PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشپزی

زهرا قربانی
14th July 2012, 01:56 PM
سلام ئوستان اینجا میتونید دستور پخت بهترین و خوشمزه ترین غذایی رو که خوردید رو بنویسید تا بقیه هم حالشو ببرن
.
.
.

زهرا قربانی
14th July 2012, 02:12 PM
طرز تهیه میرزا قاسمی

برای شروع من خودم دستور پخت میرزا قاسمی رو میدم با اینکه مشهدیم ولی عاشق این غذا هستم
مواد لازم برای 4 نفر:
سیر 7 تا...بادمجان متوسط 6تا...گوجه فرنگی 3تا...پیاز متوسط1عدد... تخم مرغ 2تا
طرز تهیه:ابتدا بادمجان را کبابی کرده بدین صورت که یک برش عمیق در بادمجان ایجاد کرده و در معرض حراررت مستقیم(مثل شعله گاز )قرار میدهیم تا بادمجانها کبابی و نرم بشوند سپس پوست آنها را گرفته و کاملا له میکنیم و در ظرفی جداگانه گوجه را نگینی خورد مکنیم
پیاز هارا کاملا ریز کرده و سرخ میکنیم بعد از اینکه پیازها نسبتا سرخ شد سیر را اضافه میکنیم چون سیر زود سرخ میشه و سپس گوجه را اضافه میکنیم و هنگامی که کوجه ها هم تقریبا پخت بادمجانها را اضافه میکنیم و در ماهیتابه را به مدت 10 دقیقه میبندیم تا تمام مواد باهم مخلوط شوند بعد از 10 دقیقه تخم مرغ اهرا هم اضافه میکنیم اما زیاد هم نمیزنیم
در مجموع شاید 45 دقیقه هم پختش زمان نمیبره اما وا قعا خوشمزست

davoud13
19th July 2012, 11:26 AM
سلام

خوراكي سريع و عالي.ماكاروني

مواد لازم براي 1نفر:

1بسته ماكاروني رو تو ؟آب ميزاري بعد نيم دقيقه بكش ميكني بعد اگه مثل من باشي تا 4 روز از سر كار كه مياي راحت گرم ميكني ميخوري بهتر از تخم مرغ.حداقل وقتي ميبيننت نميگن چون لاغره لابد معتاده.

elinaaa
19th July 2012, 12:07 PM
سالاد ماکارونی برای 4 یا 5 نفر
یه بسته ماکارونی
خیار شور 7 یا 8 عدد
یه فنجان سس مایونز
یه مقدار کلم خرد کرده اگه دوست داشتین
حدودا 200 گرم ژامبون مرغ البته از خود مرغ هم میشه
نمک و فلفل و یه قاشق آبلیمو واسه چاشنی

ماکارونیو داخل آب جوش برزین تا مغز پخت بشه و بعد آبکش کنین
بعدش بقیه موادو خرد کرده و بهش اضافه کنین و موادو با سس مخلوط کنید
هم آسونه هم خوشمزه...

زهرا قربانی
24th July 2012, 11:40 PM
مواد اولیه :*روغن مایع ۲۰۰ میلی لیتر*کره ۱۵۰ گرم*آرد ۳۰۰ گرم*پودر هل یک قاشق چایخوری*نان میکادو به میزان لازم مواد لازم برای شربت:شکر ۶۰۰ گرمآب سه پیمانهگلاب نصف پیمانه طرز تهیه:شکر، آب و گلاب را با هم مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا شکر در آب حل شود. (http://www.yasgroup.ir/) آرد، کره و روغن را درون قابلمه ریخته و روی حرارت می گذاریم و با حرارت ملایم تفت می دهیم تا آرد تغییر رنگ دهد. شربت را کم کم به آرد اضافه و مخلوط می کنیم تا جایی که حلوا کاملا جمع شود، (http://www.yasgroup.ir/) پودر هل را نیز اضافه می کنیم.بعد حلوا را همان طور که داغ است روی نان میکادو قرار داده و نان را رول می کنیم و می گذاریم کاملا خنک شود، سپس حلوا را برش زده و در ظرف می چینیم.

reza-1369
25th July 2012, 12:09 AM
من یادم وقتی دانشجو بودم فقط یه ماکارونی می تونستیم درست کنیم که اونم اکثرا ته دیگش میسوخت می شد عین زغال[nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد