PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال هوم!!!

violet66
28th June 2012, 08:07 PM
من می خوام یه فرهنگسرای هنر و فلسفه بسازم...
سایتش یه جایی وسطای کویر...
نظرتون چیه؟[tafakor]

Easy Bug
28th June 2012, 08:18 PM
من می خوام یه فرهنگسرای هنر و فلسفه بسازم...
سایتش یه جایی وسطای کویر...
نظرتون چیه؟[tafakor]

سلام
به نظرم مکانش برای آینده کویر هم خوبه ........... (البته اگه برای نوع و امکانات ساختمون خوب فکر کرده باشید .................)
ولی برای رفت و آمد مردم چه فکری کردید ؟

violet66
29th June 2012, 11:01 AM
سلام...
ممنون از نظرت ولی
من متوجه مشکلات مردم و امکانات این فرهنگسرا و آیندهی کویر نشدم...
لطفا بیشتر توضیح بده...
بله من همه ی جوانب و در نظر گرفتم...

Easy Bug
29th June 2012, 09:13 PM
سلام...
ممنون از نظرت ولی
من متوجه مشکلات مردم و امکانات این فرهنگسرا و آیندهی کویر نشدم...
لطفا بیشتر توضیح بده...
بله من همه ی جوانب و در نظر گرفتم...

سلام
اگه فرهنگسرایی که مد نظر شماست بخواد در جهت بهترین بودن حرکت کنه ، با مکانی که شما درنظر گرفتید کار سخت میشه ............
مثلاً شبا باید گرما رو فراهم کنید و روزها هوای خنک رو ؛ که این از نظر اقتصادی خرج زیادی میطلبه (اگه از هدر رفتن انرژی صرفه نظر کنیم)
بنظرم محیطهای بیابانی رو اکثر مردم نمیپسندن ، پس اگه بدنبال فرهنگسرای خوبی هستید باید یه مکان ویژه طراحی کنید تا جاذب مردم باشه ......... + افرادی که اهل هنر یا فلسفه هستند ، افراد خاصی هستند پس بنظرم این خودش کار رو سخت تر میکنه ........
معمولاً وقتی یه جا رفت و آمد مردم زیاد بشه باعث آبادانی اونجا میشه ، مثلاً یزد با این اینکه نسبت به 30 سال پیش خوب پیشرفت کرده ، شما فرض کنید این فرهنگسرا در نزدیکی استان یزد درست بشه ، در اینطورت باعث پیشرفت بیشتر یزد خواهد شد ........
بنظرم اگه بتونید مدل معماری این مکان رو خاص طراحی کنید ......... در خاص بودن فرهنگسرا خیلی کمک میکنه ................
مثلاً گه بتونید روزها برای روشنایی فضاها ، فقط از نور خورشید استفاده کنید ............. یا مثلاً برای خنک نگه داشتن فضا ، از بادگیر استفاده کنید ..................

موفق باشید

violet66
29th June 2012, 09:57 PM
خوب پس دونه دونه بریم جلو...
بازم ممنون از نظراتت و دقتت...
خوب مورد خوبی رو در مورد مشکلات تامین گرما و سرما مطرح کردی و البته خودتم بهشون جواب دادی...
ولی خوب حرکت در عمق زمین هم خودش کمک کننده هست که من مد نظر قرار دادم...
و مورد بعدی این هست که مخاطب طرح من مردم نخواهند بود...و"یکی" از دلایل انتخاب کویر همین بوده...و همچنین هدف آبادانی
محل نیست...هدف آبادانی فرهنگ هست...و همونطور که اشاره کردی افرادی که اهل هنر یا فلسفه هستند ، افراد خاصی هستند و
اتفاقا این کار و آسونتر میکنه...
طراحی مجموعه کاملا ساده هست ولی از کوچکترین جز سازنده مبتنی بر مفاهیم فلسفی و هنری هست و شاید در نگاه اول هیچ جزابیتی نداشته باشه جز اهلش که در همون نگاه اول درکش خواهند کرد...[shaad]
بازم از نطراتت ممنونم و امیدوارم برای بهبود بهتر این طرح بازم نظراتت رو بشنوم...
اونچه که در جواب می نویسم مجموعه تفکراتم هست نه دفاعیه ای در مقابل انتقاد...و از نظرات سارنده با کمال میل استقبال میکنم...
ممنون

وحید 0319
29th June 2012, 11:46 PM
با سلام هنر وفلسفه اولا همه جاییه وشما اگه دلت میخواد که کارت دیده بشه وبتونه نمادی از فلسفه وهنر وحتی معماری ایرانی رو به نمایش بگذاره خوبه ولی اگه میخوای درکویر باشه یه فرضیه ای بیشتر باقی نمیمونه مرسی.

violet66
1st July 2012, 06:32 PM
دوست خوب مممنون از نظرت...
فسفله و هنر همه جایی نیست بلکه "همه جا میره"...
و حالا من یه سوال دارم...
به نطرت نماد فلسفه و هنر چیه؟

وحید 0319
1st July 2012, 07:21 PM
سلام ممنونم از اینکه این پست رو خوندی فلسفه وهنر در اکثر کشورها پذیرش داره نماد فلسفه وهنر پذیرش اون از طرف جامعه هست یعنی بتونه هم برای اشخاص خاص وهم برای عموم کاری کنه که بتونه نیازهای امروزیش پاسخ داده بشه فکر کنم منظورم رو تونستم برسونم اما درباره موضوعت بایدبگم که خیلی هم خوبه اما بشرطی که هم از نظر اقتصادی -اجتماعی-فرهنگی فکری پشت سرش باشه وهم بتونه درعین حال حرف های جدیدی بزنه مرسی.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد