PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری ها و درمان آنها از دیدگاه امام صادق علیه السلام

AvAstiN
20th February 2009, 10:28 AM
تب نوبه

ابراهیم جعفی به حضور امام شرفیاب شده بود . به شدت رنگ پریده وعلیل بود . حضرت فرمود : چه دردی داری که این چنین بی رنگ و رویی ؟ عرض کرد : تب نوبه دارم . یک روز تب میکنم و دو روز تب دار نیستم . اما روز سوم باز تب می کنم . این تب به فاصله هر دو روز به سراغم می آید . امام فرمود : پس چرا از این دوای مبارک و معطر استفاده نمی کنی . شکر سرخ را بکوب و در آب بریز . صبح ناشتا به جای آب از این شربت بنوش . ابراهیم جعفی می گوید : چنین کردم و دیگر نوبه بر من عارض نشد.

اسهال شدید

خالد بن نجتح می گوید : به حضور ابو عبدالله از درد شکم شکایت بردم .
او گفت : برنج را شستشو کن و بعد بکوب واز کوبیده ی آن هر روز صبح یک کف دست تناول کن . سپس حضرت فرمود : به بیماران مبتلا به اسهال نان برنجی بدهید . نان برنجی برای معده های ضعیف از هر غذایی سودمندتر است . برنج معده را تقویت می کند و درد را برطرف می سازد .

برص ( لک و پیس )

مردی از لکه های سفیدی که بر تنش پدید آمده بود شکایت کرد. امام فرمومد که به حمام برود و بر این لکه ها نوره و حنا بمالد و با این دستور که بیش از یک بار اجرا نشد ، آن لکه های سفید برطرف شدند .

بلغم

امام فرمود : از مصطکی ، کندر ، آویشن ، انیسون و سیاه دانه به مقداری مساوی اندکی فراهم آورید و با هم بکوبید آن چنان که مانند نشاسته نرم شود و بعد از پارچه عبور دهید و آن را با عسل خمیر کنید و هر شب به قدر یک فندق از آن استفاده کنید . انشا الله سودمند خواهد بود.

سخت ادراری

فضل می گوید که من به سخت ادراری مبتلا بودم و در حضور امام صادق شکایت کردم .
حضرت فرمود : در آخر شب از سیاه دانه استفاده کنید .
به این توصیه چند بار عمل کردم و درمان یافتم .

kamanabroo
21st February 2009, 12:10 AM
جمله پر معنا و تمامي در امضاتون نوشتين كه حق هم هست:
طبابت كار خداست

و اين احاديث هم تاييدي بر اين جمله است چرا كه ائمه خليفة الله در زمين هستند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد