PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من بدبختم!

master_mind
9th March 2012, 11:10 PM
من بدبختم : چون یه خانواده خوب دارم و بهترشو می خوام

چون یه خونه خوب دارم و بزرگترشو می خوام

چون یه زندگی عادی دارم و هیجان انگیزشو می خوام

چون هر چی خدا بهم می ده بازم کم میارم

چون یه بدن سالم دارمو از یه سر درد کوچیک می نالم

چون باید کار بکنم /درس بخونم /یا اصلا کاری نکنم

چون عشق یه نفر برام کافی نیست

چون به هر چی ایمان میارم بیشتر کافر میشم

چون تو خوشی غرقم و هوای ناخوشی می کنم

مهدی عباسزاده
9th March 2012, 11:17 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

در مسائل مادی همیشه به پایین دست خود نگاه کنید و در مسائل معنوی به بالا دست

التماس دعا

yas-90
9th March 2012, 11:37 PM
اما من خدا رو هزاران بار شکر میکنم چون خوشبختم

MANE1371
9th March 2012, 11:48 PM
خوب،زیاده خواهی که اصلآ ذات بشره و در سرشت ما آدماست ولی باید یه کم هواسمون رو بیشتر جمع کنیم تا با خودخواهیه خودامون حق بقیه رو ضایع نکنیم.
خیلی ممنون موضوع بسیار جالبی بود.

shabhayebarare
10th March 2012, 01:05 AM
سلام مرسی موضوع جالبی بود .امیدوارم هیچ کس این خصوصیاتی رو که نوشتی نداشته باشه
همیشه واسه چیزایی که دارین خدا رو شکر کنین و واسه چیزایی که ندارین غصه نخورین دنیا یعنی همین هیچ کی نمی تونه همه چی رو کامل داشته باشه . [tashvigh]

mahsa deltang
10th March 2012, 02:13 AM
سلام
من باخود تمرین میکنم هیچگاه خود و دوستان از این جمله استفاده نکیم
شکرخدا نعمت را افزونی دهد
همیشه خدا حکمت هکه چیزو میدونه ماهستیم که ناعادلانه و زود قضاوت میکنیم
من انقد خدارو دوست دارم که داشتنش بهترین خوشبختیه
باتشکر از دوستان گلم [tashvigh]

SaSaMc2
10th March 2012, 02:53 AM
سلام...[golrooz]

من فكر ميكنم بدبختم....

چون هنوز با بدبخت تر از خودم دمخور نبودم...

در حقيقت چون از مشكلات ديگران خبر نداريم فكر ميكنيم ما آخر مشكلاتيم...

اگه يه چاله بكنن و بگن همه مشكلاتشون رو توي اون بريزن...

و بعد بگن هركي بره يه مشكل برا خودش برداره از چاله...

همه همون مشكل اول خودشون رو برميدارن...

چون:

ميدون هرچي باشه مربوط به گذشته و آينده خودشونه...

و لااقل بهش عادت كردن...

و تازه ميفهمن چه مشكلات ديگه اي توي چاله هست كه اصلا ازش خبر نداشتن...

بلدرچین
10th March 2012, 02:27 PM
افرین افرین افرینوخیلی قشنگ بودش خوشم اومد.ممنونم[golrooz]

Sabo3eur
10th March 2012, 05:30 PM
سلام
من فکر کنم نه بدبختم و نه خوشبختم
ولی خوششانسم (خوششانس میدونید به چه کسی میگن )

SaNbOy
10th March 2012, 09:17 PM
هیچ وقت این فکر حتی به ذهنم نرسیده که من بدبختم (نیستم)
چون همیشه مثبت اندیش بودم و خواهم بود [cheshmak]

salma1
10th March 2012, 10:01 PM
اونقد این روزا ناامیدی سرتاپای وجودمو گرفته که بدبختی توش گم شده
خوش بختم اما ..........

nika6749
10th March 2012, 10:36 PM
سلام
خوب این خوبه که انسان از هر چیز بهترینش رو بخواد و هر کسی از نظر من برای بهترین تلاش میکنه اما بهترین با زیادی خواهی فرق میکنه با نا شکردن فرق میکنه.....................
این ذات انسان هست که به بهترینها فکر کنه و طالب اون باشه و حتی خدا بهترینها رو برای بنده هاش میخواد
خدا جون دوست دارم چون تو رو دارم
قلب من
قالی خداست
تاروپودش از پر فرشته هاست
پهن کرده او دل مرا
در اتاق کوچکی در آسمان خراش آفتاب
برق می زند
قالی قشنگ و نو نوار من
از تلاش آفتاب

شب که می شود، خدا
روی قالی دلم
راه می رود
ذوق می کنم، گریه می کنم
اشک من ستاره می شود
هر ستاره ای به سمت ماه می رود
یک شبی حواس من نبود
ریخت روی قالی دلم
شیشه ای مرکّب سیاه
سال هاست مانده جای آن
جای لکه های اشتباه

ای خدا به من بگو
لکه های چرک مرده را کجا
خاک می کنند؟
از میان تاروپود قلب
جای جوهر گناه را چطور
پاک می کنند؟
آه
از این همه گناه و اشتباه
آه نام دیر تو است
آه بال می زند به سوی تو
کبوتر تو است

قلب من دوباره تند تند می زند
مثل اینکه باز هم خدا
روی قالی دلم، قدم گذاشته
در میان رشته های نازک دلم
نقش یک درخت و یک پرنده کاشته
قلب من چقدر قیمتی است
چون که قالی ظریف و دست باف اوست
این پرنده ای که لای تاروپود آن نشسته است
هدهد است
می پرد به سوی قله های قاف دوست...^

این هم ی شعر برای خدا جونم

مهدی عباسزاده
11th March 2012, 07:20 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

خوب این خوبه که انسان از هر چیز بهترینش رو بخواد و هر کسی از نظر من برای بهترین تلاش میکنه اما بهترین با زیادی خواهی فرق میکنه با نا شکردن فرق میکنه....................

در مورد مسائل مادی بهترین رو خواستن انسان رو به ناشکری میکشونه! خیالتون راحت باشه

دنیا (پستتر معنای لغویش است از دنو میاد هم میشه گفت نزدیکتر هم میشه گفت دنیّ تر که همون پست تر هست) خواهی انسان رو به ناشکری میکشونه.

انسان باید به فکر آخرتش باشه و در مورد دنیا اصلا به مسائل بالاتر اهمیت نده میدونید چرا گاندی پیروز شد در مقابل انگلیس؟ چون مردم رو به قناعت برگردوند! مردم دیگه جنسهای به روز انگلیسی براشون ارزش نداشت. و جنسهای بنجول خودشون رو به اونا ترجیح میدادن!

در همه موارد البته به غیر از مسائل نظامی که باید به حد اکثر پرداخته بشه چون خدا میفرماید: الأنفال : 60 وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّكُمْ وَ آخَرينَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَيْ‏ءٍ في‏ سَبيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُونَ

و هر چه در توان و امكان داريد، از نيروها و اسب هاى جنگى آماده و بسيج كنيد تا با اين (تداركات) دشمن خدا و دشمن خودتان و ديگرانى را به جز ايشان - كه شما نمى شناسيدشان و خدا آنان را مى شناسد - بترسانيد. و هر چه در راه خدا انفاقكنيد پاداشش به خود شما به شايستگى باز گردانيده مى شود، حال آنكه بر شما ستم نرود

این هم برای آخرت هست چون اینکار انفاق در راه خدا دانسته شده است. کلا این آیه تکلیف ما رو مشخص کرده : الرحمن : 26و27 كُلُّ مَنْ عَلَيْها فانٍ * وَ يَبْقى‏ وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلالِ وَ الْإِكْرامِ

هر چه بر زمين ]: طبيعت[ تكيه زده، فانى است. _…_26_ و ذات باشكوه و ارجمند كرامت دهنده و وجهه ى پروردگارت باقى است. _…_27_
آيه 26 و 27 ـ اينجا نخست قلم فنا و نابودى را بر كل كسانى كه تكيه بر روى زمين و زمينيان دارند كشيده، و سپس وجه و وجهه ربانى براى آنان كه تكيه بر زمين و زمينيان ندارند ـ بلكه تكيه گاهشان خداست ـ آنها را باقى به بقاءالله خوانده. درست است كه همه چيز ذاتاً فانى مى باشند كه قبل از وجودشان معلوم و پس از وجودشان هرگز استقلالى در وجود ندارد كه، اگر نازى كند از هم فرو ريزند قالبها، ليكن همين فانى ها در حال وجودشان با وجهه و توجه ربانى باقى به بقاءالله و داراى ابديت مى باشند. ولى ديگران در حال وجودشان هم فانيند.(ترجمان فرقان نوشته لسان المحققین آیة الله العظمی صادقی تهرانی)

آیا آنچه فانیست قابل تکیه میباشد؟ آیا حتی ارزش دنبال رفتن را هم دارد؟ هرگز! برای خانه .... متری و ..... تزئینات و ... و ماشین ..... مدل و ...... قیمت و همسر .... خوشگل و .... پولدار و ....

به طور کلی هر چه که برای دنیا باشد اصلا ارزش فکر را هم ندارد چه رسد به پیگیری. بله باید به فکر رفع نیازها به صورت حد اقلی ارزش فکر کردن و پیگیری دارد بلکه واجب دینی هم هست و برای رفع نیاز دیگران هم ارزش دارد.اما رسیدن به این آرزوهای بی اساس اصلا چیز خوبی نیست.

التماس دعا

mozhgan.z.1368
11th March 2012, 09:54 AM
بدبختی؟به چی میگن؟میشه بگید؟نمیشناسم؟من فقط یکی رو میشناسم به نام خوشبختی؟میاد از خونه ی ما سر میزنه بهم میگه همیشه تو زندگی میانه رو باش،مطیع،مهربان .... تا زودی برگردم ،وقتی بعضی وقتا پشت گوش میندازم دیگه کم میاد ولی نمیذارم اون چی بود اسمش؟؟اها بدبختی بیاد نمیتونم هر کی رو راه بدم خونمون که

LEILA1979
11th March 2012, 02:26 PM
بهتر است هرگز از "كلمه " من بدبختم استفاده نكنيم .
چون هر قدر كلمات منفي را بيشتر استفاده كنيم همانقدر بيشتر در زندگي مان تاثير گذار است.
چرا به جاي اينكه بگوئيم بدبختيم از كلمه خوشبختم استفاده نكنيم.
اگر بخواهيم خوشبختي را در زندگي حس كنيم چه بهتر كه از همين حالا با نگفتن "من بدبختم" اولين قدم را برداريم.

mozhgan.z.1368
11th March 2012, 10:38 PM
بدبختی؟چی هست؟نمیشناسمش؟اسمش شنیدم یکم اشناست ولی زیاد اطرافم ندیدمش
ولی خوشبختی میشناسم دوست صمیمیم هست همیشه میخواد با من باشه ازم جدا نمیشه بعضی وقتا قدرش نمیدونم میره از خونه ام ولی این چی بود میگفتی اها بدبختی نمذارم بیاد تو راهش ندادم

طهاری
15th March 2012, 08:16 PM
سلام اگر یک نفر رو عاشقانه دوست داشته باشی میگی عشق یک نفر دیگه برام کافیه [golrooz]

شاروک
3rd April 2012, 11:34 AM
من فقط توی یه زمینه های فقط بدبختم [narahatish]
بدبخت که نه بد شانسم[gerye]

5000
10th September 2012, 12:05 PM
بدبختی و خوشبتی فقط یه حسه ، زندگی همه ما آدمها پر از پستی و بلندی هست نمیشه پنهان کرد . ولی این ما هستیم که باید انتخاب کنیم آیا می تونیم خوشبخت باشیم یا نه................ می تونیم داشته هامون رو ببینیم.

shiny7
10th September 2012, 12:45 PM
بدبختی حالیه که وقتی آدم یه جای زندگیش به خمسی می خوره این حرفو می زنه!!من که خیلی تجربش کردم...اما ناشکر نبودم...حتی تو بدبختی هام هم از خدا ممنون بودم!!!چون حتم داشتم این چیزایی که پیش می آد و ما اسمشو می ذاری بدبختی حتما یه حکمتی داشته!بالاخره پایان هر شب تاری روز روشنه پس خوشبختی پشت سرش در راهه!فقط باید صبر کرد...زندگی اگه همش بالا باشه دیگه یکنواخت می شه و از آدم یه موجود تن پرور و مغرور و بی درد می سازه...و این از نظر من بده!!!
پس اگه احساس بدبختی می کنی...فقط 2 کار بکن:
1.لبخند بزن.
2.صبر کن!

mozhgan.z.1368
11th September 2012, 07:15 PM
من فکر میکنم خوشبختم در اینده همش منتظرم که بیاد[tafakor][tafakor]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد