PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در محل کار، ایمیل خود را چک نــکــنــیــد!!!!

ماری مریم
20th May 2012, 05:22 PM
چک نکردن ایمیل در محل کار، باعث افزایش بازدهی و کاهش سطح استرس کارمندان میشود.

http://www.up.98ia.com/images/oqswp1k9qqiya9yn7sss.jpg

به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز (08 may)، نتایج تحقیق جدیدی توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان میدهد که افرادی که به طور منظم، ایمیل خود را در محل کار چک نمیکنند، دارای بازدهی بیشتر و استرس کمتر میباشند.
در تحقیق تجربی که به منظور بررسی «کار بدون ایمیل» صورت گرفت، محققان سطح استرس 13 کارمند را با اندازهگیری میزان ضربان قلب آنان به طور روزانه طی یک هفته بررسی کردند.
محققان از تعدادی از کارمندان خواستند که طی پنج روز این تحقیق، چک کردن ایمیل در محل کار را فراموش کنند، در حالی که از عده دیگر خواسته شد که به طور معمول ایمیل خود را چک کنند.
طی وقفه استفاده کارمندان از ایمیل در محل کار، افراد تحت مطالعه، زمان بیشتری را برای تمرکز بر وظیفه خود در محل کار صرف کردند.

به نوشته IBNLive نتایج همچنین نشان می داد افرادی که ایمیل خود را چک نکردند، استرس کمتری در مقایسه با گروه دیگر داشتند.
دکتر گلوریا مارک از مجریان این تحقیق می گوید: نتایج این تحقیق برای ما جالب بود و فقط در پنج روزه نشان داد که افرادی که ایمیل خود را در محل کار چک نمیکنند، از استرس کمتر و بهرهوری بیشتر برخوردارند.
وی معتقد است که کارمندان با دسته بندی کردن ایمیل خود، ضمن آنکه به بهرهوری خود کمک میکنند، در وقت نیز صرفهجوئی میشود.

davoud13
20th May 2012, 09:42 PM
سلام

شما خودتون چقدر این نظریه رو قبول دارید. پیشنهاد من اینه که یک نظر سنجی در این رابطه تو سایت ترتیب بدید.اینطور بهتر میشه در این رابطه نظر قطعی داد.

نازخاتون
20th May 2012, 09:51 PM
من کاملا موافقم چون این موضوع در مورد خودم صدق کرده و اینکه ایمیلم رو چک نمی کردم خیالم راحته .....
البته اون هم مدتی بود که یاهو میل رو بسته بودن و ما اجبارا نمی تونستیم به ایمیلهامون سر بزنیم و حداقل ثمره اش این بود که تکلیف خودمون با خودمون روشنه و براحتی به کارمون رسیدگی می کنیم .... و وقتی به خونه می رسیم با اشتیاق بیشتری ایمیل رو می خونیم [cheshmak]

davoud13
20th May 2012, 10:31 PM
سلام

یعنی از نطر شما چک کردن ایمیل یا کلی تر وجود یاهو باعث شده شما وقتتون از بین بره و کار بیهوده ای؟

ماری مریم
21st May 2012, 04:05 PM
سلام

شما خودتون چقدر این نظریه رو قبول دارید. پیشنهاد من اینه که یک نظر سنجی در این رابطه تو سایت ترتیب بدید.اینطور بهتر میشه در این رابطه نظر قطعی داد.

سلام خیلی چون تجربش داشتم
موافقم ولی فک نکنم این نظرسنجی زیاد علمی باشه

davoud13
22nd May 2012, 11:00 AM
سلام

اگه علمی نیس پس چطور محققین آمریکا به این نتیجه رسیدن.دستگاه اندازه گیری استرس ساخته شده؟فکر نکنم ضربان قلب معیار مناسبی باشه. 13نفر هم از نظر شما جامعه آماری کمی نیس؟برای اندازه گیری سختی آب با اینکه که دستگاه های مخصوص به خودش و روش های دقیقی داره تقریبا از هر نمونه 4-5بار تست میگیریم چه برسه به اینکه استرس رو با ضربان قلب اندازه گیری میکنند که مطمئنا دلایل زیادی برای کند یا تند شدن تپش های قلب هست.نظر شما چیه؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد