PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی هر روز... هر کتاب...

8infinity8
2nd July 2012, 09:00 PM
سلام ...
از اینکه به این تاپیک اومدین ممنونم[shaadi]
تو این تاپیک قصد دارم هر روز یه کتابو معرفی کنم. کتابی که خودمم خوندمش تا این معرفی با شناخت کاملی صورت بگیره
قبل از معرفی یک جمله در وصف اون کتاب میگم تا شما ببینید اگر خوشتون نمیاد ادامه مطالبو نخونید و وقتتون تلف نشه.
به جز این چون من خودم همیشه بعنوان هدیه به دوستام کتاب میدم بهتون میگم که اون کتاب مناسب چه شخصیتیه.تا اگر خواستین به شخصی هم هدیه ای بدین کتابو تو گزینه هاتون داشته باشین.
همونطور که گفتم هرروز یک کتاب معرفی میکنم پس اگر دوس داشتین میتونین از منو ابزارهای موضوع گزینه اشتراک در موضوعو بزنید تا هر روز با مطالب این تاپیک همراه شین. البته سعی میکنم وقتتونم تلف نکنم و تو مدت زمان کم اطالاعات مفیدی در اختیارتون بذارم.امیدوارم موفق شم دوستانی که به مطالعه کتاب علاقه ای ندارن هم علاقه مند کنم... منتظر همراهی شما دوستان هستم...

وحید 0319
2nd July 2012, 09:15 PM
سلام دوست عزیز خیلی خوبه واز این کارت استقبال می کنم کمک خواستی در خدمتیم.

8infinity8
2nd July 2012, 10:39 PM
خب... به سراغ اولین کتاب میرم. قبلش یه نکته بگم. من یه دفتر دارم که توش اسامی کتابایی که خوندمو مینویسم. همراه با مشخصاتی نظیر اسم انتشاراتش. تعداد صفحاتش... و...و... این مشخصاتو برای شمام میگم. ولی صرفا با کتابی که شما دارین ممکنه همخوانی نداشته باشه...

فرشته شریر

اثر تیلور کالدول. نشر حمیدا.256ص.
وصف: اثر ناشناخته ایه. ولی اگر رمان خون قهاری هستین میتونین تهشو حدس بزنین...اگرم که نه به نظرم پیشنهاد جالبی میتونه باشه. اگر کم حوصله این به دردتون میخونه. چون تعداد صفحاتش کمه

هدیه: به درد نوجوونا میخوره. بزرگترا از سبکش زیاد خوششون نمیاد چون یه کم غیر واقعیه مطالبش. منظورم اینه که یه چیز علمیو غیرواقعی نوشته. جوری که بدی دس یه بچه باورش میشه!

توصیه: دور از دسترس کودکان نگهداری شود[nishkhand]

اندکی از حال و روز کتاب: سرگذشت یه خانوادس . که یه بچه نابغه دارن. حالا این بچه نابغه هه خوبه یا بد؟ قضاوتش با خوانندس. بعد از قضاوت ذهن خواننده معطوف راه حل میشه که: حالا که اوضاع اینطوریه راه حل چیه
من مجبورم یه کم لو بدم: فرشته شریر درواقع توصیفی از شخصیت همین کودکه.
میگه فرشته چون واقعا بچه بی عیب و نقصیه. هم از نظر جسمی هم هوشی. نمیگم روحی چون نویسنده معتقده این بچه روح نداره. وحشتناک نیس ولی مشکوکه. قابل پیش بینیه. باخودن هر صفحه میتونین حدس بزنین اتفاق بعدی که میفته چیه بجز دو سه مورد.هرچی میگذره از بعضی شخصیتا و اشتباهاشون حرصتون میگیره جوری که دلتون میخواد کتابو بزنید لهش کنید... چه میدونم پاره اش کنید... من جمله مادر بچه ی نابغه. که واقعا دلم میخواد خفش کنم! [daava]

8infinity8
4th July 2012, 12:22 AM
تیزهوش

اثر هرمان هسه...انتشارات رودکی.240ص.

وصف: نویسنده موفقیه... خود کتاب یه جورایی وصف ناکامیهاست. ناکامیهایی که مسببش خودمونیم. بدرد گروه سنی بزرگسال میخوره. اگر به دنبال نشاط و پویایی هستین نخونینش. حالتونو بدجور میگیره. مخصوصا که شخصیت اصلی کتاب قهرمان نیس... انگار یه جور بازیچه اس.

هدیه: به درد طرفدارای آثار کلاسیک میخوره. همونطور که گفتم بزرگسال. به آدمی که باش رودربایستی دارین ندینش. چون دوسه صحنه بالا18سال داره. به جوونام ندینش چون حالگیریه. طرفداران کتب تاریخیم روحیه شون باهمچین اثری سازگاره. چون علیرغم تعداد کم صفحات خوندنش حوصله میخواد...

توصیه: اصلا کی گفته اگر قراره هدیه ای بدین ... اون هدیه این کتاب باشه؟وقتی گزینه های بهتریم هست...؟

حال و روز کتاب: از نظر من اثر تاسف برانگیزی بود. ازش چیزای زیادی یاد گرفتم.من جمله اینکه خودم باشم. وگرنه عاقبت افتضاحی دارم. اینم داستان یه نوجوون نابغه اس. این یکی برخلاف شخصیت کتاب فرشته شریر دل پاکی داره و مث برگی میمونه که گرفتار باده. راحت بازی داده میشه. انتظارات بالای همه رو برآورده میکنه ولی هرگز باهاش برخورد شایسته ای نمیشه. بهرحال... میشه ازش عبرت گرفت...چون اتفاقاتی که براش میفته. احساساتی که دچارش میشه و... و... همه حکایت از بی تجربگیش و پخمه گیش دارن. انصافا بد بلایی سرش میاد. سرانجام زندگی این نابغه یکی از دردناکترین سرانجاماییه که خوندم و فقط تاسف خوردم. واسه همین میگم هدیه مناسبی نیس[negaran]

وحید 0319
4th July 2012, 12:28 AM
سلام دوست عزیزم[golrooz] آره خوندمش هیچی نمیتونم بگم[golrooz]

sabab
4th July 2012, 12:40 AM
خیلی عالبه منم مثل شما هستم
کتاب زیاد میدم هدیه
برقرار باشی...

8infinity8
5th July 2012, 02:52 PM
جین ایر

اثر شارلوت برونته... با قرمز نوشتمش که بگم اگه نخونیش نصف عمرتون رفتهههههههه [nishkhand]انتشارات مهتاب... کلا انتشارات تر و تمیزی هم هستش... و طرح جلد سخت رماناش خیلی سنگین و متینه
488صفحه اس
وصف: وای خدااااااااا... من از این کتاب چی بگم آخه؟ از روش تاحالا سه چهارتا فیلم ساختن...ولی هیچ کدوم به پای کتابش نمیرسه. محشرهههههههه... خواهرای برونته سه تان. دوتاشون نویسنده ویکی شاعر. شارلوت و امیلی نوسنده ان و تو آثارشون عشق جایگاه مهمی داره. اسم سومیو نمیدونم چیزیم ازش نخوندم کسی میدونه منو هم در جریان بذاره.

هدیه: اصولا به گروه سنی نوجوون کتاب حجیم ندین بهتره مگر اینکه اهلش باشن. که اگر باشن میتونم بگم این کتاب میشه یکی از بهترین تجربه هاشون. شخصیت کتاب بسیار معصوم... و دل پاکه.
بزرگسالای کتابخون محاله این کتابو نشناسن. من شانسشو دارم که تو خونه ای هستم که کمد کتابش پراز آثار معروف ادبیه. علتشم پدرم هستن و اکثر کتابایی که الان داریمو ایشون تو نوجوونی خوندن. این یکی از همون کتاباس.[shaad]

توصیه: وقتی تصمیم گرفتین بخونینش کنار دستتون آب و غذا هم باشه وگرنه از گرسنگی و تشنگی میمیرید[nishkhand]

حال و روز کتاب: از حرفم برداشت تبلیغاتی نشه... ولی من این کتابو هم به زبون اصلی خوندم(تکلیف یه ترم کلاس زبانمون بود) هم فارسی. و میون ترجمه هایی که دید زدمشون این ترجمه رو بیشتر دوست دارم:از مهدی افشار
حال و روزشو واضح نمیگم که زده نشین.آخه من چی بگم؟
یه روال عادی داره... زندگی سخت... روزای سخت... سرانجامی که اگرم خوش نباشه آرومت میکنه و میتونی یه نفس راحت بکشی که آخیییییییییییییییش... اقلا زیرپامون الان سفته...
به شدت توصیه میکنم بخونینش...این کتاب یکی از شاهکارای ادبی جهانه...........[golrooz][golrooz][golrooz]

8infinity8
7th July 2012, 12:18 PM
آدم آهنی من

اثر کلایوگیفور...مترجمش محمود سالک. از انتشارات با سلیقه لک لک.95ص

وصف: الان تقریبا18 سالمه... من این کتابو پنجم دبستان خوندم... ولی الان دارم تاثیراتشو تو زندگیم میبینم.
سری کتابهای "علمی ولی شیرینتر از داستان" که آدم آهنی من یکی از چندین کتاباشه شاید مناسب سن بزرگسال نباشه. ولی خوندش میتونه هدف زندگی یه نوجوون یا کودک رو تعیین کنه...

هدیه: همونطور که گفتم مال سن راهنمایی و دبستانه. مسائل بزرگ علمیو به زبون ساده و با کاریکاتور توضیح داده. بهترین هدیه ایه که میتونید به یه نوجوون بدین. جذاب و شیرینه. من جدا خودمو نسبت به این کتابا مدیون حس میکنم. نقشی که تو طرز تقکر من داشتن... تو تعیین اهدافم... که میخوام روبات بسازم... میخوام فلان کارو بکنم بدون شک غیرقابل انکاره.حتی الانم که میخونمشون برام تازن!

توصیه: بزرگ شدین شماهااااااااااا؟؟ دیر نشده هنوزم میتونین بخونینش. یه نگاه به تعداد صفحاتش بندازین. کار نیم ساعته.
یه نکته ای بگم... بهترین هدیه واسه گروه سنی نوجوونی که در آستانه بلوغ هستند کتابه. شک ندارم کتاب میتونه اونا رو از خیلی انحرافا نجات بده. پس دست به کار شین...[cheshmak]

حال و روز کتاب: بچه که بودم این کتابو دوسه دور خوندم... بعدش رفتم تو رویا... توهمای جالب از روباتی که میسازم.تحقیقاتم همیشه تو کلاس جزو جذابا بود چون از کاریکاتورای همین کتابا تقلید میکردم. خداااااااااااااااا... چه دورانی بود. چقدر بزرگ شدیممممم... این کتابا واقعا دوستای خوبین. من هرگز...هرگز...هرگز...نقششونو تو ندگیم فراموش نمیکنم. بخاطر داشته باشین بزرگترا... که برخورد شما با یه کوچیکتر،هدیه شما،حتی یه لبخند ساده شما... میتونه تو زندگیش تاثیر بذاره. چنانچه رفتار معلم ریاضی دوران راهنماییم بامن اینکارو کرد و رفتم رشته ریاضی...

8infinity8
7th July 2012, 12:36 PM
دیروز نبودم نتونستم کتاب معرفی کنم. اینم به جبران دیروزززززززز

شیطان و دوشیزه پریم

اثر بی نظیر پائولوکوئیلو.مال من انتشارات افرازه. ولی از اونجایی که نوشته های ایشون ممنوع الانتشار شدن گیر ش نیاوردین برین سر انتشارات جنگل. یواشکی داره یه کارایی میکنه... ما آشنا داریم...[nishkhand]
188ص... مال من ترجمه میترا میرشکاره.

وصف: پای نفس و وجدان انسانها درمیونه... اگر اهل عرفان و مطالعه مذاهبید نتیجه ی این کتاب و سرانجامش براتون حکم مرگ و زندگیو داره![shaad]
واقعا روم اثر گذاشت این کتاب. جدال خیر وشر... و بعد ناامیدی محض... که دیگه همه چی تمومه... پایان کتاب رو نمیتونین حدس بزنید.کتابای پائولو یه جورایی تمثیلی ان. همه شون تمثیلی از زندگی شخصی ما و سیر عرفانی ماست.

هدیه: به کسی بدین که میشناسینش و میدونید تو معدن میتونه طلا رو ببینه. کسی که از رویدادهای منفی برداشت اخلاقی کنه... درس بگیره... نه که محکوم کنه و برچسب بزنه. از اسمش مشخصه. مال بزرگسال... واسه جوونام عالیه. خصوصا کسایی که با خودشون درگیری دارن[labkhand]

توصیه: فقط میتونم بگم بخونینش... داستانهایی که ضمن متن کتاب آورده شده انصافا زیباترین داستان کوتاهاییه که خوندم.

حال و روز کتاب: یه جور رقابت دوشیزه پریم (تو بعضی ترجمه هام اسمشو پرایم دیدم) و شیطانه. که با هم سر نفس انسانها شرط میبندن. مسئله همه ما انسانهاست که اگر تواون موقعیت بودیم... واقعا چیکار میکردیم؟ دوشیزه پریم نمادی از همه ماست... وقتی که درونمون صحنه جدال وجدانمون و شیطان درونمونه. بی نظیره. حتما بخونینش.

وحید 0319
7th July 2012, 12:56 PM
شیطان ودوشیزه پریم کتاب عالی هست منم پیشنهاد میدم بخونین

8infinity8
8th July 2012, 11:31 PM
QUOTE=وحید-الهام;344972]شیطان ودوشیزه پریم کتاب عالی هست منم پیشنهاد میدم بخونین[/QUOTE]

چه خوب... راستی اگر هریک از دوستان اثری هست که میخوان معرفی کنن... چیزی که معتقدن به پیشرفت بشر کمک میکنه[nishkhand]دریغ نکنن

قورباغه رو قورررررررررت بده!

از یه بچه خوب: برایان تریسی...بیخیال انتشارات. ازش تاحالا20جلد متفاوت دیدم!

وصف: اهل کتابای برایان تریسی باشین و این کتابشو نشناسین؟ محاله... بخاطر اسم بانمکشم که شده یه مدت سرزبونا افتاده بود. تو اسم باحالا یکی این کتبه یکیم کتاب لطفا گوسفند نباشید که من نخوندمش. کسی خونده بیاد معرفیش کنه[cheshmak]

هدیه: دورورتون کسی هست که سرش شلوغ باشه؟ بی برنامه باشه؟ به همه کاراش نرسه؟
این کتاب به دردش میخوره... حتی اگر از اسمش چندشش بشه[khande]

توصیه: فقط کادوی تولد و سالروز نامزدی و ازدواج و ولنتاین و....و... ندینش طرف همین که کادو رو باز کنه حالش گرفته میشه...[khanderiz]

حال و روز کتاب: تابلوئه روانشناسیه.... نه از اون روانشناسیا... روانشناسیای موفقیتی...شیوه های برنامه ریزی خیلی عالیی داره. من خودم از روش طبقه بندی اولویتاش استفاده میکنم...اگر بااراده باشید کتاب مناسبیه. نه که بعد از خوندنش بازم تنبلی کنید و بگید اههههههههههه... اینم دردمو دوا نکررررررررررررد[negaran]
قورباغه تمثیلی از برنامه ها و کارهای ماست... که به گفته نویسنده هرچی این قورباغهه بزرگتر باشه زودتر باید اقدام به قورت دادنش کنید...(معطل چی هستید پس؟؟؟)[nishkhand]

8infinity8
9th July 2012, 07:04 PM
چشم به راه

اثر دنیل استیل...500ص... اما خسته نکننده!(پیدا نکردم لغتی دیگه در وصفش بگم) انتشارات ارغوان(قدیمیه)

وصف: اگر قبول دارید این روزا مفهوم واقعی دوست داشتن و عشق جاشو داده به مفاهیم مبتذل... و از معنویت به ابتذال کشیده شده پس شما دنبال دریافتن جواب واقعا دوست داشتن یعنی چی؟ هستید. خوندنش واقعا آرومم کرد

هدیه: مطلقا بزرررررررررررررگسال! بچه ها کجا این مسائلو فداکاریا رو درک میکنن؟
(مگه اینکه مث من فضول و پررو باشن...[nishkhand])

توصیه: اگر قراره 500 صفحهههههههههه کتاب بخونین... اون 500ص بدون شک مال همین کتابه!
(نرید هری پاتر بخونید مثلا! اینا شما رو خیالپرور بار میاره... هرچند خودم خوندمشون... هیجان کاذبه...)

حال و روز کتاب: صبور برین جلو... پیش بینیاتون هیچ کدوم درست درنمیاد(عاشق این مدل کتابم)
هوس توبیخ میشه و عوضش عشق و عاطفه منتهای زیبایی خودشو نشون میده. این وسط اتفاقات زیادی میفتن... کاملا واقعی... از هیجانات به نظرم تهی هستش این کتاب... نه خداییش چیزی نداره که شما رو به هیجان بیاره...فقط میخونینش که ببینید آخرش چی میشه؟ واسه دونستن سرانجامش له له میزنه آدم. اینه که باوجود اکشن نبودن کتاب ولش نمیکنید.
داستان جالبی داره. دوتا خانواده که هریک مسائل و مشکلات خودشونو دارن. لحظات این کتاب توام با مسائل این خانواده ها پیش میره. اولش از خودتون میپرسین خب که چی؟ ولی بعدش این دوتا خانواده به شکل زیبایی بهم متصل میشن.[khanderiz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد