PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : القای ولتاژ در فاصله 3 الی 4متری

34157
1st August 2012, 01:11 PM
با سلام به همه ی مهندسان. دوستان من میخام یه سیستمی بتونه برام یه ولتاژی به فاصله حدودا 4متر داخل یه جسم القا کنه که اگه جسمی هادی به فاصله 4متری یا کمتر از از این سیستم عبور کنه یه ولتاژی توش القا بشه. این کار به نظر شما شدنیه؟ اگه سوال براتون نامفهومه این جور براتون بگم فرض کنید 2 تا کابل داریم یکیشون به اون سیستم مورد نظر وصله و اون یکی زمین باشه که هرگاه جسمی بین این دو سیم قرار گرفت یه ولتاژی توش القا بشه( فرض کنید فاصله بین 2سیم 3الی4متره). به نظرتون میشه؟ یا شما برای القای ولتاژ تو این فاصله راه دیگه ای دارید؟ هر چی میدونید برام بگین خیلی حیاتیه.ممنون

hadi elec
1st August 2012, 01:18 PM
با سلام به همه ی مهندسان. دوستان من میخام یه سیستمی بتونه برام یه ولتاژی به فاصله حدودا 4متر داخل یه جسم القا کنه که اگه جسمی هادی به فاصله 4متری یا کمتر از از این سیستم عبور کنه یه ولتاژی توش القا بشه. این کار به نظر شما شدنیه؟ اگه سوال براتون نامفهومه این جور براتون بگم فرض کنید 2 تا کابل داریم یکیشون به اون سیستم مورد نظر وصله و اون یکی زمین باشه که هرگاه جسمی بین این دو سیم قرار گرفت یه ولتاژی توش القا بشه( فرض کنید فاصله بین 2سیم 3الی4متره). به نظرتون میشه؟ یا شما برای القای ولتاژ تو این فاصله راه دیگه ای دارید؟ هر چی میدونید برام بگین خیلی حیاتیه.ممنون

سلام
فکر نمیکنم این شدنی باشه
یعنی القای ولتاژی تو 4 متری خیلی خطر ناکه چون میدان خیلی شدیدی رو نیاز داره که ممکنه منجر به برق گرفتگی ادمهای اطراف بشه
این اقا نیاز داره که از سیم اول جریان یا ولتاژ بالایی عبور کنه که میشه مثل سیمهای فشار قوی

34157
1st August 2012, 06:04 PM
اگه بخایم از خطرش برا اطرافیان صرف نظر کنیم شما چیزی به ذهنتون نمیرسه؟

عرفان سلیم زاده
1st August 2012, 08:13 PM
با کسب اجازه از استاد ما هادی جان[nishkhand][golrooz]
چرا شدنیه البته به روش ترانسفورماتوری.
فقط جذب گیرنده هایی هم میشه که فرکانس رزونانس شون برابر فرکانس فرستنده باشه.
اتفاقا تا چند متر هم جواب داده.
روش کارش عین ترانسفورماتور های تبدیل برقه منتها به جای این که از هسته های اهنی استفاده کنند، هسته هوا(فضای بین سلف اولیه و سلف ثانویه چند متره) استفاده کردند و برای افزایش راندمان به سلف گیرنده یه خازن موازی کردند که فرکانسش دقیقا برابر با فرستنده بشه.

34157
1st August 2012, 10:46 PM
میتونید درباره ی مکانیزم سیستمش بیشتر توضیح بدین؟ چون اگه شدنی باشه با یه گروه قصد ساختش رو دارم.

عرفان سلیم زاده
3rd August 2012, 01:26 PM
اگه یکم برق بلد باشین ساده است.
http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_Resonant_Energy_Link

RƎ ZA
3rd August 2012, 02:52 PM
منم با نظر دوست گرامی جناب آقای مخفی موافقم اما فقط توصیه میکنم اگر تجربه ی کافی درباره ی استیبل کردن مدار و همینطور برق قدرت دارید اقدام به ساخت کنید !
هزینه ی زیادی هم احتمالاً خواهد داشت
نظر شما چیه ؟![cheshmak]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد