PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در ایجاد مدار آنالوگ برای درس مکاترونیک 1

secret_f
4th August 2012, 03:56 PM
سلام بر همه
خوبید؟[golrooz]
راستش من از رشته کامپیوتر وارد مکاترونیک شدم و با مباحث آنالوگ زیاد آشنا نیستم.استادمون برای اینکه با مدارهای آنالوگ و سنسور و تحلیل پاسخ سیستم بیشتر آشنا بشیم به عنوان پروژه درسشون گفتند که باید مداری رو بسازیم که وجود سنسور در اون محسوس باشه
مثلا یکی از بچه ها میخواد یه موش بسازه که مسیری رو طی کنه تا به هدف برسه
من خواستم برای پروژه این درس چشم الکترونیک رو بسازم که استادمون گفت زیادی ساده است[taajob]و باید وجود سنسور در اون محسوس تر باشه گفتند توی نت سرچ کنم ولی با توجه به اینکه تخصصی نداشتم مدار خوبی نتونستم پیدا کنم [negaran]
میشه یه سری مدار پیشنهاد بدید که هم آسون باشه هم در حد نمره 20 باشه؟
ممنون[golrooz]

عرفان سلیم زاده
4th August 2012, 04:32 PM
مدار باید انالوگ باشه؟
یعنی از گیت دیجیتال استفاده نکنیم؟

حسین متقی
4th August 2012, 04:42 PM
البته من تجربه دانشگاه ندارم!!!
ولی خب شاید 1 کتری برقی که با سنسور دماسنج کار میکنه استفاده محسوستری باشه با وجود سادگی!!

یا شایدم 1ربات کوچیک مسیریاب با تعداد سنسورهای بیشتر در کف ربات استادتونو راضی کنه
مثلا پیکسل بندی کنین 4*4=16سنسور زیرش بزارین!!

یا 1 ربات کوچیک بسازین که با سنسورای التراسونیک بتونه از توی 1 راهرو ی مارپیچ عبور کنه!! به طوری که فاصلش از دیوارهای 2طرف یکسان باشه!!

secret_f
4th August 2012, 05:09 PM
مدار باید انالوگ باشه؟
یعنی از گیت دیجیتال استفاده نکنیم؟

استاد گفتند قسمت سنسورش کلا آنالوگ باشه اگه دیجیتال استفاده کردین میشه جز نمره اضافه

hadi elec
5th August 2012, 12:32 PM
سلام بر همه
خوبید؟[golrooz]
راستش من از رشته کامپیوتر وارد مکاترونیک شدم و با مباحث آنالوگ زیاد آشنا نیستم.استادمون برای اینکه با مدارهای آنالوگ و سنسور و تحلیل پاسخ سیستم بیشتر آشنا بشیم به عنوان پروژه درسشون گفتند که باید مداری رو بسازیم که وجود سنسور در اون محسوس باشه
مثلا یکی از بچه ها میخواد یه موش بسازه که مسیری رو طی کنه تا به هدف برسه
من خواستم برای پروژه این درس چشم الکترونیک رو بسازم که استادمون گفت زیادی ساده است[taajob]و باید وجود سنسور در اون محسوس تر باشه گفتند توی نت سرچ کنم ولی با توجه به اینکه تخصصی نداشتم مدار خوبی نتونستم پیدا کنم [negaran]
میشه یه سری مدار پیشنهاد بدید که هم آسون باشه هم در حد نمره 20 باشه؟
ممنون[golrooz]

سلام
همون چشم الکترونیک خیلی مدار خوبیه
میشه کمی حجیمش کرد که بهتر هم به چشم بیاد
شما میتونی یه ربات مسیر یاب کوچیک هم درست کنی با دو سنسور که خیلی ساده هم میشه اینکارو کرد
(البته منطق کاری همون ربات مسیر یاب هم مثل چشم الکترونیک میمونه)
ببین توی مدار انالوگ نمیشه از سنسورای زیاد یاستفاده کرد چون مدار خیلی پیچیده میشه
پس خیلی نمیتونی تنوع کاری داشته باشی و محدودی
میتونی یه چشم الکترونیک با قابلیت تنظیم حساسیت بسازی
فوق العاده هم سادس

secret_f
5th August 2012, 01:29 PM
راستش من تا به حال آنالوگ کار نکردم و با توجه به اینکه 90 درصد کلاس از برق وارد این رشته شدند فعلا ما رو آزمایشگاه هم نبردند
خود استاد گفتند از اینترنت یه مدار آماده بگیرید و اون رو بسازید و در حین بستن اون مدار یاد میگیرید!!!
ممنون میشم کمکم کنید مرسی[golrooz]
اون چشم الکترونیک رو هم استاد قبول نکردند[narahat]

hadi elec
5th August 2012, 04:01 PM
بچه های دیگه چی درست میکنن؟

secret_f
5th August 2012, 04:45 PM
تا اونجایی که من می دونم یکی میخواد یه موش بسازه که یه مسیری رو طی کنه تا به هدف برسه
یکی دیگه دستگاه کنترل فن
یکی کنترل هوشمند دما
من یه کشفی هم کردم که گویا به جز سنسور باید از پل وتستون و تقویت کننده هم استفاده کنیم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد