عالی در کنار احترام به نظر همه دوستان

لطفا در نظر سنجی هم شرکت بفرمایید

sahar19
4th September 2012, 09:01 PM
خدایش نه!!! والا من خودم معلولیت ذهنی دارم حالا شوهرمم بخواد معلول جسمی باشه خدا به داد بچه مون برسه !!!!!!

باستان شناس
4th September 2012, 09:02 PM
ازتون میخام این متن رو بخوانید و نظر بدید.

وقتی پای ازدواج افراد معلول به میان می‌آید ساده‌ترین پیشنهاد و البته به‌نظر من نخستین راهكاری كه به ذهن همه افراد سالم می‌ر‌سد،

این است:

«خب افراد معلول هم ازدواج كنند؛ اما نه با افراد سالم. یك فرد معلول باید با آدمی مثل خودش ازدواج كند.

علی اكبر عباسی شاعر جوانی است كه سال‌هاست با ذهنش زندگی می‌كند. با ذهنش و با قلمش.

او ناتوانی‌ و كم‌توانی‌های جسمش را در نوشته‌هایش و در بزرگی‌ روحش پنهان می‌كند.

علی‌اكبر متولد آبان 1359 است؛

اما سال‌هاست كه فقط بزرگ‌‌شدن روحش را جشن می‌گیرد.

او به تعبیر ما یك معلول جسمی است اما از نگاه خودش یك انسان توانمند است، البته با تفاوت‌هایی كوچك...

و حالا ماجرای ما و علی‌اكبر گفتن از حق ازدواجی است كه او معقتد است از معلولان دریغ شده؛

حقی كه خودخواهی انسان‌های سالم حتی جسارت بیان كردنش را از معلولان گرفته...
علی‌اكبر به عنوان نماینده همه جوان‌هایی كه مثل او به خاطر شرایط جسمی ناگزیرند زندگی مشترك را فراموش كنند مهمان ماست تا از حقش برای زندگی بگوید و حتی دفاع كند.

*راهكار ساده شما كارآمد نیست

وقتی پای ازدواج افراد معلول به میان می‌آید ساده‌ترین پیشنهاد و البته به‌نظر من نخستین راهكاری كه به ذهن همه افراد سالم می‌ر‌سد، این است:«خب افراد معلول هم ازدواج كنند؛ اما نه با افراد سالم. یك فرد معلول باید با آدمی مثل خودش ازدواج كند.

یك دختر و پسر معلول وقتی در كنار هم قرار بگیرند كنار آمدن با زندگی برای هر دوی آن‌ها ساده‌تر می‌شود.

چون نگاه هر دوی آن‌ها به زندگی یكی است و تحمل شرایط متفاوت‌شان برای هر دوی آن‌ها ساده‌تر است...» و هزار و یك دلیل دیگر و همه از همین دست. اما از نظر من معلول كه خودم به شرایطم واقفم؛ از نظر من كه می‌دانم در خیلی از شرایط به ظاهر ساده زندگی من به كمك دیگری نیاز دارم این همراهی یعنی قوز بالای قوز! خود شما فكر كنید من معلول، همسرم هم معلول باشد اصلا چطور می‌توانیم از پس زندگی بر آییم؟!

درحالی‌كه اگر یك آدم سالم در كنار آدم معلول قرار ‌بگیرد هر 2 می‌توانند كمك حال هم باشند و می‌توانند دست همدیگر را بگیرند تا به آخر خط برسند.

آدم‌های سالم تنها یك‌ خط‌كش برای سنجش معلول‌ها دارند. خط‌كش آن‌ها فقط توان جسمی ما معلول‌ها را می‌سنجد؛ همین و بس. هیچ وقت یك آدم سالم به این فكر نمی‌كند كه این جسم كم‌توان، فكر دارد، روح دارد، احساس دارد و دوست‌داشتن را می‌فهمد

*زندگی سهم شماست یا ما؟!

هر روز سر ظهر شبكه 3 سیما برنامه‌ای پخش می‌كند به نام به سمت خدا، بحث كارشناسان این برنامه كه اتفاقا همه از چهره‌های نام آشنا هستند راجع به ازدواج جوان‌هاست.

هر روز یك ساعت راجع به مشكلات ازدواج و موانعی كه سر راه جوان‌ها برای شروع زندگی مشترك وجود دارد، بحث می‌كنند. از هر دری می‌گویند از این‌كه چطور به جوان‌ها كمك كنیم با این مشكلات كنار بیایند یا حتی این‌كه چطور موانع را از سر راه‌شان برداریم؛ اما هیچ وقت هیچ كس در این برنامه نگفت برای ازدواج جوان‌های معلول چه كار كنیم؟!

هیچ كس نگفت، چه كار كنیم تا جوان‌های معلول هم مثل همه از حق طبیعی زندگی‌شان برخوردار شوند.
چطور تشكیل زندگی بدهند و در كنار همسران‌شان زندگی كنند.

من سوالم از همه این كارشناسان محترم این است كه اگر روزی خدای نكرده فرزند خودشان هم شرایطی مثل من داشت؛ باز هم آن‌قدر بی‌تفاوت به ما و با قدرت به زندگی نگاه می‌كردند؟!

من یك ماه تمام این برنامه را دنبال كردم چون دلم می‌خواست این كارشناس‌ها كه همه در جایگاه خودشان خبره‌اند به من معلول هم یك راهكار بدهند یا بگویند معلولان هم می‌توانند زندگی كنند و می‌توانند ازدواج كنند و اما انگار ما اصلا دیده نمی‌شویم و زندگی در این دنیا فقط سهم آدم‌های سالم است.

*ما دوست‌داشتن را می‌فهمیم

آدم‌های سالم تنها یك‌ خط‌كش برای سنجش معلول‌ها دارند.

خط‌كش آن‌ها فقط توان جسمی ما معلول‌ها را می‌سنجد؛ همین و بس. هیچ وقت یك آدم سالم به این فكر نمی‌كند كه این جسم كم‌توان، فكر دارد، روح دارد، احساس دارد و دوست‌داشتن را می‌فهمد.

هیچ وقت نمی‌پرسند منِ علی‌اكبر به چه فكر می‌كنم و چه جور نگاهی به زندگی مشترك دارم.

اصلا از زندگی مشترك چه می‌خواهم؟

اما باور كنید علی‌اكبر و امثال علی‌اكبر هم زندگی را دوست دارند، برای زندگی‌شان برنامه دارند. نگاه من به زندگی مشترك مثل خیلی از شما آدم‌های سالم در كنار هم بودن است.

این‌كه زن و مرد با همه وجودشان در كنار هم باشند، همراه هم باشند بدون این‌كه به یكدیگر نیش یا گوشه و كنایه بزنند! باور كنید من هم از زندگی همان چیزی را می‌خواهم كه یك فرد سالم می‌خواهد، همین!

*ایمان در زندگی هم لازم است، هم كافی

من یقین دارم كه یك فرد معلول مثل من، می‌تواند با یك فرد سالم ازدواج كند.

فرقی هم نمی‌كند كه دختر باشد یا پسر. برای این اطمینان هم دلیل دارم؛ اول این‌كه من به خدا اعتقاد دارم بیشتر از هر چیز و هر كس! به عقیده من اگر كسی آن‌طور كه باید و شاید به خدا اعتقاد داشته باشد كنار آمدن با زندگی برایش خیلی راحت‌تر از چیزی می‌شود كه ما حتی فكرش را می‌كنیم؛ اما مسئله این‌جاست كه این اعتقاد برای زندگی با فرد معلول كافی است؟! آدم‌های سالم همیشه فكر می‌كنند لازم است؛ اما كافی نیست.

من به آن‌ها حق می‌دهم چون نگاه‌شان به زندگی با من معلول فرق می‌كند اما من كه برای برداشتن هر قدم به خدا متكی هستم، ایمان دارم كه اعتقاد داشتن به خدا همه مشكلات زندگی را حل می‌كند و همه موانع را بر‌طرف می‌كند.

من معقتدم همه آدم‌های سالم حق انتخاب دارند.
حق دارند انتخاب كنند كه طرف مقابل‌شان سالم و سرپا باشد یا معلول و ناتوان؛ اما یك سوال بزرگ دارم پس من معلول چه؟
من حق زندگی ندارم؟!
من نباید به زندگی مشترك یا تشكیل خانواده فكر كنم؟!

*در زندگی ما منطق حكمرانی می‌كند

آدم‌های سالم از زندگی انتظارات زیادی دارند.

سعی می‌كنند منطقی به ماجرا نگاه كنند و در جواب من می‌گویند:

«ببین علی‌اكبر، زندگی تنها یك ارتباط عاشقانه و صمیمی نیست...». اما كسی نمی‌خواهد صدای من را بشنود، كسی نمی‌خواهد بشنود كه من هم همین را می‌خواهم، اصلا آدمی مثل من نمی‌تواند به زندگی احساسی نگاه كند. این اعتقادی است كه همه معلول‌ها دارند. ببینید اصلا من معلول باید نگاهم به زندگی بر پایه منطق باشد نه احساس. اگر احساس به من حكم كند كه باید همان سال‌های اول زندگی پا پس بكشم!

اما این منطق است كه به من می‌گوید شرایط خود را بپذیر و با آن به بهترین شكل كنار بیا. در ازدواج هم همین منطق است كه به من جرات تصمیم‌گیری می‌دهد به من و البته طرف مقابلم. اگر قرار است یك آدم سالم با علی‌اكبر معلول زندگی كند باید شرایط زندگی او را بفهمد باید عاقلانه تصمیم بگیرد نه از روی احساس چون اینجور احساسات دوام ندارند، هم دوام ندارند و هم این‌كه به كار آدم معلول نمی‌آیند.

*بار زندگی با من یا...

از یك زاویه دیگر هم باید به داستان نگاه كرد.

وقتی دختر یا پسر سالم بخواهد به ازدواج با یك معلول فكر كند حتما این فكر از ذهنش عبور می‌كند كه تمام عمر باید تمام بار زندگی روی دوش خودم باشد!

خب این نگاه كاملا منطقی است،

اصلا شاید اصل ماجرا همین است ولی من می‌خواهم به همه این دوستان بگویم، باور كنید بار گناهی كه ما همه عمر به دوش می‌كشیم خیلی سنگین‌تر از بار زندگی با آدمی است كه درست مثل شما روح دارد، مثل شما احساس دارد و می‌تواند فكر كند. ما آدم‌ها حاضریم وارد زندگی‌های از پیش تعیین‌‌شده بشویم حتی به قیمت این‌كه پایانش به راهروهای دادگاه‌های خانواده‌ و طلاق ختم شود اما زیر بار زندگی با آدمی كه از نظر جسمی ناتوان است نرویم! بار گناه را تمام مدت زندگی تحمل كنیم؛ اما گوشه بار فرد معلول را نگیریم و اصلا به این فكر نكنیم كه آدم‌های معلول هم سهمی از زندگی دارند.

*شما حق انتخاب دارید، ما حق زندگی

من معقتدم همه آدم‌های سالم حق انتخاب دارند.

حق دارند انتخاب كنند كه طرف مقابل‌شان سالم و سرپا باشد یا معلول و ناتوان؛
اما یك سوال بزرگ دارم پس من معلول چه؟ من حق زندگی ندارم؟!

من نباید به زندگی مشترك یا تشكیل خانواده فكر كنم؟!

به‌نظر من حق زندگی علی‌اكبر معلول هم این است كه مثل همه زندگی كند و حس پدر بودن را تجربه كند. حتی سختی بكشد و با همه مشكلات زندگی مشترك دست و پنجه نرم كند ولی آدم‌های سالم این حق را از من و امثال من گرفته‌اند! مشكل آدم‌های سالم این است كه فقط معلولیت فردی مثل من را می‌بینند. نه فكر و ذكر و باطن من را. یعنی به محض این‌كه معلولیت را می‌‌بینند دیگر حاضر نیستند جلوتر بروند. البته به‌نظر من این رفتار آدم‌های سالم هم دلیل دارد، ببینید ما آدم‌ها خودخواهیم، خودخواهی اجازه نمی‌دهد غیراز منافع خودمان به دیگری هم فكر كنیم.

*همسر، پرستار یا مادر؟!

خیلی‌ها به من می‌گویند: «علی‌اكبر تو حتی به تنهایی نمی‌توانی یك لیوان آب‌ را برداری؟!

فكر نمی‌كنی این یعنی اتكای صرف به دیگری؟
دیگری كه بیشتر از یك همسر باید نقش مادر یا پرستار را برای تو بازی كند؟!»

اما من نمی‌فهمم چرا این آدم‌ها نمی‌خواهند باور كنند كه پرستار در زندگی من نقش خودش را دارد، مادر جایگاه خودش را دارد و همسر هم جای خودش را.

باور كنید بین لیوان آبی كه پرستار یا حتی مادرم به دست من می‌دهد یك دنیا فرق است!
برای فهمیدن این تفاوت‌ها هم حتما نباید چهارستون بدن‌تان سالم باشد. اما متاسفانه هیچ‌كس حتی حاضر نیست حرف‌های من و امثال من را بشنود. خب شاید حق هم دارند به هر حال دنیای ما از هم جداست.

*كبوتر با كبوتر، باز با باز

من آدم جسوری هستم. آنقدر جسور كه تا به حال چند بار به‌خودم جرات مطرح كردن پیشنهاد ازدواج با خانم‌هایی كه احساس می‌كردم از نظر روحیات و نگاه به زندگی با من هماهنگ هستند را مطرح كردم. البته باید اعتراف كنم كه این جسارت هم به دلیل همان اعتقادی است كه قبلا از آن صحبت كردم.

بگذریم در قبال هر كدام از این پیشنهادها جواب‌های عجیبی شنیدم كه البته انتظارش را هم داشتم؛ اما باید اعتراف كنم منصفانه‌‌ترین جوابی كه شنیدم این بود« كبوتر با كبوتر باز با باز»! من گله‌ای از هیچ‌كس ندارم. چون معتقدم همه آدم‌ها حق انتخاب دارند. حق دارند كه در مورد زندگی‌شان تصمیم بگیرند اما یك سوال بزرگ دارم از همه آدم‌ها و اجتماعی كه به ما یاد داده در برابر حق زندگی یك آدم معلول برای زندگی به او بگوییم كبوتر با كبوتر باز با باز؛ سهم ما آدم‌های معلول از زندگی چیست؟!

ما چون معلولیم باید به مرگ فكر كنیم؟!

reza-1369
4th September 2012, 09:02 PM
نه نه نه .بابا ما پسرا تو سالماش موندیم حالا معلوووووووووووووووووووووو ووووووول[sootzadan]

یاسمین5454
4th September 2012, 09:13 PM
درازدواج دونفربایدازعیب های همدیگر چشم پوشی کنند وتوانایی تحمل عیب های همدیگر راداشته باشند اگر فردسالمی بایک معلول یا بیمارازدواج کند

اولا باید خود شخص سالم بداند که تحمل این زندگی را دارد یا نه ودر مقابل شخص معلول یا بیمار هم باید قدر محبت وفداکاری طرف مقابل خود را بداند وخدای نکرده شخصی نباشدکه آن فرد سالم را وسیله ای برای خالیکردن عقده های خود درزندگی قرار دهد وبدین وسیله سلامت روانی اورا به خطر بیاندازد چون انسانها به محبت یکدیگرمتقابلا نیازمندند واین یک نیاز خدادادی است وغیر قابل انکار میباشد
من اگر شخص مقابلم وخودم شرایط بالارا داشته باشیم میتوانیم ازدواج کنیم

elinaaa
4th September 2012, 09:15 PM
راستش من ترجیح میدم تو نظرسنجی شرکت نکنم...چون در حالات مختلف ممکنه یه گزینه رو انتخاب کنم...
اگه فقط با احساسم تصمیم بگیرم گزینه 4 انتخاب میکنم
اگه با عقل و احساسم تصمیم بگیرم گزینه 5 انتخاب میکنم
و اگه واقع بین باشم و به خودم و بقیه دروغ نگم گزینه 2 انتخاب میکنم
پس بستگی به این داره که وقتی تو این شرایط قرار بگیرم کدوم یکی از این حالتها پیش بیاد که اونم تا تو این وضعیت نباشم نمیتونم جواب قطعی بدم...

بحث
4th September 2012, 09:24 PM
دوستان بیاین به سلامتیمون ننازیم شاید یه روز زبونم لال ...من اگه عاشق یه فرد معلول بشم حتما باهاش ازدواج میکنم چرا که نه

زهرا قربانی
4th September 2012, 09:27 PM
سلام مایک آشنا داریم که با یک جانباز ازدواج کرده و در واقع این ازدواج رو وظیفه خودش میدونست و حالا یک دخترم دارن
امامن خودم نمیدونم بستگی به درجه معلولیت ، شرایط و عشق و علاقه دار ه

بلدرچین
4th September 2012, 09:53 PM
هرکسی یک مشکلی داره. خدا هیچ کسیرو بی مشکل و کامل خلق نکرده. ما نباید خودمونو ازاونها جدا کنیم، ما سالمیم درسته اما ممکنه براساس یک حادثه کوچیک بشیم معلول. اونها هم ادمن درسته نقص عضو و معلولیت دارن اما حقشون نیست که خودمونو برتر و بهترازاونها بدونیم اینکار خدارو به خشم میاره و خودمونم توی همون شرایط درمیاره.
من حاضرم نه به خاطر اینکه بگن رفت و با یک معلول ازدواج کرد،قسمت و تقدیر ادمها معلوم نیست.اونها هم ادمن...البته عشق ادم هارو یکی میکنه.
مرسی.پست خیلی قشنگیه.[golrooz]

sare*
4th September 2012, 10:34 PM
من امروز همراه مامانم رفتم دکتر خودم یه کم گرفته بودم ولی وقتی دردا و ناراحتیای بقیه رو دیدم داغون شدم
اگه بخوایم دقیق نگاه کنیم هممون معلولیم اما هر کس به طریقی.....
بیماری های خیلی کوچیکم نوعی معلولیته........
اما متاسفانه جامعه ما(خودمم عضوشم) معلولین رو عده ای میدونن که نقص عضو دارن
کاش روشن فکر بودیم اونوقت خیلی از مسایل حل بود....
وا3 نظر سنجیم هیچ جوابی ندارم!

mozhgan.z.1368
4th September 2012, 10:35 PM
نه نه نه .بابا ما پسرا تو سالماش موندیم حالا معلوووووووووووووووووووووو ووووووول[sootzadan]
[khande]جالب بود واسه همینه که اینقد منت کشی میکنین که توش بمونین

sheri khoshgele
4th September 2012, 10:40 PM
بستگي به ميزان معلوليت داره خب...شايد خيلي زيلد نباشه....اگ تاحدي نباشه كه مشكل ايجاد بشه و علاقه هم وجود داشته باشه شايد بشه با شرايط كنار اومد...[soal]

ساناز فرهیدوش
4th September 2012, 10:45 PM
حس ترحم و دلسوزی رو باید از عقل و احساس جدا کرد .

ازدواج مسئله ی مهم و بجث یه عمر زندگی است . حال ممکن است در چالش های زندگی در طی تعامل ها ی اجتماعی ما ارتباطات عاطفی از این دست شکل بگیرد . حس ترحم بعد مدتی ارضا می شود و در چنین مواردی باید آگاهان ه تصمیم گرفت .

golden3
4th September 2012, 10:47 PM
خداوند زحکمت ببندد دری/ز رحمت گشاید در دیگری
شاید انسانهای معلول نسبت به انسان های سالم از بعضی توانایی ها محروم باشن ولی خیلی از همین انسانهای معلول توانای هایی دارن که انسانهای سالم ندارن.
واما جواب من....
اگه دروغ نگم جواب من منفیه چون روحیات خودمو میشناسم
اما اگه با کسی که سالم هست ازدواج کنم وخدایی نکرده1اتفاق یا1حادثه منجر به معلولیت همسرم بشه هیچوقت تنهاش نمیذارم

وحید 0319
4th September 2012, 10:51 PM
سلام ...ممنون از روابط عمومی سایت ....
واقعا سوال سختیه....ولی من نمیتونم با معلول ازدواج کنم......به دلایلی که خودم دارم....بازم ممنون

mamadshumakher
4th September 2012, 10:54 PM
هدف های ازدواج واسه من بیشتر از اون چیزیه که نیاز به فعالیت های جسمی همسر ایندم داشته باشم اما چون خودمو میشناسم هنوز به اون معرفتی نرسیدم که با هر نوع معلولی بتونم زندگی کنم.اگه معلولیت از ناحیه پا یا یه همچین چیزی باشه من مشکلی ندارم.یعنی بستگی به میزان معلولیتش اره.

اما جدا از این بحث ها اصلا قصدم ترحم نیست.بلکه باید اون ادم با ایمانی باشه.دانایی کاملی نسبت به توکل و اعتقادات اسلام داشته باشه.نه این که ادمی باشه که فقط گله کنه و شکوه و شکایت از حال و روزش.به قول معروف دلشاد باشه.

BaAaroOoN
4th September 2012, 11:15 PM
راستش من قبلا خودم به این قضیه فکر کردم
اما راستش به جواب قطعی نرسیدم
اون چیزی رو که من از همسر آیندم میخام اینه که همیشه پشتم باشه و من بتونم بهش تکیه کنم و تو کارام همیشه راهنماییم کنه و منو دلگرم به زندگی،که این هیچ ربطی به سلامتی جسمانی اون نداره
اما تا شرایطش هم پیش نیاد نمیدونم چه برخوردی با قضیه بکنم
البته بستگی داره معلولیت از چه نوعی باشه و روی کدوم بخش از جسمش اثر بذاره،یعنی تا حدی از پس کارهای شخصی خودش بربیاد
ظاهر آدما از اولم برام مهم نبوده.الانشم نیست.چه بسا ممکنه همسر من 2 ماه بعد یا حتی کمتر توی 1 حادثه معلول بشه!کسی چه میدونه!!!پس نمیشه تا ابد اطمینان داشته باشیم که شریک زندگیمون سالم بمونه
میتونم بگم شاید قبول کنم[labkhand]

saamaaneh
4th September 2012, 11:41 PM
تو رو خدا اینقد سوالای سخت سخت نپرسید.

برای من بستگی داره، به شرایط من، به شرایط طرف مقابل به طرز فکرمون به میزان معلولیتش فقط به صرف اینکه معلوله نمی تونم بگم آره یا نه ولی خوب اگه معلولیتش از یه حدی که من مدنظرم هست بیشتر باشه نه

نمی تونم.

zolfa
4th September 2012, 11:47 PM
من تا در شرایطش قرار نگیرم نمیتونم جواب بدم!
خوب بستگی داره![tafakor]

سونای
5th September 2012, 12:44 AM
من توی معلولین زیاد رفت وامد کردم و با اینجور ادما هم روزای زیادی رو گذروندم
تقریبا میتونم بگم نوع رفتار باهاشونو یاد گرفتم همه چیز مثل ادمای عادیه
فقط باید بدونی زمان بیشتری رو صرف کنی و صبوری...
من حتی علم روز رو، هم به بچه های عادی یاد دادم، هم معلول، فرقی نمیکردالبته اگه صبوری رو بلد باشی و انتظار معقولی داشته باشی
نباید به این فکر کرد که معلوله ، خیلی براشون مهمه که دلت براشون نسوزه..!
تو ازدواج تفکر ادما مهمه اندیششون مهمه درکشون مهمه و..و..و..
جسم هم یکی از ویژگی هاست اما نه مهمتر از فکر و اندیشه و درک و همراهی و...
واقعا درک بالای بعضی ها تو رو شگفت زده میکنه و حتی یادت میره که اون....
اما این مورد از ازدواج
اگه قرار باشه زندگیشونو بردارن برن، قطعا میشه حتی خیلی خوش هم زندگی کرد
اما اگه قرار باشه با خونواده باشی بنظرم یکم سخته که مدیریت کنی بعضی حرفا و رفتار ها روی اون بینش عمیقش تاثیر نزاره یا
حتی اون فردی که مشکل جسمی داره به انتتخاب شما اعتقاد داشته باشه و مدام تو ذهنش نگذره که همسر سالمش ایا پشیمون شده؟! ایا داره سختی میکشه؟
که اگر ادامه دار بشه به زبون میاره و اون فرد سالم جسمانی هم با شنیدنش احساس میکنه که چرا اعتماد نداره و محبت رو نادیده میگیره ، چرا فکر میکنه سخته! در صورتی که برام عین عشق و لذته ، چرا منوو مثل بقیه ی ادما میدونه که فکر میکنه خسته شدم در صورتی که خستگی برای من یه معنای دیگه ای داره ، چرا نمیدونه اونو واسه خودش میخوام نه جسمش و..و..و.. و خدای نکرده مشکلات شروع میشه

تصمیم بزرگیه و نیاز به روح بزگی داره که اگر در طرفین این روح وجود داشته باشه مطمئنا جسمشون به چشم نمیاد چه جسم سالم چه جسم...

اگه هدف از زندگی کردن مشخص بشه راحتتر میشه کنار اومد اینکه بدونیم کنار هم قرار روحمون رو تعالی ببخشیم اینکه بدونیم قرار واسه رفاه حال بشر، زمین قدمی برداریم که در نهایت رضایت خداست و....سعادت
زندگیشون رو باید پر کنن بایاد خدا با علم با عقیده جوری که جنبه های دیگه ی وجودیشون رو پررنگ کنن و ثابت کنن آدم
اینجوریه که لمس میکنن جسم اونقدرا هم تاثیر نداره
(اگه حالا انقد پررنگه چون ما بیشتر رو جسم تمرکز کردیم واسه همینه تو جواب این سوال موندیم.....)
[golrooz]

وحید 0319
5th September 2012, 01:05 AM
ممنون از همه ....
کمی واضح تر میگم......گاهی شرایطی هست مثلا یکی از اول معلول به دنیا اومده-گاهی نه ...در طی زندگیش دچار سانحه شده ...خودشم نمیخواسته اینطوری بشه....مثلا من در بیمارستان بودم ....یکی رو اوردن .....پسری بود 18 ساله....فلج پا .....از اول هم اینطوری بود....برام سوال بود که چه جوری زندگی میکنه...گفت من تازه ازدواج کردم....برام خیلی جالب وسوال برانگیز بود که پسری 18 ساله اونم معلول الان ازدواج کرده ...گفت :"خیلی برام سخته ....من با تنهاییم ازدواج کردم...همه نگاه ترحم امیز به من دارن....ومن خوشم نمیاد ...خب من ناراحت شدم...زندگی این جوون دست خودش نبوده ...از اول اینجوری بوده ...ولی حق زندگی داره....مثل بقیه...میخوام بگم ...سوال سختیه واقعا.... باید در اون شرایط قرار بگیری ...خیلی باید طرف برای ما مهم باشه....فقط خودشو بخوایم.....از ازدواج ترحم امیز هم باید دوری کرد ....مثلا بگیم معلوله دیگه ...گناه داره....اینم درست نیست....

SaSaMc2
5th September 2012, 05:57 AM
سلام...[golrooz]

سوال سختي هست...

اينجور چيزا در بحث با عمل خيلي تفاوت داره...

به اخلاقيات طرف هم مربوط هست...

گاهي افراد نميتونن نگاه خاص جامعه به خودشون رو حل كنند...

بعضي ها هم با خونواده هاشون به مشكل ميخورن...

شايد بگيم ما براي جامعه زندگي نميكنيم...

ولي حقيقت اينه كه ما درون جامعه زندگي ميكنيم...

شايد اول سخت به نظر نياد...

ولي بعد مدتي به جاي عادت شدن فرسايشي ميشه...

يكي از مشكلات هم مربوط به خود معلول هست...

نگاه ها شايد خود اون فرد معلول رو بيشتر از همسرش آزار بده...

من به شخصه اگر عاشق كسي باشم...

3 جنسه هم باشه باهاش ازدواج ميكنم...

شايد به نظر خيلي ها خريت باشه...

ولي اگر عاشقي با خريت همسو نباشه...

بكن بنداز دور...

shahramghasemi
5th September 2012, 09:41 AM
با این وضعیت اقتصادی که ما داریم فکر ازدواج به هیلاری داف را هم نمی کنیم والا تازشم عشق دیگه عشق هم یعنی تداخل در عملکرد صحیح مغزی که همه دیر یازود دچار این تداخل می شوندپس بستگی به شرایط داره یه موقعی هست واقعا ادم دل می بنده یه موقعه ای هم هست که نفر برای منافع شخصی این کار را می کنه به نظر من همه چی بستگی به زمان و مکان داره چون انسان در شرایط خاص واکنش های خاصی از خود نشان می دهد
[golrooz][golrooz][golrooz]این گلها هم تقدیم به معلولبن عزیز کشور که اصلا به مسائلشون رسیدگی نمی کنن

narma
5th September 2012, 10:21 AM
قبل از هرچیزی بهتر است تعریفی از معلولیت ارائه بدیم دوستان گلم

معلولیتچیست؟

معلولیت به ناتوانی در انجام تمام یا قسمتی از فعالیت های عادی زندگی فردی یا اجتماعی به علت وجود نقصی ‌مادرزادی یا اکتسابی، در قوای

جسمانی یا روانی اطلاق می شود. ‌
http://www.ensan-afghanistan.de/images/stories/malolin_02.jpg
معلولیت به ناتوانی در انجام تمام یا قسمتی از فعالیت های عادی زندگی فردی یا اجتماعی به علت وجود نقصی ‌مادرزادی یا اکتسابی، در قوای جسمانی یا روانی اطلاق می شود. ‌
● انواع معلولیت ها: ۱) معلولیت های جسمی که شامل این موارد است: ‌
الف) معلولیت های حواسی : مانند نابینایی و ناشنوایی. ‌
ب) معلولیت های حرکتی : شامل انواع نقص عضوها، ضایعات نخاعی و ناهنجاری های مربوط به اسکلت و ‌عضلات.
‌ج) معلولیت احشای داخلی : شامل ناهنجاری های قلبی - عروقی، تنفسی، کلیوی و غیره.

‌۲) معلولیت ذهنی عبارتند از:
الف) عقب ماندگی ذهنی ‌
ب) بیماری روانی ‌ ● علل معلولیت ها ‌: ‌
۱) معلولیت‌های اکتسابی: در اثر تصادفات، حوادث یا بلاهای طبیعی، جنگ، آتش سوزی، مسمومیت ها و یا ‌بیماری های مزمن و عوارض ناشی از آنها، فرد ممکن است دچار این معلولیت گردد.
۲‌) معلولیت های مادرزادی: علل معلولیت مادرزادی را به طور کلی به دو دسته تقسیم می کنند:
الف) ‌عوامل دوران بارداری: نظیر عوامل ژنتیکی، سوء تغذیه مادر، سن بالای مادر، رعایت نکردن بهداشت دوران ‌بارداری، اشعه، دارو، بیماری مادر و استعمال دخانیات.
‌ب) عوامل هنگام زایمان: زایمان مشکل و طولانی، زایمان های غیربهداشتی، ضربات وارده به نوزاد هنگام تولد. ‌
● راه‌های پیشگیری از معلولیت ها: پرهیز از ازدواج های فامیلی، مراقبت های دوران بارداری، تغذیه صحیح مادر، اجتناب از باردار شدن در سنین ‌بالای ۳۵ سال و زیر ۱۸ سال، مصرف نکردن دارو در هنگام بارداری، اجتناب از در معرض اشعه قرار گرفتن ‌و انجام زایمان در شرایط کاملاً بهداشتی و تحت نظر فرد دوره دیده از جمله اقداماتی هستند که می توانند از بسیاری ‌از معلولیت ها پیشگیری نمایند. ‌
برخورد خانواده با افراد معلول باید چگونه باشد؟
درک این نکته مهم است که اگرچه ممکن است فرد معلول با دیگران تفاوت داشته باشد ولی تکیه بر ناتوانی فرد، ‌نه تنها کمکی به وی نمی کند بلکه بر مشکلات وی خواهد افزود. افراد معلول غالباً مشکلاتی دارند که مانع انجام ‌برخی از فعالیت های آنها می شود یا احتمالاً آنها بعضی از کارها را به شکل دیگری انجام می دهند، اما اکثر ‌افراد معلول نیز می توانند پس از آموزش لازم، بسیاری از فعالیت های عادی زندگی را با اندک تفاوت یا آهسته ‌تراز دیگران انجام دهند. آنچه یک معلول نیاز دارد، پذیرفتن و باور کردن توانایی های اوست نه غصه خوردن ‌برای ناتوانی وی. ‌ علت معلولیت های جسمی و حرکتی چیست؟
افراد مبتلا به ضایعات نخاعی معمولا ً از ناحیه پا دچار ناتوانی هستند و فلج های مغزی می تواند هر یک از اندام ‌ها یا همه آنها را مبتلا سازد. بیماری ها، حوادث و تصادفات نیز می توانند سبب بروز نوعی نارسایی حرکتی در ‌فرد شوند. در برخورد با معلول جسمی باید ضمن توجه به محدودیت های حرکتی فرد، دیگر توانایی های او در ‌حدی تقویت شود که حتی الامکان بتواند نارسایی ها را جبران کند. ‌ با افراد نابینا و ناشنوا چگونه برخورد کنیم؟در برخورد با فرد نابینا باید تلاش نمود تا در صورت وجود بینایی حتی به صورت جزئی با استفاده از روش های ‌مناسب، مهارت های فرد را در استفاده از آن بالا برد. تقویت حواس دیگر فرد، وی را در مواجهه با عوامل ‌محیطی موفق‌تر می‌کند.‌وضعیت زندگی و اثاثیه منزل باید به نحوی چیده شود تا فرد ناب ینا بتواند به راحتی وسایل مورد نیاز خود را پیدا کند. خوشبختانه امروزه با استفاده از الفبای بریل، نابینایان می توانند با سواد شوند، بخوانند و بنویسند. ‌در برخورد با افراد ناشنوا هم باید آرام و شمرده صحبت کرد و موقع صحبت کردن روی خود را به سمت فرد نگه داشت تا او ‌بتواند با لب خوانی، منظور ما را درک کند. صحبت با صدای بلند باعث می شود که وی نتواند منظور ما را به ‌خوبی درک کند. چون در این حالت، لب خوانی مشکل می شود. ‌ به چه افرادی عقب ماندگان ذهنی می گویند؟ عقب ماندگان ذهنی افرادی هستند که از نظر فعالیت های ذهنی نسبت به همسالان خود نارسایی دارند و عقب ‌مانده هستند. در نتیجه از نظر توانایی یادگیری، همسازی با محیط، بهره برداری از تجربیات، درک مفاهیم، قضاوت ‌و استدلال صحیح، به درجات مختلف محرومند. ‌عقب ماندگان ذهنی به چند گروه تقسیم می‌شوند:
الف) آموزش پذیر: بهره هوشی این افراد، بین ۷۰-۵۰ است. این گروه به طور کلی چه به لحاظ حرکات و حواس و چه ‌به لحاظ روانی از کودکان عادی کندتر هستند. سازگاری اجتماعی این افراد، به شرایط محیطی آنها بستگی دارد. ‌در برخورد با این افراد، باید متوجه محدودیت های ذهنی آنها بود. انتظارات والدین نیز باید با توجه به شرایط ‌ذهنی آنها باشد.
‌ب) تربیت پذیر: بهره هوشی این گروه، بین ۵۰ -۲۵ است. به لحاظ عاطفی وضع بسیار متغیری دارند. معمولاً وقتی ‌چیزی را طلب می کنند مهربان و مطیع هستند، اما در مقابل مخالفت های دیگران خشم، غضب و ‌عصبانیت شدید از خود بروزمی دهند. توانایی ذهنی این افراد در هر سنی که باشند در حد توانایی های ذهنی ‌کودک ۶ ،۷ ساله باقی می ماند. والدین در برخورد با آنها باید به توانایی ذهنی آنها توجه نمایند و در هر حال، ‌توجه داشته باشند که اگرچه از لحاظ جسمی روز به روز بزرگتر می شوند ولی در توانایی های ذهنی، همچنان ‌محدودیت دارند. ‌

narma
5th September 2012, 10:35 AM
ازدواج با همسری معلول

سلامت جسمانی یکی از شروط لازم برای اقدام به ازدواج است اما همه افراد در معرض معلولیت و آسیب های جسمانی قرار دارند. حال اگر شخصی از بیماری خاصی رنج می برد در مرحله آشنایی و خواستگاری چگونه باید این موضوع را مطرح کند یا اگر شخصی قصد دارد ازدواج کند چگونه باید از سلامت جسمانی طرف مقابل اطمینان حاصل کند؟

آیا در این میان افراد معلول و بیمار شانسی برای ازدواج ندارند و باید علی رغم تمام نکات مثبتی که دارند به پیشنهاد ازدواج آن ها جواب منفی داد یا از طرف دیگر باید هر نوع معلولیتی را پذیرفت؟

http://img.tebyan.net/big/1390/10/230247611342356572461292172182498110015659.gif
چند نکته باریک تر از مو - قبل از ازدواج بسنجید که کدام یک برایتان ارجحیت دارد: همسر ایده آل یا همسر تمام و کمال؟ پاسخ صادقانه شما به این سوال می تواند تکلیفتان را روشن کند.
- اگر شخصی دچار مشکل جسمانی است پیشنهاد نمی شود در بدو آشنایی شخص مقابل را از نقص خود مطلع کند زیرا ممکن است دو طرف از لحاظ مسائل دیگر برای یکدیگر متناسب نباشندو دلیلی ندارد طرف مقابل را از این موضوع که راز زندگی او محسوب می شود مطلع کند. بنابراین پیشنهاد می شود اگر خواستگاری تا دو یا 3 جلسه به طول انجامید و دو طرف از لحاظ عاطفی، ظاهری، عقلی، دینی و... مورد پذیرش یکدیگر واقع شدند مسئله نقص با بیماری جسمانی مطرح شود.

- بعد از مطرح شدن نقص جسمانی ابتدا باید با پزشک مشورت کرد. باید دید که این نقص جسمانی واقعاً چیست و چه مشکلاتی در زندگی ایجاد می کند و آیا راه درمانی دارد یا خیر. اگر این مشکلات برای فرد مقابل قابل تحمل است باید منطقی باشد و بپذیرد که این نقص وجود دارد. اما در صورتی که پزشک معالج ازدواج را برای فرد بیمار توصیه نمی کند دو طرف ناگزیر باید از هم جدا شوند.

- برای هر ازدواجی باید دو چکاپ انجام شود: چکاپ روانی چکاپ جسمانی، بهتر است خود دختر باید برای این کار پیش قدم شده و تحت معاینه روانی و جسمانی قرار گرفته و متقابلاً این موضوع را از پسر بخواهد.

- فرد معلول به علت معلولیت و نقصی که دارد همیشه ترس و دلهره از خیانت، ترک شدن و طرد شدن از سوی همسر را با خود دارد. اگر مساله اعتماد طرفین به طور کامل حل نشده باشد و هر دو بر این یقین نرسیده باشند که هدف آنها از ازدواج چیزی فراتر از این افکار بوده است این مشکل دامن گیر و معضل سخت زندگی مشترکشان خواهد شد.

کسی که فرد معلول را برای زندگی انتخاب کرده پس مطمئنا دیدگاه مادی گرایانه به ازدواج نداشته و ظاهر همسر برایش مهم نبوده بلکه باطن و مهم تر از همه به اصل ازدواج که همانا "تکامل" و "رسیدن به آرامش" است اعتقاد داشته است. بنابراین باید این اعتقاد را همواره حفظ کرد

- در ازدواج با یک فرد بیمار یا معلول نباید از روی احساس تصمیم گرفت چرا که با احساس نمی توان از پس مشکلات زندگی برآمد چه برسد یک عمر زندگی مشترک با شرایط خاص. فرد غیرمعلولی که تصمیم به ازدواج با فرد معلول را دارد باید تمامی جوانب را سنجیده باشد، با پزشک و روانشناس مشورت کرده باشد، قضیه را برای خانواده خود حل و فصل کرده باشد و آنها را برای داشتن یک عروس یا داماد معلول یا بیمار آماده کرده باشد. و مهم تر از همه این ها بتواند با نگاه اطرافیان، جامعه و حرف های مردم کنار بیاید و در واقع بی توجه به حرم دیگران باشد و بی توجه هم بماند. کسی که فرد معلول را برای زندگی انتخاب کرده پس مطمئنا دیدگاه مادی گرایانه به ازدواج نداشته و ظاهر همسر برایش مهم نبوده بلکه باطن و مهم تر از همه به اصل ازدواج که همانا "تکامل" و "رسیدن به آرامش" است اعتقاد داشته است. بنابراین باید این اعتقاد را همواره حفظ کرد.
- شما با فردی ازدواج می کنید که محدودیت داشتن برای او عادت شده و یک مساله حل شده است بنابراین باید خودتان هم این محدودیت ها را بپذیرید و هضم کنید. این که به راحتی نمی توانید همه جا بروید، نمی توانید برخی کارهای موردعلاقه تان را انجام دهید. در عوض ممکن است این موارد را با داشتن یک همسر ایده آل و یک عشق واقعی عوض کنید.

- همیشه به یاد داشته باشید که همه ما نقص هایی داریم اما برخی ممکن است این نقص را در جسم شان داشته باشند. همه ما به طور بالقوه در معرض بیماری و معلولیت هستیم اما برخی ممکن است زودتر از ما دچار معلولیت و بیماری شده باشند.

نارون1
5th September 2012, 10:38 AM
باید در نظر داشت که افراد معلول به دلیل شررایطشون روحیات خاص خودشون رو دارن و خیلی حسساس هستند

ب طور مثال ، افراد ناشنوا ، من بچه ها رو میگم چون تو مرکز استثنایی بودم ، تا پی نبرن که محبتتون واقعیه ، اصلا طرفتون نمیاد ، و خیلی ناراحت میشن اگه بفهمن مثلا دارین پچ پچ میکنین

فکر میکنن دارین راجع به اونا صحبت میکنین .......

به نظر من فردی که میخواد با یک معلول ازدواج کنه ، باید به خودش نگاه کنه اول از همه بعد به معلولیت فرد ، اینکه چقدر توانایی تحمل این مشکلات رو داره ...... چقدر میتونه تکیه گاه همسرش باشه

البته معلولیت هم فرق داره ...... من دیدم خانمی که با یک فرد ناشنوا ازدواج کرده و فرزندشونم سالمه ......

آیا پس از مدتی از این زندگی خسته نمیشه ؟؟

باید توجه داشت زندگی یک روز دو روز نیست ..... اگه این روحیات رو ندارین بهتره به این فکرم نیفتین چون بیشتر از شما اون فرد معلولی که به شما دلبسته آسیب میبینه .........

ماه آفرید
5th September 2012, 10:52 AM
زندگی مشترک از دیدگاه هر شخص معیارهای متفاوتی داردو خب اینکه بتوان با شخص معلول ازدواج کرد به نظر من عشق دو طرف در اولویت قرار دارد و بعد از ان اینکه در مورد مسایل با هم به تفاهم رسیدند خب بله می توان زندگی کرد البته نبایدنسبت به از خودگذشتگی یک شخص بی توجه بود .اما اینکه زوج معلول باشند این کمی مشکل است البته هستند کسانی که مثلا مرد از پا معلول است و خانم از دست و با هم زندگی خوبی دارند .البته اساس زندگی مشترک مکمل بودن زن و مرد است.اگر علاقه و درک بالایی باشد که قدیمی ها می گویند دل دریایی داشتن خب بله دو نفر معلول زندگی خوبی دارند ولی بهتر است که انسان سالم و معلول با هم زندگی کنند.و من خودم اگر عاشق فرد معلول شوم بله ...که این عاشق شدن یعنی من او را اینگونه که است پذیرفته ام و با همه چیز او اشنا هستم و نه فقط دو روز دیگر بلکه به تمام لحظات و ثانیه های با او بودن فکر کرده ام وبتوانیم با هم شاد زندگی کنیم.

yakhob
5th September 2012, 11:38 AM
من هم توش موندم بگم اره مي افتام تو چاه بگم اره بايد برم كوه نوردي هرگز به قله كوه نمي رسم

Gileva
5th September 2012, 01:02 PM
من به نظرم کاردرستی نیست چون بعدا به مشکل برخورد میکنن دوطرف باید از هر جهت شبیه باشن
نمیدونم بهش خیلی فک نکردم ولی به نظرم این کارو نمیکنم

چکامه91
5th September 2012, 02:30 PM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه!
به نظر من هر کسی حق زندگی کردن مطابق با خواسته ها و البته معیارهای جامعه رو داره
افراد معلول هم جدا از این نظر نیستند.
من و شما باید به این باور برسیم که این افراد مثله فردی که سرما خورده باشه،دچار بیماری هستن با این تفاوت که نیازهاشون متفاوته و باید بهشون کمک بشه.
به امید همچین روزی

1344
6th September 2012, 11:38 AM
بستگی به شرایط داره نمیتونم با قطعیت بگم آره یا نه...

باستان شناس
7th September 2012, 10:50 AM
سوالات زیر در این مورد وجود دارد ...

و آیا شما قادر هستید زمانی با یکی از افراد معلول با شرایط بالا زندگی مشترک داشته باشید و همه مصایب این زندگی رو پذیرا باشید ؟

آیا می توانید با زنی یا مردی نابینا و نا شنوا زندگی کنید ؟ از با او بودن کامیاب و سر مست باشید ؟

آیا با یک جانبازی ( در راه وطن ) فاقد دست و پا و یا نابینا و ....قادر هستید زندگانی معمولی و یا عادی داشته باشید ؟

آیا اگر راضی شدید به خودتون مطمن هستید که می توانید تا زمانی که زنده اید با او بمانید ؟

و یا برعکس در صورتی برای دخترشون یک خواستگار معلول می آید شرایط اونا در صورت جواب مثبت چیست؟

باستان شناس
7th September 2012, 10:58 AM
سوالات زیر در این مورد وجود دارد ...

باید همه جوانب رو در نظر گرفت از خانواده خودش تا خانواده اون فرد و همه مشکلات و مصایب زندگی با یک فرد معلول رو در نظر بگیره و و اینکه قدرتشو توانشو داره یا نه ....بعدش میتونه جواب قطعی و مثبت بده ...

این مورد در مورد اقایون بیشتر مصداق داره و اکثرا خانما گاهی بدون تعمل و تعمق وارد یک رابطه ای می شوند که گاهی بیشتر ترحم هست تا عشق ..ولی اگر عشق باشد مطمنا اون اقا خیلی خیلی میتونه کامیاب باشه در زندگی ...مانند همسران جانبازان عزیز که با دل و جون در کنار همسرشون هستن..

من در توانم حس میکنم این مورد باشه

زندگی با این افراد مزایا و محاسن خودشو داره و اینکه گاهی زندگی بدون چشم میتونه سرچشمه خیلی از مفتهیمی باشه که کسی با دو چشم و یا دو گوش نتونه اونا رو حس کنه

مطمنا زندگی خیلی سختی هست باید همیشه مواظب باشه چرا که این افراد نیاز به مراقبت دارند و این مراقبت ها میتونه نوعی زندگی غیر معمولی تلقی باشه ولی عشق باشه همه چی میسر خواهد بود.

بله

به تصمیم من احترام میگزارند ولی مشکلات هم خیلی زیاد گوشزد خواهند کرد

دنبال دختری که شرایط پسرشون رو درک کند و بتونه ی زندگی خوب و شاد براش رقم بزنه

شرایط فقط و فقط به میران درجه عشق و دوست داشتن بستگی داره در این مورد

هرگز و هرگز

5000
7th September 2012, 11:08 PM
ما ادمها وقتی از دور این مسائل نگاه میکنیم شاید شعار بدیم که می تونیم و یا کاملاً رد کنیم.... به هر حال تا وقتی از نزدیک برخورد نداشته باشیم هرگز نمی تونیم قضاوت کنیم.... شاید هم خوشبخت شدیم .... به نظر من فقط ایمان می تونه کارساز باشه.................[golrooz]

Mr.Engineer
8th September 2012, 10:42 PM
به نظر من وقتی ادم جفتشو پیدا میکنه اصلا مهم نیس طرف چجوری اس
منظورم فلج سیاه سفید زرد مهم دل است که بهاش به آرامش میرسه
حتی زبون و مذهب و اینجور چیزا هم نمیتونه جلوی عشق و خوشبختی رو بگیره
پس من میگم درجه عشق و دوستی به همدیگه از همه مهمتره

باستان شناس
10th September 2012, 07:31 PM
به هر حال وارد شدن به همچین روابطی باید کاملا آگاهانه و با تصمیم درست و تحقیق و تفحص زیادی باشد و باید از کسانی که قبلا وارد این روابط ازدواج با یک معلول شدند مشاوره بگیرند

و با چشمان باز و گوش شنوا تصمیم نهایی رو بگیرند.

چون این ازدواج ها نباید با تصمیم فوری و عجله باشد چون احتمال ندامت مطمنا رخ میده و جای برگشتی نیست مخصوصا برای خانم ها ....

ولی افراد معلول به علت شرایطی که دارند درک بسیار بالایی دارند چون شاید از نظر جسمی تمکیل نباشند و این باعث شده از لحاظ درک و شعور بسیار قوی تر از افراد دیگر باشند ...

ولی بازم خواهان ی ارتباط معقول باید با طرف مقابل بود ....

maha rezaei
10th September 2012, 08:53 PM
ستگی داره تو چه موقعیتی انتخاب صورت بگیره.باید خود اون فرد که از نظر ظاهری مشکلی نداره مطمئن باشه که خودش به بلوغ فکری وغنای درونی رسیده یا نه؟یا اینکه اصلا ممکنه خودش معلولیت فکری داشته باشه.من با قاطعیت نمیتونم بگم که خیر یا بله.ولی میتونم بگم باید منطق حاکم باشه بعد احساس .افراد معلول خیلی خیلی درک عمیق تری از مسائل دارن.

1=1+1
13th September 2012, 12:01 PM
نه

اخه حتی اگه به روشم نیارم

بازم تو فکر خودم احساس میکنم از اون سر ترم

اصلا دلم نمیخاد حتی تو فکرم به همسر ایندم فخر فروشی کنم[shaad]

hadiare
17th September 2012, 05:20 PM
سلام
من به جسم طرف مقابلم اهمیت نمیدم
من به قلبش اهمیت میدم آیا قلبش سالمه؟
من اگه قلبم دوستش داشته باشه به اون مفتخر میشم و باهاش ازدواج میکنم.

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام
من به جسم طرف مقابلم اهمیت نمیدم
من به قلبش اهمیت میدم آیا قلبش سالمه؟
من اگه قلبم دوستش داشته باشه به اون مفتخر میشم و باهاش ازدواج میکنم.

shiny7
17th September 2012, 06:20 PM
واااای خیلی سخته نظر دادن راجع به همچین شرایطی!!![nadidan]
می دونین آدم باید تو این شرایط قرار بگیره تا بتونه تصمیم بگیره!!
انشالله هیچ کدوم از جوونا تو این شرایط قرار نگیرن!!!
ولی آدم تو شرایط مختلف قلبش به هر چیزی راضی می شه!!!!!

ستاره ی قطبی
17th September 2012, 06:33 PM
درک و شعور افراد مهمه که بیشترشون درک و شعور رو دارند[bietena]

UniverCell
21st September 2012, 02:10 AM
ارزوی خوشبختی برای تمامی معلولین دارم.اما من با یک معلول ازدواج نمیکنم.چون ظرفیت چنین کاری را ندارم

ati.druggist
29th September 2012, 05:45 AM
خدایش نه!!! والا من خودم معلولیت ذهنی دارم حالا شوهرمم بخواد معلول جسمی باشه خدا به داد بچه مون برسه !!!!!!

[khande] دقیقا من خودمم داشتم به همین فکر میکردم[nishkhand]
ولی واقعا نمیدونم اگه همچین شرایطی واسم پیش بیاد ممکنه چه عکس العملی داشته باشم...فکرکنم اگه بقیه ایده آل هام رو کاااامل داشته باشه و صادقانه و شدید همدیگرو دوست داشته باشیم انقد کله شق هستم که همه مشکلاتشو به جون بخرم
بالاخره هیج کدوم از ما آدما کامل و بی نقص نیستیم...گاهی تو ظاهر مشخصه و همه میبینن، و گاهی بدتر از اون؛ در ظاهر سالمه ولی کمی که باش ارتباط برقرار میکنی....sh_omomi69[taajob]

چامه
29th September 2012, 09:03 AM
سلام
اگه بحث دوست داشتن و عشق بیاد وسط اون موقع هیچ کس معلول نیست عاشق و معشوق هیچ وقت از نظر هم مشکلی ندارند و کاملند.
اما اگه فقط توی خواستگاری باشه و عشق در یک نگاه نباشه از خودم مطمئن نیستم و احتمال میدم خودخواهانه تصمیم بگیرم.

مهندس ایرانی
2nd October 2012, 10:37 AM
بقيه آقايون هم نظر ميدن يا اينكه خودم باس جورشونو بكشم؟
من با فكر يه خانم ازدواج ميكنم نه با جسمش كه اگه سالم نباشه اونو كنار بزارم البته يه كمي تغيير هم تو تصميم گيري ها لازمه ،مثلا من در اين مورد با بابام و يه مشاور خانواده مشورت ميكنم. شايد اونا چيز هاي ببينن كه من نبينم.

طلیعه طلا
4th October 2012, 07:20 AM
سلام
ممنونم از دعوت
برای همه افرادی که دارای محدودیت هستند آرزوی توفیق و سربلندی دارم اما
با توجه به شناختی که از خودم دارم بعید به نظر میرسه یه همچین کاری کنم .
برای شروع زندگی ،ترجیح میدم فرد سالم از نظر جسم و فکر و عقل و روان رو در کنارم داشته باشم ...

morad.hasani.68
4th October 2012, 08:42 AM
سلام
من خودم معلولم
الان ترم یک کارشناسی ارشد مهندسی برقم
ولی همیشه مثل یه حیوون باهام رفتار شده
کلا داخل کشور ما فرهنگ برخورد با یه فرد معلول جا نیفتاده
تا الانم که هیچ دختری قبول نکرده با من باشه
همین

mansouri1898
5th October 2012, 01:35 AM
نهههههههههههههههههههههههه ......
[nadidan][nadidan][nadidan]

ما با سالمش ازدواج کردیم پدرمان را در آورد ......[khande][khande][khande]

بعدشم ادم سالم که ازدواج نمی کنه.....[khande][khande][khande]

mansouri1898
5th October 2012, 01:43 AM
سلام اقای حسنی
متاسف شدم بابت ارسالت...
البته بنده به شخصه به انسانهای معلول چند برابر انسانهای سالم احترام می گذارم ...نه به دلیل ترحم . دلسوزی.....

یه روز رفتم در اطرف شهر کرمان کوه نوردی . ولی وقتی به بالای کوه رسیدیم صحنه ای دیدیم که فک همه دوستان شل شد...

یک نفر با یک پا و دوتا عصا زیر بغلش داشت بر می گشت از بالا و ما خسته و کوفته تازه رسیده بودیم...

اونجا بو د که به جمله ای که همیشه در مورد معلولیت توی ذهنم بود ایمان پیدا کردم

اقای حسنی ..... معلولیت در ذهنهاست .....

تاری
8th October 2012, 08:18 PM
بنام خدای هستی بخش مهربان

بحث خوبیه ولی وقت و فرصت خوندنش نیست! عجبا ... روزها گذراندم برای حتی شنیدن یک جمله ای ازین بحثها و نتایج آینده اش و همه دریای سکوت شدند بر من سر تا پا گوش .... عجبا.
خدایا شکرت

BaAaroOoN
12th October 2012, 12:44 AM
سلام
من خودم معلولم
الان ترم یک کارشناسی ارشد مهندسی برقم
ولی همیشه مثل یه حیوون باهام رفتار شده
کلا داخل کشور ما فرهنگ برخورد با یه فرد معلول جا نیفتاده
تا الانم که هیچ دختری قبول نکرده با من باشه
همین
شک نکنین اون دختر لیاقت شما رو نداشته....اصصصصلا شک نکنین...اینکه شما با وجود معلولیت نتونستین کسیو کنار خودتون داشته باشین دلیل بر ضعف شما نیست....بلکه در ضعف جامعه ست..مطمئن باشین هنوزم آدمایی هستن که برای باطن پاک آدما کف میزنن نه واسه تیپ و جسم و پول....مطمئن باشین

Sookoot
12th October 2012, 10:49 AM
چرا که نه !!

ازدواج پیوند ادما با قلب و روح و روانه نه دست و پا و چشم و ابرو

Dirya_Del
12th October 2012, 07:02 PM
تاپیک جالبیه البته برای من !!!
ممنون از ایجاد همچین تاپیک مفیدی که زده شده
باید بگم خیلی کم و نادرن افراد سالمی که بخوان با فرد معلولی ازدواج کنند
و در حقیقت ازدواج با یه فرد معلول لیاقت میخواد که اونم خدا همچین لیاقتی رو نصیب همه کس نمیکنه
در نظر بگیرین که شاید اونطرف شما بودین که معلول بودین
پس به نظرتون شخصی که معلول میشه دیگه حق زندگی نداره؟
حق اینی که خودش عاشق بشه رو نداره؟
مسلما داره .....ولی درک و فهم اینو هم باید داشته باشه که اونیکه باهاش ازدواج میکنه از خیلی نعمتای دیگه بی بهره میشه
پس اگه فرد سالم زندگی رو فقط واسه این دنیا میخواد و فک میکنه که همیشه میتونه زنده باشه هیچوقت حاضر به همچین کاری نمیشه
ولی اگه انسانیت و درک و فهم و شعور و تاب تحمل رو داشته باشه خیلی راحت میتونه با این کارش آخرت خودش رو تضمین کنه
و بدون ترحم و توقع بالا در کنار یه فرد معلول خوشبختی رو احساس کنه
ضمنا معلولین دریایی از محبت رو با خودشون دارن که 10000 فرد سالمم نمیتونه ذره ایی از اون رو داشته باشه....

ab.bb
14th October 2012, 11:38 AM
برای من ارزش آدما خلاصه میشه در توانایی انجام کار. هر چه قدر کاری که انجام میدن با ارزش تر باشه برای من قابل احترام ترن. مثلا آقا استیون هاوگینگ فیزیک دان که احتمالا اکثرا میشناسینش .در حال حاضر فقط ماهیچه چشمش کار میکنه و بقیه ماهیچه هاش فلج شدن. این آدم برای من معلول حساب نمیاد ، معلول برای من کسیه که یه عمر مثل انگل از پدر و مادر تغذیه کرده ؛ و بعد این همه سال هنوز بدرد هیچی نمیخوره.معیار خیلیا شاید عشق باشه ولی برای من نبوغ و دانش درجه اوله، طرف اگر هر عیبی داشته باشه ولی عالم و استاد باشه من غلامشم.

زینب فلاح
21st October 2012, 09:42 AM
سلام به همه دوستان
با تجربه ای که از شناخت آدم ها و معیارهای خودم دارم، معلولیت جسمی کمتر از معلولیت فهم، شخصیت و انسانیت اهمیت داره که متاسفانه درصد بالایی از خانم ها و آقایون جامعه حاضر درگیرش هستن.
بله اگر شخصیت کامل و خوبی داشته باشه، از نظر من معلولیت جسمیش به چشم نمیاد و برای تشکیل خانواده با فرد مورد نظر حاضر به مذاکره و پافشاری مقابل خانواده خودم هم هستم.

محمد ایرانی
24th October 2012, 02:35 PM
افراد سالم حق دارن که بخوان با افراد سالم زندگی کنن.به نظر من این توقع زیادیه که از انسانهای سالم دارید علی اکبر جان.منطقی بودن بهترین کاره.اگه سالمها انتخابتون نکردن نمیشه متهمشون کرد مه حق زندگی رو ازتون گرفتن

محسن بافتاني پور
27th October 2012, 10:33 PM
انصافا سوال سخت و تفكر برانگيزي بود.صرفا جوابش اهميت نداره ولي جواب من منفيه.

AaZaAdeh
27th October 2012, 10:59 PM
نمیدونم... ... ... بگم اره شاید فکر کنید ترحمه بگم نه خودخواهیه... ...

narma
28th October 2012, 09:13 AM
خیلی سخته...فک نکنم بتونم ..................نه

پریسا آموز
28th October 2012, 05:33 PM
هر گز این کار را نمی کنم.[nishkhand]

shshaabani
30th October 2012, 09:15 AM
معلولیت محدودیت نیست!!
چی بگم!والا پسرای سالم همین جوری مخشون معلولیت داره!(البته منظورم به بعضی از پسرا هستا).پناه بر خدا انگاری تا یه دختری میبیننن مخشون یاری نمیده و ایکی ثانیه عاشق پاشق طرف میشن و بعدش عروسی و بعدش بچه و بعدش طلاق!حالا اگه خدا یاری کنه به طلاق نمیکشه و با خوبی و خوشی شونصد سال در کنار هم عشقوله همزیستی میکنن!
حالا اگه پسره یا دختره مخشون در حین عاشق شدن یاری بده و معلول نشه میتونن با هم ازدواج موفق تری داشته باشند!
دوره زمونه عجیب شده داداش!والا زمان من از این حرف و حدیثا نبود
البته منم مثل شما اواخر دهه شصت چششمو به این دنیای عجیب و غریب باز کردم!
آخییییییییییییییییییی
چی بگم
ما توی خوابگاهممون یه دخملی داریم که معلوله و با هشت تا پسر دوسته!پناه بر خدا اخه خواستگارش چطور میتونه با یه یه دختری با این شرایط که با چن تا پسر دیگه دوست هستن ازدواج کنن!
بنظر من معلولیت محدودیت نیست و خواستن تواننستن است!

Amaterasu
1st November 2012, 05:19 PM
راستشو بخواین اگه موقع آشنایی با هم اون فرد سالم بوده باشه و بعد به یه علتی معلول بشه قطعا با اون ازدواج میکنم ولی اگه از قبلش باشه نمیدونم شاید! یه معلول مثلا معلول مادر زاد به خاطر افکارش میتونه دوست داشتنی باشه !

H & A
3rd November 2012, 05:56 AM
ممکنه یه فرد سالم با یه فرد معلول ازدواج کنه اما اکثر این ازدواج ها پایان خوشی نداره و ممکنه به طلاق منجر شه پس یه معلول باید با یکی مثل خودش ازدواج کنه تا هر دو طرف بتونن همدیگه رو درک کنن

دارسینو سیتی
3rd November 2012, 10:14 PM
راستش ما ازبس دنبال زن خوب و محجبه و پولدار وپاک و زیبا گشتیم پیدانکردیم به زن معلول که پاک باشه رازی شدیم....................[nadidan]

راستش ما ازبس دنبال زن خوب و محجبه و پولدار وپاک و زیبا گشتیم پیدانکردیم به زن معلول که پاک باشه رازی شدیم....................[nadidan]

nasim t
4th November 2012, 08:15 PM
راستش بحث جالبیه حداقل واسه من که خودم معلول جسمی حرکتیم تا حالا جایی با این بحث رو به رو نشده بودم تا جایی که تونستم نظرات بقیه رو خوندم اما میخوام به عنوان یه ادم معلول که 21 ساله توی این وضعیت نگاهها و نظرات مختلف مردم رو شنیده نظر بدم . وقتی به یه معلول نگاه می کنید چی به فکرتون می رسه؟ اگه ادم مهم یا هنرمند یا ورزشکار و ... که مردم دوست دارن تحسینش می کنین اگه ذهنی باشه و یا درجه ی معلولیتش بالا باشه دل سوزی می کنید اما تا حالا فکر کردید این نگاه شما برای یه معلول چه معنی ای می تونه داشته باشه ؟ اینا به خودتون واگذار می کنم چون فهمیدنش سخت نیست بار ها شده همه از کنارم رد شدن که پشت پله ها منتظر کمکی بودم می دونین کمک خیلی از ادما چیه؟ اروم می گن اخی خدا شفاش بده مثلا می خوان نشنویم اما می شنویم از اینم بگذریم رسیدیم به ازدواج ازدواج با یه ادم سالم برای یه معلول کار راحتی نیست خیلی از ادما فقط نظر ادمای سالم و به گفته ی خیلیا فداکارا می پرسن و می گن سختت نیست داری با یه معلول زندگی می کنی یا بار زندگی روی دوش توه فقط ؟ اما هیچ کس به یه معلول نمی گه چطور می تونی بار حرفای مردمو به دوش بکشی بهتون سفارش می کنم گاهی به مراکز معلولین سر بزنین مراکزی که معلولا هر هفته و هر ماه یک بار دور هم جمع می شن ازدواج زیاده نه با معلول با ادمای سالم طلاقی اونجا نمی بینین و یا مشکلی خیلیا هستن وقتی معلول می شن شریک زندگیشون اونا رو رها می کنن و اونا زنده زنده خاک می کنن معلولا احساس دارن اما کور نیستن خودخواه نیستن که سالم بودن و زندگی اینده ی یک انسانو به خاطر شرایطشون و یا عشقشون از بین ببرن از همتون یه خواهش دارم اگه روزی این شرایط واستون پیش اومد که عاشق یه معلول بشین ترحما بذاین کنار نشستن و فکر کردن به حرف بقیه رو بذارین کنار به خاطر خدا هم نمی خواد به کسی لطف کنید اگه عاشقید عاشقانه ازدواج کنید چه معلولید چه سالم من نمی گم معلول باید با معلول ازدواج کنه یا با سالم فقط می گم اگه مطمئن نیستین کسی شما رو مجبور نکرده به مشکلات معلولا مشکل دیگه ای اضافه نکنید و همه معلولا رو هم شبیه هم ندونید ما معلولا هم شخصیت و غرور داریم و همین طور حق انتخاب اگه تند رفتم معذرت می خوام من فقط چیزایی رو نوشتم که به چشمای خودم دیدم

مهرداد یوسفی
9th November 2012, 01:52 AM
ازدواج با یک کمتوان تنها از کسانی ساخته است که به اندازه ای بزرگمنش و از خود گذشته باشند که نگاه دلسوزانه یا برتری جویانه به همسر معلولشان نداشته باشند انگار که همسرشان تندرسته متاسفانه من نه بزرگوار و نه فداکارم و اگه با یک معلول زندگی کنم یا از سر دلسوزی باهاش به سر می برم یا اینکه چون تحمل دشواری ها و تنگناهای چنین زناشویی ها رو ندارم به اون پرخاش می کنم که هر دو حالت ویرانگر زندگی مشترکه بهتره که کمتوان ها با کسی مانند خودشون ازدواج کنند امیدوارم روزی در کشورمون بنیاد و سازمان هایی برای یاری رسانی کمتوان ها داشته باشیم که دیگه اون ها به ازدواج حمایت جویانه نیازی نداشته باشند

shabnam111
10th November 2012, 04:33 PM
هیچ جوابی رو دلم نمیاد بدم. هر چی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه .این سوال آدمو خیلی به فکر فرو میبره .اما یک لحظه فقط یک لحظه خودمونو جای کسی بذاریم که از این نعمت بی بهرست و به خودمون بگیم ما که نعمتی به این بزرگی داریم چجور شکر کردیم .چجور میخوایم حق سلامتمونو ادا کنیم. اصلا تا کی معلومه که این نعمتو داشته باشیم . سند داریم که همیشه همینجوری سالمیم؟

siyam
11th November 2012, 10:24 AM
سلام .چون نقص کوچکی دارم اردواج با یک نفر دیگر مثل خودم را صلاح نمی دانم.:!:

باستان شناس
11th November 2012, 11:41 AM
راستش بحث جالبیه حداقل واسه من که خودم معلول جسمی حرکتیم تا حالا جایی با این بحث رو به رو نشده بودم تا جایی که تونستم نظرات بقیه رو خوندم اما میخوام به عنوان یه ادم معلول که 21 ساله توی این وضعیت نگاهها و نظرات مختلف مردم رو شنیده نظر بدم . وقتی به یه معلول نگاه می کنید چی به فکرتون می رسه؟ اگه ادم مهم یا هنرمند یا ورزشکار و ... که مردم دوست دارن تحسینش می کنین اگه ذهنی باشه و یا درجه ی معلولیتش بالا باشه دل سوزی می کنید اما تا حالا فکر کردید این نگاه شما برای یه معلول چه معنی ای می تونه داشته باشه ؟ اینا به خودتون واگذار می کنم چون فهمیدنش سخت نیست بار ها شده همه از کنارم رد شدن که پشت پله ها منتظر کمکی بودم می دونین کمک خیلی از ادما چیه؟ اروم می گن اخی خدا شفاش بده مثلا می خوان نشنویم اما می شنویم از اینم بگذریم رسیدیم به ازدواج ازدواج با یه ادم سالم برای یه معلول کار راحتی نیست خیلی از ادما فقط نظر ادمای سالم و به گفته ی خیلیا فداکارا می پرسن و می گن سختت نیست داری با یه معلول زندگی می کنی یا بار زندگی روی دوش توه فقط ؟ اما هیچ کس به یه معلول نمی گه چطور می تونی بار حرفای مردمو به دوش بکشی بهتون سفارش می کنم گاهی به مراکز معلولین سر بزنین مراکزی که معلولا هر هفته و هر ماه یک بار دور هم جمع می شن ازدواج زیاده نه با معلول با ادمای سالم طلاقی اونجا نمی بینین و یا مشکلی خیلیا هستن وقتی معلول می شن شریک زندگیشون اونا رو رها می کنن و اونا زنده زنده خاک می کنن معلولا احساس دارن اما کور نیستن خودخواه نیستن که سالم بودن و زندگی اینده ی یک انسانو به خاطر شرایطشون و یا عشقشون از بین ببرن از همتون یه خواهش دارم اگه روزی این شرایط واستون پیش اومد که عاشق یه معلول بشین ترحما بذاین کنار نشستن و فکر کردن به حرف بقیه رو بذارین کنار به خاطر خدا هم نمی خواد به کسی لطف کنید اگه عاشقید عاشقانه ازدواج کنید چه معلولید چه سالم من نمی گم معلول باید با معلول ازدواج کنه یا با سالم فقط می گم اگه مطمئن نیستین کسی شما رو مجبور نکرده به مشکلات معلولا مشکل دیگه ای اضافه نکنید و همه معلولا رو هم شبیه هم ندونید ما معلولا هم شخصیت و غرور داریم و همین طور حق انتخاب اگه تند رفتم معذرت می خوام من فقط چیزایی رو نوشتم که به چشمای خودم دیدم

سلام به دوست پر توان و فهیم ...اتفاقا خیلی خوب گفتی حقیقت همینه ولی شاید نمیشه به همه افراد حاضر در جامعه تعمیمش داد...

معلولی که موفق باشه از نظر من دلسوزی نداره و من به شخصه پیش خودم میگم حکمتی در کار بوده و اینکه غبطه رو من باید بخورم که این موفقیت رو ندارم ...

حقایق تلخه مثل ی زهر خیلی تند ....

shivana69
14th November 2012, 11:28 PM
من کسانی و رو میشناسم که دارای معلولیت جسمی هستند ولی با افراد سالم ازدواج کردند و زندگی خیلی خوبی هم دارند.به نظر من معلولیت جسمی مهم نیست مهم اندیشه و درک ادماست چه بسا هستند کسانی که سالمند ولی معلولند چون فقر فکری دارند. برای انتخاب همسر خیلی چیزهای مهم تر از جسم سالم هم وجود داره.معلولیت محدودیت نیست.

sallarmelli
18th November 2012, 08:23 AM
به نظرم آدم باید توی شرایط قرار بگیره

مثلا

شما فکر کنید معلولیت دیده نشده و شما عاشق شدی و در مراحل اولیه متوجه می شی اون وقت که معلوم می شه شما چه کاره هستی البته پارامترهای زیادی توی کار هست
از خانواده گرفته و درجه معلولیت و هزار چیز دیگه که سبب می شه در نتیجه گیری شما تاثیر داشته باشه

پرنده ی بهشت
25th November 2012, 01:58 PM
حالا بیاید اینجوری فکر کنید که اگه با یه فرد سالم ازدواج کردید و در مدت کوتاهی طرف مثلا تصادف کرد و دیگ نتونست راه بره و فلج شد آیا میتونید باش ادامه بدید؟چرا؟؟

(من تمام پستها رو نخودنم[negaran] اگه حرفیکه زدم تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید[shaad])

معصومه سعیدی
28th November 2012, 08:55 PM
سخته جواب دادن به این سوال

معصومه سعیدی
28th November 2012, 08:57 PM
اره اگه واقعا دوسش داشته باشم حاضرم بعد از پیش اومدن مشکل براش باهاش بمونم[khejalat]

z.ak
30th November 2012, 03:04 AM
آره پرنده ی بهشت من تا ته خط باهاش میمونم.وقتی انسان با کسی ازدواج میکنه تعهد میده که تا آخر خط همراهش باشه.sh_omomi76sh_omomi76sh_omomi76

"golbarg"
2nd December 2012, 01:11 PM
درنگاه اول هیچ کس حاضرنیست بایه ادم معلول ازداج کنه اما باشناخت رفتاری اون فردیاایجادمحبت بین دوطرف این معلولیت اصلا به چشم نمیادش.این اتفاق براهرکسی پیش نمیاد منم جزاین گروهم[shaad]

mohammad.persia
3rd December 2012, 03:39 PM
عشق آدم رو به خیلی از کارها وادار میکنه

sadaf jon
3rd December 2012, 04:11 PM
هرگز

WP Fox Pro
8th December 2012, 11:00 PM
بستگی داره اون خانم چطور خانمی باشه

shabhayebarare
9th December 2012, 02:15 PM
هرکسی یک مشکلی داره. خدا هیچ کسیرو بی مشکل و کامل خلق نکرده. ما نباید خودمونو ازاونها جدا کنیم، ما سالمیم درسته اما ممکنه براساس یک حادثه کوچیک بشیم معلول. اونها هم ادمن درسته نقص عضو و معلولیت دارن اما حقشون نیست که خودمونو برتر و بهترازاونها بدونیم اینکار خدارو به خشم میاره و خودمونم توی همون شرایط درمیاره.
من حاضرم نه به خاطر اینکه بگن رفت و با یک معلول ازدواج کرد،قسمت و تقدیر ادمها معلوم نیست.اونها هم ادمن...البته عشق ادم هارو یکی میکنه.
مرسی.پست خیلی قشنگیه.[golrooz]

M.H.A
1st January 2013, 12:07 PM
اگه واقعا دوسش داشته باشم و اونم همین احساس و داشته باشه حتما قبول میکنم....

aqasajad
2nd January 2013, 05:05 PM
نمیشه همین طوری یکی از این گزینه ها رو فبول کرد به خیلی چیزا بستگی داره
فکر نکنم گزینه های انتخاب کافی باشه

مژده یعقوبی
7th January 2013, 10:59 PM
نمیدونم شایدازدواج کردم ولی اگه زندگی بایه معلول قسمتم باشه ازخدامیخوام یه دل بزرگ ومهربون بهم بده تابتونم درکش کنم وکمکش کنم تاحس کمبود نسبت ادمای سالم ازنظرجسمی نداشته باشه!

**AsaL**
13th January 2013, 04:55 PM
اگه عاشقش باشم، 100% باهاش ازدواج میکنم، هیچوقتم پشیمون نمیشم..http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2815%29.gif

z.000
13th January 2013, 10:24 PM
من اصلا دوس ندارم ازدواج كنم.براهمون فرقي نميكنه سالم بشه يا معلول.

رويا جون
15th January 2013, 08:54 PM
من با معلول ازدواج نميكردم چون به نظر من خيلي سخته و يه از خودگذشتگي مشتي ميخواد كه من ندارم ولي ادم به افراد سالمم نميتونه اعتماد كنه در نتيجه مجرد ميمونم مگر اينكه با يه پسر پاك مثل خودم اشنا بشم

شيما نخبه زعيم
20th January 2013, 11:07 AM
كساني كه معتقدند بايد با يك فرد سالم ازدواج كرد تا خوشبخت شد چه تضميني ميدن كه اون فرد هميشه سالم ميمونه؟
درصد بالايي از معلولين به علت بيماري و حوادث معلول شدن

عبدالله91
24th January 2013, 11:40 AM
البته باید دید که آیا معلولیت به بچشون هم منتقل میشه یا نه.اگه منتقل بشه ظلمی است که در حق بچه شده است اگه منتقل نشه حتما و صددرصد این حقیر ازدواج میکنم اونم نه از باب ترحم بلکه جریان عادی زندگیست و همه حق زندگی دارند مهمترین مسأله ارثی نبودن معلولیت است که دوستان باید این را در نظر بگیرند چون فقط دو نفر نیستند و روال عادی زندگی این است که بچه ای هم پا به زندگی خواهد گذاشت و اگه ارثی باشه هیچوقت این معلولیت از بین نخواهد رفت و باید فقط به تحمل خود ننگریم بلکه به افرادی که احیانن با ازدواج ما به دنیا خواهند آمد نیز بنگریم

s.s.n
25th January 2013, 04:32 PM
تا قسمت چی باشه خدا رو چه دیدی شاید همه ی اینا که میگن نه یکدفعه ...

papie
2nd February 2013, 10:15 AM
pishbiniye ayande sakhte adam bayad tu sharayetesh gharar begire vali dar kol age adame khubi bashe ehtemalesh ziyade ghabul konam [labkhand]

amirab
7th February 2013, 04:10 PM
ولا من همن طور که نظر دادم گزینه 4 رو انتخاب میکنم
من خودم یه معلول جسمی-حرکتی ام و با نظر جناب باستان شناش که گفته بودند:"
«خب افراد معلول هم ازدواج كنند؛ اما نه با افراد سالم. یك فرد معلول باید با آدمی مثل خودش ازدواج كند." کاملا مخالفم،این موضوع بستگی به عشق طرفین داره
من خودم چند وقته دارم دنبال زن میگردم اما زنی که هم اون منو دوست داشته باشه هم من اونو عاشقانه دوستش داشته باشم پیدا نمیشه
تنهایی بد دردیه[nadidan]

شيما نخبه زعيم
9th February 2013, 09:27 AM
منم با نظرتون موافقم و معتقدم كه دوست داشتن از همه چي مهمتره مطمئنم كه به هدفتون ميرسيد انشاء الله

ساتین
13th February 2013, 12:52 AM
خداییش خیلی خیلی خیلی سخته
اما اگه واقعا دوسش داشته باشی خب نمیتونی ک نتونی باش نباشی چون دوسش داری !
والا نمیدونم !ولی عشقومحبت حرفه اوله
بله!!!!!!
هههههه!!!!!!!!!!!!!!!!!

ارشد پلیمر
20th February 2013, 04:00 PM
سلام زندگی با افراد معلول شرایط و سختی هایی داره که من با شناختی که از خودم دارم نمی تونم این شرایط رو تحمل کنم!!!!!!

هستی..
21st February 2013, 05:55 PM
هیچکس نمیتونه الان بگه که واقعا چیکار میکنه مگر اینکه توی موقعیتش قرار بگیره

A.L.I
11th March 2013, 10:29 PM
ازدواج برآیند تفکر و عشق مشترک دو نفر است که همدیگر را تکمیل می کنند. بنابراین این مهم نیست که طرف ظاهراً سالم باشد یا نباشد مهم این است که آیا با توانمندی هایش می تواند از همسرش حمایت کند و در تمامی شرایط زندگی در کنار او باشد؟ بعضی از افراد به ظاهر سالم از انجام کارهای دشوار دریغ می کنند چون در محیطی پرورش یافته اند که چنین آموزش ها یا چالش هایی را ندیده اند.
مثلاً پسری که مشکل بینایی دارد بهتر است همسری انتخاب کند که از نظر بینایی مشکلی نداشته باشد که بتوانند همدیگر را حمایت کنند. البته مواردی نادر وجود دارد که زن و شوهر هر دو نابینا هستند و زندگی معمولی و خوبی هم دارند که این بر می گردد به نحوه آموزش و سازگاری با این شرایط ولی به طور کلی بهتر است چه از نظر فکری و چه از نظر جسمی یکدیگر را تکمیل کنند.
البته باز هم اولویت با عشق و علاقه ای است که در پرتو شناخت و عقل بالنده شده باشد.
موفق باشید

emperor1991
19th March 2013, 11:56 AM
من که اصلا ازدواج نمیکنم
چه معلول چه سالم

بيگرد
25th March 2013, 09:02 PM
من خودم معلول جسمي حركتي هستم ولي تا حالا به اين قضيه فكر نكردم هرچند خواستگار سالم هم داشتم

مهندس نوجوان
29th March 2013, 01:34 PM
مسلما معلول ذهنی که نه ....
ولی معلول جسمی هم بستگی دارد
خب اگر فرد مورد نظر معلولیتش جوری باشد که آدم رویش نشود با او بیرون برود که نمی شود ...
یا اگر در خیابان بخواهند به ما زل بزنند ...
این جوری خود فرد معلول از این که کنار ماست احساس خجالت می کند ...
از نظر بنده یک فرد معلول باید با کسی مانند خودش ازدواج کند ...
مثلا در برنامه ماه عسل (همین چند سال پیش) خانم بسیار قد کوتاهی را با همسرش که قدی حدود 176 سانتی متری آورده بودند . خود خانم مشکلی نداشت ولی همسرش جوری توی صندلی فرو رفته بود که ....
شاید همان اول ازدواج این مشکل ها به چشم نیایند ولی چند سال بعد مثل یک غده بیرون می زنند و زنگی مشترک را دچار سرطان می کنند ...

محدثه عبدالمحمدی
2nd April 2013, 04:32 AM
نه...چرا باید این کارو کنم؟

morta.z
6th April 2013, 08:56 PM
میشه با یک معلول جسمی ازدواج کرد چون مهربانترین وصبورترین همسران میتوانند باشن

ti amo
12th April 2013, 01:01 PM
gozineye 2!!

gozineye 2!!

hamid reza salehi
13th April 2013, 08:09 PM
خیلی سخته پاسخ دادن به امثال این قبیل سوالات
به نظرم تو عمل خیلی چیزا فرق میکنند

mehdikhanmohamadi
5th May 2013, 04:34 AM
چه شورها که من به پا ز شاه ناز می کنم

در شکایـــت از جهـــان به شاه باز می کنم
جهـــان پر از غــم دلــــم زبان ساز می کنم

سوال سخیه ولی به نظرم این بیت ازاستاد میتونه جوابش باشه:

اگر در کاسه مجنون نشینی به جزخوبی ز لیلی هیچ نبینی وسلام........

Capitan Totti
26th May 2013, 05:11 PM
سوال جالب و قابل تاملي است
اگه ما معلول بوديم ميگفتيم آره!
اگه نبوديم ميگفتيم نه
اصلا ساختار انسان راحت طلبيه!

MAXIMOUSS
9th June 2013, 06:06 PM
سلام
منم راحت نمی تونم جواب بدم!
(هرچندالانم تقریبا همینجوریه!!!)اماباور کنید زمانی میرسه که آدمای سالم انسانیتو به صورت کامل از یاد میبرن وممکنه فقط معلولین حقیقیت واقعی انسانیت(از هر جنبه که در نظر بگیرید!)درک کنند واونو باسرسختی نگه دارن!اونوقت دیگه به درجه معلولیتو ودرجه عشق وموارد دیگشم براتون مهم نیست چون سالم ترین وعاشقترینو خلاصه بهترینا هستند!نه!؟

حاج صادق
12th June 2013, 03:20 PM
به نام خدا
سلام
من یه پسر 22 ساله مجرد هستم
خدا رو در نظر میگیرم و این حرفا رو می زنم و عین حقیقته
من احتمالا تا چند وقت دیگه ازدواج کنم ولی به خدا گفتم خدایا من هیچ شرایطی برات نمیذارم که چجور دختری رو میخوام نه میگم خوشکل باشه نه میگم زشت باشه نه میگم خانواده پولداری باشند نه میگم فقیر باشند نه میگم دکتر مهندس باشه نه میگم بی سواد باشه نه میگم سیاه باشه نه میگم سفید باشه نه میگم ناقص باشه نه میگم سالم باشه فقط اینارو میگم یه نفر باشه که منو به تو و امام زمان عج برسونه یه نفر باشه واجباتشو انجام بده حرام انجام نده منو به یادتو و امام زمان عج بندازه محبتتونو تو دلم بندازه منو عاشق خودتون کنه سیره و روایات اهل بیت علیهم السلام رو تو زندگیمون به معنای واقعی عملی کنه یعنی نه فقط عالم به حدیث باشیم بلکه هم عالم و هم عامل به حدیث باشیم
چون عقیده دارم تو این دوسه روز دنیا باید کارامونو به نحو احسن انجام بدیمو بریم اونور
زندگی اصلی اون دنیاست
یعنی هرکس باید با همسرش عهد ببنده که علاوه براین دنیا تو اون دنیا هم باهم باشتند
هم تو این دنیا عاشق هم باشند هم تو اون دنیا
بچه ها برام دعا کنید به آرزوم که در واقع رسیدن به خدا و امام زمان عج هست برسم
یا حق

فاطیما عباسی
26th June 2013, 09:28 PM
سلام... معلولیت از نظر من یه ویژگی ظاهریه مث زشتی و زیبایی ،بلندی و کوتاهی هر ویژگی هم یه سری خصوصیات داره ممکنه فردی از نظر جسمی معلول باشه مثلا نتونه راه بره ولی ذهن فعالی داره و یاد گرفته با فکرش حرکت کنه چیزی که یه فرد عادی نمیتونه با راه رفتن رو دوتا پاش اونو جبران کنه ....... و من اون فرد عادیم پس حاضرم پاهاش بشم شاید کنارش یاد گرفتم افکار ارزشمندی داشته باشم .... در اصل منم ممکنه روزی معلول بشم واین یه اتفاقه ولی انسان ارزشمند شدن تمرین میخواد، هر کسی این خصوصیت رو نداره برام مهم تر از هر چیزی عقاید وافکار همسرم هست

siamak71
6th July 2013, 12:04 AM
بستگی داره .......

ali.007
9th July 2013, 12:36 PM
به چی بستگی داره میشه بیشتر توضیح بدید؟

محمد نظری گندشمین
9th July 2013, 01:48 PM
معلولیت ، محدودیت است ولی نباید محرومیت تلقی گردد

معلولان میتوانند ازدواج کنند و این حق خدادادی است
و قوانین قراردادی انسانها حق محرومیت و محدودیت ازدواج معلولان را نیز ندارد
و در عمل هم هیچ قوانین نوشته یا نانوشته ای ادعایی بر چنین مضمونی ندارد و نمیتواند نیز داشته باشد

[hoshdar]

ادامه دارد......

محمد نظری گندشمین
10th July 2013, 11:35 AM
معلولان بیشتر از آنکه از معلولیت خودشون در اذیت باشند از طرز برخورد و طرز نگاه و طرز تفکر مردم رنج می برند.

آیا با فردی که مشکل بیماری های سل ، هپاتیت ، انواع سرطان ها ، فشار خون ، دیابت ، ایدز ، ذات الریه ، بیماری قلبی و کلیه و غیره داشته باشه میتوان ازدواج کرد ولی با یک فرد معلول نتوان ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pegah*_
12th July 2013, 12:52 AM
بستگی به عشق ودوست داشتن داره.

a-92
13th July 2013, 09:43 PM
در صورتی ازدواج میکنم .. که اون فرد از نظر روحی و قدرت تفکر غنی باشه و ضعف جسمانیش رو محدودیت ندونه...

"خواجهِ تنها"
13th July 2013, 09:56 PM
من میتونم ازدواج کنم . البته همه چی رو فکر کردم[cheshmak]

memory1986
13th July 2013, 11:07 PM
همینکه با اطمینان نمیگم نه یعنی ممکنه...
میشود با یک انسان به ظاهر معلول ازدواج کرد ولی با یک انسان بی عاطفه بداخلاق بی مسئولیت و ناامید هرگز..

zoh_reh
13th July 2013, 11:12 PM
به نظر من این مسئله خیلی مهم باید موردی تصمیم گرفته بشه.
یعنی نمیشه قطعا نه یا آره گفت.باید موقعیتش که پیش اومد راجع بهش تصمیم اعلام بشه.

محمد نظری گندشمین
15th July 2013, 01:38 AM
رمز موفقیت چیست؟
زمانی که تصمیم به کاری گرفتید برای موفقیت باید تلاش کنید.
تلاش رمز موفقیت انسانهاست
معلولیت محدودیت نیست ؟؟؟؟

http://www.taknaz.ir/upload/70/0.271851001345713373_taknaz_ir.jpg

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

[soal][soal] [tafakor][tafakor] [tamaa][tamaa]

zoh_reh
15th July 2013, 01:50 AM
رمز موفقیت چیست؟
زمانی که تصمیم به کاری گرفتید برای موفقیت باید تلاش کنید.
تلاش رمز موفقیت انسانهاست
معلولیت محدودیت نیست ؟؟؟؟

کاملا با امضا شما موافقم که اندیشیدن نبض حیات ذهن ماست.
منظور از محدودیت برای همه هست حالا که بحث معلوله یعنی شخص معلول نباید فقط به نقص خودش فکر کنه چرا که درهایی دیگری به رویش حتما باز است.
در مورد ازدواج : ازدواج بخشی از زندگی هر شخص است به نظر من دلیل نمیشه کسیکه ازدواجی تو زندگیش نداشته دچار محدودیت مطلق بشه. چرا که بخشهای دیگر زندگی جریان دارن.
واقعا چگونه اندیشیدن منجر به شکل زندگی خواهد بود

محمد نظری گندشمین
16th July 2013, 11:52 PM
ازدواج و رابطه آن با قیافه ظاهری

http://vista.ir/include/articles/images/eda93772a1411b6714b535e3f7cc54f6.jpgیکی از عواملی که پسر و دختر بدان توجه خاص دارند، قیافه ظاهری است. بعضی از پسران که خود قیافه نازیبایی دارند توجه خاص به دختران زیبا دارند؛ عکس این حالت نیز ممکن است اتفاق بیفتد. البته زیبایی و زشتی قراردادی است و از دیدگاه های مختلف فرق می کند؛ ولی آنچه مطلوب جامعه است معمولاً به صورت مُد مطرح می شود؛ مثلاً ممکن است زمانی اندام بلند و باریک برای دختران و قد بلند و چهارشانه برای مردان مُد روز شود و زمانی دیگر قد متوسط و اندام چاق برای دختران و قد بلند و اندام باریک برای پسران. بنابراین زیبایی پیرو مـُد می گردد و در صورت تطابق با مُد طالب بیشتری پیدا می کند. مسئله زیبایی ، خود بحث مفصلی دارد که در این مقوله نمی گنجد. به هر حال در ازدواج دیدگاه طرفین در پذیرش و اقناع یکدیگر از لحاظ وضعیت جسمانی مهم است.

بحث مهم دیگر سلامت جسم ( از نظر بیماری و معلولیت) است. ممکن است مرد یا زنی معلول (مثلاً لـَنگ ، کر، کور ، بی دست) باشد یا به بیماری های قلبی ، کمردرد و غیره مبتلا باشد. در این موارد ممکن است ازدواج با معلول دیگر با وضع مشابه مشکلی ایجاد نکند؛ ولی چنانچه فرد سالمی بخواهد با فرد معلول یا بیمار ازدواج کند باید وضعیت بیمار با تمام خصوصیات برای طرف مقابل بازگو شود ، تا قبول ازدواج با آگاهی و بصیرت کامل انجام گیرد. در غیر این صورت پس از مدتی احتمال سرد شدن روابط و بالاخره از هم گسیختن خانواده می رود.

▪ نمونه هایی از ازدواج های ناموفق در این زمینه ذکر می شود:
- بعضی از دختران و پسران شیفته وضعیت ظاهر طرف مقابل می شوند و سایر عوامل را نادیده می گیرند. این حالت نیز پس از مدتی که عوامل دیگر اهمیت خود را نشان می دهند و عامل زیبایی در مرحله بعد قرار می گیرد، خوشی و نشاط را از خانواده می گیرد و چه بسا که زندگی گرم و پرشور اولیه به سردی گراید. خطر دیگری که در مورد تکیه بر زیبایی وجود دارد آن است که زیبایی جنبه ثابت و دایمی ندارد؛ و می تواند در اثر یک حادثه و یا در طول زمان یا بر اثر وجود یک بیماری از بین برود و به زندگی شاد زناشویی آسیب برساند.
مشکل دیگری که در زیبا رویان وجود دارد آن است که آنان ممکن است به اتکاء جمال خود ، از خود راضی و خودپسند بار آیند و چه بسا فرصت های مناسبی را که در ازدواج برای آنان پیش آید، از دست بدهند و یا در زندگی زناشویی زیبایی خود را به رخ همسر خویش بکشند و احیاناً او را تحقیر کنند و خود را در مرتبه بالاتری قرار دهند. این حالت ممکن است برای شوهر زجرآور باشد و زندگی را به سردی و ناشادی سوق دهد.
● مشاوره ازدواج در رابطه با عوامل جسمانی و ژنتیکی
مُراجعانی که در زمینه عوامل جسمانی و ژنتیکی به مشاور مراجعه می کنند، نمونه هایی از مسائل زیر را مطرح می کنند:
- مردی با قیافه معمولی دختری بسیار زیبا را برای ازدواج در نظر می گیرد ، و دختر نیز با این وصلت موافق است. آیا این ازدواج پایا و عاقبت بخیر خواهد بود؟
- مردی قد بلند، زنی کوتاه قد انتخاب می کند؛ به این امید که بچه هایش متوسط القامه شوند. آیا این انتخاب با این هدف مناسب است؟
- دختری قد بلند، پسری کوتاه قد را برای ازدواج انتخاب می کند؛ تا او در برابرش احساس حقارت کند و دختر در خانه، تعیین کننده باشد.
- پسری چاق در جستجوی ازدواج با دختری باریک اندام است؛ تا به آرزوی خود ( لاغری) در همسرش نایل گردد.
- پسرعمو با دخترعمو و دخترخاله با پسرخاله به این اعتقاد که عقد فامیل های نزدیک در عرش بسته می شود، قصد ازدواج دارند. از نظر ژنتیک چه مشکلی وجود دارد؟
- دختر یا پسری که از نظر ارثی مرض قند دارد، قصد ازدواج دارند. آیا چنین انتخابی مناسب است؟
● مشاور در مقابل موارد فوق چه باید بکند؟
هر یک از این موارد نیاز به بررسی دارد؛ بررسی از نظر شرایط و مقتضیات و از نظر خصوصیات فردی. از این رو نمی توان برای همه آنها حکم واحدی صادر کرد. حکم عمومی درباره مشکلات انسانی نظیر پزشکی است که بیماران زیادی داشت ؛ آنها را دسته بندی کرد؛ به همه تب دارها، یک نسخه و به شکم دردها نسخه دیگری داد و خلاصه آن که همه بیماران را با پنج نسخه ویزیت کرد!
در برابر هر یک از موارد مطروحه بالا باید به طور ویژه عمل نمود:
- مردی که در قبال زیبایی بی حد زن آینده اش حساسیت دارد و چنین فکر می کند که این ازدواج به علت امتیاز زیبایی همسرش پایا و عاقبت به خیر خواهد بود : باید موضوع از جهات مختلف بررسی و با موارد موفق مشابه مقایسه شود تا در مُراجع این حساسیت از بین برود و بتواند عاقلانه تصمیم بگیرد.
- راجع به مردی قد بلند که زن کوتاه قد انتخاب کرده تا بچه هایشان متوسط القامه باشند : باید از او سؤال کرد که علم و اطلاع در زمینه این موضوع را از چه منبعی دریافت نموده است. وانگهی آیا هدفِ ازدواج ، داشتن بچه متوسط القامه است؟
- دختر قد بلندی که قصد دارد با پسر کوتاه قد به خاطر تسلط بر او ازدواج کند. آیا هدفش حاصل خواهد شد و اصولاً غرض از ازدواج "تسلط بر شوهر" است؟
مشاور باید این موارد را با مشارکت مُراجعان از جهات مختلف بررسی کند تا آنها بتوانند با آگاهی ، تصمیم بگیرند.
- در برابر پسر چاقی که می خواهد با دختری باریک اندام به خاطر ارضای آرزوهای خود ازدواج کند: مشاور باید با مُراجع موضوع را ارزیابی کند و بگوید ارضای این آرزو چه نفعی برای او دارد. وانگهی این عمل چنانچه با رعایت جوانب دیگر انجام نشود، ممکن است زندگی وی را به تباهی بکشاند.
- ازدواج پسرعمو با دخترعمو و دخترخاله با پسرخاله به علل ژنتیکی بهتر است انجام نگیرد ولی چنانچه عشق و عاشقی انجام امر را ضروری سازد ، باید قبل از ازدواج با مراجعه به یک متخصص، مشاوره ژنتیکی صورت گیرد و سپس مُراجع تصمیم خود را بگیرد.
- در مورد دختر یا پسری که مریض است، یا بیماری ارثی دارد: اولاً مشاور باید ببیند آیا بیماری او خطرناک است؟ ثانیاً این بیماری به بچه ها نیز منتقل می شود یا خیر؟ به هر حال بهتر است در مورد ازدواج چنین دختر و پسری بررسی پزشکی و تحقیقات لازم انجام گیرد. چنانچه بیماری برای خود فرد خطری نداشته و قابل انتقال به بچه ها نباشد؛ از نظر ازدواج مشکلی وجود نخواهد داشت.
- نظر به این که قیافه ظاهری عاملی عینی است و زیبایی جاذبه بسیاری برای ازدواج دارد، بنابراین احتمال دارد که پسر یا دختر با عشق و علاقه افراطی، دیگر عوامل مؤثر در ازدواج را کنار بگذارند و تنها با توجه به زیبایی به سوی زناشویی کشیده شوند. در این موارد وظیفه مشاور آن است که با تشکیل جلسات مشاوره و بررسی های همه جانبه و مواجه کردن مُراجع با ازدواج های مشابه ناموفق، عشق غیر واقعی وی را تعدیل نماید. چشم واقع بین را برای دیدن عوامل مختلف مؤثر در زناشویی، فعال نماید تا تصمیم گیری در انتخاب همسر، عاقلانه و با توجه به جهات مختلف انجام گیرد.
ماحصل کلام آن که مشاور باید هر مورد را با مشارکت مُراجع از جمیع جهات بررسی کند، با موارد دیگر مقایسه کند و نتایج کار را در هر اقدام پیش بینی نماید. تا بالاخره مراجع با کسب اطلاع و تفکر و بصیرت به تصمیم گیری مناسب نائل گردد.

رضا ساعی شاهی

lalehentezar
2nd August 2013, 01:51 PM
به قول دوستمون اگه عاشقش بشم اره.امااگه جانبازجنگ تحمیلی باشه درنگ نمی کنم........

enayatola.rezaie
4th August 2013, 01:43 AM
چه موضوع جالبی![tashvigh]
حقیقتش...
من دست راستم رو توی یه حادثه وقتی دوم راهنمایی بودم از دست دادم الان 24 سالمه
یه ماه اول خب خیلی برام سخت بود مخصوصا تو مدرسه،تو نوشتن،نگاه مردم و خیلی چیزای دیگه...!
ولی خیلی زود عادت کردم وحتی فراموش کردم که یک دستم رو از دست دادم!الان حتی خیلی از دوستا و اشناهامم بعضی وقتا یادشون میره من معلولم!
دیگه غصه هم نخوردم!چون گفتم دیگه شده هیچکسی از اطرافیانم باورش نمیشد اینقدر زود و راحت با این مسئله کنار اومدم!
الان دانشجوهستم...
سال پیش مادرم پاپی شد یکی رو برام خواستگاری کنه حقیقتش خیلی فکر کردم
با اینکه من خیلی راحت همه کارهامو انجام میدم حتی کنار درسم سر کارم میرم وهیچ مشکلی ندارم...
ولی دیدم با این وجود کسی که شکر خدا چهارستون بدنش سالمه هیچوقت دوست نداره با یه معلول زندگی کنه یعنی خودمو گذاشتم جای اون!
دیدم خودمم حاضر نبودم با یه معلول ازدواج کنم چه برسه به اون...
خلاصه به مادرم گفتم نه نمیخواد بری خواستگاری!ولی با اصرار رفت دختره هم قبول کرد چون منو میشناخت ولی پدرش قبول نکرد...
راستش اولش کمی شوکه شدم که خودش قبول کرده والبته پدرش رو کاملا درک میکردم...
خلاصه کنم ازدواج نکردیم! وهمه چیز تموم شد!
میخواستم بگم اینه نگاه جامعه به ما والبته حق هم با جامعه هست!

میخوام بگم منم اگه سالم بودم بین دو گزینه 2و4 یکی رو انتخاب میکردم.
از همه دوستان هم ممنونم.[shaad]

مهندس نوجوان
4th August 2013, 01:34 PM
چه موضوع جالبی![tashvigh]
حقیقتش...
من دست راستم رو توی یه حادثه وقتی دوم راهنمایی بودم از دست دادم الان 24 سالمه
یه ماه اول خب خیلی برام سخت بود مخصوصا تو مدرسه،تو نوشتن،نگاه مردم و خیلی چیزای دیگه...!
ولی خیلی زود عادت کردم وحتی فراموش کردم که یک دستم رو از دست دادم!الان حتی خیلی از دوستا و اشناهامم بعضی وقتا یادشون میره من معلولم!
دیگه غصه هم نخوردم!چون گفتم دیگه شده هیچکسی از اطرافیانم باورش نمیشد اینقدر زود و راحت با این مسئله کنار اومدم!
الان دانشجوهستم...
سال پیش مادرم پاپی شد یکی رو برام خواستگاری کنه حقیقتش خیلی فکر کردم
با اینکه من خیلی راحت همه کارهامو انجام میدم حتی کنار درسم سر کارم میرم وهیچ مشکلی ندارم...
ولی دیدم با این وجود کسی که شکر خدا چهارستون بدنش سالمه هیچوقت دوست نداره با یه معلول زندگی کنه یعنی خودمو گذاشتم جای اون!
دیدم خودمم حاضر نبودم با یه معلول ازدواج کنم چه برسه به اون...
خلاصه به مادرم گفتم نه نمیخواد بری خواستگاری!ولی با اصرار رفت دختره هم قبول کرد چون منو میشناخت ولی پدرش قبول نکرد...
راستش اولش کمی شوکه شدم که خودش قبول کرده والبته پدرش رو کاملا درک میکردم...
خلاصه کنم ازدواج نکردیم! وهمه چیز تموم شد!
میخواستم بگم اینه نگاه جامعه به ما والبته حق هم با جامعه هست!

میخوام بگم منم اگه سالم بودم بین دو گزینه 2و4 یکی رو انتخاب میکردم.
از همه دوستان هم ممنونم.[shaad]

سلام
خیلی سخته نه ؟؟؟ (البته اینو یادتون نره که خدا بنده هاشو امتحان میکنه، سلامتی یه امانته از طرف خدا پیش ما ، کی میدونه شاید همین یکی دو روزه بخواد از ما بگیردش)
ایشالله با یه خانم خوب بهتر از قبلیه ازدواج کنید[cheshmak]

Almas Parsi
17th August 2013, 06:44 PM
با سلام به همه دوستان عزیز و بزرگوار سایت [golrooz][golrooz][golrooz]
ممنونم از روابط عمومی سایت
که با طرح این مبحث توفیق اینکه برای یکبار هم که شده از دریچه ای متفاوت به این مساله نگاه کنیم
شاید دوستان اگر بخوایم این مساله رو مورد تحلیل قرار بدیم نیاز باشه جوانب مختلفی رو مورد بررسی قرار بدیم ....
در یک دیدگاه میشه میزان معلولیت رو بررسی کرد چون مراتب اون بسیار متعدد هست ما معلولین ذهنی و حرکتی و نا توان جسمی داریم که در پاسخ به هر کدوم خوب طبعا پاسخ هامون یکی نمیتونه باشه ولی اونچه که از ظاهر امر پیداست فردی میتونه بعنوان یک معلول به ازدواج فکر کنه که دارای عقل سلیم و فقط نا توانی جسمی باشه و پاسخ در مورد اول مشخصه....
در خصوص معلولیت های جسمی و ناتوانی های حرکتی نباید فراموش کنیم این عزیزان ممکنه ناتوانی های ظاهری و حرکتی دارند ولی دارای قدرت تفکر احساس و غرور و... هستند
یعنی تنها تفاوتشون با افراد سالم در توان جسمیشون هست و در بقیه عوامل وجوه مشترک هم دارند ...
در ساده ترین حالت اینه که میگم افراد معلول با افرادی مثل خودشون ازدواج کنند
ممکنه این سوال یک راهکار باشه ولی نمیتونه شدنی و کارآمد باشه....
چون هر پسری هدف از همسر گزینیش در وهله اول یک همدل و هم نفس و مونس میخواد کسی که بتونه شریک اشک ها و لبخندهاش باشه بتونه تنها کس زندگیش باشه و بهش اعتماد کنه....
در مراحل بعدی از اون برای رفع مشکلات ظاهریش دریافت کمک برای خلا های جسمیش کنه البته تاکید میکنم بعد از پاس کردن معیارهای احساسی و الا هر کارگرو پرستار و خدمتگذاری میتونه خونه و کارهای آدم رو به بهترین شکل انجام بده و تفاوت خدمت همسر با کارگر و پرستار از زمینه تا بیکران
پس اینجا عقل حکم میکنه قبل ازهر چیز دیدمون رو تغییر بدیم به ظاهر قضیه که ناتوانی جسمیه
و از جایگاه اون معلول به قضیه نگاه کنیم...
برخی که فکر میکنند یک معلول همسرسالم رو برای کارهای خودش میخواد کاملا اشتباهه چون اگر علاقه و عشق قلبی بین دو طرف وجود داشته باشه همه این قضایا فرق میکنه
پس اگر بگیم یک ناتوان جسمی محکومه به پذیرش این اصل کمی بی انصافیه چون اون هم دوست داره زنی رو به همسری انتخاب کنه که در کنار عواطف همسری بتونه کمک حالش هم باشه ولی یک فرد معلول که خودش نیاز به همدلی دیگران داره نمیتونه یک همسری رو در زندگیش انتخاب کنه که اون هم نیازمند کمک و همدلی هست
بهترین پاسخ به این سوال رو زمانی میتونیم از ذهنمون و احساساتمون استخراج کنیم که برای لحظه ای ما جای اون معلول جسمی خودمون رو قرار بدیم و نظرمون رو اعلام کنیم
اون موقع است که میتونیم بفهمیم تو دل پر از آشوب اون معلول که با حق یکسان از این زندگی به دنیا اومده چی میگذره...
اون موقع میتونیم بفهمیم یک معلول وقتی نیاز به ازدواج رو احساس میکنه یعنی کلی برنامه تو ذهنش برای این قضیه داره
اون هم آرزو داره زندگی مشترکش در کنار بهترین ایدآل ذهنیش و بچه های آیندش باشه
پس نتیجه میگیریم احساسات یک فرد معلول با فرد سالم تفاوتی نداره چه بسا در برخی موارد هم بدلیل فقدان یک موهبت الهی نعمت احساس در این قشر بیشتر از افراد سالم جامعه میشه
هدف یک معلول از ازدواج پیوند با ترحمات و دلسوزیهای اطرافیان نیست بلکه بستن عهد و پیمان با فردی که بتونه همه جوره احساسات و نیازهای اون رو پوشش بده چون اگر غیر از این باشه و فرد از روی احساس چنین تصمیمی رو اتخاذ کنه نتیجه اون میشه فاجعه ای از تخریب احساسات و سرخوردگی دو طرف .هر فردی در چنین تصمیم گیری هایی باید اول نگاهش رو با شخص مقابلش هم سو کنه و در اون صورت میشه تصمیم درستی گرفت
و آنچه که مسلم هست اگر ما میگیم منطق ایجاب میکنه فرد سالم زندگیش رو برنامه ریزی کنه پس بد نیست برای اون قشر هم راهکارهایی رو در جامعه در نظر بگیریم که هم چاره ساز باشه و هم منطقی و عقل سلیم اون رو بپذیره
البته ما عده زیادی از نازنینانی داریم که با خلوص دل و به دور از ترحم در کنار رضای دل و رضای خدا در اوج سلامتی مبادرت به ازدواج با افراد معلول میکنند که بایستی گفت خوش به سعادت همت بلند و قلب بی ریای این افراد چون یک چنین تصمیمی بسیار مقدس و نیاز به روحیه ارزشمندو متعالی داره
تا بتونند در یک زندگی اینچنینی موفق بشن
یعنی کسی که چنین تصمیمی رو گرفت باید بتونه همه جوانب رو به صورت کامل در نظر بگیره اگر تونست اونها رو برای خودش از جایگاه منطق و عقل نه احساس حل کنه میتونه موفق بشه
متاسفانه خلاف این هم اتفاق میفته یعنی اکثر جونها به دلیل احساساتی بودنشون یک چنین تصمیماتی رو میگیرند و چون منطق در کار نبوده هم آینده خودشون رو تباه کردند و هم غمی رو به غمهای همسرمعلولشون اضافه کردند
پس یادمون باشه در چنین تصمیماتی ما برای فصل کردن می رویم نی برای فصل کردن

و اصل مهم در ازدواج آزادی انتخاب برای هر فرد ه که بتونه همسر دلخواهش رو انتخاب کنه و برای این قشر از عزیزانی که به دلایلی از نعمت سلامتی جسمی محروم شدند بایستی توسط مسئولین یک جامعه شرایطی رو فراهم کرد مثلا اگر بتونند میزان معلولیت ها رو درجه بندی کنند و بر اساس اون این عزیزان رو به وصلت دل خواهشون برسونند هم نظر اون عزیزان معلول تامین میشه و هم گزینه صحیح رو با نظارت و مشورت مسئولین خواهند داشت
اگر چنین زیر ساختهایی در یک کشور باشه میشه بسیاری از مشکلات جامعه رو هم برای جوانان مرتفع کرد

برای همه جوانان این مرزو بوم آرزوی موفقیت دارم[golrooz]

Capitan Totti
17th August 2013, 06:50 PM
چرا اینطوری
بیایم دست معلولای دختر و پسر رو در دست هم قرار بدیم!!
اینطوری بهتره کسی هم جوابای دروغ و کذب نمیده!

Almas Parsi
17th August 2013, 07:02 PM
چرا اینطوری
بیایم دست معلولای دختر و پسر رو در دست هم قرار بدیم!!
اینطوری بهتره کسی هم جوابای دروغ و کذب نمیده!

سلام بزرگوار [golrooz]

اتفاقا نظر اکثریت همینه فقط به اعتقاد من اگر میزان معلولیت رو بتونند درجه بندی کنند و بر اساس اون باشه بهتره چون یک معلول اگر در حد خودش با کسی ازدواج کنه نه مشکلش حل میشه و نه میتونه باعث خوشبختی کسی بشه
مثلا یک معلول 60 درصد بتونه با یک معلول 30 درصد ازدواج کنه و.... تا حد اقل از پس کارهای اون بتونه بر بیاد به هر حال معلول 30 درصد نیازهاش به مراتب از 60 درصدیه کمتره
ولی باز هم این محاسبات بایستی کارشناسانه صورت بگیره....
یعنی شرایطی رو برای این قشر فراهم کنند تا بتونند ارتباط داشته باشند و با یک برنامه روانشناسانه و صحیح اونها رو به مسیر صحیح هدایت کنند
البته پاسخ هایی که از دیدگاه منطقی و به دور از احساس و ترحم باشه دروغ و کذب نیست
متاسفانه در جامعه ما این قشر فقط بصورت کلامی اون هم در بحث های اینچنینی مورد توجه قرار میگیرند
و در دنیای واقعیت اونها هم از اقشار جوان جامعه ما هستند اما تا حدی که به جوانان سالم توجه میشه این افراد مورد بی توجهی هستند

با تشکر[golrooz]

Capitan Totti
17th August 2013, 07:11 PM
سلام بزرگوار [golrooz]

اتفاقا نظر اکثریت همینه فقط به اعتقاد من اگر میزان معلولیت رو بتونند درجه بندی کنند و بر اساس اون باشه بهتره چون یک معلول اگر در حد خودش با کسی ازدواج کنه نه مشکلش حل میشه و نه میتونه باعث خوشبختی کسی بشه
مثلا یک معلول 60 درصد بتونه با یک معلول 30 درصد ازدواج کنه و.... تا حد اقل از پس کارهای اون بتونه بر بیاد به هر حال معلول 30 درصد نیازهاش به مراتب از 60 درصدیه کمتره
یعنی شرایطی رو برای این قشر فراهم کنند تا بتونند ارتباط داشته باشند و با یک برنامه روانشناسانه و صحیح اونها رو به مسیر صحیح هدایت کنند
البته پاسخ هایی که از دیدگاه منطقی و به دور از احساس و ترحم باشه دروغ و کذب نیست
متاسفانه در جامعه ما این قشر فقط بصورت کلامی اون هم در بحث های اینچنینی مورد توجه قرار میگیرند
و در دنیای واقعیت اونها هم از اقشار جوان جامعه ما هستند اما تا حدی که به جوانان سالم توجه میشه این افراد مورد بی توجهی هستند

با تشکر[golrooz]
درود بر آبجی ارشد
خب همین دیگه
10درصدا با 10درصدا
تا آخر
مشکلی نیست یه معاونت معلولین(کنار دست سازمان بهتر زیستی!)
و شناسایی(شناخته شده ند همه) بعدش 4تا کارشناس و...!!

محمد نظری گندشمین
17th August 2013, 07:15 PM
سلام بزرگوار [golrooz]

با تشکر[golrooz]

با سلام

خواهر گرامی بنده

فکر نمی کنی با این شیوه درصد بندی ازدواج معلولین رو بیشتر به انتخاب ماشینی تبدیل میشه واحساسات و عواطف معلولان جریحه دار میشه ؟
چرا در مورد افراد عادی این کارا نباید بشه یا نمی شود
حال صرف اینکه معلولند باید حق انتخاب رو از اونا گرفت ؟
اونا که پا ندارن یا مشکل فیزیکی دیگر
ولی وقتی می تونن بیاندیشند
پس چرا از حق اندیشیدن وانتخابشون محروم کنیم
و محدودیت های ثانویه براشون رقم بزنیم؟

با تشکر [golrooz]

Capitan Totti
17th August 2013, 07:32 PM
با سلام

خواهر گرامی بنده

فکر نمی کنی با این شیوه درصد بندی ازدواج معلولین رو بیشتر به انتخاب ماشینی تبدیل میشه واحساسات و عواطف معلولان جریحه دار میشه ؟

با تشکر [golrooz]

درود بر دوست گرامی
دکتر
تو کشورای پیشرفته بله
تو کشور ما که بهترین دختر بی شوهره
یا بهترین پسر بر اثر مشکلات مالی بی زنه!!
خب همینم زیادیه

Almas Parsi
17th August 2013, 07:41 PM
با سلام

خواهر گرامی بنده

با تشکر [golrooz]

با سلام به برادر بزرگوار جناب آقای گندشمین[golrooz]
یک درد بزرگی که در جامعه ما به اون توجه نمیشه مساله و مشکلات معلولین کشورمونه
متاسفانه ما در فرهنگمون از جملات کلیشه ای مثل نقل و نبات استفاده میکنیم
این جملات همونهایی هستند که ما رو در گذر از چنین مواردی مثل یک پل عبوری نجات میدن
مساله اصلی در اینجا اینه که ما فقط نباید از اون جملات به شکل شعار بهره ببریم باید دلایل قانع کننده در خصوص اون داشته باشیم اگر میگیم معلول با معلول بهتره ازدواج کنه باید در نظر داشته باشم یک معلول 70 یا 80 درصدی که از نعمت بینایی به طور کامل محرومه میتونه با یک روشن دل دیگه مثل خودش زندگی راحتی داشته باشه
قضیه در این میان محاسبه دو دو تا چهار تاست
باید کارشناسی بشه فردی که از لحاظ جسمی ناتوانی داره وقتی مشخص بشه تا چه حد کارایی داره بر اساس اون کارایی راه حل براش درست بشه
مثلا فردی که قادر نیست یک لیوان آب رو به تنهایی به دست بگیره میتونه با یک فرد مثل خودش ازدواج کنه
قطعا دچار مشکلاتی میشن
اتفاقا این که میگم چنین طرحی نه تنها باعث خدشه دار شدن عواطف فرد معلول نمیشه بلکه اون هم میتونه احساس کنه با فردی زندگی میکنه که کاملا باهاش هم دل هست
البته همه این مسیر ها نیاز به پیش نیاز عشق و علاقه داره
طرح تشخیص میزان توانمندی در برخی مناطق کالیفرنیا و سوئد و ایالات متحده قابل اجراست و نتایج اون بازتاب خوبی رو داشته
تو همین کشور خودمون خیلی معلولین با در صد معلولیت پایین به خاطر فرهنگ غلط مون با همون احساسات یک فرد سالم در انتظار لحظه مرگ هستند چون کسی نیست مرحمی برای این درد پیدا کنه
همون طور که یک فرد سالم در جامعه آزادانه حق انتخاب داره یک فرد معلول هم بایستی شرایطی برای حق انتخاب داشته باشه نه اینکه به امان خدا رها بشن
در پست اول عرایضم اگر مطالعه بفرمایید من هم اشاره به این موضوع کردم که معلولینی که ناتوان جسمی هستند تنها فرقشون با افراد سالم قدرت فیزیکیه و در بقیه موارد مثل تفکر احساسات و .... مشترکند و حتی گاهی هم توان بالایی در احساساتشون دارند
بحث من در اونجا هم همینه که ما باید از دید یک معلول به این سوال تاپیک پاسخ بدیم
من توصیه میکنم اگر براتون مقدوره اولین پست من رو مطالعه بفرمایید و پاسخ تکمیلی تو ن رو در همه زمینه ها میتونید دریافت کنید

با سپاس فراوان[golrooz]

Helena.M
18th August 2013, 01:27 AM
با سلام

خواهر گرامی بنده

با تشکر [golrooz]

دوست گرامی

در کشور ما متاسفانه به افراد سالم توجه نمیشه چه برسه به معلولین .........

من خودم هیچ وقت حاضر نیستم به یه معلول زندگی کنم چون شرایط زندگی شون خیلی سخته .. کسی هم که با اونها ازداج میکنه سختی زیادی رو باید تحمل کنه....

پس به نظرم بهتره همون نظر خانم الماس پارسی عملی شه......[golrooz]

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 01:37 AM
دوست گرامی

در کشور ما متاسفانه به افراد سالم توجه نمیشه چه برسه به معلولین .........

من خودم هیچ وقت حاضر نیستم به یه معلول زندگی کنم چون شرایط زندگی شون خیلی سخته .. کسی هم که با اونها ازداج میکنه سختی زیادی رو باید تحمل کنه....

پس به نظرم بهتره همون نظر خانم الماس پارسی عملی شه......[golrooz]

با سلام [golrooz]
کسانی که زندگی راحتی داشته باشن به هیچ کجا نخواهند رسید
انگیزه ای برای تلاش نخواهد داشت
من موافق زندگی سخت نیستم
ولی سختی لازمه طبیعت و زندگیست
فردی سالم یا معلول اگر چیزی رو خواست و بر خواسته خود مصرم هم باشه
برای تحقق خواسته خود خواهد کوشید و به دست خواهدآورد
ازدواج معلولان با غیر معلولان همیشه بوده و باز نیز خواهد بود
آیا وقتی غیرمعلولی راضی به ازدواج با معلولی باشد باید مانعش گردیم و منصرفش سازیم؟؟
درباره سختی هم تعریف یکسانی نداریم

Helena.M
18th August 2013, 01:48 AM
با سلام [golrooz]
کسانی که زندگی راحتی داشته باشن به هیچ کجا نخواهند رسید
انگیزه ای برای تلاش نخواهد داشت
من موافق زندگی سخت نیستم
ولی سختی لازمه طبیعت و زندگیست
فردی سالم یا معلول اگر چیزی رو خواست و بر خواسته خود مصرم هم باشه
برای تحقق خواسته خود خواهد کوشید و به دست خواهدآورد
ازدواج معلولان با غیر معلولان همیشه بوده و باز نیز خواهد بود
آیا وقتی غیرمعلولی راضی به ازدواج با معلولی باشد باید مانعش گردیم و منصرفش سازیم؟؟
درباره سختی هم تعریف یکسانی نداریم

بله کاملا موافقم......[golrooz]

تعریف افراد مختلف از سختی متفاوت و توان افراد هم برای تحمل اون متفاوته.........

ولی سختی زندگی هم در حدی میتونه باعث پیشرفت وترقی آدمی بشه.......

من مخالف ازدواج فرد معلول با سالم نیستم........

اما.......

در شرایط کنونی به نظرم درست نیست.....
اگه شرایط زندگی برای یک فرد معلول در جامعه مثل یه فرد عادی باشه مناسبه.
شرایطی که میگم منظورم اینه که اگر به عنوان مثال من بخوام با یه فرد معلول ازدواج کنم باید اینو در نظ بگیرم که بیشتر وقتمو باید صرف ایشون کنم .. چون ادارات ما برای این افراد داخته نشده ، و کلا در ساخت مکانهای عمومی هم این افراد رو در نظر نگرفتن بنابراین یرای هر کار اداری کوچکی من باید همراه این فرد باشم.به همین خاطر هست که میگم شرایطش باید محیا باشه...[golrooz]

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 01:55 AM
بله کاملا موافقم......[golrooz]

تعریف افراد مختلف از سختی متفاوت و توان افراد هم برای تحمل اون متفاوته.........

ولی سختی زندگی هم در حدی میتونه باعث پیشرفت وترقی آدمی بشه.......

من مخالف ازدواج فرد معلول با سالم نیستم........

اما.......

در شرایط کنونی به نظرم درست نیست.....
اگه شرایط زندگی برای یک فرد معلول در جامعه مثل یه فرد عادی باشه مناسبه.
شرایطی که میگم منظورم اینه که اگر به عنوان مثال من بخوام با یه فرد معلول ازدواج کنم باید اینو در نظ بگیرم که بیشتر وقتمو باید صرف ایشون کنم .. چون ادارات ما برای این افراد داخته نشده ، و کلا در ساخت مکانهای عمومی هم این افراد رو در نظر نگرفتن بنابراین یرای هر کار اداری کوچکی من باید همراه این فرد باشم.به همین خاطر هست که میگم شرایطش باید محیا باشه...[golrooz]

به فرض اگه مبلمان شهری مناسب با شرایط معلولان باشه آماده ازدواج با یه فرد معلول میشی ؟

Helena.M
18th August 2013, 02:08 AM
به فرض اگه مبلمان شهری مناسب با شرایط معلولان باشه آماده ازدواج با یه فرد معلول میشی ؟

نمی شه .مگه برای من مبلمان شهری فراهمه که بخواد برای اونا باشه

اگه اونا هم طبق گفته شما از این حق برخورداراند که بتونن برای زندگیشون تصمیم بگیرن پس باید از حق و حقوق شهروند معمولی هم برخوردار باشند یعنی یه شرایط رفاه نسبی براشون فراهم شه.....

بری مثال : در خیابان های شهر های ما محلی برای عبور نابینایان وجود نداره ....... یعنی اینکه هر گونه خطری ممکنه اونا رو تهدید کنه ......
شهر های بزرگ ممکنه تا حدودی داشته باشن اما در شهر های کوچک نه و جود نداره... ممکنه یه نفر با موتور هم از داخل پیاده رو رد شه، پیاده رو رو برای کاری شهر داری کنده باشه یا........

مسئله بعدی روحیه ای هست که یک فرد برای ازدواج با فرد معلول نیاز داره...........
باید اون فرد معلول یه قابلیت یا توانایی خواصی داشته باشه تا اون معلولیتش پوشیده شه و به نظر نیاد..........

نمیدونم چی بگم ولی من نمیتونم...........

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 02:12 AM
آيا با يك معلول جسمي ازدواج مي‌كنيد؟ (http://www.bartarinha.ir/fa/news/4739/%D8%A2%D9%8A%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%84-%D8%AC%D8%B3%D9%85%D9%8A-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D9%83%D9%86%D9%8A%D8%AF)

وقتي پاي ازدواج افراد معلول به ميان مي‌آيد ساده‌ترين پيشنهاد و البته به‌نظر من نخستين راهكاري كه به ذهن همه افراد سالم مي‌ر‌سد، اين است:«خب افراد معلول هم ازدواج كنند؛ اما نه با افراد سالم. يك فرد معلول بايد با آدمي مثل خودش ازدواج كند.

علي اكبر عباسي شاعر جواني است كه سال‌هاست با ذهنش زندگي مي‌كند. با ذهنش و با قلمش. او ناتواني‌ و كم‌تواني‌هاي جسمش را در نوشته‌هايش و در بزرگي‌ روحش پنهان مي‌كند. علي‌اكبر متولد آبان 1359 است؛ اما سال‌هاست كه فقط بزرگ‌‌شدن روحش را جشن مي‌گيرد. او به تعبير ما يك معلول جسمي است اما از نگاه خودش يك انسان توانمند است، البته با تفاوت‌هايي كوچك... و حالا ماجراي ما و علي‌اكبر گفتن از حق ازدواجي است كه او معقتد است از معلولان دريغ شده؛ حقي كه خودخواهي انسان‌هاي سالم حتي جسارت بيان كردنش را از معلولان گرفته... علي‌اكبر به عنوان نماينده همه جوان‌هايي كه مثل او به خاطر شرايط جسمي ناگزيرند زندگي مشترك را فراموش كنند مهمان ماست تا از حقش براي زندگي بگويد و حتي دفاع كند.

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1390/4/18/16357_191.jpg (http://www.bartarinha.ir/)

راهكار ساده شما كارآمد نيست

وقتي پاي ازدواج افراد معلول به ميان مي‌آيد ساده‌ترين پيشنهاد و البته به‌نظر من نخستين راهكاري كه به ذهن همه افراد سالم مي‌ر‌سد، اين است:«خب افراد معلول هم ازدواج كنند؛ اما نه با افراد سالم. يك فرد معلول بايد با آدمي مثل خودش ازدواج كند. يك دختر و پسر معلول وقتي در كنار هم قرار بگيرند كنار آمدن با زندگي براي هر دوي آن‌ها ساده‌تر مي‌شود. چون نگاه هر دوي آن‌ها به زندگي يكي است و تحمل شرايط متفاوت‌شان براي هر دوي آن‌ها ساده‌تر است...» و هزار و يك دليل ديگر و همه از همين دست. اما از نظر من معلول كه خودم به شرايطم واقفم؛ از نظر من كه مي‌دانم در خيلي از شرايط به ظاهر ساده زندگي من به كمك ديگري نياز دارم اين همراهي يعني قوز بالاي قوز! خود شما فكر كنيد من معلول، همسرم هم معلول باشد اصلا چطور مي‌توانيم از پس زندگي بر آييم؟! درحالي‌كه اگر يك آدم سالم در كنار آدم معلول قرار ‌بگيرد هر 2 مي‌توانند كمك حال هم باشند و مي‌توانند دست همديگر را بگيرند تا به آخر خط برسند.

آدم‌هاي سالم تنها يك‌ خط‌كش براي سنجش معلول‌ها دارند. خط‌كش آن‌ها فقط توان جسمي ما معلول‌ها را مي‌سنجد؛ همين و بس. هيچ وقت يك آدم سالم به اين فكر نمي‌كند كه اين جسم كم‌توان، فكر دارد، روح دارد، احساس دارد و دوست‌داشتن را مي‌فهمد

زندگي سهم شماست يا ما؟!

هر روز سر ظهر شبكه 3 سيما برنامه‌اي پخش مي‌كند به نام به سمت خدا، بحث كارشناسان اين برنامه كه اتفاقا همه از چهره‌هاي نام آشنا هستند راجع به ازدواج جوان‌هاست. هر روز يك ساعت راجع به مشكلات ازدواج و موانعي كه سر راه جوان‌ها براي شروع زندگي مشترك وجود دارد، بحث مي‌كنند. از هر دري مي‌گويند از اين‌كه چطور به جوان‌ها كمك كنيم با اين مشكلات كنار بيايند يا حتي اين‌كه چطور موانع را از سر راه‌شان برداريم؛ اما هيچ وقت هيچ كس در اين برنامه نگفت براي ازدواج جوان‌هاي معلول چه كار كنيم؟! هيچ كس نگفت، چه كار كنيم تا جوان‌هاي معلول هم مثل همه از حق طبيعي زندگي‌شان برخوردار شوند. چطور تشكيل زندگي بدهند و در كنار همسران‌شان زندگي كنند.

من سوالم از همه اين كارشناسان محترم اين است كه اگر روزي خداي نكرده فرزند خودشان هم شرايطي مثل من داشت؛ باز هم آن‌قدر بي‌تفاوت به ما و با قدرت به زندگي نگاه مي‌كردند؟! من يك ماه تمام اين برنامه را دنبال كردم چون دلم مي‌خواست اين كارشناس‌ها كه همه در جايگاه خودشان خبره‌اند به من معلول هم يك راهكار بدهند يا بگويند معلولان هم مي‌توانند زندگي كنند و مي‌توانند ازدواج كنند و اما انگار ما اصلا ديده نمي‌شويم و زندگي در اين دنيا فقط سهم آدم‌هاي سالم است.

ما دوست‌داشتن را مي‌فهميم

آدم‌هاي سالم تنها يك‌ خط‌كش براي سنجش معلول‌ها دارند. خط‌كش آن‌ها فقط توان جسمي ما معلول‌ها را مي‌سنجد؛ همين و بس. هيچ وقت يك آدم سالم به اين فكر نمي‌كند كه اين جسم كم‌توان، فكر دارد، روح دارد، احساس دارد و دوست‌داشتن را مي‌فهمد. هيچ وقت نمي‌پرسند منِ علي‌اكبر به چه فكر مي‌كنم و چه جور نگاهي به زندگي مشترك دارم. اصلا از زندگي مشترك چه مي‌خواهم؟ اما باور كنيد علي‌اكبر و امثال علي‌اكبر هم زندگي را دوست دارند، براي زندگي‌شان برنامه دارند. نگاه من به زندگي مشترك مثل خيلي از شما آدم‌هاي سالم در كنار هم بودن است. اين‌كه زن و مرد با همه وجودشان در كنار هم باشند، همراه هم باشند بدون اين‌كه به يكديگر نيش يا گوشه و كنايه بزنند! باور كنيد من هم از زندگي همان چيزي را مي‌خواهم كه يك فرد سالم مي‌خواهد، همين!

ايمان در زندگي هم لازم است، هم كافي

من يقين دارم كه يك فرد معلول مثل من، مي‌تواند با يك فرد سالم ازدواج كند. فرقي هم نمي‌كند كه دختر باشد يا پسر. براي اين اطمينان هم دليل دارم؛ اول اين‌كه من به خدا اعتقاد دارم بيشتر از هر چيز و هر كس! به عقيده من اگر كسي آن‌طور كه بايد و شايد به خدا اعتقاد داشته باشد كنار آمدن با زندگي برايش خيلي راحت‌تر از چيزي مي‌شود كه ما حتي فكرش را مي‌كنيم؛ اما مسئله اين‌جاست كه اين اعتقاد براي زندگي با فرد معلول كافي است؟! آدم‌هاي سالم هميشه فكر مي‌كنند لازم است؛ اما كافي نيست. من به آن‌ها حق مي‌دهم چون نگاه‌شان به زندگي با من معلول فرق مي‌كند اما من كه براي برداشتن هر قدم به خدا متكي هستم، ايمان دارم كه اعتقاد داشتن به خدا همه مشكلات زندگي را حل مي‌كند و همه موانع را بر‌طرف مي‌كند.

من معقتدم همه آدم‌هاي سالم حق انتخاب دارند. حق دارند انتخاب كنند كه طرف مقابل‌شان سالم و سرپا باشد يا معلول و ناتوان؛ اما يك سوال بزرگ دارم پس من معلول چه؟ من حق زندگي ندارم؟! من نبايد به زندگي مشترك يا تشكيل خانواده فكر كنم؟!

در زندگي ما منطق حكمراني مي‌كند

آدم‌هاي سالم از زندگي انتظارات زيادي دارند. سعي مي‌كنند منطقي به ماجرا نگاه كنند و در جواب من مي‌گويند:«ببين علي‌اكبر، زندگي تنها يك ارتباط عاشقانه و صميمي نيست...». اما كسي نمي‌خواهد صداي من را بشنود، كسي نمي‌خواهد بشنود كه من هم همين را مي‌خواهم، اصلا آدمي مثل من نمي‌تواند به زندگي احساسي نگاه كند. اين اعتقادي است كه همه معلول‌ها دارند. ببينيد اصلا من معلول بايد نگاهم به زندگي بر پايه منطق باشد نه احساس. اگر احساس به من حكم كند كه بايد همان سال‌هاي اول زندگي پا پس بكشم! اما اين منطق است كه به من مي‌گويد شرايط خود را بپذير و با آن به بهترين شكل كنار بيا. در ازدواج هم همين منطق است كه به من جرات تصميم‌گيري مي‌دهد به من و البته طرف مقابلم. اگر قرار است يك آدم سالم با علي‌اكبر معلول زندگي كند بايد شرايط زندگي او را بفهمد بايد عاقلانه تصميم بگيرد نه از روي احساس چون اينجور احساسات دوام ندارند، هم دوام ندارند و هم اين‌كه به كار آدم معلول نمي‌آيند.

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1390/4/18/16358_330.jpg (http://www.bartarinha.ir/)

بار زندگي با من يا...

از يك زاويه ديگر هم بايد به داستان نگاه كرد. وقتي دختر يا پسر سالم بخواهد به ازدواج با يك معلول فكر كند حتما اين فكر از ذهنش عبور مي‌كند كه تمام عمر بايد تمام بار زندگي روي دوش خودم باشد! خب اين نگاه كاملا منطقي است، اصلا شايد اصل ماجرا همين است ولي من مي‌خواهم به همه اين دوستان بگويم، باور كنيد بار گناهي كه ما همه عمر به دوش مي‌كشيم خيلي سنگين‌تر از بار زندگي با آدمي است كه درست مثل شما روح دارد، مثل شما احساس دارد و مي‌تواند فكر كند. ما آدم‌ها حاضريم وارد زندگي‌هاي از پيش تعيين‌‌شده بشويم حتي به قيمت اين‌كه پايانش به راهروهاي دادگاه‌هاي خانواده‌ و طلاق ختم شود اما زير بار زندگي با آدمي كه از نظر جسمي ناتوان است نرويم! بار گناه را تمام مدت زندگي تحمل كنيم؛ اما گوشه بار فرد معلول را نگيريم و اصلا به اين فكر نكنيم كه آدم‌هاي معلول هم سهمي از زندگي دارند.

شما حق انتخاب داريد، ما حق زندگي

من معقتدم همه آدم‌هاي سالم حق انتخاب دارند. حق دارند انتخاب كنند كه طرف مقابل‌شان سالم و سرپا باشد يا معلول و ناتوان؛ اما يك سوال بزرگ دارم پس من معلول چه؟ من حق زندگي ندارم؟! من نبايد به زندگي مشترك يا تشكيل خانواده فكر كنم؟! به‌نظر من حق زندگي علي‌اكبر معلول هم اين است كه مثل همه زندگي كند و حس پدر بودن را تجربه كند. حتي سختي بكشد و با همه مشكلات زندگي مشترك دست و پنجه نرم كند ولي آدم‌هاي سالم اين حق را از من و امثال من گرفته‌اند! مشكل آدم‌هاي سالم اين است كه فقط معلوليت فردي مثل من را مي‌بينند. نه فكر و ذكر و باطن من را. يعني به محض اين‌كه معلوليت را مي‌‌بينند ديگر حاضر نيستند جلوتر بروند. البته به‌نظر من اين رفتار آدم‌هاي سالم هم دليل دارد، ببينيد ما آدم‌ها خودخواهيم، خودخواهي اجازه نمي‌دهد غيراز منافع خودمان به ديگري هم فكر كنيم.

همسر، پرستار يا مادر؟!

خيلي‌ها به من مي‌گويند: «علي‌اكبر تو حتي به تنهايي نمي‌تواني يك ليوان آب‌ را برداري؟! فكر نمي‌كني اين يعني اتكاي صرف به ديگري؟ ديگري كه بيشتر از يك همسر بايد نقش مادر يا پرستار را براي تو بازي كند؟!» اما من نمي‌فهمم چرا اين آدم‌ها نمي‌خواهند باور كنند كه پرستار در زندگي من نقش خودش را دارد، مادر جايگاه خودش را دارد و همسر هم جاي خودش را. باور كنيد بين ليوان آبي كه پرستار يا حتي مادرم به دست من مي‌دهد يك دنيا فرق است! براي فهميدن اين تفاوت‌ها هم حتما نبايد چهارستون بدن‌تان سالم باشد. اما متاسفانه هيچ‌كس حتي حاضر نيست حرف‌هاي من و امثال من را بشنود. خب شايد حق هم دارند به هر حال دنياي ما از هم جداست.

كبوتر با كبوتر، باز با باز

من آدم جسوري هستم. آنقدر جسور كه تا به حال چند بار به‌خودم جرات مطرح كردن پيشنهاد ازدواج با خانم‌هايي كه احساس مي‌كردم از نظر روحيات و نگاه به زندگي با من هماهنگ هستند را مطرح كردم. البته بايد اعتراف كنم كه اين جسارت هم به دليل همان اعتقادي است كه قبلا از آن صحبت كردم. بگذريم در قبال هر كدام از اين پيشنهادها جواب‌هاي عجيبي شنيدم كه البته انتظارش را هم داشتم؛ اما بايد اعتراف كنم منصفانه‌‌ترين جوابي كه شنيدم اين بود« كبوتر با كبوتر باز با باز»! من گله‌اي از هيچ‌كس ندارم. چون معتقدم همه آدم‌ها حق انتخاب دارند. حق دارند كه در مورد زندگي‌شان تصميم بگيرند اما يك سوال بزرگ دارم از همه آدم‌ها و اجتماعي كه به ما ياد داده در برابر حق زندگي يك آدم معلول براي زندگي به او بگوييم كبوتر با كبوتر باز با باز؛ سهم ما آدم‌هاي معلول از زندگي چيست؟! ما چون معلوليم بايد به مرگ فكر كنيم؟!

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 02:19 AM
نمی شه .مگه برای من مبلمان شهری فراهمه که بخواد برای اونا باشه

اگه اونا هم طبق گفته شما از این حق برخورداراند که بتونن برای زندگیشون تصمیم بگیرن پس باید از حق و حقوق شهروند معمولی هم برخوردار باشند یعنی یه شرایط رفاه نسبی براشون فراهم شه.....

بری مثال : در خیابان های شهر های ما محلی برای عبور نابینایان وجود نداره ....... یعنی اینکه هر گونه خطری ممکنه اونا رو تهدید کنه ......
شهر های بزرگ ممکنه تا حدودی داشته باشن اما در شهر های کوچک نه و جود نداره... ممکنه یه نفر با موتور هم از داخل پیاده رو رد شه، پیاده رو رو برای کاری شهر داری کنده باشه یا........

مسئله بعدی روحیه ای هست که یک فرد برای ازدواج با فرد معلول نیاز داره...........
باید اون فرد معلول یه قابلیت یا توانایی خواصی داشته باشه تا اون معلولیتش پوشیده شه و به نظر نیاد..........

نمیدونم چی بگم ولی من نمیتونم...........

به نظرت معلولیت عیب است ؟

Helena.M
18th August 2013, 02:26 AM
به نظرت معلولیت عیب است ؟

به نظرم عیب نیست وایرادی هم نداره ..

این افراد خودشون باعث این اتفاق نشدن که بخواد عیب برای اونها باشه...

اما به واسطه این اتفاق توانایی انجام یه سری از کارهارو ندارن...... ( البته یه بعضی از اونها از یه آدم سالم بهتر میتونن کار کنن مثلا استفان هاوکینگ )

ببینید در مملکت ما حتی برای چپ دست بودن افراد فکر نشده من خودم چپ دستم در فصل امتحانات یک هفته گردن درد میگیرم چون صندلی چپ دستی برای ما به تعداد کافی نیست.....

برای معلولین هم شرایط خیلی خاص و ویژه ای لازمه تا استعدادها وقابلیت های اونها شناسایی بشه ........

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 02:38 AM

اما به واسطه این اتفاق توانایی انجام یه سری از کارهارو ندارن...... ( البته یه بعضی از اونها از یه آدم سالم بهتر میتونن کار کنن مثلا استفان هاوکینگ )

ببینید در مملکت ما حتی برای چپ دست بودن افراد فکر نشده من خودم چپ دستم در فصل امتحانات یک هفته گردن درد میگیرم چون صندلی چپ دستی برای ما به تعداد کافی نیست.....

برای معلولین هم شرایط خیلی خاص و ویژه ای لازمه تا استعدادها وقابلیت های اونها شناسایی بشه ........

من حرفاتو دربست قبول دارم
پس معلولیت یه مشکل و سیاست گزاری های کشوری هم خودش مشکل ساز معلولین

من حرفاتو دربست قبول دارم
پس معلولیت یه مشکل و سیاست گزاری های کشوری هم خودش مشکل ساز معلولین

محمد نظری گندشمین
18th August 2013, 02:51 AM
ازدواج فرد سالم با فردی که از نظر جسمی ناتوانی هایی دارد، به نام ازدواج ایثارگرانه شناخته می شود

.بسیار دیده می شود که دختری سالم عاشق مردی معلول یا جانباز شده و یا بالعکس؛ پسری سالم از دختری معلول خواستگاری می کند. این افراد که معمولاً دارای روحیه ای حساس هستند، موفقیت در زندگی مشترک و آینده خود را در ازدواج با فرد مورد نظر (حتی با وجود محدودیت های جسمی) می بینند. اما مدام در میان دو حس شک و یقین دست و پا می زنند و از خود می پرسند: آیا ازدواج با فردی که از نظر جسمی ناتوانی هایی دارد، درست است یا نه؟
ازدواج فرد سالم با فردی که از نظر جسمی ناتوانی هایی دارد، به نام ازدواج ایثارگرانه شناخته می شود. زیرا این ازدواج ها از قاعده همتایی خارج و نوعی ایثار است؛ بنابراین هر کسی توان انجام این ازدواج و زندگی با چنین فردی را ندارد.
تنها افرادی قادر به انجام این گونه ازدواج ها هستند که دارای روحیه و ویژگی های خاصی بوده و هدف و انگیزه ای عالی، سعه صدر و تحملی قوی دارند.
بسیار دیده می شود که برخی از افراد به علت اینکه به شدت عاطفی هستند تصمیم به ازدواج با فردی جانباز یا معلول می گیرند اما متاسفانه این تصمیم آنها از روی دلسوزی و احساسات زودگذرشان می باشد. برای ازدواج با چنین افرادی باید به چند نکته بسیار مهم توجه کرد:
1. این افراد باید پیش از ازدواج به مراکز بهزیستی و بنیادهای مخصوص مراجعه کرده و از مشاوران آنها در مورد حال و هوای افراد معلول یا جانباز، معضلات جسمی و مشکلات زندگی آنها پرس و جو کنند. آنها بدین وسیله می توانند با ویژگی های جسمی، روحی و روانی فرد مقابل و نیز میزان نیاز وی به مراقبت آشنا شوند و ببینند که آیا توان جسمی و روحی آنها در حد زندگی با چنین افرادی هست یانه؟ سپس تصمیم بگیرند.
2.حتماً چند جلسه با خانم ها یا آقایانی که تجربه چنین ازدواجی دارند و با چنین افرادی زندگی کرده اند، صحبت کنند تا با مشکلات چنین زندگی آشنا شوند.
3.به پیامدها و سختی های زندگی آینده شان بیندیشند. فقط مقصدی عالی و الاهی است که توان تحمل چنین سختی هایی را به انسان می دهد.
4.به مسائل اخلاقی، رفتاری و فرهنگ خانوادگی فرد مقابل نیز توجه کنند.
5.به احتمال عقیم بودن یا عقیم شدن فرد مقابل نیز توجه داشته باشند. آنها باید بدانند که ممکن است در آینده از داشتن فرزند هم محروم باشند.
پس از بررسی های بالا و در نهایت می توانید تصمیم بگیرید که آیا می توانید تا آخر عمر با چنین فردی زندگی کنید ولی ناتوانی ها و بیماری هایش را به رخش نکشید.
از آیت الله قمی پرسیدند: نظر شما درباره ازدواج (http://www.bia2aroosi.com/ListMtb.aspx?grp=4&subgrp=16) با جانباز یا معلول چیست؟ ایشان فرمودند: ازدواج کن ولی با همسری که عشق و لذت تو را به سمت او ببرد نه ترحم و نفرت.
در رابطه با موفقیت در ازدواج با افراد معلول و جانباز چند نظریه وجود دارد
- برخی می گویند به طور معمول خانم هایی که تجربه ازدواج پیشین داشته اند به دلیل تجربه و آگاهی بیشتر در زمینه همسرداری (http://www.bia2aroosi.com/ListMtb.aspx?grp=5&subgrp=18)، در این گونه ازدواج ها موفق ترند.
- برخی نیز ازدواج دونفر با وضعیت مشابه و در حقیقت همتایی را (یعنی ازدواج دو معلول یا جانباز با یکدیگر) پیشنهاد می دهند. به این دلیل که یکدیگر را بهتر درک می کنند و احتمال اینکه در زندگی آینده شان بر سر هم منت بگذارند منتفی است. البته این پیشنهاد در صورتی عملی است که دونفر متکی به غیر نباشند.
آنچه مسلم است این است که برای موفقیت در این گونه ازدواج ها باید بر اساس فکر و اندیشه و مشاوره با اهل فن تصمیم گرفت. در این مواقع احساسات یا نیاتی چون برای رضای خدا، دلسوزی و... هیچ معنا و جایی ندارد.
[

asl_z
19th August 2013, 03:17 AM
وقتي انسان عاشق بشه چرا كه نه بايك معلول هم ازدواج ميكنه اما زندگي با معلول ذهني سخته البته فكر كنم اين گونه افراد به ازدواج احتياج ندارند

zoh_reh
19th August 2013, 10:34 AM
ازدواج با پرستاری نباید اشتباه گرفته بشه.

فرد معلولی که وقتی براش ازدواجی رخ بده حالا از طریق عاشق شدن یا خواستگاری یا هر صورتی برای خودش یه زندگی عادی رو تصویر میکشه نباید طرف مقابلش به قصد نگهداری و پرستاری تن به اینکار بده. هرچند نتیجه اش در زندگی همون پرستاری باشه.

خودم موافق این قضیه ام که معلولین با هم کفو خودشون ازدواج کنن مثل بقیه . مگر در موارد نادر عاشق شدن و اینا.

طرحی که الماس پارسی عزیز پیشنهاد دادند که 30% مثلا با 50% معلولیت ، اگه عملی بشه خیلی خوبه. از جوامع دیگه اطلاعاتی ندارم به نظر شما تو جامعه خودمون 30% ها دخترن یا پسر؟آمار کدومشون بالاتره یا معقولانه تره؟یعنی دخترای 30% حاضرن با 50%؟ یا برعکس.

samura
22nd August 2013, 05:05 PM
ممن هنوز قصد ازدواج ندارم! [nishkhand]

parnian 80
24th August 2013, 01:28 PM
من نمیتونم یه همچین باری رو روی دوشم حمل کنم جز وقتی که عاشق یه همچین فردی بشم وگرنه ازدواج ترحم آمیز رو نمیپذیرم.بالاخره بستگی به شرایط هم داره درصد معلولیت و درجه عشق و علاقه هم مهم هستن مرسی از روابط عمومی سایت بابت ایجاد این بحث.

raha1392
27th August 2013, 11:36 PM
من اینقدرا روح ارمانی و خوبی ندارم ک بخوام با یک معلول ازدواج کنم
اینقدر ضعیف هستم ک.......
ب نظرم یک معلول از ترحم بدش میاد و زندگی ی انسان سالم با ی معلول خارج از ترحم نخواهد بود
و اینکه
در زندگی انسان های سالمم بعد ازدواج امکان داره یکیشون بر اثر اتفاق سلامتیش و از دست بده
اون وقت چ میکنیم؟

اپادانا
30th August 2013, 11:46 AM
فقط میتونم بگم که این جور افراد خاص هستند،به نظر من خدا اونهارو یا خیلی دوست داره یا داره امتحانشون میکنه (امتحانی که اگه سرفرازبیای بیرون،نمره 20 براش کمه)

sensor63
2nd October 2013, 01:24 PM
اگه عاشقش باشم حتما
همیشه به این قضیه فکر کردم

MILAD KHAN
1st November 2013, 09:37 PM
به نظر من به میزان عشق بستگی داره.ممکنه یکی عاشق یه معلول بشه اونوقت اگه عاشق واقعی باشه دیگه معلولیت طرف رونمیبینه و عاشقانه حاضره درکنارش باشه اونوقت از نگاه من نوعی شاید احمقانه باشه که یک انسان سالم بایک انسان معلول ازدواج کرده ولی ما بایدزندگی روازدیدگاه اون شخص عاشق ببینیم چون نگاه اون فرد سالم به فردمعلول عاشقانه است پس کاستی در معشوقش نمیبینه .به عشق بستگی داره همه چی.

MILAD KHAN
1st November 2013, 09:38 PM
ازدواج با پرستاری نباید اشتباه گرفته بشه.

فرد معلولی که وقتی براش ازدواجی رخ بده حالا از طریق عاشق شدن یا خواستگاری یا هر صورتی برای خودش یه زندگی عادی رو تصویر میکشه نباید طرف مقابلش به قصد نگهداری و پرستاری تن به اینکار بده. هرچند نتیجه اش در زندگی همون پرستاری باشه.

خودم موافق این قضیه ام که معلولین با هم کفو خودشون ازدواج کنن مثل بقیه . مگر در موارد نادر عاشق شدن و اینا.

طرحی که الماس پارسی عزیز پیشنهاد دادند که 30% مثلا با 50% معلولیت ، اگه عملی بشه خیلی خوبه. از جوامع دیگه اطلاعاتی ندارم به نظر شما تو جامعه خودمون 30% ها دخترن یا پسر؟آمار کدومشون بالاتره یا معقولانه تره؟یعنی دخترای 30% حاضرن با 50%؟ یا برعکس.
منظور دوستمون اینه که نگاه ترحم انگیزنداشته باشه به طرف معلولش.وبخادبه خاطرترحم باش ازدواج کنه.

MILAD KHAN
1st November 2013, 09:40 PM
وقتي انسان عاشق بشه چرا كه نه بايك معلول هم ازدواج ميكنه اما زندگي با معلول ذهني سخته البته فكر كنم اين گونه افراد به ازدواج احتياج ندارندباحرفتون مخالفم چون عشق مرز نمیشناسه.یه آدم سالم ممکنه واقعا عاشق یه معلول ذهنی بشه.ترحم نه منظورم عشق حقیقی هستش.

خادم شهدا
1st November 2013, 10:06 PM
باسلام خدمت تمامی دوستان وقتی دوطرف عاشق یکدیگر باشند معلولیت مانعی نیست مانند همسران جانبازان که سالها عاشقانه از همسرانشون نگه داری میکنند اجرکم عند الله

zoh_reh
1st November 2013, 10:11 PM
منظور دوستمون اینه که نگاه ترحم انگیزنداشته باشه به طرف معلولش.وبخادبه خاطرترحم باش ازدواج کنه.

پیشنهاد اینه : ازدواج مثلا معلول 40% با معلول 20% ، پیشنهاد خوبیه .

آیا پسران معلول 20% حاضر به ازدواج با دختر معلول 40% هستند؟ یا برعکسه؟

جوابش با توجه به جامعه و عرف و سطح فرهنگ خودمون باشه.

zoh_reh
3rd November 2013, 01:50 AM
باسلام خدمت تمامی دوستان وقتی دوطرف عاشق یکدیگر باشند معلولیت مانعی نیست مانند همسران جانبازان که سالها عاشقانه از همسرانشون نگه داری میکنند اجرکم عند الله

اینی که شما میگین ، ببینید در حین زندگی اتفاق افتاده، این نهایت عمل غیر انسانیه که یکی بخواد وسط زندگی بخاطر معلولیت پیش اومده بذاره بره .

ولی صحبت سر آغاز زندگی ، یعنی بطور آگاهانه با قبول این وضعیت ، تن به یک چنین ازدواجی دادن.

اگر اینجا یکی با عشق شروع کنه و این عشق رو بتونه حفظ کنه ، ناب تره.

خادم شهدا
3rd November 2013, 03:38 PM
دقیقا فرمایش شما صحبح است البته یکسری از همسران این بزرگواران بعد از جانباز شدن با این عزیزان ازدواج کردند یاعلی مدد

asl_z
10th November 2013, 09:25 AM
ترحم باعشق خیلی فرق میکنه

anahida
14th November 2013, 03:18 PM
بستگی به درجه عشق و دوست داشتن دارد !
این گزینه بهترین پاسخ هست[shaad]

سعید672
22nd December 2013, 01:30 PM
به نظر من اگه یه ادم سالم با یه معلول ازدواج کنه شاید بعضی وقتها احساس کنه داره بهش ترحم میشه اینطور زندگی کردن سخته

A S I R
22nd December 2013, 05:51 PM
مسلما نه ولی اگر، اگر عاشق شوم شاید شود کاری کرد [cheshmak]

kanan & pouyan
23rd December 2013, 10:56 PM
ضمن دعا براي شفاي همه معلولين
عشق معلول و غير معلول نمي شناسد چون نشات گرفته از دل است نه جسم . انسان عاشق براي عشقش هر کاري را انجام ميدهد . گذشت- چشم پوشي- ..و اگر کسي در شرايط علاقمندي و عشق قرار گيرد پيش نياز ازدواجش چشم پوشي و گذشت است .

elhamjoon
30th December 2013, 01:53 PM
من به شخصه هیچوقت این کار رو نمیکنم ولی یه معلول گاهی صدبار می ارزه به اقایونی که معلوم نیست صبح تا شب کجان[negaran]

shahramghasemi
6th January 2014, 09:13 AM
باید کارشناسی بشود
خیلی از معلولیت ها جدی نیستند و می توان آن نقص را جدی نگرفت و مشکلی در زندگی ایجاد نکند
خوب کسی که معلول ذهنی است نمی تواند با یک فرد سالم ازدواج کند اینها همش بسته به عشق و علاقه است شما بسیار می بینید افرادی را که سالم بودند ازدواج کردند بعد از ازدواج بر اثر بیماری یا تصادف معلول شدند اما هنوز هم دارند با عشق با هم زندگی می کنند هم اغوشی با عشق به یاد ما نمی آورد چهره زیبا یا ....... هم اغوشی با عشق به ما می آموزد و یادآور می شود که کسی که با او هستیم یه روزی تمام زندگی ما بوده .
به نظر من این شرایط بسیار سخت می باشد و نمی تواند نظری واقعی داد .

مه گل.ب
2nd April 2014, 11:34 PM
من خودم بیماری پوستی دارم وفکر کنم نباید به کاستی های دیگری خرده بگیرم.همه مشکل دارم.بعضی توی بدنشون معلومه بعضیا فکرشونه و نمیشه دید.من الآن نمیتونم بگم این کارو میکنم یا نه باید شرایط رو دید.

الناز نجف زاده
2nd July 2014, 12:22 AM
خواهر منم مثل این آقاست . البته از این آقا یکم بهتره . راحت میتونه صحبت کنه و راه بره و بنویسه اما از جامعه طرد شده . تا حالا دوستی نداشته که باهاش بازی کنه یا باهاش درد دل کنه . من همیشه براش مثل یه دوست بودم اما واقعا نمیتونم جای دوست رو براش پر کنم . می دونم کسی حاضر نمیشه باهاش ازدواج کنه چون برای هر کاری نیاز به کمک داره . اینایی که میگن باید عاشق باشن تا بتونن باهاشون ازدواج کنن چرا خودشونو فریب میدن؟؟ ما که هر جا یه معلول می بینیم صدتا چشم قرض می کنیم تا خوب بهشون نگاه کنیم . گاهی اونقدر نگاهشون می کنیم که بیچاره ها خجالت می کشن و تصمیم میگیرن دیگه بیرون نرن . گاهی اونقدر بهشون ترحم می کنیم که از خودشون بدشون میاد . من اینا رو دیدم و میگم .یه پسر معلول 60 درصد رو میشناسم که به تازگی عقد کرده اونم با یه دختر معلول 10 درصد . اما تو جامعه ی ما کی قبول می کنه که برعکس این اتفاق بیفته؟؟ هیشکی . اونایی که نوشتن جانبازا بعد جانبازیشون ازدواج کردن درسته چون خانوما راحت تر می تونن عیب مردشونو تحمل کنن اما مردا هرگز نمیتونن . اگر هم بتونن خانوادشون به هیچ عنوان این اجازه رو نمیدن . این قانون جامعه ی ماست .
جامعه ی ما برای لیسانسه های نابینا فقط شغل تلفن چی رو داره حالا چه انتظاری داریم که این فرهنگ رو جا بندازن که همه ی مردم معلولین رو هم مثل مردم عادی ببینن؟؟

مهشاد ولی
22nd July 2014, 01:38 AM
اولا پای عشق که باشه ما نمیتونیم حرفی بزنیم چون قدرت عشق زیاااده ولی اگه نباشه میگیم کبوتر با کبوتر باز با باز در ازدواج با معلول پولدار نکن ناز[khande]

transylvanya
22nd July 2014, 05:12 AM
سلام .

گزینه سه :

یهنی با فردی مثل خودشون باید ازدواج کنن .

برلیان ر
21st September 2014, 09:42 PM
به نظر من تمامی حرف های شما منطقیه ولی این موضوع رو در نظر داشت که اون فرد سالم لیاقت داشتن شما و امثال شما رو داره یا نه شماها یه ارجعیت نسبت به ماهایی که سالمیم دارین و اون اینه که پیش اون بالایی اعتبار بیشتری دارین واین خودش خیلیه باید به خودتون ببالین

employer
14th October 2014, 02:18 PM
راستش رو بخواهید نه چون کسی که سالم خیلی سخت میتونه احساسات یه معلول رو درک بکنه . مگر اینکه اونم روح بالایی داشته باشه

سروه74
15th October 2014, 01:32 AM
من ملاکم واس ازدواج فقط اخلاق وعقایدطرف مقابلمه اگه بهم بخوریم چراکه نه ادم بایه ادم معلول باشه بهترازاینکه بایه سالم باشه که پولدارباشه وقیافه داشته باشه اما اخلاق ورفتارش بدباشه

leila.s
30th December 2014, 12:18 PM
chera vazife doneste?

طراحی سایت آسان
7th January 2015, 02:47 PM
سلام
به نظر من این سوال یک جواب درست نداره و هرکس میتونه جواب متفاوت و در عین حال صحیحی بده چون این قضیه برمیگرده به نگاه و ظرفیت و میزان تحمل افراد.بعضیا میتونن و خیلی هم شاید زندگی خوب و بانشاطی رو تجربه کنن ولی بعضیا 1روز هم نمیتونن تحمل کنن.پس جوابش نسبیه

علی اصغر فخری
7th February 2015, 12:04 PM
بستگی داره جیبش معلول باشه یا بدنش.

احمدرضا234
7th February 2015, 04:04 PM
کافیه خودمونا فقط برای چند لحظه کوچیک بزاریم جای یه معلول اون وقت هممون گزینه یک را انتخاب میکنیم. باید خیلی شکر گذار نعمت هایی که داریم باشیم که یکی از مهمتریناشم سلامتی

بدون پشتوانه
9th February 2015, 05:23 PM
سلام معلولیت به هیچ عنوان ضعف نیست بلکه ضعف برا اوناییه که با وجود صحت وسلامتی دستشونو جلوی هر کسی دراز میکنند،خیلیا رو داریم که با داشتن سلامتی کامل با نهایت عشق با یه معلول ازدواج میکنه به این میگن عـشــــــــــــــــــــــ ـــق
آهای تویی که میگی معلول فلان بهمان اگه میتونی یکی از این کارارو بکن!!!!!!!!!!!

http://www.njavan.com/forum/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxQTEhUUExQWFRQXFhcXGBcYGRgYFxgXGBcXFxcaGB 0cHCggGBolHRgWITEhJiorLi4uFx8zODMsNygtLisBCgoKDg0O GxAQGywkHyQsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLC wsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLP/AABEIALsBDQMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAgMBAQAAAAAAAAAAAAADBAUGAQIHAAj/xABFEAACAQIDBAgDBQcCBAYDAAABAhEAAwQSIQUxQVEGEyJhcY GRoTKxwUJS0eHwBxQjYnKCkhUzU6Oy8YOTorPC0hY0Q//EABkBAAMBAQEAAAAAAAAAAAAAAAABAwIEBf/EACwRAAICAQQBAwIGAwEAAAAAAAABAhEDBBIhMUEiUWFxgQUTM qGx8FKRwUL/2gAMAwEAAhEDEQA/AOvKKIFrCitTx/E93eO gAq8B3H6UUClkO7U8h4nXXXX7Ioszz4cTxnkRQAUCtqCCfx7t/H08KxPPdB4yDpw1OvnQAwKFfSSvKd3mCPkaxjMYlpM9xgi6CTz O6s2byXFV0YMp1DAyD4U0FBitaspn0 evtW9epAeFacT5fSt1r0UAAxFyCB3r7z FYxxhTyymfVaHizNxB/MD6Anzom0QeraN8fhWvYCsKSdSQTHDlLR7QK0ZQd9YwqQ10TMP HgCA4Hh263NQmUB2MGmYEKAe7T23UW7vNEww1oV3efGk26M TQ0TCjfQjR8IpM6Uo9jYRqxWWrFbYkeArMVkV6mBqRWhFENYIp iBMKEwo5FDYUALOtL3FpxhQHoARuJSt23T9wik793kKKER963S NxBNO4gk0i1utbRWdlAoOcB4PI8uOX8B691MRWnUdotv0EDkf0 B6UxmFeNJIOg05mdazm7UGIny4/Umg4hgjZnYKmUMSdwggR5yPagWtq4dyct0cdGBSTruLATvPrSA eUyYjnv4xz4jQ7/Cs2mBMc/fTw8aMi65gZkeXD8BWi2cus6Dd56fWgCrftDbsKOGWfPOgqlYX bt 0GRbjBBIyzIgiTAMgTJ3Va muLztdT/hqg7 0yt9KoN0ds Xyj6VGbqR14o3A6F znFuxuozswAQqCSQNWBid3CrxXOv2Yv/ABHB42p9GX8a6JVIu0QyqpGa1tnfr pNbVqq1omCe2M6mOfyivY5oQzyrcfF6/Sg7VI6pp3RTBEBlEEjifoKCa1wEhGB4O0DkCqmtzUpG2qYbCDX 9c6VunU JpzCcajsUw1nWZMDiBw9YoSukIre0ttXXJSwOrA3uwBaOBAMhe 6QSZG6qztDZ91jLXLlw/zOxHlJMeVWBwxuXJWM3HnEHShviwo1HtUZycXwdMMaaKzY2nic OZW/dWD8LOXX/FpX241bujXTcXSLeIAttwcaIf6gSch75jwFQeLW3d0cafrlUdf 2YFMoZHAURyCnha6OwxWarvQfHtcw/VuZeyQk8ShE2yfASv8AZPGrFV1yc74MVg1uFrDLW1FisGa0YUR N1eamoisVdTQXt04woNwVraIQurSd1akLopO6KBEbeSk3SpK8t KXFpgdaArz7j4VkUPEtCt5fOsI0VTprdJuWk yqZ4/mJKg QB/yNQaipXpY04nwtoP pv8A5VHIKTYB8HeZD2HK68CR6xUra25eAGYhhIPaGvqsfWq9YW DHMTvJP2vID86lrHw0LkBHaOHa5cv3JH8bIQsHs5VYQTyOmsDd VT2h/BYm9CaKBqpnV92UmdBOm7jwqwdKc4sMLSMzEoRk1Ig6mIO7lFc yMAt1kq5kwwyMDpPLXdwFT2Rm7 xWOWUVR1P9mGMQ4jKrAnqWEagwCmsEAxpviunoa d iu0jYu50DNmQr2CRc0YGEgzJjkdBB4kdbwu3boAOYsIGjrr7QZ 8zW1FR4RiUt3LLgTWiPM1Xh0kDKysu8EEqZiRyO4 dGs7fw YKXKMQYzAxMcWEgeZrXBglcPq0zw3eJ/Ks4/4DWMLahiQSRlURw0ndWNqNFtp5fSh9jK8iAZo4kH2j6Voajdjb Re7cuoyAFMhEaypzQfYa99STKeVSkbs9fxJtWrtwDMURmCjexC kgeZgVWOjW0rlw3GvFWW2vxKN7Mdw3iNGjuOu6rTesZ7N1d2ZG E8pUgH1NUnZV5cNgikQetKrMjMIDBj/c9z5bhQnTspBJqvkiekG1cQ73GsFUVCPiC9o67p11g8qh9n9LW Y5L9oTuld3oakttbLe A5HVNJAYMZg/06 le2Z0PRRne6zaGTu1qDlFrk6FCSfBvet22BysA3KaT6wrv3fOq ttUG3eZcxUSQrTwnTUmndlXLgbI1zrEI1zRI7weH1FNY/IpZOao6J zpi1zEN9nLbHnLx8m9avIqF6J7NFjDgaZ3OdxyLAZVPIhcoI55 udTNdcFSOKTtm9atWa1Y1swaJuHgKwaym4eFYNMZowoNyjGhPQ IVuik7op27Sl2gBG8P15Glbgpy9vHn velblIDqbsMpPdUfta/wBm4JiDa114tPCudJ0hutbuQXVsr6RrIGhAG81HDpXevObSXMw L2s5YEOMmpG4QDx86SaTN7bLXtx82Jud2QeltJ95pYDSg2XLSW JYlm1O8wxAnyApgVJuxdGlsa X4fnUkFjfu X5Ulb LdNPrcnQb IO strq QFNpY4WyAolh9edJYm8bixdtK674KyPeYpa5/8AsGdBmIj2qZRudebm1EoyaXk1GNpEG/RjA3gGVCjAghUYrqCCIX4d8cJ8KtljDwsMZqBxB6u4txdxOvjx 9qn1xII0BM934114dRv9UmJquBbHYdFAIUAkwY04Hl4CotrBzy JjTSTp9NJqT2m icNT8qXXfXRLkEiY2HtTqx1eR33GdAqqc2kk6mQeyJjMCYmlul nTfD2EyXQwZvsiGMEETv3UkMQymFMHfSWP2JZva3bSvrxLA8eR FaXAA9k3HuAYgZWsMsqUViQM3EZc2ms8u6pfDY0Ooa24ZDuZWz KfAgwaDsbZ1vDgLZDKoMhS7sB3LmJyjuGlc629sS/hLl3F4TEFA1xne24gEu5MCAVcSdAw0HGiMWEpWdS64lSCeI lVPbot5ssKFXfoABMsT7EedG6JbbvX1y4jDvZuCCWAJsuOatqF Om4nwJ3VWtqYs3HYSAZYsTuIzBgO4b/AE76zLpopj4dju0MQot5mLZFiEQr1hA7yYDfL3pK30ysXFCx1S boY6jWO0edQONuqAxH8W5ADA5kZjxyEHLEbpHnUPce2WzhGWIl LggmYOjQM2/kDUVjR0vLJFjv7OF0GdXUmBIgiddfKg32W3ZGVQGJygDfrv8Aa falmxxK6QJE AMevGug9Deiht5b IALQjWk1JQkZszggQwkaa6id4EOMWZyZI CS6A7DOFw5zjK9xsxX7igQikcDEsRwLxwqyg0IXK2DV1RVKjjk 7dhprS41eBrS4dDWjJtNYJrE1qTTA8aG1bE0NzQAC7StymbhpW 4aAFLp18j81pa5TFz4vL5k/hS1w0gIprYcaCOG B6HSkLOCto5KrkJicuUT6GrDhcM0dlHI7lJ lEvYFjEow1G9W3T4Vls0mb4H4F8J vrTaGQO/y/wC1I7Mu5rSNBEquh3jSm5gfqakDGMH8R/XL86cKzv4bqS2e0yeZoz3AJrVJrkCF6SMqFCWOZufIRqTw3 1R208dd/2hPZEvHHQEf2xSW1LN25fZroyJGbMNVFtSIAI0J1GnNqIdtPK5 TCLACb5AEds/aMV500t1xR7en00YqMlTf7cj77QNy2gbSBE8DGkz6edXDDSqKC NwAka tUDbF3OqXF/2yMoX7jAarp5GePlV82Pf6yzbc72RZ8QIPuDVNNHtrhnJrNOox WReW PYFta8B1Z3iSPM6UMbq9t4yUH81etnSutnAjVdX8h9fxpi4de4 VphxM P0oW0MR1dt35CR47h71uKbpCbrkhtvbZykW0OpYhyP5Qsj1J8x VVuYps75jJD5vUyPb5VHbMxJudWWMllJJ72ZiT4k6 dO4pQCTy0Phz/X0r2oY4rHtRwOb3WdAzgWiymFVSQOZiuU7avGXPr5yBVos7Y/gsk6kQPDiPlVP2ikhhxNeDOEsU9rPXU1kjaIG5i3mc3hVx6Stm wuBxQJyXLAtuOAuICpnxyP/gKpbWDXQeiWH/e9k4nCntPZfrEHGHHWIB4vauj/AMTvpTrsxFvor3R7EKty3cvLmRXUld0gEED29K7wMWtxA6MGRt Qw3H8 7hXzk93MVjQDX1qxdG kV3CluryENllHkBonWRubWJ7wDuEdUcXp SEp8naQa3DVD7A2zbxVsPbMGO0h JTMHjqJ4ju3HSpODzHp dYprsd2Mh61dqCJ5 351mO mAUtWC1DjvrBHfTEbM1DZq1ffvrRh3 350wNLhpe4aK69/t dAuKeft dIBW42p8B9aWdqZuW9 vt dKOnf7fnQJkhh9u4ax2Otad8GWA8wsDwnyrd mSdqHB0MApcHDTWK5Lidi4h/toIJPZa4urRJ9hTWH2filyyU6vOmYC5dM9oL8J0J1qbZSjouGW NJ0gaeGnpu0rONbsbpJIGniPavWq9iiI1mO6p2Job2eOzrVRx wryS3 4NTMyYneQdZqfu7RFsBY ITPChLt CrMvZOmkyP1Bqjx7kZx/iMdPkqyrYHaLJIADIfiQ/Cw3ERzipKzsjM6qJtBlz5WIYjmFjU/wB0HxipfF7FVrlu/biCczgbiNSG8Zio7pDfK3rZX4gsgd b6xFeZmjKM9q8 T3sepjla/L4bXJL4XYttENsy4JkyePA6RFTGz2CZUUdkaADh4chxpW9i0tj t6tp2F RP50LBbfVny9UwWcsiCJ3d06 NGn0eZS/MlKvg8LP IY92yUub/cNt4FntiJgzPyI96LbGlLdIbkPag8/mKNYeRXosZBbe2/fwr/w8P11soCWDhSrZmEZTvERrUJtTpYcRhbpa01rJPxaFmy5Y7wA5 bxA5VYNuWix0iI pqkbeYFepH2mtq3idT7XVH9tdOljcr9iWV8UB2IuW4i/cVVP9qgH3B9aNicVLGP1zoOxrbPcZlE9oz/dmj5H0pbEAro0gzuPr FendKjkq2ZxA00JHdvjwpTI54s3jJ9jRs/oaFetHeD6ViXPZuLoSxllhqZ17jVn/ZfjDaxmU6C9bZP71i6h/8AQR/dVdzudC7eE76YwD9TcS8CZtur/wCLAkeYEedc2XFvi0vJaM6asJ0m2cMPirtsCFzZk5BH7SgeE5f 7TQ9nWF JgDyk6eNXT9pmzAxs31 HW2Y4gzct X 56iqPirsQo3enrWdLLdjUn/WGZVJpFgwmMywRoRuZSVYTvggzVh2b0ruoRnbrE3Q3xeTbz5z9 aoNvERAn/vTSYvlr46D867GoSXKIeqPR1vAdIbF0gZijHQBxEnuPw 81KkVxyxi O8T5yKlbHSi8qhLd7QbgFUx3SQco7t1c89L/iykc3ujplYJqgYTppdDQSt2N69kN5FQI8SKsadKcKYm5lJElWB le5iAQPGYqMsE4lI5IsmCdfKtWalrePttqtxCNNQ69/fRmNSpopZh2oDtW7mgXDQAK41KO1HuGlLhoEV1WowMwOb2/wD3FpK29NYdu0v9S/8AUKgVLTbNabQ1Uj5b/Ks2zQcddgoImWA8NRrWRGm2sPKo51USCPkfUVE3CBEwAJ3kE8j u4VcrSdnUcKSvbHskzljTUAwDVuGuTztRpJSnuj5F il8lWtNw7Q71JII8Jj/ACoH7nnxyk/BaTMeUhiFnxOv9pqUw2zrSgZVjvBOb1ma2TZ4zszMTmygjdmCz lzawd5OgAM6zUMsXKSlXR6Gk3YYU3zVEHjnHWuWIjPmXXlp6Ux sSy1y4GZcqI075B4gcj41N38BabfbXQchTKQBA0HACq8d TzY6F/mbpPi7IzbrTdQclkf5EH5UWydKW27/vKP5B8/zottvlWG T0vBD9JMFfb Jav9WiJLJkRs5BJ0JEgkQKpGOuA3AQdxut/hKqfVFroW3MXkst3kceUtHmVrk2FxBKNugLlHi1zNrz0Br0tL6 YX7/8ADmyW39B3Zfxgcw3/AEmm1wBe6q5GunQZA2UuTwzH4d pkQATpQNh2SbtszvYDTvMb WtWjCoMPfTFXXS2gzBBc3FnWFcZWmQhfskDedda1qMu2Ne4scL ZXMVatG2CnZuI3V3LczHxkNqSysCpVgSdYjTfH2bm8VbcfhEDo EtrbsvZLAhw5ZzeuOGLSS5yuvaJg5yqmIqtY3CxPAjf5Vz6bP3 Bu2v4K5cf/quGJ3pB poTYtB8RnwonWg6OR71nBYNOsWELiQdNfAkcpjfXTOVLciUVbp nRMGTjNjs6EE21KhTvLWYZdf5gAPM1z07HxTyTaYTwgbvM10vo njQpey50Kgx4GDoO5qp/STFnC37lh37VtoGh1Uwykc5Ur715UM8ofpXDdnc8UW/U is3rboYZGUjgQR6UK1el/AayOFSg6RgjKQGHfr868mIsNuS2Cd8KAPlVlq2u0YenXhgLl2e yCBz/AcPetf3gpugkaksYVRy041L2sNh/uKT3gb6MmEtAaW0HLsjj5Vp/iHwJaR 5Af6tJAzeLa/8AoUAnzP1pvZuE61wLe/VhnV1UkaSBHabXTMx3d1SLoN8gdwrbBsvWL4xUpa6b5ootIurN hsnEqdQp5giPeauXRnGOlvqrqBcnwnrLbaEk5YD59NY03acKiy zDcdO41o 0bgEaEd8nd4mKnLXuXDKrQVyi4NeETqBzIZR6sBQ7hqlvtR41C gf0r FTOxNri6uTQMoG7cRukDhH19N48ymSy4ZQ7JG61KXGo91qTdqu QKKm37A33PZvwqR2Ntm1dvIiNLTPwsNwniK0GzrFxS62ban gZT7QPKtcG1qy6PlRAGALBVWA0rqQNBrUJKiiL2jULGpmgcNda 038dO41tJgaTp pqYCmIsxEM48GYd3A0q2FvH4cTeUmNQ7HSdQoLQOXGpdV7j86z cLgdmZHCNCOI14nnpTsCPC4pN164RH8pj/ACXWmcLexREnEOP/AA7On/LqZGJGQQBuHAidNN/61pZH3wPkPpSti20xd8biAfjBEcUXX0FYO1b44ofFT9Gpq4SQO P0rQLPCmmMVfFPdcM WQMuggbyeJPOn0bWoDauLuI2W2q9xJJ110ipmxcJCkiDGo3wa3 KDSTfkypptpeCv9PcTktqfvZlA4cCTXP9nQUIPG57Ko/wDuat37Qrlu69q31ttHt5y4csIDi2VjSD8JqqbLvWxCm6ikE6s lxlkmZ0AgaD0ruwt7USlHss BTKVOXcQd/Ig1NdFLgxWGC3QLplSwZbbKASxCBSu5csTJOoAjQ1XsR0kXDhY Nt3BHbtsTHGcs6Dd9o FMbI2s Izm2 FY8Q1q4rKCe76GpamLkaxLb2WTG7aDucNbQOBbDG4sFFYPlyKB OsCRrujSoS5sq4x7KSDPIf8AVH64VINjFTKXuFbnJHIE/wAoaSa8Nq3IhLd65r8TgIB5vlMeANc0XKKqKKyjF8tkQehN5t7 ImvPMR4jSpXDbHFi0qEAKDLOpUMx 8QT9dN00PENjIk5LS75CveJ9Mon1qMv7Nt3h28S7mQSrgoh7x1 Y015mqVOa9XKJxxT3emVL6D1vFWrNwXUu2zcEqJJntabg5U/iKr/SDY/Wkume5dJjKJOkmST9mJO/TSpS5s xa MYe2BrIuBXI5AlizelGwmHa62fB2sVcncyrktR/XcIUjyNSyKaknCPC x6OLFijiksk X15K1hOgGKuLmCZe4upPsI96BjehWPsyTZOUfaBBHsTXUMH0a2 jcA62/ZsAfcTrrg8yFQHvANTWF6K27VtQwa y3etFy4e2GiBBQCEG/LqJJPgXK/VX2v8Ak457V l2cDXEXV4e9F/1V KtX0Olq2iZDYCId6hFNo QGX1AqHxvRLZ97Xqwk8bbFB5DVPQUnFMFNnDv9U15eM01svaQ6 23LfaUepj611TF/stwp C5eXxyOPZAfeobFfsleZs30aNe2rIRy3Fp9qy4KjSyNM1ilbjR Vj/8Aw3Eje1n/ACYaf4VWdu2v3e5kd7ZbKG7LEgAkjWQOVcEoTXg9nHPHLqSI7a 10ZIneR7a0vsraBR0yHXMB4zoR5io7bWZ3EMQFEaRqTqT8h5Vv 0cUpdEjNOgJ3qe7hXZix1FWebnypydF4vXm/4jetKG433yfM1hmNBNyuuziKTZxjFixJgdldeJ5eVWfZd2XtSu eW3afcbXyifKqZmgxuA0A/W atGwHl7HiT/wAtx9anLo2i K0UxbuaDwpJXkx3b6KjQPCpgOW3ogelUeiBqADYe5vXkfY6g uYeVFAnhSSv/EHerDzBUj2zetOK1ABAleFsd5rGfTU7vaqT0l6Z5Zt4cwONzjH 8o yO86ngI1ppAWTbGKs2hLuFMTG9iPAax37qr1zpraQdlWYf4 kA6eJFUPGbUUiEUlmgu7sXdmG/KNwUmN dtPi1im8J0bxt/tdVkB 1chPY6 grVe4jHSLayYi613KULAcdIAygjTuqFNwDcfarRiOgOIW21x7t vsKTlBcmAC0aqANxqDwWxmuEKM5Y6wih4Gm G/XOqJyrjoRvgNqvbEI2n3SARUtf6QtdXI7G2Y NABPcSBmI7iaEvRIK4S4zqzCQCqqI3ElsxUAcTOnGKF0g6L38E R1om23wuJK BJAhu4jXhNdDm4pb6r/AGZUk hdLF 2estXTP3kJU 2 j4fGYi68MOvY71AZnP/AJetQ7XGAgExV9/ZZ0tt4Vblm6cgd84Y7pyhSGPD4QfM0PLGH6UOif2f0NxBw9q7a JsXmY57VxnGRZaDI1JMA5Y 1v0qx3 hK3ipu4i NBnt22VbZaBOU5c UnWCeNT E2mlwBgQQeIMj1FOrDbj6VCWacu2OqInZPRLCYczasWw332Gd/8AN5IqbVBx/GtYA41iZqd2AS4QN2/kKHcxBg6efGlcZcKEAKWJ3cB60qbT3GhyBpqBr78fSixpe5vis YCcqyzcpA/P2rC2HcguBqNSOHidPlTlvBKsECI4CInvr2JxaWwSx8qVX2H0C W0yjw0qO2ttq1YXM7AAd/t3nuFUzpN 0ELKYcZyNCQeyPE8fAVQyL MuDOSzk6T8KjjA4ChySBRLbtHphiMW5t4YdXbHxXWGoH8q7pPC ZPhvqv4u0Ll0WLE3bhPbuOQQW 6J3tzO7gBTW0sSuGtdRaPajtvynef6j7CojCYs2LbXBcdXEdUo kBnBVlzwe2Z1II4ViPq5ZX9JtjMC6ORcENMnvncR3U3gsHlhtx 4VY8ewxFu3cUgkAsSDuLnOVPdmkA89DUPckaGQeIraRNt T1y6e6g9ZXnahBqoIozmW04mpCxcvJDZhCQQBpuI7uWlR DWWB86k71zsHwrDGjoVi6GUMNxAI8DqKattVb6MYvNZyk62zl1 79n8PKrBh1JOgJ8KmNjqNRFagHT4iF8SB86Vu7YsKSGv2gRwzA n0EmgQ8zdtPP0j8YpxXqqYrpRhgVKuzlWkhUeYysPthQdSONJ4 npx2bhS0y6HIxIEToMwEyZg6GjkZp066S6mxbPZUxcI 033PAceZ8Kp2y9n3cXd6u2Nd5J FR95jSF66WP6mas wttXcNbyWltCe0zlSztviSWjTcBHzNbbUUCi2Xro70Xs4UAqM9 3jcYa/wBo wPDXvNT4sHfBqKTHB2YB3hRrDskEkRmyEAEiez56xWbrKdCAD9 6Jb/I6zFE47XTYkgu1mZrZt2oJZSZ yTEIs8RqST4b9YjsNs9sPZ7CK1xiXuDQF21IHgPhUHx0LU0mIy dlTprl7jE6e9JYIkljJzGYkzB5699YeRuO3wNRV2BuY5b65L GuKJkMBlKnmCIK/geVFsYQBSj3bt3DMhUJ2WyrocpBWXGg1BBGkTEFnZ MFxdOBIIO9SDBXy3UW6IIEae00KbQNWc96Q7At2yWwt43rfFWV kuKdZEMBnAjhqJ1G81WSOVdWxmFYP1lshbgBEx8QZSpDeR0PDT eJFVjpFsSzcJfDEZ5Oa2NSTrMjeje3hSlmUZJeH/eRxxtogNk7cvYc/wrjJrwOh8QdDV62X 0u6sC9bDj7yHKfTdXNHUiQRBG awrVUwdvX9ouHYCTc8Cu73qUw/SqwsFi6TxKmPUSK4bgsSSwnduNW/Y222sqAQt20xEo3KN6neppUB2XBbWS4gZXFxTuZSCKP 9oNd3lXLOp60F8Bea2x1azMGeY4NUViNs45ZR7rcjIAPypvgKO jdJemlrDiJluCrqx/CuX7b6Q38XIY5U 4Dv8A6jxpb90Z9TJM6k7zUlgtlRwrFmvoRez9nsSABqdIqzYm4 uDtZFg32Gp 6P170bEXUwaZiJutoi8pqj7Yx7McoOa7cOp5eHICpr1v4NpUvk yjG9cOpKqdT956zcWb2Wcy29e7N vlR5GGsiPi3L3k72rGAwBVdSMzanxNV6BvwZtl7aP1LEMDnA4M p JSKfwe0jeUMd9Ae0V7Q1I9xxpS0Bauz/8Azf0Vjz7qHfDRqG2mpfYlbj0INRMVaKmD4 IpcVSyBUsLpTWbSo9cQBWzYqRABrIyUw7FdVJXduJG7du5VIjG XG0a47DkXYj0Jqso107p9hRlwlxjBYebGihFwsNoKrWOebtw/wAx dFwmx7jH/eIP8pJ95pO6IYjfBI9NKxI3AYwSBrig7tZ9DXukDBcqDcBProP rTPRxAb2u7Ix Q tRe3SeuYEyQAPafrTiKfZrse1muCdwBP0Hzqz9Htjtfy/ZtgAM3hmlV5t8vQGO6EYAXbj5j2VCkgaTroJ4CulYe0FAAgACA BoAOQG4VOfZuMqjwYxUIiqoAUFdO7NvPM8zQcVe0041jE3AZB4 6HwqPe ZKnh78jSMmMezFMyaMsEeIM/St8NiIuLwDHMB/UDI9Zoa3I3/AAnSl9q3lTqCpBOfKfAqY9wtOgF8ZiWw LcD4LgDgHdO4x5ifOpk48uBJ4VUFtM1oO57XXPryB0 YmpPAXiRlPxD3rVCJi3iCDDSe kdqqLRbELocsOOayNf6t3pW4vBSpZgAN/I/jUT0n2oHGRdxIE /wBBWXBSVPoak07QptDE4bEKSzdXcA0aDrqNGjfpPfVau24MSD3 jUeXdRbluCYrW3c5iqYsSgqTDJPc7BJcI4wadwGNyMCdRuP5Up eXeQIBPpQwYrdGC22cTEMh7wRoRViwXSFbgCYkZuAuD4x486oO C2iQAp3fKpIMG1U lAHQBs8RmtkXE5jf5jhRMRfTDWzdffGi99RvRy02Htm9dYgEaL z8ajMY37y3WuTlUkhT8J5VGTUnSKJVyyJ2rtBmm/d JvhX7o/Go3AJAN1/iO7uFa4y5110kmFU7qI03WCJu QqiSXAfIzshDeuhm1RN3jVkuWwaDgsILahR jRjTMWLskUpftAqVO6nLpNLXFpiIrEbYdGVHgqBAbjFOpcnWg4 iwDvANappuoQ2RuzcAlx8pIQZWYtC7lUt9plHDiRUq3RZiA1q5 bdSjuDDqYRwu4KdDmVp3ATMRUHWCo5CgRL7S2FcsqWLKVDlQQL gJhmWdUAjsk79JWfiWW16NXWtpctuO1ZN0h5SAFttCnXP/uATAAgzVdCjlWMg5D0oAsi7AvZ8qX0MswUzdBORmVuyEJ0KndP PcCQouwG61Ldx0t57XXZ2zBVUye0WUcBMiRqNTUPlHIV4KOVAF gHR26kNbuATbdyDmS4uQpmVlAMHtoZmBBkiNcHojee91Za0bjT El9QFtkmcmg/iINe/TSoDIOQrGQch6UASj4K5hkFxXC5yB/DYzlKh1J0ESpDAHgw8KH/rGI/41z/I0iBXqKAcbal477tz/I1o20Lp33H/AMjS1epUAycfd/4j/wCRodzEu2hZjBnUneNxoVep0Ab95eIzNG JMTXv3p9 dp8TQa9QAa5inbe7HxJoRM76xXqAPNrv1rGUcqzXqAMZRyrHVj kK2r1AGvVDkPSiWnKmVMHu0rWvUANYjaV5xD3XYcixIrX97uEB c7RugtC68yTAHedKXr1FAWXE9Dbtt8Olx7Y690QkEMbbOWjTNL rlWcwgT2TBGqybDdbbXrV1epzOoftKWyKzEwgYa5WAgnh5QQQc hXso3xrQBZLGy8Qb9zDtfyuhtjexVi UwCY1ytPeRHGa9/o2LyZ uSOqW6f4p0RgxndrCq7GOCGJ3VW8o3QIr2QchQBYH2XiBde012 GS2HnMYZmA6tBmy9piYA7jpRR0fxRGbrUjLabV3Gl12Rd6aiVO okERBNVrKOQol64XILksQMoLEmFG4Cdw7qAJn/Rr5AIuqQwLAzcClQucmSgEhMzFSc0KTG6YcX2 8fWtEYrMEiQVMaSp3g8weVYoA//Zhttp://www.njavan.com/forum/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxQSEhUUExQUFhUXGBwaGBcYGBgXGBgYHBgYFxgYFx ocHSggGBolHBUUITEhJSkrLi4uFyAzODMsNygtLisBCgoKDg0O GhAQGCwcHBwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwsLC wsLCwsLCwsLCwsLCwsLDcsLCwsLP/AABEIALgBEgMBIgACEQEDEQH/xAAcAAABBQEBAQAAAAAAAAAAAAAEAAIDBQYBBwj/xABDEAABAwIDBQUGBAQEBAcAAAABAAIRAyEEEjEFQVFhcRMigZ GhBjKxwdHwQlJi4QcUI3IVkrLxM4Ki0iQ0Q1NzwuL/xAAaAQADAQEBAQAAAAAAAAAAAAAAAQIDBAUG/8QAIhEAAgICAwEBAQEBAQAAAAAAAAECEQMhBBIxQRMiUaFh/9oADAMBAAIRAxEAPwD3FJNzJyAEuSkU14SAdKUqAuKY8keKLAJ LwmZ0JiJyyo6TzvSsAqq4CD6oGtcndoeekSPL1U9d9vghK4iCR MAi2vGPvikANiXFuvjz3 AufJSYd0jM0EcjuIJvPM8FBjahIgHeOmWe8J6EqDDF2YtylrA6 GgHhrmB3EOsBwQBLicU6SNIUFBvedmuWwRv1/b4o9rxJEQRaY1tPohKr203Ab3uyjmcrn/BrlIx7qonnMKGs2ddxlQVaxeDb3TY8TB8tCmVKuZsa2/fwSA68zoVHXN1xmg8Z6ruLNz1PxUsZ807b/wDM1v8A5X/6ytV/EZob/Kx LC0zpHH6LJ7YdNeqf1u/1LXfxWMVMGyZy4OiOkgn5rdeB9MpswwT/a71hHUbmN9oQGz4kk6AfNWuAaHVKd5Bc0Eb9YjrHmsMn0v/ABHqOHw0AFv4vMZ5Z5hz3nwUftjJwuYEgMiSDBy5gxuXmGw7fY c1JWxrGMkutq1x93WMxOnM8y5De0TmjCOeHB cDv6iMrnw3dEBi8TFGfdOvp3T60yDYGEpANq1KbA1ou43c5wsS CQQyY1vI38LZ3tbQpk 9J9ymwS63GB6wPE2WO2Nh6uKdL35aLYEjV1xZmu4XK9B2VTpYd ssY1sXc6CXHm50SbLtlp/07Of3xULAe0YqkhrKjebmuaOhJiSpsVWMpYDb7Hvy8dDNiicTi ROiUKsJXQJhHy77 9y0uBdCz7Xd/wAB9fmrfD1Vw8l3NnRiX8ljiagOsm3RV Da3MSQ7lcfRPq1NeihoPgrFyr4jRRLZ1cAWWd21W1R1bEqh2lW lZKNsqlFFb/LON4ST/8AEeXqku388f8Apjcj2OFxdShfRnmHAurqaUmA2AEoldhcc5ID jmjegcY64hGZkJXZIugBMqCJ4KsdXMk3g6cAiyyAY8EwUJaOKQ A1Uy2fwgX duiFFI9qHzYgNEF06kg5dN5EqwrWACgZdsWkafJJgSm1x 53fRVFdmd9pPZuzCeMTbjBt5p78aWwx1iCZvuAmeYTX4xr5BiN Dz1Mc9CkMf2gJMHfEc7H5plV seXFUOCxPZ1KkwO2JeASDdsARFh3It g6qyZXa9rXA3mD6nTpKTGdqVb8DInxXcQ7VDYsSHARMEehIspM RvUsF6fOG0h/Xf/efirv8AiHje1xQMyG0qTR4MCpNpf8d/9/zT9t1c1Wf0tHkAt14J kGHqQD1HzVngHzUYM0SRfd1PRVFLQhEYGpD28unzUTjYr2i/wBsbQdVeAbFrSC0b3GQ7QxxM2uZtKM9nhVrM7FzyKFNxe5txDn ANyNO4ns936lR4Os3K45QS4mLwQIOXQbt4t HVXmzNoto52l0jNnm13BpaRPMlpn9KwmusesTVNN2zXYHFCjSL h3QN4tla0Gwv0P/ADIhm2xWptcKrmt0cLFxmw108L81VbKqVK1P lFOmASajxrbVrSLgRqY CpNp1CyswvOYwIHujJrncZ6nj6LkjjvX01cmaXZe0aVKoQ67iT DrEGIPPKr njHvynLmE6tIEjTQ9R92WAr1wJe0F2YGASYB/CRa07uvntvZp7zTaXNgxOUAmBbfvNp8YVdaC70i3z989f2R9Co qSr2zST2XE3dHyKbhdvtDxTqtNJxMNJuxx4B3HrC4MmKbbdHTB 0tmj7SZUbqiipvso6lRcrWzVMVauqjHVUTWeqvGPVxiQ2CF66h TUSXR1JPoCUgq7Zm0TWzAsylvP8AZWBK hTs8w6mEpyjJQA8lRlJzlE58pAPa7VRvcNEsygnekA8hRVKgC4 9 VVmLxYaCSYABJ6C5SA4XFzlxj4dG/5fcIXYuOZiKQqUzZ2vEEfhI3EFT1KIk89deCQyLFke TAuXkmwblItw3HwVRX2WHOcS7M17mFtxNg0EBwuRYk3Vb/EDHGjhuyYYfWLWDkJkwBuiyz zPaBzv8Aij/huIqMMDiLSQLgHzJ3IoDXVcJTLA1oiHEd3VrssE8rW6LuIrBjo FhltIsCJ9TJ8lFUqtaGvY3MXCc0QGtcARM7 Wt0BU2oC5rTlOpBmzjB7pkWPjCQyzw1UOJeNHDhwJk M ilxTpk9UBsrEguLYsG2JiTJM6W1 CKxju67ofgoYL0 dccZrPP6z8VDXMkrtZ0vJ/UfimPN10oTJsI0Geh QSYYJ4wfW31ULHRdPL9eaQiWnXI06rQezOHYT2tQF0HutOhP5n TuHxWZaLxvK22zNo0m0RmBY5hLRrfugEEbpsbbwPHDPajr6XjS u2XuLquqU6VGnftJc4yIDM5JB4SY8AUbR9naeYPcM9S3eOgvox u4LK/4jDWsokucR3iNwkw3rx6 KMwLnzLnGSZN W8/YG6NVzRi4qvC5TTZoK wZcS1zgPy3gdDrdaz2ZwlNlNuUy5wlxPvTvB6GVm9jVA50PcI1 4mOgJPqVoX7Ppv7PsMrQyxJbINrSDBEeClrZ08eOuxc42o0Nk7 l5v7Z4thYbbvTRa7aNbs23eHGN3 6xuN2KcSx0uyF1vd431O NwSTSZvOLa0af2axLn4Og5/vOptJPG2vjr4ous9R0oY1rRo0ADoBA ChrVF5c6cm0TdIZWeqvFvRVaoqrG1oBJ3CfJaQVshszmJ26Gvc 3g4jyMJLLvkkniZSXq/jH/CLPscBOTAUxzl2nCOLk0kAFROqKJ9ZAE5Nk1zkMa672ohICR5s owV0GeiHxDibBAEdd8rO 0INRnYsJBqEAneGC7/AANm/wDMrjG1Qxs79PqqDC4nNWqGIy04a6Jgki879R/lSGHYek3DUQ8DJLRmG4QB3jzDRr0TPZva38zSzEgPB7w35Tdjj 1aR4yqv2kxTqjW0m3e 5n/22gOqQOchs/rUGJw5o1KNdrBThzmkb3Uu9DDB4xHCEAZ/2vxVb be59GS2A2TLW05aMwt7zgTpvjghMNsU4mrTrOa5hec9QgtGaTT 7pad8ipz1HNW 2fahlYOpyHZdRAgSRYm4JMARzM6FZGvtLEFxoUnQ6IJAJcHEkg MA5DhHeO5Az0HaDjQJaB3Xjut3NcA1uu4ER6nrU 01Ds2U6tNoL2O7QwbuaNd3eAJaYsn7UwlbD4eTia1Y2ytcKUi0 Ge7JseKjwVaq0RVqF9Jzcpb2bHOBixNr SxnNR9NMeJzDvZ7CPNQ96QRv0vLgZ00PorHahysqTua7noDwVf sjDZCA27QSXE2NwQ0OE6wOim20 KNXlTd/pKadktU6PntxvKauwnCkeC6TMaCpc gO76LhpxvCdAH398kAGbOw0uGYxIJGhBPObRr5IqnhXODjPcbn dpHeDASNOQTcFQNnQ7LqIEmwMkdLnwVpg9kmrUIa45AcoiZqH3 RPGZ8VhOaW2zRR14WGGrYMMZFKqH73AMiABNwRN7 KNrVsOWSx1Rrx amL9IeqPbJGH7nZtzAgEaQdTJ1kTpfVDYPOLuBJi9xETYROl08 PG/R9ndEznSqjXezW0BVqikKjQ JBBh1iOIib75W87bKDnf4 7I5 K8WxtCbxlcCLg3njx6IuhtANpDtamKe TYOaWkSIubgwdDOirkcNp3Dw343Jio1I2u2NtUxMGV3Ze2HP7J tRrWh5PZlpJFgTDp0cQHGeUW34Zu1wZayiGnc57s3WYiOPgpth 459PEdpVdLQx8DRrXEWIG7SJ1uuaXDl0do1nyYvSZ6i9yFqOQ G2bTFCnnz5sjcxzvEnKJNj1QOKwtFrQ7PVAOn9aqPQuXmvCl6/8AhVt IKxDlnvaOtloVDyjzt81YDABw7ler/nzfGVj/aTEOax7C8u/qwCYmGtBOgE94row8fad2Q5/GjPuxJBhcQhKS9WkYdmfarih6j43hQ1A874Q5o/mdKRkdq4gcSU2nfWV01QNApBJ3 SAONw4PPqphTASY0NTDUQBJn8AoKjk175tuUDnh2miTAFx1HtI nQffyVFtmu2m1lINa2B7x4WEDfqTPQLRVj3XZTB4wLeayu18CK jnZ3OLGszctQZJOmjtbXHVAFbs/Gu/niWtzjsjTYZECA51SbbyGC29g4p/tFju0qlgJhoi2kyQ6dN43fJSYTbFFlY0WgODSAHtu1jDTJhzpk kuafNZz aFSrmIymZO/vGcx46mZ5lCAzuLrMFSoBYA8L2v49eWqn2RgKwccQA5ogVBeMw cDlAPK1jxEq Ox24iuXNYTDiwgERPEjeRBN XFLamDrtw3ZvhoZTa1jWGz2t7LLJ3E9nG 45wgAb/ABc5HNdo6941Db773vOtlqtlUhVot0nKD1ssdsrZNatUaazMtM gkSb90XJnW5P8AmndfQYTbDadMiQHNsG7yZsI3rmzrw6 P9INo444NlbFFpdBa3JMC5DQQYMG/ksJtf2/xFZpYAym1wIdAzEg2Ik/RW3t3j6n8tldYPeLW5vn/AKV5yVthj/OzDM120TiomGqokluY0dJXWHyTUkDL/BbdfTbZrIAIEgzfXfqjdl 0lRga1jGy2IdO/UdYMeSyzXKzw1MlgaIBNpJjrb0UR48JPaNP2kl6OdUdVqF5GcS bkiSdS48yZPirTDUACCwtBI3C upTcPhmPblLQMu7QjmDwMa alFMNaZMkEcnGeNt2i9GMaRyydhn8sAwGe8S4ReREXJIiDPG0I UtHXd13QOSdSeB3XSJvpdxm3gnV6WUF0GJgmLA6wDpMX8FVk0D 1wDIGovyb9T93Q7jALjEkxOng0dFHSJc4c5seEan0TcTUzVWtn 3eQ15DooZSPSNm 0VJ Fp9oSKolr4vmAAyvgaSD5gqrx9SlUZHbOziYJp1AOU29VhdstE NIIjqDH3CrA5eVk4sVNtHfizNxR657H7JY5rwKxqEEEwIA3AAH osl/ETZYw9Rgzl2fO 4iJcP9vBZWnjajfdqPb0cR8CuYrG1Kkdo9740zOLo6SlDDKM 16CU00DykuJLpOc z6wJsEPXpBol37K2fSBVZipDjOikAWpiQBHHTqdPBPoUxTGpJ3 kocURJM33cuKc18m qAJK1fmmB89EFj2vF2wDIAm5M2MeCD2RVdUDc1g3Nvu7K4tHxF 98JAXNU2hupVfDqcB0FhdE6Fsnu8iCYFo1R3ak6WCEx/uOtNifK4PWyTAkxNcNby89VlPaWjTqUe/mLZAytMNJ/URuHXzWjoVcwBjcI8RMeqq9u02udTp6NzZnaAQJAB6kjyKQzCY nBuZDKVNw0PdBbDc2lpJPejmDaFU1dmYl8mk3uB0tGm6 lunwWwx22mMfUa0FzoyOLI355E7nSAfDmrbFCnTy0nNhgAMA95 oAhg4nUyd0J2IzWwmjZ0V6mYmoYrgRZxJcHNG8NmLcCjne0WHx NYUqTge0hoJEAEZqthEz3T5jii9u0u0pPDg3O4d0RMHK7KOtxf RYfBbEhjSwHMx0mLEZuYv7rxN93NAGx2u0PrsDT3GnviLOc4GW z0yHwHNUFemKmI45S3SANYjyH3utKDXYehk99znG/EucSXunrPooqGHFJoky9288dSR6qGUij/ijs9xpUXMaSA45oBOoAaY9PFYx3sriG0nVXtDGtbmhx7x6AfOF 7HGZgO/dPzVF7WUyMHX/sPySU2qSQNHjpXF0ri6CBJK/p7HFaiw047TKSW3lwBAnhN/FUTmwYNiNyACMJhS6T Ean5K0Y3NO6AdLxo74j1VTg6rg4Bs3IBExN96vW4x1JwLSQI96 bgwW2O6xI8ZW KqIlZNQqh9MgBoNu9ebGbH71Xab4Izd4buMjQO/Tw8uaEb3TLQAN7fyniU6riGkGSb74ueR4Bb2Z0WFfvgzH924Hc 1vL70QJrOALCbC4bNrfifxsT/tZDvxxbEk2sN4G 3E/RB4nGSMoFvj1UykilEOwepPAT1vEnray5Qu8nTp0TMET2ZJ/EfQf7 ikwzbHiYHnc sJoTJnYAVRlkjLBsJkmSoKmwwP/Vjq0q22eCQSGky46XsLfIp5M6BePyORJZWl4ehiwror9M87Y53 VGH0Ub9kVP0noVe1mfcISqPv7CUc8mN4UVX E1fy qSsOzKSv92R KPqHGsqONqz2xpEevEITC06gBNZ Yk2VlX4oCviWloIvzC19MR1VxykiJ3cJ iZTxJADgJsJ/b1TA5rGZnaee9F0myARlII1GkcVQgU1c7pMhrb8ieJPJNwdFjc xB7g90aC8kj1UuKeGZjui/wC3GUO7ChnUxG8zNyUhhWHFr8Zjl8kPiHCHA6HeiqbVj/a3aFdlWn2NNz2tMObALXg 847xlhsGNSddyEXdKoIgGzP 2deQIWdOMNR5qA 9ZokWbuMa8/EhTbZxBZRymTmM1DMQ10kid25um8cVWYeqC0vHGBI3EcjwCBld jMIaYL2DvOqQwNuSXfie4n9JNuPNVON2JUa7tM3aVHABt 9mc o7NO4hu/mrfDbTzYqHEdnTpult 88wZ0hobEcbnW6u6GGNRpq/iPug2AvF9 gHwSYGZFKtVeH1XOce6csw0WaBIFjcm50K0mCwraVNxGg7xNrg Aj4NCJbh2Uy4kWtc7yCJsOcWVXjsVmfkkjM1zcloiOEcARHNKw B3OBr9r BtOJJ3ZrQBvJHjZMwx7SoS63D6eFp5xwTK7Jhk3z90cGxMxykc gVaU6QHu6C0 WnibqWNEmHeHPIMwJ0Emw1gkKl9snf8Agq/9vzCt6gjSZ3/RU3tQWHDPFSchgGNfeGilPZVWeOJBaQbHwp0rvHUfsj9n zeHJntDUA3SAPGLrfvEjqyqwOL7PLnzNLG2vBg3sf8AmO4qPbN Om/8AqNqNLzcidf8A9eS0W29mtqFkNEARPDePmqluxGA3B8yj9A6l Rs6kQc3lKs6rDmgdWnp7x8kPhsdOam7XQHjujkeaOqttOhGp4c vv6rsx110YSuyrqbosd3Ajny CY3E/mF98bxwRWLp66RqRw4AffwQbjmOWMx3ceg5IbrY1sie9u4 H0RmD2O54zHusiSTYkcgi8N7P 6ahI4tAn1n5LQMYCCIsRERaOC8/Ny0tROrHgv0zRZDQOAjz1 akbZk9T9PgFcVdlBxs7LrzF SbjdiOAAa9plu8ERp1nRdMeZia9oxlx534H7IpBlJu52TSBqRJ 06qJrS0zPxTwMo6KFxO4 q8WT7SbPRWkR4uvNreEKvfT5H0KLrudw8ihSN9wrjoGyLP18v3 SUkj8xSWliPprGMzMj5wqqjhAywJMbuHMK5Jsq0vkmNePAcSu1 HCCY2n2hYwEw0yY3n9gShdm4dmGqFprOOcTkddoOY35TIHOESc a0ExJItbfy6pUMICc77ucIIExFy0HoqEE4ysDBzCOGsn6KE1i5 4ymIuSRaN/io27IpsMgZRqSDEzuhGRuAAt9/NIDtTENa0uJgAEnoAs7TxbnZnOBHeNuEGNPBXr6QcCDEGxkTI3 jxCyW2cBXrVslMZGvLi94IzAXBAg 93vCEgBdt4/tG5KZE6uiI3iDx4x9VR1a1QnsqYy5nBof owO7ES73r8hwWswnsuAHNfmERkgghtsss4d0 fmpto7Nol1Oo6woPD80mZDbX/FvB1m6Bmew2yW0cIBIuATmuTUEl0nU3HorzZ7XU6I7V0uiXQOc x9VTU6L8TUdUdPY5opsnL3TLi4jfdzDB4BWOOrd9uRwk20kkST qOH3qpAgNd1Q90d2C SeJMt14CNfggsXUFM0y90lsucRpJgADzPl4KTZG02VHVGNaQW 8dxMk67zBuhcWz ZqAM90GS7cct56D1KTGO2XhXPf2jrW9LQPQ J5K77OCTx0Sw9EDK0aAX/f73qZ7yZPl0UjK uVg/bnaMxSadLu S2W1sYKVN7zu9V5VjaheXOdq4yp mkF9AhUK0/soAGOLnASd/RZeFdbL90ifuFrRM2airVEEC/3wQ7WTqEFTrEBWmHda5uolomJ5pXPed1PxReF2m5og94bvvf4o bHCKjx p3xKhC6oya8M2izfiwfdJB4mNd8q62PswNAeSC8j/KOXNUODouqFrRfcZsMogx98ltaZIiWtj 0fRc/JyyrqmbYca9OU6buKc6QihiDHuNPn9Uu0bvpkffRea2daB2VDI 0UuIq5jppa66GsP5guOpjUOPipGDugft/uoKgabXRL2n8w9PmFA nyb6fJUhNgdbD8D8EMaJG/4/VT1cOdzT6hQdnxkeJWqJOZOf35LqflPFySqxH0xKy20toPBNJj HOdNzo0dSdRyC0srOe1FJ R3Z 8w3lOrvASV3HEB7B2xRqseQT3Kjm5iIDyN7ToRZWdPaTDEGSdB v8tUDsbY4psaB3oIJ3sa73X9m3fIOpRuHwLaThkZDrybSdwuqA satXuBzoHHX7mygzWLzHL5LmYvgE24c fRDuqh7ywfgIvzIPw aTAJoGRJ3obtg95B1EkciBIIRTjlaTwCqsHSdD6p94yG9Tr8lI FVt6tjAxlMOBqOMlzRlBAmRBmNBv3qvbhHHLTdJMAuJkGHU8jo v48pWpxdQvLZaWwTckCItPlJHJV1eqSJIAdYw3dvjnukx4IGC4 lzaTWsYLkwLAub3dJ3aTdBjDkntJOWJi0ZjGgHvEDwmIldNMvA BvD8wLRvEzE6k5iJ5qPH4sUw2kHS91m78oi7ien3wQFX2GR72s kSbgHefwDkN/OVd7MwPYtgmSYHxsFHs2g10FosTY7yN7j1VwGTfc2zeZ4/fNS2MbYNj8TjLuQ1jx qjqGye5kfNVu2MYKVJzju O5J6KStmK9tdoFzxSBsLu QWYqtsjKpL3FzrlxkqKq22ixs6OpWuF ittmttKrGXPU i0GCbDRzuulHPJhHYbkVQag6TiUXSsHHgP3 SiXgL08 xhmo8/qPxKZQbJvpv6JhT6Y3ncdOOv0XSZGo9n6MMzEwXHhMATlHx81c TJ1Hkg9gVGmg3LusQbkH7MqxbrovOyW5OzsgqiiRjjwBU4qDh5 FMaBpJEp9RnNc0jZeHS0G5B66qOo1sSHCOilp0jxCfUYYNgfvq oeiysfwDh8EPVpwNyJqA/lUGIpkaj1WsTJg2UjS3olL9ziuPZY6g8dV2iw8QtCSQGr nyb/2rqdkdy80lBVH0ACgtoUAXsfclsiBoQbFE5lwusV6ZwDWOawXs B5AfLchKv8AUfLH6AyAfzAQTvGigr4gAazzAJHpoqbFYoPqMa1 pc58hrhcNIBkuPddAVAaGlTNNlyXEXneTqegQ zaJaCTq77 aka4gwSDzE6ADXxlNrS5hDSAR LUA66anopAkLg6WSOJvfWNOEyFV4zazRVZSplujiWn8rSBI43t 5qLEY1jmuqUwIIy5vxOyk2PAAk26qppUR2tJxAa4Ms8kd4vGg5 gDxukMudpV87hlBgGJBi7heTwj5IOrH4TY7wL8SQNL3/dJz3ZXSDJBAB4gnvHlooqzWiRPdpgTz3wPIeaQAGK2hlMMbbc4 TJBkkcnOMa39VU4PAOr1wH8QXdInKOA1R9Frj/UO89waDhMcFYbOoZJcdePEnVKxhwpXytgbuQG9SdPdAt9eqka3 K0D8ThJ5N4eKa5ICKq5YP2v2jnd2TTYaxx wtZtvGilTc4n7 /gvNS4uJJ1JlZTfw3xR kcIbGGG662 /VGP6IPECTMWG/mf2jzUwVsubpEOGpS6OgWhDXfhtCrtj0hmBO4E JsPj6LXbG2FVqtc5rTwvAJneASLLpulZy/SlZTOu9OxfdoVDwY7/AElabEeyj2AntGE8NJ8eKyntK/JhX8ScvS7Qfms7UnSLqts8/SlcSXUYmx9jKQNJ8/n/APqP2V zDydUH7GbOd/KB4aYe5xkcjk0Bn8PBX1LDxrI/uEfFcGXc2dUH/KIKWHI4FcxDRoR4q4p4cRIg8/9igMbTI3H76rla2bp6IMHTBP7wiMYwAb1FhKhm49CEtoYtp1as ZJ9jZeFXUaZs4RwUWIa463Uj3U JCGfh Dj46rdGLG5OvoUmUw7n1EFIU3DR5CJoB/5p8AU2CGdnzK6jxPE S6suxp1PYSU11wRomZl0FeweWVO0WiJIk/hm3qBZQbEweUds6JdJ1mxgAAwLW4IrGYcueS4DKNI1Nr/AHzUlBkUw1whoGh4c/BAwHBVH1g qS1rL5DEggaE8RvVN7RValWm mzNRp2l4gOdIMkRvOXwVy3His91NoinTjTQ8G Q Chx9LOde6ItzmT8kWBTVWNoUGUGWDGgfMk JKLwoD20QR3mw4E8O82BwUG1G69JJR DZ/TpuH5Y/wCpT9AhrYuM9o3kkiI1A Z6qlqNzEgE5Zlx/MeA5CyN2gASWNuBeo7ieA8oUmFotblzAiR3Rw67hchSxhTMP I7hZvS4CKwLdXu0Huj4eahzZ3ZR1PIcPvkiWbomBp9UgOjeTqU yoYCkKqPaPH9lScRrEDyQ3SHFW6Md7W7SNSpkGg1 vwVLK03s57LOxNF9eo/sxfKdZjUmSO7u8Cjx7EB8dniGmQDdv0Kw6ye6OnvFaMK6oR4KJ KBptYBcmXHhJk WngtP7WeyNTD4c1c9N7c4a7LIIBOt9b5RA/Mslh2SSeGnU/fqtccaWzOc78PQv4bYWi6m95y9qHQc0WbuInS835FbXFbRZh6R LiJ3AXPIWNyvLsFQyZMpcHARLSQedwrTW7iSeJJJ8J3K5KjJOw urtyo8uhpbOmZwMC/4QNTPE6BUW1mB2HLT Kd3F0z1sFYMFwURs1 HbVaMSO5a5EtBixfyuVlLVUaR2edYf2SxdQZqVF727iBE9J1Ue K9l8XTE1KD2DiRbxX0bSa0glj2ubGoMC5GkOGg0 O5Z32q2 ymDTac9QzOXRo4k3v0WrzNIhQtmf9mcW3D4WnRcHNIaTcG8uJJ G 5JWiwWLokiXNjmY Kzdn955l33A6KWnTbuK5 9uzbobJtGm6TDT5FZXFYeBrBBI1J0Kb2AH3CGxEjib7yTKiTTH FAbMTUDiIBA3zqosVi/zNjwT3ud n4qCvVIEubG8 H yx67Nr0DS08E2pRvNj4/ul27CZ111UnZsJnkeEfdlWySIZZvI9E6m12azpbzH0XTQB0JXR hiBYjyQxphjabuI9V1CikfzD1SWfT/0vsexyugpJL1jzToF5WX2k9 JxfYzFClBeB OpAcJO5rZFryZ4LiSEBYUQ2m2w1v6b1Cx0B3EiSfMD5pJIAptq VD32jlJ4AbvFGl/9OkxnvFvkDvK6kpsY6jgwBHE3PE8VNimAd7Uxbl0SSQwG4RkDm 73j8h6omUklIEdR8LB7fxLsTiG0GaFwbPDifQnoAkkon8NsapN lntvtaTezplooNblNJ8DtbEDdcWE8SRuVD7ObZPaQwZXRDgBBi YnKQTxuCdeiSS2S0YM1H8Q6xp7PvmBq1GsEgDugZzABsO5vvxX nOyKcub1zHpqPkkkkivhd1q1jGuiMw7oaJuUkkTFEID0O qMxkAjnyt8vVJJc2Xw3x jmYhrLNzMHBriG QMFOZSY4zz1Fr/VJJc1s3oKdhgbhx Ka6gRvCSSpNiOCm LEqQVSB3hmHly3LiSLEgWrUB0zDqhhidd4vu4iPmkkhFHG5NDp EacolMe1hdIIJ1PO86FJJMTICWxGhmx6gj5qCkHgQXeYPFJJFs VDi935/j9UkkkwP/Zhttp://www.njavan.com/forum/image/jpeg;base64,/9j/4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD/2wCEAAkGBxMTEhQUExQWFhUXGRobGRcXGB8YHBwdHBoaIB0eGy AeHiggHRsmGxwdIjEjJSkrLy4uHCAzODMsNygtLisBCgoKDg0O GxAQGywkICQsLCwsLy8sLCwsLywsLCwsLCwsLCwsLCwsLCwvLC wsLCwsLCwsLCwsLCwsLywsLCwsLP/AABEIALsBDQMBIgACEQEDEQH/xAAcAAACAgMBAQAAAAAAAAAAAAAEBQMGAQIHAAj/xABEEAACAQIEAwUFBQYEBQQDAAABAhEDIQAEEjEFQVEGEyJhcT KBkaHwQlKxwdEHFCNi4fEWcpPSFUNUksIzU4KiFySy/8QAGgEAAgMBAQAAAAAAAAAAAAAAAgMAAQQFBv/EADERAAICAQMCBAMIAgMAAAAAAAABAhEDBCExEkETIlGBBTJhI 0JxkaGx8PHB0TND4f/aAAwDAQACEQMRAD8AI4H2a0hXzAWSAQDBb2RJB934dMHZvIpoI OkU1EFUpgAQLSxBN9p5xaBhLT48yU0EobL4CSQbDfmIFpBn540 zXEhUAAYAfcIiNxuBBJBEE7R8FW0dlYcOoW7v8Nq9uSfh Wo02QsECU21MAs8zEeG55yfKSZnE2a4VQqpUUBApBIIKhwTYgS JmJE7W9MLBUfRBWBMhojcQRqA0keESATfnF8B53jTZYlUuzgAD nfaIvMRaPwGKXI7PBxxNwSteo7PZ2maQp5mpQRF2akFB5XPKmY 3VQ2 4th6/G8qgAH7sIFl06vTYfX4c/qcJrN4847UFb7Aplqp5iQYVCfOT1Aw0yGVy1glNG5F8xLWH8sG mBA3gb9MSaXBk0qnk80kmvp6/qOW4pka8axTq6DrCBGEGYnwgG02BnB2Uz1JpC0NIW81KarYbaQ yhiRAEx0xrRzdCgv8RmZo9mn4VB6FSABbkBtvHKI9qGqg90oUh ufl0I/HBQvgXrceOC63Fv3dAvEeIJIVMuHN7sukGxkeKJB9m0b WK1mKNRn1PSLciFQERcR4QQLbbRi45HOZmu0EsJsxFrCLiAD9W w4zmaL1AsEJvI9oja/qQeVvkbnCt7A0ms65rHGFKueSh8O4LVciKTBYJJ7syAeoN77X6 4mr8CrmF7pbTbwyJHO/wBcuQxbKqFAZBdmsI2m4iel/XrjNSp3dM3K0gZNzLEzbqSTa/utfCqZ197vYp7cAqEABFBAghmTqTNvX65n/wCFs0TAp5ZQv3nG52LQp8Xliz5HWqkCdf3dUgG8SQY3sB74wu7 zSjd5UbUTEbEdTAm525cxzkOx4 pHH1vxCWPIseJJv6iipwDNLuMsOksTuIO1M9MT0eD5lSjA0ADq EgFp0iSANA5C3Mk kb5zi9PSFVD4YAJY8vL4c WE1fitTYOwtyJFiZI N/fhq0s2w4fEFLF9ovN3VbUNM1w6oFbVUoifaJQ3kWkxa2wGKtlM gMzVq0 pK6XMoVkSLraCBIHIiRaMFNnWJGpix5STPoPrpiu8RzBpZlKyN pMSCPImbdCDHpiZdM1C29xeLUwhk zjS79/wCiyZrshToKGrV4nZe6gmwNpcDY7 nS mSy VKhkp5irO2mkL VtQ36n5bsOF0Vzyq7sNK7gzvJJECS1yfdGwxac/x nSUr7TLtMEjoAIIF XLlvjC8b9TrQzwyfLu /ahDlezFIHU1N1dhIos62W4Ps0yJFp8RPmOR2Y4ZqgU6CP4RKs k8rWQkmRNuYm2F9DiLNWSsKkFwykEfZYQRNx9dcWliwVTTTw6R qKgNPKSZ6SfxxccHV3f5sxazVx00U3G2yrZrs0oXW9GisxI1VW G0wBKjblA3xFm zeX1BRCXgsqSfXxM1hBsDiy5o1CJgBYu3Iz0mDN/QGfeuoU 8vyp20HdeokcgTz9mwtN5PTxj6/mwvhvxB55Paq4a3/AHQhqdjKKMTNQ85J0gjkYW3zPrgV FUqABoFS9QgCSWAhoOvVYdPQm9r23jOY05ZvGARJVQOZN53gm8 G5tyEYqWYzVHL0jVqh5kaUDAy0TElbCbk32tO2LV8I6MuheeS4 5f8/wAB1evXy9NalSjS0SB4ljeTexmR PPAtDiqVGk5fUBJ0gSYIkiwBmABIHKYwlznaps0Uoml3ba1Aip K3tBkCD7N55DaMPOJ8M7sEW1cmWVJt6CxvY2/HDPDdHNn8Rj4vSo7epPS7SZQtdaa7ghhf4m8mT7yZ6k3M8TyxU FEUBWgAKs IEzYC4Kb fnes1aKVJWuodmjQ5hSLbM1tVttW1r3wuHZ8oxFKoHQCWg7XAs JkiSLxz8pwJtla 6n7l71UJEjQSZWwYGOcA/AiRecMMzwvLPoNZabOBYhQlxIEERpGkL4R0PXHM6KVPY1tK8i0 TIlR1mJ638sG5vNVUWm5qzqJA1joRsJ2gqZi8jbbBSlHsYdPh1 EH9rJOP1W/wCFjTifZtVatUo JWUSpIY 2vsTcgAARcwRuNq/xbhlZdEUnWx2UrabbRe5 WGFTtFWRA3fBb BRaephLDmJMTHkcJuLdocxUKsXYb8x5dcVFvgfljBRZaeGdnGh GqNplVIBifd1vbEWd4SZlFJJAgqNdiDfw3hhzsLeWDavGKS01B DVPAtz4FmAIN5MDpG xiy6r2prqCEYUwwI8AAkRG4EyB1JjElKwtLpFhfVdt y9v/AENXLNTRWzFRkEkgCDUNohZJUE3nci0i5xmtx5BU1Ul0vAHeNP elQAInYC0QgA2xX3qVajAeOo7X03JuBufQDpbGM1w ukioNO4KgxfntaZ9 JGVFajTPK/npenYIq1CTDs0QJ87RJ8re/rgyjmjSgxqYTpn2YvfkSZmL/Ow1yHByRrB8E Hw7yfS4Eyeu1ptauCcEcC6zrmCRN7bHzPhPlFyMU22xmDFDDCo 5XuG8KrVnGohb/AGlsLneQSfQ3G 5nFt4dw7TGkQbSbCTzJjqTtePfd7kOFaBJ0gAcyPdHvH9tsTrm qdKGBJNwOQA35evyOIkFlyRntVnlp6VAtr 0CJPlYD 2NatIkIdOkmbtv7RO3S4Pv5c4/wDitQk6aJMiSbgTM725j54DXLV6kirVSmp3AYTbqb lvPywV2ZI44YbltEkfOIrrTpDXUgCIVbQTJMWBO0m4IwHnSwIe uyGJ0KkaRO ki5MWLSD0gTOa doZZWCTVcg KYF9ySfET8N WKxnOIM51MZJ Hu8sacWmlLeWyE5dfCP/Huw/NcVOy AdAT JM/hhc9fA vEJbHQhjUVSOTPJKb6pPciqVt8QFpxu6YhFrfX4YKikYLT1 vqcAcVoK ieVvr66YNPw tsR17opF4Mj1/tOE5otwaGY3UkLcoa Xrd0ZAcHRGzmLAdGI8Ii8wIIN7FUmoljeCSdvDaIk9ItubDYYW 8Ry4rrq2PUdR15fDDLheUPdpIuTpJB5mBO0QQxIHkfu44/VZ3MEXFtduQ3h7k6QRMAkTI2E/p/3Li6cLzpCCFgcgwlp/WQYFpkYrXBVCCSB7JExBFrRB91 oPQYbpn3p0jUnTYKthFhJJtc2PnJOIm0acuKGX5kn/sE7TcaeqxpUANBWGYGTIFwDYAbX6He4xPk6SUnVA0DUJbaLzO 3Ob7iwtgDhniV2lbENLbn2rD7xJI33PPfBJq6yCRJHtQQsr1Fr ECB5DTY KKbbLw4IYlUVXqQ8SzHeTKgC8QTqIm15IY7zY3H2d8IuHdnf8A imcWkGcZakDqcAA8tZG45BQbzY9cY4xmaruMtRs1TTrgSQpI0q P5iRHv85x1rs3wRMjlhTEayJqN59B/KP1OHY47dTMHxDUK/Ch25Of9ov2U5fuwMmWWooM96 oVf8x2RvNQF5Ecwmq8QqvQRKqFa1F9FVWBnUoBDGTfWCDIsfFF iMdKqdo8rMGqAb7hlFv5iNPPrhfx/J0MxBlBU0 BwRJXfkZZOfly3Mm7rY52JQ8RPItii8RoakA0ESAbyCdxblEgx gylwDLlNTg6VkazIElSdIABub9IvPm4yHCoA74eyI1A2PkbXWI uLiIi3hTduuLpTptTVmLQQDbT8bEiT0G/uxn7noepdNlX4JQqVP8Amsp1HxRqNvWJ2mb407QcG01KSCoSKh jUxEjzIHs/peOWH/ZDICnQXvFINSHBvImdJjmpGnzupHTAGdyne5tlYh0phWMGxsCA J6sdJ8zgovcxavC54k4t2u3Zi49n6S0ydLf8s6yQW8bqpEcuY jhQ4ZajrTggGD0t05bzjo2YQ90ikK1N2WylrFWQx4rxBUSLSfj VK3BqZLM7Ff4tUDT4phzckqB02 WwJtWZMeKccLc1Tbv8F6Djg3YypV0mo4CwDa5/C3vviz5PsjQppcubjc6RfyX2jbnYAeeLFlnUU6euogQIhsReF5 gRJN5nCTjvaDxOUaQRp06bkG9xA0j8NXng3BUZsfxDPPLGKSa9 FzX4hWRXLUiKaAX9ogjUTzk3vzj sa1cilRizyZPIW HvP9MKeD5nSRUcKx1TFtrTttPU/PbDlOIsrgKF2PIDfraTv PSQg9B0PlIPqZZEgaIjwwRHSdzGDssGiVGjlJED4zvc/V8VetxU06ii9zJI3Am5uD59Zkbxgfj/EnWnMkz9oyTtzB254ZBruc3WafUSpY5bfl o24r2ho051NqIiybTab7m9 Rt8F/Z/jb5l4EU1E7DlyvGqfjii5dDUcIQYO2/1vb3/AAuOYztPIKKNNZqaZLMLT5CTIH5XsIMdPgfgxShBLI7ZnivGX7 4qrSFtIO8XMczbC/O8RIO8n5D9cJ6laGapqknntdpJ Cn5jGtB5ONumwr5mYddl/617jFXJ85x5k/qemN08K2 vrrgLMVeu3TrjfRzCTWOUnz5e7GoHMmPS/44imAJMeW/SwxuI6YhDKfV8D1kxNU9fqeuNWM8/ryxdEBX 903/I/kfdjBUeNJsyyPry WMVSRcb9Nwf74g70AD S6z9w2Ye7f3DrhcgkZy3Dqj0iUZiAbANYHzA3 fphh2dz5HhYT9khucH8r/LmMbcCeKMdTjaukmRv Prjzqnud147jzVocUs/TQlFWQ24Ja2 wP18cG1EWqqktCrvY 1M8rAwF5/hgHh VWtS1OrzsGPh E3InkbYD1tSYqtRY5 IAX6i x5AEmYvhnUnwM0qlBNSlbss1DJUVZR3kgKeRUbX21RtHL12OBu IZ jlV7waiwB0gwSSdh5T1i24ws/f2S9RBoA8TxotYkwCBGlhEnltfAXZXhVTieZBaRRS7EE2UnkTf W5FugE304ZCKbJq9Q8cKvd/gWn9l/AiS2erXZmbRPNjIZ/QXVf8A5dBhj2z4/c0KdzE1LxA 768z5WtJw17TcXTK0VSkoDQEpoosoFgY6AbDyxTsp2bqt4qjFJ kmTqfV5zC3N8NaTW5xo82wGhkTXMIVmJuSNhBGxg3Ej AqnDe4YrUHQ3AIaDYjl9csWjJ8D7pg1OqQ1p1CZgR1HzuOt8RZ/M06lJlYaXE6VKnwsLWPJSdvf0gVfZBWe7NIHoMF8IV2CleUkNY erbXGOc9t8nWpVCK/wBoyjx4XA6HkRzU7eYgnonYwlapp7qwnfmL7dYkT5DFzznZyjm 6TUa6aqZueRB5FTyYcj U4txT3CWecNlwcq4a693TJq09KgL7YMQJjTOoeE2gWHwwFlUBz VVQQV8NwNzePdY85Mn0xes/ z3g6ghKVWxAaotZyF8QBI1FgSJn2Y9MQZv9jjoScnnSv8tVA3u lSB/9cA8aN0fiT2647L0Fedyv8FaIGh0BgmQZaysZ5kIDaNhbnimZ3 idVa9cUDqpmpqUlSbMqkQNlMESBh7xFM5kc3So5w0qhqWU0tJk WsQApWPDuogGxicJjU0Vq4NXRDgCAHkBV0mQDbTH0MDVB5c0Mu JSXruH5XjlSoVVKZdlUABVuLb9ZiL uGOS4VmKrBqqaVWGgyLQCPWetrajtfB3AKDsVq1IQKBpRRpXa7 QPKw9TzGC6/GtJKzKxGwJW8ArPQNMcz0JJFOTezNOPS44eeEVYTl8nSAisxJM AGYg ZMyIvz57DeapnctSsSQ4sRqvNoixkQBb8eSleCNUjWwRSCZLbj lf7Km28GCLScE53h9OnUfSg3aRpmetzcA LpY oxQ2XOzFVYvmqw0ABZMAGZ23uSTBHxHI4L7WpFECDAgHyJ5TsN o pwZkcsgAIkzNtIgCAN fvA35mcH8WpOyFSbNpNydt5HlBMx0PpidySe2xXOx3BTUqI kxq9Yjbb0n49MG9vsxTFRVHibmI23Ii/U/LbFm7OUu51ObJTBk8jawtuLT6AY5jxXOtmswWAuzgKAOUwthg1 HazFPVQ8bovb ckXGbrRIESpPSQTAPwAHuwZwbLTc7DDPtXwwUzl1BmKQuJv4m6 x5DEIXQgHXHV068iZyNW7yyIs5V5D6/phc8epxLmakmB8cQhfr6540GY2VSTAFz8hic5c85gczj1Bo6fG J/pgo1esGPh/fF0VYKy26290csDQed8F1syonp OADmATaL/hiWWb1I6H44Aex9Z/T4HY 48sTmreNQ9AP64GrvY3BwqZaG3B0LUR5EjBSIZwt7OcQgtSPO4 F8OwSCJBIx5rLFwm4noMc uCaAeL5J6lMAVWTS0iCYNjvBGKhxJCKgSpI0AQSSS0/aB8/lEY6DnKRKzfFC4/SqNVUEyCCNQ3ABvv6jDcO4rNLpVk/CMk arJQoh3BgAM5IJuefsqBcxyXHesnl6PDMnp3i7MLGpUI5DziAO QA6YVfs47JjIUO8qrFeoNjvTQ3C/5zYt7hykq 1/ES9dqbEQoGkSNiFYkgg7wRPltacaW64OdfW9wHLVqmYzatVglm DEG0BQxAU77QfM e1trVJP19fVxinZXKvTZKwQ92L/esRG87RzMxb1Frn /19euLZJfQ8R9bfX1uNqlxQD94qFTeeQmTAkdCZ3HXFnzOdp0hL m9vCLsZPIfQ9MQ9lODGo/7xUHiYkqCOZPtH8BgoIG6GnZfg2hQ9SzxJk2Ubnf5ny9ZaVcuc zKhtFNY5G8zBI57HeIxtm1eo3cUhYXqOfZHRbC55x hwXleCLTVtDMGIs4MCepAgfGcR0lsS73ZW K8IqUwF1AqZgrbbefO45/niwr2gFHItmcyQBTU6iPtEGBEW1NawtJjCehmKtaogJDFmtfYC bxERG5AWcUT9sHGu r0uGUWPd0vFWIv4omD10qZ82cdMR2tmEk3suRHwms2fzdXP5hd Q8QpU1PimDGkQbLtsZOqxjC3tPUoirJRjq 64sRAMzz2w6K00CU0BGgaWvZona/u5WXlOEHa6m1butTE6Q0eLkQttiBe/v9ITds6rwdGClyW3gIYaNQtpU84ICxuDEAkXB/PDdtDMdKBbDUNxZm2DHUBcHrvc7YE7PD HqNR4AVQpWxBEjdiIERcbe84ZpWWIFNZn2iZO3QQvT7JFueBNy 3Stfz3N0rltIAClZi8qZMgGSfvN5GfhBWyzGWYhQbw3MzvYEnf mDz6EYJycvJMKABECVE76RyYkE2jncROB I5vQIVVbeBUgxzJsgveYvg4uNUzl6iGqWZZYO4r7qf7 pLkxpF1V9oE6p5bKZ0hbX3km8XYZXJd40uNK8yeQjaCJNtufnh PRXvIg25tHlJJG42t960Ya5HMhVsjGLxYE2mZmLwPQDlGAOju4 2uX hD254itOjSytERVq3E7gTufX8Bhdw/gDJnEDywSnqqPYRbZb74bLw4VKz1q1NNTgcvHYBVCGPAIB5ASb zthP2g716mpa5VAsbKpgHeAoG0bddrYapXscmfw9dfU5fV/2R8ezJqVmd9klRPkT8b4rmczYJ tsY4nxCBAMx1NyfPCZqhY/n uOtjXTFI52V9U3IMWtN8S0gXYBb42yvDSYNQ6V Z9B ZwYc2tMEIAPPc 8/Qw1Cmw6jQSkstGr5 g6YEzWaHKAPr54VVs6x2BMfMYFqMzH1t/ePT8cRspI3zea3G36nCfNPf7RnaNh9b4brRY2Fvr4k4I/dQKcQS3P6 vngHBsO0VhKrDqPq PPmj/XDOtlZPswOWBK2TgXUgbxhEoNBJgiZwoysNwfr5Ti88O40p8QM z15Y57mFj3fV8E8Ep1ajinSRnZjCgczBMTtMAmOmObqsPXv3N2 lz9Gz4OrUOLUmHixWe1PAkqEVstUZKiXABO45rzDW XxruW4jeJIPMHceWG2T4sEBLNbGOEZQZsn0ZIlp7KftQappoZ8 hXjwV9lfpriyn YWPOMMu21EFEqrOsELaLggkX5QRY/zHrji9cPLAiVJJ08rnl09Riwdnu01RKZy7k1aBG0anpaSCCoka 0BAJXptHPcmc/oadl/4Jxcoq06tluFaPiGHSfL mvFYDTRexF9LWm8je1o8sYy/BlzCLUp5hGpsLMiG/KCNVo6GCNoxJk z1eYLU9NrgnpBsV/PEqtykbdnuEGvU1Ge7X2uWox7PWOuOi5mqMvSBEd41qY6W3tyH 6YxwLh600nZEHPyuScKc9mmesKhFgw0wfZVTIty5km4vzwxPsA 93ZbMnlRTRUG 5N5ZouxPMnEtVgqsx yCTa9h8DiJs2gUMzAKRNzYg353wkzef8A3hxSXw0fadjK EDxap2W9vOJ2jApWUJuJcaThuSfNvBq1BpoJbxEjy5T4iegHMg Y5DwfUKoerLVKtQNUY7yTP5kn9CIN7T8ebiOeNYAnL0iaeXQAx A5wLyY1GLjwj7OAszmJbUABMSsQJiR7MWPqDvgckjdpYffkFK5 LKB1gaje wJsJ36X UPF8yi6FKBmEhjqI5LbfYded UYl70LVDmV8SsegMk/CRMXsL88Ls/m5gMEtPKDysYjytyJOFU7Nk80Zw8rvjudE4LVHdU4pidIvJ6co NvT332w0FIVNJDKpYEFbwAoAmwIFhqIJne/PCjIUQtJLkeBd1I z6Xjbl7sNss4VGgKS pRfYbmI5yRyi22I4tchY9Vhy7Y5W/56hdF9eoGwTTpFhJBgswjcgee2 4xXOOVj39EKJHiHtQRMeRjYn3nbDXLvoNMfadojaem2McczS0j S8OoOzgMyyAPBtNgZItz90iuTTtHYC4JRqByEWVO5IgdYjbTPO ZsNoxYMzWp0m2vYQLwSJnobt5fnir1u0NRhppgAzsoPlubef5b yBq/GnUNKkMQANXSCNjbYR6HrGDUGYcutwqVOX8 owzeYq1qx0expcgiYkAxEkSRt78IeLcTgaAZjcjmf088E5fPvU DAu4LAhdyLyZbnp06upgmJwlyXDzWaWJCA38z5eXnjZpsP3mZd bqrXRHjYAy9F6zQBPyA9fr44eUsqlGIhnG5OwPQD6/LDGnRVFKqsDoPT8cQVAt5Pw/H0 uWOhFHJcgJgzGJ3xmrkQN9 mDFq0xsDjxqgmy79TvgwbAhlgTafM43p8Njew6Rfl9e/BDMQLQL77D3ddsDNWJgTtc g6/EdeeIUEDLqo9qI j8PryGZk3VS/rYD6tgarmV53PraevngHMcWvpRTUePZW4HSeQ359MC5JFpDCrW bfwqD0Av8Anhbms i3eqLchc3I36mL4X5mlmXu7imsbAgmPXA6cHA3lj8T/T62wqU5PhDEl3Nc3xgPYJq82g897j6viHKIWYKNKSQfDKgFQYN rk3IEXvhnl CO1zFNep393n8r74YU8vRpiEmeZF2j1Gw HvvCHjlLkLqSK1V4XDkKCzHZQZA82Pz8vlgHiNPQ8BtQHPlN9v LFpr5hQpVRoU7/AHiOU3sPLzwgztPUwVVub fvwrJBLgNNmcrWBAHPnP5Ye5FAUKAXIloEFj9bThfw3LoKmlog Wnli78MpUlMhV1H7Vp9x9 Ofml0ujo4blFWJux/Dc9RrzSIWiYNQtPdsPIbluhEeZicdJfilNCoLne5EH3AeuKLxf i1UOtKgdTOYC6gRP5YTVMlxKo38NXsxQlJJBABN5gC 89b2wKc51vRHCEN6s gMnmWzGTqBF0spIW8atMHltPsnzBwr4DxlKZYVARsNWm6kC8g K9pG/wCS7sb2kzNDL6M7TpqKYAQghXj dUBUeognpzM3CaZzqValBRpeq/8AE1CBcE9SYYkRHLfrpjT2syyg0rqkNeMLRcg04n7WmQCY8Mz4 SNwek8sUn9pvG/3TJ/uyMO/zY8RAjTQFr3MFzI3uNd7DF4PAqeWR61ese7pqzt4Ysvik3NxB2 vfHz12j40 czNXM1BeofCs wgsq 4b cnni7a27AxjeyPZXMBFBQ2FvPzDedz5Hyxk5mdrczB cHY8/qcK6TlTIEiII5EdD08jywYbjUt1M8tuoPQ/0wD5s1xuUHj4Y1q1zqLEggifCbgCBfy2a4i56YCzzkmVBU3nTe fM eI0zFmkEqsGAeYBEj3H5Yzms00KGBtJF2O/uJ5YvqTMXgTg6S47nV F0h3dMvUBlR4dRuAvmSTbkByHSMT5Y6tcBUjTYmJAEXLEcp5C5 HOMA5LM0hRQBCSEXlpuNNj9oX5 7E2YquNWsmV3HSNyNxtEwfCZkxYSU1VDtJoczyxySqNP05NeJV GSqpII8EXF5bTf1ETPIqgG5xp2rRqmSJWYW8Dl0JG1r/M9cR8VzJ8E wFFvUX3EEDSRzm8Y9n8xVr5TSiggPNSmALhbiP8AKRMc484IQV yo7efqjjbqxBkc4oAJvIFwZJt6EQQef94 L8b1gIqyR0v6TGx2n6GNa3jSJAuLnbe8 7EtKrTpi2/Xb5Y6scKR5Tw0twPL5Wq5liEUbSARzFl2Nvq2GqVVprpUbcz78 BtXLHf342VJucPUaLZvVzRPPrt5YjCE4lRJO3P88FqgUFmIAA3 wYDB6OTPPGma4hSpjcWn5C/yxW LdpixYIYTYfnhA Zeq0Xi3y/LC5ZUtkEoepaa3GtV5hQPQcoF/KfngA8Vaq5SmC07DYATux9PxxBk CNVbxk6RyFsWfJ5BKQ0oPU4i6pEdICy3BftVnLn7iyq7Dc7sLT y9 CnUJZUAA5AR8h9fPBWbzCoDO/Sfx vyBWVK7vsbcrQPU9fL05b4OkuAd2er1hqGsyfuATflMc/w8t8Q1s8BIUe7zm4HmOtwLxzwPVKpzlry07en6j3HmF YzigRp93T3fl/bCpToNRDxmibzb5R5eX44DzPETsIifI/H5W5fDCutnGJOw9Bj2WokkTjO8jfAyqDlqknU0z06evmfzxFme IlVJt5W3P6Yjr1dImfL 3l OE2ZrFjf3YXKdBJF04JwhP3inNYqvgcuAH3UGY3AuADBjztjqn 7pkS/dOdShdX7z3jqiBtWkOB4Ax0v4oCmL6WKBuSdiM4Er03bToSWGq YEfejYCS08iNxMjrnYpKehyQ6uqkajr8JkmL2NwDDSTtfGN05b qzQk m0 DlvbSlmMjnFBp926 KnUBLh1Ngy6rAciCJBxpwz9oebpoabqKxLEqW8JEm48IgyTb1j aIun7XsjUbKUmNIAUvHTKj2UqaA9EidlcgqV8OgRbTfjyVAfsn 3YPojVUB4k0 S89rmzaFRmqqKGkhKZ8FokMYBm/p YfAOP1sq/eUKhQ2mLqw6MNmHr7oxXuKcUqZjT3rsxUQs/P1Jjfewx7hWULyPn0/L44qPlQbXiy2Zf 3P7TqmeyqZYJ3ZJBrlSYbTBVQN1GrxEEnYXucUJanXz26/piSvlmpyjRziCCD8DY W4xqaUHkZ6YnPASccT6XybvB0 YmfU/XxxrRZ6ZIIJBEEfeH69D Ix47gX2H18PzxnTqH68unPbAbj/ABISaV79iSrUAiNjJmNzfkZgibjz9DiPO1QAl5sdwN5vF uI2rlfCwlfW9vObHf6OIM5XB06Zi/p9TilHuHKezi TreQWKdNgQYTUbRpYUyQNuqyDsYN9xiXI1tJBUCRYErqgbSJsW UAb2A87YFyNR6YpsosohtoNh4SYIPLfpPKxtbLHUIhmqGQRBZu YJW5AO kid/MEDrRa4foMeI5ZGpIxBWZjSdKm0kCxgggibAADaBgXszXg5lYI KBYkjnItYchY9ZwdSIVArqbIw0tup1EzcbhY5fgMJOz9Y0qmdH hK6EMxaJfnuPENibEH1NgK6r clL4nRqpVbTUMM06SJu14BPK J OcP7jKiozTUc2hhaykSAbW1G/lthzwvL06lUlqbTqOnS0GRIO5Yz679bCa/2tzpq1v3dYVFcAm0lhAJH8oEx7 uNcJzb5ObqceKMW6pvgM7OszUdbiIMCYEgxBj1MWw7RAANvoYX 1ckxOXp7JTBZom7SbsSdlmAAPXqDK2ZAMDpb3Wx08fVXmONkq9 iSkwFzfFQ7W8eLTSXa4P6YacU4jopE7GIA vTFBquWaeuAzZKVIqEe5vlaJY4tfBMiAJi5P6YC4JkrAkYtmRy kCfr 2Jhx1uScidaelVAFyL4Hr1NFlgseZ2A6/VybWnGnF LLSBEgEDlv9fpis/vteuSKSmCbn5DfoCbeeHSmlsLUWxrmM7TpiTLHqbj18739fSAJ 39WsdKKb7noPLzxLkezxJ1VmmLhRfBudraRopiAeS7n3/AFz3wG73YW3YW5rKqg8TS3OLx0Hr9crIq9eTCiSef6efnhtmKB jxQs7LM9Nzz/Da9sA169OiLXbmR HrjPk/IZEiTK6BLET58vr66YnagRTNWo2lIEAQGaZ0qOkx02BPKMSdk DVuIZkU1HgWGexICg9ADJPTnB54n7fVVGYOWQylAlSbQ1S2siA PCICj0JtqOMsp70hiW25VmJYzjR0OJ8aC5AmD5mB78CQa9m841 N1dD46ZDqNpA3E8gRY/HHc ymaonMfw6SaatLvKTFQShb2lA5BWHsjq/Q4 dA5VpBgjmD mLp2O7UtSIJ9qkdSQLcyynyYavfP3zhTtbj4NSVdzrf7TP8A9j I06SiWNN3mBAC0/Q LvGQdV8RkRfg/DwtSabDxFWKvsZVS0N1U6Yk3EzMWx2LtJnCMtmatZKQqOpDK8m SWKJTDawlNUW5k J2dgAYnjtTMompppmpoZFWlqgagVLMTaQpIAWZMHkSSm1W3IuK rngCZgRtifhuc0kcwPr44Dd4xHlgGYAmJMT68/TFyVovFkcJdSLhVq06pFPcxqmT4TyiRMwN9vfIMVDKqjaXBLHx KVkhl6jzBEHzGCqtCqtR3yopVEfw31EmTAYa9nIj3zvOBl49Te loYqoDyjFTKkz7LXbSeYMjbbmpXF/Q2TcM8N5VP149jXOZN2DMNhuDII8zy59TuOuA6dBtWqLTBw8yl TvWEtACliVEiAJnchtRGmCfvTgJaZDFSQVZdlMbTAk 8avTfFeIrBXw/I4Raf hbmxEgWvuPw/D6jAeYQ8h12H6Yc5mhqpahBAFx9pYPQ/Z22kddxgYUFZVKlyYvy5CNlOBT3NU8XTCvoX984 lRraBpMEyD4RHhbUN9ovvfnhnXI0KVF1BBUHbxTMG4B1Wk8ouN l2UzkstkGlRspBMATPi/WfcMPMvUJqaW8QiPCEUkNBB8e46iemGRxqtzHqfiU4SePFHjvz 7 xihUJYmLW6wYtvEnwiDYG4Jtiv5ziYylTMlvbqU1RRFiJcNF hImY9eZ3ajiZytBXo6A9TSJu2m0sACIMERJnfzGOcZ3PPWc1Kj anO5gLt5KAB7hgvD32Lw/EpzwLqXm/QYHtBmBPdv3QiP4fhMX 1uNz7MYAyhJq0ybtrFzzkgb9cCGrjZGkjl0Pnyj5YbHZmWc5Td yZf8AiVSQHBgBSZ8tJP8A4jFcznFLmbGPxuMH5TiAqUHAMMUff kdJ U/LFc41kH7x/CRpbSvMaFAVTPmBPqcdCc3VxM6XqL JZouT0xBk8s7mFVm/ygn8MY7ozpgz054tXDKooJvcDUwGw3hfNz8hJ6Yzxj1ythN0tg/hGVKKoYHV93mB59DyjzBxNxbiq0gbjUFsOrHyHlt6nCtc w1BAXqMBYcuXu5/9owRluEVAO8dl7y1yNUW5XF4542J7UhTXqLcnwWpXbvcwdCcgb Ej05YsWXq0kASkC3QKLepJt8cLq/CGcHvahcxIGw G2GdSvpLjmsfDTI5bSIxIx6Sm7B6/EXDOpRUVACzM/I kmZwiy3Hi7aUpAn7wn8xgztBlzUauq8jSJtuvj/OD8MI GZKoT3aKWbfSoLE YAuRpv78IzZJR4GQimT5wuzHUyqNzLQY8hGE6UWqOqqCxZgqKB JYkwAABck4dVqFSsyZWnRPfFyrBoDs qAl40RznnPTHWOH8JyHAKPfV2FbNOpC6d2uLU15JIWWMne8Wxj lJvkbt2Aq2ngPCwsg5zMaipg 0QPEJU2pqaZht2XlqxyLIZZq9XTq8TamLN6FiT877YN7TcbqZ3 MPXq7tZVEQiSSqCAJAneJOF Wqmm6uphlMj9PMEWI5gnA0Qap2ekhlqCpRlwXUaD4QTN5FzG0n e2FvHuFtSqPAbu58LFTHLwzEEiY HXFgPFcrUpOKkqz6i6CQJkGUIUwx0KbwJjeWm65nsPXqNQWoVp 1cxrBBY1UpBFDkEDTJIkWBtpGoQZohxQ eCeHOQ0AwGEH0/pvi0dsP2fZrJ1GAptVpC4qIjEAEkAOIJU ex67gVfL0aigVQDo1aNcSuog E emTGKf1LTpl 7X9rmrcNo0bFqjDXKiQUALQdRN6kPOkTrI5Y53UxJnwVcrPs2n A5bF2Q3c4zlklgPPEZwZwxLk 7AydIuCt0Wvgebg6DscOK TQAwqw29hB9cVTJN4x64uWXIMTcbnzAufkMKix80V3iNdkqrSp ALopsWgRYwCPdHyGCuIU3pFWnS6lSYImDfdfJoiTfC7gdfvM9U Y3DBhIvYFdvOF Jjnhll6alXou2lkPgkTqSCQCZAtsNR2kdIDJydXRKsW/Df9HsvTLVXAIDMC4HMyCDpFtVuXPoRhDmjELp8SyptNhtYixuf lh3XrhVyzhQpEqzHdthe9gIgdN5M4XdrEiqrW8aBvfsdrTYTgY cjM/wAl0XjIq1M02MGUUhJJBHIkgaYmbTh1QZXZZuBDAMLW222EDnF jPTCHh VhUd/ZKCIIJa0jSRMdCYt0kxhZ2y40VAor4Qw8SqSBoJMCP5tzPiPOx xojJ8HM1ejhL7bqaf0/L9hV2l4sczWLi1NZFMRHhLFiY6kmfTSPsjCUA7C OodkuwWXrZalXrsxNRA lTAAYTHWcD8b/Z6lzl2K ROqfjtieNG6MscDUdjmAEY2B/piy5rsZWQTqWR9m/6YQNlmB0kEHphkZJ8ASi1ybUazK0qYI2923kcMRx0mNSARAsJ AP64BpZRm5RiycF7D5nMgmkFYiLGRY8ydhh0ZuPAHTYrbNlxCQ frmLW8oj1xihw rXYUqS6iGDVGJgAsSJJPlMDcwYBw 4n z3M0AveaIMySGVREncr4rTy2E7YX5DNU6CnSmquKmtapY6UCqQ pUCJaWYybC1jyJ5GyOFDPglDQkRpIJBHOQSPF54YVIOEnD IlmbWZZjJsBeImAANoHwwc9XxfXnjdCSozSW4THLmY GEfHamly02NvkcNxy8yPhP6DCziy66bef9Z WLlwSIPm6vd5qm261RoYfCD7jHwPXA1PMtlM0KisyaGgld 7fePQEx/lxvTqa1VyBqpiB6zf5RgbtE tVfqsH68jIwjJvFjI8jf9k6mrxSk7kswFSqT4btBktq83mRJmP MiP9refepxTMBiSKYRFF4A0KxgE/eY3EA7wJxVuEcUrZZi9Co1JyCupd9JIJAt1A26YhrVWdmZiWZi SSTJJO5Y9SbnGIaaF8Y1eWPE /GBVgEQpmLkXEGfD67HyxRY47P8ADama1UqaoWQFgGIBYtChADd iXIjpJ64vPY/t3VFWllM0vewRTpVWtWpEwpElZI0nexgXJtjltKqyMrqxVlIKs DBBGxB5GcNM5x7vqwr1KYFTSNZpQmtwIDkQQpgCwtImL4hD6K4 bx/LoGJNNa4EVtCktFN9BsJIBUEqJ3PO5xxzgmQ1pxLhVX/1Q7VKJaJNWmYMm/iYBP/iamAOB9ump1szVbwNU71kga9LupCG9gynT4ouBfYDFNqZpi5fU xZiSWJOok7knckyZPOTgMkepUQ1NPyxulPpiSkZA6j8vr65 02Pp9fLANmlRVWQd2zMFUEsSABzJOw9ScP6PCWpgqdwTPP6GBu zWcTL5mlXq0y6U21EDkYOg 5yp92LJQ4slS7aXkySIBk3MxaZPQYjVoFeWQvyuUgzhtnMx3eX qvzA0j1b 0e/BCGiw8LAHo1j8dj7jgbO5H94q5XKAx3jlnK3IUb Xsge8YFKi3KxN2SplAavMNEEBhBG8EG4JF49MOu0 Vb HmVVQs920QPanTIFgAbBoF453xaKXZo0hWVadKmneBKThzLAmx YhGJ1EhTrNmFgLEo MZVzRq0HGlkFgY8iBMSx2O8EX 7CpfNbOvppxyYemHzIX16r/uJpsp06gwOmCSjRYm5A1gRym1pOPcQprmaNCaZJTWNSEeL2bsW 38o5YA4bmtVB6bXKqSpkyCDz5FfdI5EczeHZwighCq4aTEbNCz XywWONsy63UPHjXSl5v8D3KVgQCSCQo5WAXTy3Cz1nn1Mx9peD 0a5Dqy0nIkXt5qRaNMGPL4YjyGYCqgalrioaokGV008stMkx40 H8WU2JQdMN2ps1OkEpsaYzGp1AcHT /vUBNLuDqBolWnWPDytBYo9ys2ppdEobHuwGbrZectmI7rem82U m5Qk3AO4kbz1tcM3URZYbA7 7FRy QakVIyuYpsVceE6nJqrkNGmo9HQsKlRTqEDu3kjVOLHwuj3uWd AhWKlTSNBpjSzFl0ggEKAwERYhgNsLyw 8Ix5E3SJ6uYpaNViYtipZ/syldtZbSecAQf0Pnhrm GmkipT1tUb/sW03JG8e/AWVFemsE62Fo0zJ6KVEnAxTW6GyimtyfgHZNKerV4wbLAkwRte L gx1Lg/CVy1JEpCAANQ3JMRJJ6fkMJOyGSqFe8dCm2kNvJFyRyj8 WLPmK0LqB8gOU7Xj6GNEFJ7sx5VFOkQZrKJXV0qAPSqArBnzn0 HpjkHbH9mdahqqZYNWpXOkCai UfbHmL XPHZaFaUDNHqLzyBEdfzxDUzRUsWM EHQNx1PphsW06ENHy8EZW5hhyPLyPn5YcZbMawOovvfHd872fy WcDd5RDNzaCrif5t5xQe0H7Ka1Ml8m/eD/ANtyFf0BjS3oYxphmUXTAlAqyPf6 ueFif8AqMjbHafr6jDQZKsspWoujqCSGU2A3Y/y eNaPA62ZI7im1RhzCyB/mOw95xpclViu5X6ymnWP3XQn3gYW1HLZa 4Zh8fF Zx0/8A/GWcrJNRqNJlHNi7CReQoI288GZH9jq9zD5ovJmKdMJ0BEsx6dM IlOL4YxJnEKaY2Y8pH4DH0JwfsBwyhUVHorUYj/mg1BMAnc6Zv93FmOUytNYoZehAse7RREDbwjfljPs3SGHzJlOA ZmrHd0K9Sdu7pOw IWMHU wvEmnTk6oA3kKv/wDTDH0VxjtKKTBeR5/lgA0 9pu4KhducSRIsLzMdMWo pdHBH7A8SALDJ1SBIJGlzbeysTivZvJvTOmqrI33XUqfgROPq7 h2WSh4tLHVaWPrMX5n3nAPanKUcwsGmKk3am41KQLkjmGAG4g/hgZc7EPlQrjXTjsee/Zjlqqh6bNQ1WAB71J95m4vEjFE452EzuW1E0zUpj/AJlLxCOpHtD3jAEK9lyRjd6m82xCpjGWYdb4BoaslKg/JVxGkjfebWj4dfiOmG57MVWXvRTFMATYkMZIA8M2udvDvthTwH SaqyVsZgmPOPiB88X/ADjaqQXSviemLEzZw3X XCpOnsNjkuPmVleodnahLTW0Fdf2GPsiTsx39Dvj3DcrmqGZpV aT03em2hV1wGmSykMBaCZ9x5YeZTVocnVfVs0jx1ANvdiLJcQi ohJmHquAyxtTZOXmw OFRyycmn2JkjFQi0qsacY7QmqUatlc1QZYGqlprgAMrCGBWDK8 ww2kEgEFZ7tHkKmXWrTqgVKbaO6qTqYFobUpJJtLAmTvO5xWc7 nqzmT/AA6cyY6fh7sU5uI6qjvYlgQNQmAenQgAX9cMXmiXifRkTTHVSi aeYdY9omw2IIm0R1 oxBl1Iprc7sLeRGGfGlbuqVfnZhtJsNR AAM9STvhZlc0PEApPiJ8PKYttO84qDaN qwY8m0uOV7jTKcHrNSRhxBldqVN1RmMDW6KPYZn0jUBJQXKxIk iROG8TKuW4hUDKq Hv6x8btQCoTsCy1lMiRyJG4pC5yoLio4IAUHUfZBBA32BAIHUD ErcVr/ 9VsGUfxGsGjUN9jzHPGg47bZZ1pcQavSonP1WNQgKVq1j4Sagd/EFgJ3byDBMWBFwwzPB Ig6U4hWLguSr1aqkoroFcRIhhUQ6SZGraxxRqvE6zai1aoxb2i XYz4WW97 FmX0YjnjdeLZgBVFeqFUgqO8aAV9kgTYiBEbRiFFmTIcQZaZbP ka4ID1q1gaIrFj4Y0qjLqYGAWE9ceGUz1PNUcs eqK9VipNOrUOkB2STOlTdTEN6xiutxzNGJzNexkfxXsYIkXsYJ HocDNn6pcVDUc1FMh9R1AyTIMyDJJ9TiUXbLxWyXEwCycRrFP4 ema1XUwqd0JRaZcOA9VUOhmv6iQc8 fp06jf8AEqlQKmuKdeswYd/3MgkBSC4JBEyBPPFdXjeaBJGYrAkhj/Fe5EQTffwi/kOmIK eqvOuo7SIOpyZE6oMm41X9b4hQaO1OeG2czX vU/3Y1PafO7/AL3mf9Z/92FOPYhBuvajPDbOZkeld/8AdjP K8//ANbmv9ep/uwnx7EINavaXOsIbN5hhtDVnIjpBbbGydqM8BAzmZAGwFZwPhq wox7EINl7T50TGczIneKz3/8AtjP Kc9/1mZ/16n 7CjHsQg1/wAS53/q8z/rP/ux5O0udFhm8yPSs4/8sKsexCDF PZomTma5PnVY/niQdpc6BAzeZjp3zx8NWFWPYlkGx7TZ0iDm8zHTvn/AN2Nf8SZz/q8x/rP/uwrx7EIM17Q5sCBmq4HQVXA/HDw180L/vuZjTN6ri/X2vZG/wABiojEnetBEmIjfl0wLvsadPkxQvxIdXpvRZ8tl3qZlEqZmqq utR3cnUwCU2ck3vOn13w3r9nglLWc5UclacFJKl270NpIDSgNO zHSCDMjFA7w7yZiN URHpGJKedqKCFqOARBAYgEXsb7XPxOLQrNKMptwVL0Og0uyhhz VGhnUFAd1equzQzt/D9hASSbThTwHh1bMZc1BmqqsprkpJ9ijRVtQvvrdFI6NPI4qP7 y/323nc7zM s3xqKzDZjz59RB IscWLOjHs87VK1Kjna80mCENqGp2NRKQEhfarhFJuBrmTGFnG HvRo1KlPM16nduUYk6QB3jINzLBtMhlkXgxGKjUz1VjLVHJsJL Emxkc RviM1m06dR0zOmTE9Y2nzxVEsvtTgFZVVmzVV1FMGqiOCy1ddN Wpnx6V0d6pYvEQ1ueNv8ADsFEfN1qbkV2bULIKTV1GorKRNITD mxMAxihJm6gOoO4aSZDEGTuZ6nrjY52rp094 m/h1GLzNpi8n4nFkLvxXg75YhK2YzZB3ZFLpSAKhu88W4JkgctO q1Y421SjWaiars1M6Xk2DizgdQGBAPOJwtbNOQVLtDEEjUYJGx I5nEbMSSSZJuSeeIXbP/2Q==http://ilna.ir/news/mi_news/Original/1393/01/Small/155249.jpg

معمار حانیه
9th February 2015, 08:54 PM
سلام . اگر بزارم فقط نظر خودم باشه شاید بگم اره. چون خب بستگی به علاقه داره. حالا شاید نوع معلولیت مهم باشه

اما خب خانواده ام میگن نه.

چون یک خاستگار داشتم که هم وضعیت مالی خوبی داشت هم قیافه خوب. فقط چون پا از مچ نداشت ومصنوعی گذاشت
مخالفت کردن.

نمیدونم شاید بهتره با هم نوع خودشون.

نمیدونم والا

aminj313
12th December 2015, 04:56 PM
با سلام و عرض ادب؛
من موضوعات مطرح شده توسط دوستان رو تا حدودی مطالعه کردم و به این ایده ها آفرین می گم .
نکته ای که لازم می دونم مطرح کنم این هست که ، قبل از رنسانس و حتی گاهی بعد از آن، کودکان دارای معلولیت ذهنی و جسمی را به سبب اینکه در وجودشان جن! است،می کشتند و گاهی آنقدر کتک می زدند تا جن خارج شود!
اما امروزه بحثی مطرح شده است به نام"آموزش و پرورش فراگیر" . این موضوع بیان می کند که حتی نیازی به جدا کردن دانش آموزان با معولیت ذهنی یا اختلال رفتاری از سایر دانش آموزان نیست.بلکه با قرار گرفتن این دانش آموزان در کنار هم، تا حدودی اختلالات را رفع کنیم. اختلالاتی در نظام تعلیم و تربیت بخصوص اختلال adhd مشاهده می شود که گاهی تشخیص آن ها توسط همکاران کمی سخت هست،اما با تشخیص به موقع می توان آن ها را رفع کرد.

ازدواج با یک فرد معلول؛چه از لحاظ جسمی یا از لحاظ ذهنی،نیازمند "گذشت" هست.نیازمند هدف والایی ست که فردبرای خود در نظر می گیرد.وقتی که فردی بیش از ۳۰ سال هست که از معلول جنگی که شیمیایی شده است،پرستاری می کند،خب این ارزش معنوی اش بسیار بالاتر هست.از این رو به طرز فکر افراد بستگی دارد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد