PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی کارگاه شعرنگاری(ورود افراد بی کلاس قویا ممنوع!)

ارغنون
21st February 2012, 03:59 PM
سلام!
این چند روزی که من استعدادهام رو نمایان کردم و همتون لذت بردین یه سری خواهشها در مورد آموزش شعرگویی! به من وارد شد.

من نیز گفتم حالا که کارگاههای داستان نویسی داریم.
خوب است کارگاه شعر نویسی هم داشته باشیم.

اصولا شعر بی کلاس(غیر کلاسیک یا همون نو!) به خاطر نوع خاصی که داره آموزش دادنی نیست.
پس اگه در آرزوی سهراب شدن به سر می برید اینجا را جست و جو نکنین.

راستی اینم بگم که من هرگز اینجا آموزش نمیدم اینجا تمرین میکنیم.

روش و فرآیند کار را خودتون انتخاب کنید شاید روزی روزگاری به بخش هم بهمون دادن و رفتیم اونجا.

فعلا پیشنهادات من:
لطفا با انتخاب شماره در نظر سنجی به پرورش استعدادهای شعری یکدیگر کمک کنید.
1.اگه فکر میکنید بنده حقیر در حدی هستم که مشکلات و ضعفهای اشعارتون رو بگم خوشحال میشم شعرتون رو بنویسید البته فقط یک شعر ارسال کنین و من نقدش کنم و اشکالات وزنی یا قافیه ای را ببینیم.

2.من یه بیت شعر بذارم بعد هر کی خواست یه بیت بهش اضافه کنه.باید با همون قافیه یا حداقل وزن باشه.

3.اصلا جمعش کنیم وقت کسی رو هم نگیریم.

4.من شعر بگم شما لذت ببرین.

5.به بررسی آرایه ها و انواع قالبها به زبان خودم یا خودتون بپردازیم.

6.پیشنهادات دیگر

Sa.n
21st February 2012, 04:09 PM
گزینه ی 2 عالیه باتشکر[shaad]

parichehr
21st February 2012, 04:36 PM
سلام!
علیک سلام گل خانومم
این چند روزی که من استعدادهام رو نمایان کردم و همتون لذت بردین یه سری خواهشها در مورد آموزش شعرگویی! به من وارد شد.

من نیز گفتم حالا که کارگاههای داستان نویسی داریم.
خوب است کارگاه شعر نویسی هم داشته باشیم.

اصولا شعر بی کلاس(غیر کلاسیک یا همون نو!) به خاطر نوع خاصی که داره آموزش دادنی نیست.
پس اگه در آرزوی سهراب شدن به سر می برید اینجا را جست و جو نکنین.

راستی اینم بگم که من هرگز اینجا آموزش نمیدم اینجا تمرین میکنیم.

روش و فرآیند کار را خودتون انتخاب کنید شاید روزی روزگاری به بخش هم بهمون دادن و رفتیم اونجا.

فعلا پیشنهادات من:
لطفا با انتخاب شماره در نظر سنجی به پرورش استعدادهای شعری یکدیگر کمک کنید.
1.اگه فکر میکنید بنده حقیر در حدی هستم که مشکلات و ضعفهای اشعارتون رو بگم خوشحال میشم شعرتون رو بنویسید البته فقط یک شعر ارسال کنین و من نقدش کنم و اشکالات وزنی یا قافیه ای را ببینیم.

2.من یه بیت شعر بذارم بعد هر کی خواست یه بیت بهش اضافه کنه.باید با همون قافیه یا حداقل وزن باشه.

4.من شعر بگم شما لذت ببرین.[movafaghiyat]

5.به بررسی آرایه ها و انواع قالبها به زبان خودم یا خودتون بپردازیم.

6.پیشنهادات دیگر

بدلیل اینکه شدیدا" بی کلاس میباشم و بسی خوشم اومد که از بین بی کلاسا سهراب رو نام بردی...! [cheshmak] + اینکه تو هم عالی شعر میگی ها[entezar2]

312
21st February 2012, 04:59 PM
5[tashvigh]

المیرا70
21st February 2012, 05:08 PM
منم زیاد بلد نیستم شعر با کلاس بگم ولی اگه یه روزی ذوقم جوشید حتما تقدیم می کنم
خوشحالم با شما هستم
ارغنون جان تبریک میگم

ارغنون
21st February 2012, 06:46 PM
2 رای
یکیش رو که خودم دادم! اون یکی کی بوده امتیاز میدم بهش.اگه بگه.

باران شب
21st February 2012, 06:49 PM
سلام.با تشکر از دوست خوب و پر ذوقمون ارغنون جان.[tashvigh]
به نظر بنده گزینه 2 خوبه.
ولی ما تو زندگی زیاد شعررررررررررر میگیم[khanderiz]

*samira69*
21st February 2012, 07:27 PM
سلام دوست خوبم من با گزینه 2موافقم
خوشحال میشم بتونم شرکت کنم

artadokht
21st February 2012, 07:49 PM
سلام
منم که فقط عشق اینم که شعرای بی کلاس از نوع سهراب بخونم...
راستش از باقیش سر در نمیارم[nishkhand]

hadi elec
21st February 2012, 08:01 PM
خب
به نام خدا
سلام دوستان
الپیشنهاد:
اول ارائه یه توضیح اجمالی درباره قافیه و ردیف و وزن چون اون چیزی که عامه مردم میدونن هیچ ربطی به شعر نداره

سپس اجرای بند 1 نظر سنجی

و سپس تر اجرای بند 2 به عنوان تمرین خیلی سختتر(چون تو این حالت شاعر اختیاری برای قافیه و وزن نداره)

از اینکه نظر دادم سپاسگذاری کنید ازم
خواهش میکنم قابلی نداشت

A.L.I
21st February 2012, 08:53 PM
کار خیلی خوبیه اگه بچه ها شعر خودشون رو بگن چند ماه پیش تو کلوب، استادمون هفته ای 2 شب میومدن شعر می گفتن البته ضمنش هم آموزش می دادن چون همه بچه ها اولش راحت بگم صفر ! بودن ولی کم کم و با حوصله خود استاد تا حدودی یاد گرفتن خودم هم سعی کردم شعر بگم ولی چند مورد رو استاد ایراد گرفتن که بایستی بیشتر کار بشه. با این حال فکر می کنم شاید به خاطر دایره واژگان ما باشه که کمتر شعر میگیم. مثل زبان انگلیسی که هی فکر می کنیم چه کلماتی رو بگیم و با گرامری که یاد گرفته ایم سرهم کنیم و حرف بزنیم!
به نظر باید روی واژگان فارسی هم کار کنیم.

salma1
21st February 2012, 09:33 PM
سلام
گزینه 2

mahz
21st February 2012, 11:34 PM
2 ممنون از دعوتتون

تووت فرنگی
22nd February 2012, 06:12 AM
گزیـــنه 6 ...[nishkhand]

Dirya_Del
22nd February 2012, 03:27 PM
منم با گزینه دو موافقم البته شما گفتین ورود افراد بی کلاس ممنوع[taane]من یکی از اوناما

sivash
22nd February 2012, 06:09 PM
سلام...اولا شعر نیمایی شعر بی کلاسی نیست.. باقیش بمونه برای بعد[khande]

SaSaMc2
23rd February 2012, 01:45 AM
سلام [golrooz]

گذينه ي ششم...

در پي قافيه و واژه نباش...

*FATIMA*
23rd February 2012, 10:24 PM
سلام سلام خدمت ارغنون خودم
حالا نمیه چندتاگزینه انتخاب وکرد [nishkhand]
من میگم هم ما شعر بگیم شما نقد کنید ، هم شما شعر بگید ما ادامش بدیم ، هم به نقد و بررسی وزن و قافیه و .. بپردازیم !
همش خوبه ها ! به غیر از یک گزینه !
میبینی چیقده اشتهام کمه ارغنون جون [bamazegi]

فروزانفر
25th February 2012, 03:35 PM
عزیز کارگاه شعر خوبه اما شعری کلا خوبه که جهانی را بلرزونه و ظلمی را بترسونه و حقی را برگردونه

SaSaMc2
27th February 2012, 04:06 AM
عزیز کارگاه شعر خوبه اما شعری کلا خوبه که جهانی را بلرزونه و ظلمی را بترسونه و حقی را برگردونه

سلام [golrooz]

خيلي جدي گرفتي رفيق...!

اگر ما توي زندگيمون بتونيم يه ظالم رو درست بترسونيم تا يه حق برگرده، حتماً يه روزي اون ظالم هم همين كار رو ميكنه...

و اينجوري مظلومي نميمونه و دل هيچ كس هم نميلرزه...

آرش2000
5th March 2012, 10:55 AM
2

ارغنون
6th March 2012, 04:12 PM
خب نتیجه رای گیری!
مثل این که با بازی بیشتر کار پیش می ره.
منتظر پستهای جدید این بخش باشید.
وسطاش هم آموزش می دیم و هم از شما بهره می بریم...

shabhayebarare
7th March 2012, 12:00 AM
سلام من از گزینه 2 خیلی خوشم اومد هم هیجان داره هم آدم میتونه خودشو یه محکی بزنه ببینه چه قدر تو زمینه شعر استعداد داره[tashvigh]

فروزانفر
13th July 2014, 10:27 AM
با سلام
یه سری به وبلاگ من بزنید مطالبش همه اش از خودم است دلنوشته خودم با خدا eltmas.blogfa.com
ضمنا شعر گاهی آه "اهی فریاد وگاهی پیام وگاهی پند است اما نوع فریاد و پند آن که حقی را احقاق خواهد کرد مورد تایید قران می باشد (البته جای مطالعه بیشتر دارد ) وانواع آه الود آن ولو سر انگیز ودو پهلو و مبهم باشد وادی سرگردانی و نوعی لغو، لهو ولعب ودل مشغولی بی نتیجه ا ست شعر خوب ادم را روشن می کند مسیر را نشان می دهد حق را می گوید و از ان دفاع می کند . شعری که حال ادم منفعل و داغ دل ضعیفان و پیر زنان باشد خوب نیست چون التماس فقط به خدا خوب است

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد