PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کرسیتال های داخلی و خارجی و فیوز بیت ها

parisa707
7th December 2011, 01:46 AM
سلام
اسیلاتور داخلی میکرو avr پیش فرض روی 1mhz هستش، درسته؟
1-ما میخوایم این مقدار رو از 1mhz به 2mhz یا 4mhz یا 8mhz تغییر بدیم، چطوری باید این کار رو انجام بدیم؟
2- فیوز بیتها توی حالت های 1 و 2 و 4 و 8 چه تفاوتی دارن ، و توی هرکدوم از اونها باید چطوری مقدار دهی بشن؟

اول کریستال داخلی رو بگید ، بعد سولاتی که درمورد کریستال خارجی دارم رو میپرسم
ممنون از همه دوستان

e.einitabar
7th December 2011, 10:33 AM
با سلام دوست عزیز
مقدار دیفالت میکرو روی مگا هستش
تفاوت فیوز بیت ها با هم در مقدار کلاکشون هست
شما میتونید با دادن ارقام به فیوز بیت کلاک اون رو مشخص کنید ارقام مربوط به اون یادم نمیاد ولی توی کتاب اقای کاهه در این مورد به خوبی توضیح داده شده
ولی یک نصیحت برای شما دارم که اگر پروگرامر خوبی ندارید بر روی اسیلاتور خارجی تنظیم نکنید چون اکثر پروگرامر ها اسیلاتور خارجی رو ساپورت نمیکنن و در عمل میکروی شما از بین میره البته برای کسی که پروگرامرش اسیلاتور خارجی رو ساپورت نمیکنه من حدود الی تا میکرو داشتم که فکر میکردم خراب هستش
ولی اونها رو به یکی از دوستام که پروگرامری خیلی خوبی داشت دادمش (حدود 200 تومان خریده بودش) و مشکله اونرا حل کرد
خوب دوست من ترجیح میدم که شما یه سری به کتاب آقای علی کاهه بزنید
در پناه حق

hadi elec
8th December 2011, 12:21 AM
سلام سوا از بحث پروگرمر ای سی هایی که ما استفاده میکنیم نمونه درجه 3 چینی هستن که خیلی راحت قفل میشن و میسوزن استفاده از کریستال خارجی ارزش ریسک ندارهکریستال داخلی همه جوری کارتو راه میندازه

parisa707
8th December 2011, 02:52 AM
سلام سوا از بحث پروگرمر ای سی هایی که ما استفاده میکنیم نمونه درجه 3 چینی هستن که خیلی راحت قفل میشن و میسوزن استفاده از کریستال خارجی ارزش ریسک ندارهکریستال داخلی همه جوری کارتو راه میندازه

سلام آقا هادی
من منظورم از اون سوالات این بود که فقط میخواستم بدونم که کریستال داخلی رو اولا چطوری 8 مگا کنم، آیا همون crystal=8000000$ کافیه تا 8 مگا تنظیم بشه
و میخواستم اینو بدونم که بعد اینکه کریستالم رو 8 مگا کردم ، فیوز بیتها رو هنگام پروگرام کردن ، به چه صورتی مقدار دهی کنم؟ یا آیا اصلا لازمه که فیوز بیتها رو تنظیم کنم[soal]
[soal]

farzadsw
8th December 2011, 12:40 PM
بعد از اینکه تو برنامه 8 مگ تعیین کردید باید فیوزبیتها رو هم تنظیم کنید.
تو دیتا شیت مشخص شده که چه فیوز بیتهایی رو باید تنظیم کنید :
http://1.cpro.netai.net/images/c8fdb29501a6.jpg

تو فیوز بیتها 0 به معنیه فعال و 1 به معنی غیر فعاله . برای همین فیوز بیت بقیه قسمتهایی(مثل watchdog و غیره) که نمی خواید فعال باشه رو باید 1 بگذارید. در کل برای میکروی مگا 32 فیوزبیتها رو اینطور میتونید تنظیم کنید:
http://1.cpro.netai.net/images/77fd57e57aab.jpg

اگر پروگمر شما USBASP هست میتونید از برنامه PROGISP استفاده کنید(عکس بالایی مربوط به اونه) که کارتون رو راحتتر میکنه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد