PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واسه من سواله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا تو ایت تاپیک شرکت کنین و نظرتون رو بدین.

d-setare
20th March 2012, 08:07 PM
خدایش من موندم
تو این دوره زمونه اگه دختر خوب و سر به زیر باشی نمیبینند در نتیجه از خواستگار خبری نیست
اگه نه بر عکسش بری و تو چشم باشی ولی دوست پسر نداشته باشی (پاک باشی) احساس مونگلی و حسرت به حال بقیه رو که یا دوست پسر دارن یا که ازدواج کردنو میخوری و گوشه نشین میشی .اینم هیچ
اگه بری و دوست پسر پیدا کنی از شانس بدت یا دوست پسرت بهت اعتماد نمیکنه و قضیه کنسل میشه یا نه بقیه بهت میگن دختره وله و ......
منتظر جواب شما و همکارتون هستم
با تشکر

نارون1
20th March 2012, 08:57 PM
سلام

دوست من ، باید دید چه چیزی برای فرد ارزش گذاری شده ..... اگه واقعا به قول شما سر به زیر بودن و خوب بودن ارزشه ، در نتیجه نباید دستخوش محیط قرار بگیره......

درسته که محیط بی تاثیر نیسست ولی اینجاست که پاک بودن ، نباید احساس منگولی به فرد دست بده ..........

ما توی جامعه ای با آدمها و نگرشها و ارزشهای متفاوتی زندگی میکنیم ، یکی از یه دختر سر به زیر و ...( البته سربهزیر نبودن دلیل براینکه آدم پاکی نباشه نیست )

، خوشش میاد و برخی از بقیه ........

فرد باید یک چیز رو ارزش قرار بده و به دنبالش حرکت کنه.......

یه داستانی که از یک کتاب خواندم رو برای شما مینویسم که بهتر به نتیجه برسی :

روزی یه فروشنده یه لباس پشمی پشت ویترین مغازه گذاشت ........ روزها از پی هم میگذشت و مشتری ها می آمدند و لباس های ابریشمی و نخی و ... می خریدند ،

هیچکس توجه ای به لباس شمی نمی کرد ........ فروشنده خیلی کارا برای اینکه اون لباس تو چشم بیاد کرد ولی تو اون مدت کسی این لباس رو تقاضا نکرد.......

لباس پپشمی خیلی ناراحت بود که چرا هیچکس ازش خوشش نمیاد ......سرانجام فروشنده ، لباس پشمی رو از پشت ویترین بیرون آورد و به کارخانه برگرداند و به جاش یه لباس ابریشمی

گذاشت ...... چند روز گذشت ، که ناگهان یه خانمی اومد و گفت : ببخشید آقا چندروز پیش من یه لباس پشمی پپشت ویترین دیدم ، خیلی با سلیقم جور بود و دوستش دارم ،

میشه به من بدین .......

.................................................. ....................

این مثال رو من شاید برای خیلیا تعریف کردم ، چون خیلی تاثیر گذاره ........

همه افراد با نگرش متفاوتی به محیط اطراف و همدیگر نگاه میکنن ..........

d-setare
20th March 2012, 09:07 PM
درسته ، داستان خوب و مناسبی بود
بابت جواب متشکرم
اما ما که وقت زیادی نداریم میدونین الان تو جامعه گرفتن دختر تو سن پایین مد شده
دیگه اینکه الانه طوری شده که یه دختر اگه بخواد منتظر بمونه هیچوقت کسی نمیاد و آخر میترشه
الانم تو جامعه داره دوست دختر و پسری مد میشه که دیگه هیچ.....

ساناز فرهیدوش
20th March 2012, 09:30 PM
به عقیده من متاسفانه برای سن ازدواج ارزش بیشتری قائل می شود تا انتخاب درست .

در جامعه ما اقایون با هر سنی می توانند جوان ترین و بهترین همسر را انتخاب کنند . به چهل سالگی هم که می رسند می گویند تا زه اوج چل چلیشونه اما به خانم ها متاسفانه واژه ترشیده می زنند .
مقام و منزلت یک زن خیلی بالاتر از این حرف ها هست . زمانی بود که فقط نقش زن تولید مثل و بقای نسل بود اما همینک این طور نیست .
در عین حال که توازن در احتماع بر هم خورده ولی فرهنگ دیرینه درست یا نادرست پا برجاست . پسران امروزی عقاید پدران خود را دارند البته به همه تعمیم نمی دهم .
دختران در دنیای امروز در رشته ها ی دانشگاهی درس می خوانند ، کار می کنند و در اجتماع حضور دارند در صورتی که هنوز بر این باورند که یک خانم بهتر است در منزل خدمت کند .
در این جامعه به هر نحو که زندگی کنی هر کس برای شما و زندگی شما نظریه به راحتی صادر می کند .
اگر خیلی سر سنگین بر خورد کنی می گویند منزوئ ، افسرده است ، اگر اجتماعی باشی و گرم می گویند چشم سفید هست !
شیوه ی سنتی فقط خواستگاری یا دوستی و آشنایی های غیر کدام بهتر هست ؟
هیچکدام . به عقیده من تلفیق این دو
ممکن هست موقعیت آشنایی پیدا شود اما خانواده ها می توانند با سعه صدر و دادن فرجه در زمان مشخص ؛ کمک گرفتن از مشاور در آشنایی و ارتباط سالم کمک کنند .
این رابطه هدف دار و با نظارت خانواده و در مدت کوتاه خواهد بود .
در عین حال که هنوز عده ایی آ نرا بد می دانند متاسفانه جوانان کا از لبه ی دیگر بام به جامعه پرتاب می شوند ..

d-setare
20th March 2012, 09:47 PM
خیلی خیلی باهاتون موافقم[tashvigh]

ریحانات
23rd November 2013, 08:52 PM
سلام هم جنس. حالا چرا انقد درگیر شوهر کردنی!!! فکردی چه اتفاقی میفته. !!آزاد باش و هر جوری که دوست داری زندگی کن. مگه قرار چقدر عمر کنی که اینجوری ذهنت درگیر ازدواجه!!!!

moh1370
24th November 2013, 12:45 AM
سلام هم جنس. حالا چرا انقد درگیر شوهر کردنی!!! فکردی چه اتفاقی میفته. !!آزاد باش و هر جوری که دوست داری زندگی کن. مگه قرار چقدر عمر کنی که اینجوری ذهنت درگیر ازدواجه!!!!

این نظر آخری خیلی با حال بود
کلاً صورت مساله رو پاک کردن

ریحانات
25th November 2013, 07:24 PM
اخه موضوع خیلی بدی که تو جامعه ما جا افتاده اینه که هدف دخترا شده ازدواج!!!!
ازدواج کردن یه گوشه ای از زندگی پر فراز و نشیب آدمهاست! شاید سه چهار درصد! هدف از خلقت که ازدواج نیست! برلی من زندگی مثل یه پارکی میمونه ک دارم توش قدم میزنم, گاهی وقتا میدوام, گاهی وقتی ورزش میکنم, و ممکنه بیفتم آسیب ببینم ولی ازدواجو مثل نیمکت توی پاک میدونم که میتونم بشینم و یه نفسی تازه کنم , میتونمم نشینمو به راهم ادامه بدم..
همینو بس

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد