PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث شامپوفروشی!

ارغنون
28th November 2011, 10:05 PM
سلام

وقتی داروسازی رو به عنوان انتخاب اولم انتخاب کردم.
سیر پیاما به سمتم جاری شد.
که قبولی شما رو در رشته شامپو فروشی تبریک میگیم.

قبول شدی بقال!

این همه درس خوندی میومدی 2 ساعت کلاس بقالی حل بود.

و خیلی چیزای دیگه

چند هفته ی اول با کلی ذوق تعریف میکردم و جنبه هاش رو میگفتم.

بعد بهم میگفتن ولی با پزشکی یهو دکتر میشدی!

[taajob]تازه میفهمیدم برخی فکر میکنن داروسازی لیسانسه!

و اما الان هر وقت این عنوان رو میشنوم نه دفاعی میکنم نه توضیحی میدم فقط لبخند میزنم.

این بحث رو درست کردم که دیدگاهاتون رو درمورد داروسازی بدونم.

ممنون میشم شرکت کنید.

پلیز:کپی پیست نکنینا...

نظر خودتون

شه پری
28th November 2011, 10:37 PM
به این میگن تعصب نسبت به رشته!!!!
چقدر رشته اش رو دوست داره که داره روی بعد فرهنگی ش هم کار میکنه!!![tashvigh][tashvigh][tashvigh]

Admin
28th November 2011, 10:47 PM
یادش بخیر ...

وقتی رشته ی کامپیوتر در اومدم دایی بابام گفت بهم که ...

این همه درس خوندی که بری آخرش مغازه بزنی سی دی رایت کنی ؟ [nadidan]

من تنها بهش نگاه کردم ...:|

خدا رو شکر حالا سی دی رایت کن نشدیم ...

ریپورتر
28th November 2011, 11:09 PM
مال منم که میگفتم میخوای بری روغن ماشین عوض کنی[khande][khande]

zolfa
28th November 2011, 11:17 PM
به منم می گفتن جانور شناس!!!!!!!!![narahatishadid]

داداشی
28th November 2011, 11:21 PM
سلام قرار بود دیدگاهمون در مورد داروسازی بیان بشه
والا من در مورد داروسازی اطلاعات کمی دارم
ولی خوب اینجوری هم نبودم که بگم بقال
ولی به نظرم رشته ای هست که به نسبت همه گیر نیست و کسی که خیلی علاقه داره میره
یکم برامون از رشتتون بگین ممنون میشم

NameEly
28th November 2011, 11:25 PM
به منم دقیقا مطلب اقا مصطفی رو گفتن بهم گفتن

دایی منم گفت این همه پول میدی که لیسانس بگیری , لیسانس هاش بیکارن تو می خوای چیکاره بشی

دقیقا روزی که دانشگاه ثبت نام کردم

اینقدر خورد توی ذوقم

این حرف رو جوری زد که توی خانواده ی ما کمتر از لیسانس نداریم

پسر خودش هم الان داره دکترا میگیره بعد به من اینجوری گفت

0014
28th November 2011, 11:26 PM
سلام
من درباره رشته ی شما اطلاعات زیادی ندارم . همون طور که از اسمش پیداست با ساخت دارو سر و کار داره .که میتونه در ساده ترین حالت ساخت دارو هایی باشه که قبلا فرمول اونها طراحی و ساخته شده ولی در پیچیده ترین حالت طراحی و ساخت دارو های جدید باشه .

ولی چیزی که مهمه این نیست که شما بفهمی که نظر اطرافیان راجع به رشته تون چیه بلکه مهم اینه که شما با اشتیاق و علاقه این رشته رو انتخاب کردی و همین علاقه و پشتکاره که باعث پیشرفت و موفقیت شخص در یک زمینه میشه

fsohrabi
28th November 2011, 11:50 PM
راستش منم درمورد داروسازی اطلاعاتی ندارم.ولی شوهر دختر عموم داروسازه و داروخونه داره.ماشاا..پولش از پارو بالا میره.
شما کاری نداشته باشین اطرافیانتون چی میگن.قصد جسارت ندارم ولی شاید هم کسایی بهتون حسودی کنن.مهم هدف شماست.یه هدف در نظر بگیرین و فقط به اون هدف فکر کنین موانع رو کنار بزنین.بذارین هرکی هرچی میگه بگه.بگین حق با شماست ولی من دوسش دارم.
من به شما تبریک میگم به خاطر هوش و پشتکارتون که درس خوندین و زحمت کشیدین و این رشته که یکی از رشته های تاپ(البته طوری که شنیدم)هستش قبول شدین.
موفق و پیروز و سربلند باشین

think
28th November 2011, 11:54 PM
فکر میکنم اگه دارو سازی رو موشکافی کنی آخرش به شیمی میرسی . آخه تو دارو سازی با خواص مواد و اثر اون روی جانوران زنده کار میشه . (موش ، خرگوش ، میمون و ...)
در کل اگه این رشته نبود انقراض انسان ها سال ها پیش شروع شده بود.
تصورش رو بکنید یه نفر قسمتی از بدنش مثلا شکمش چاقو میخورد ..حالا میخوان این قسمت از شکم رو بدوزن ؛ اگه این داروسازا داروی بی حسی رو نساخته بودن این شخص با دردی که تو حین عمل شکمش میکشه در صورتی که بدن قوی نداشته باشه تو همون لحظه دار فانی رو وداع میکنه. حالا همین حالت رو روی یه پسر بچه کوچیک که از یه جایی بر اثر بی دقتی میفته پایین و پاش میشکنه در نظر بگیرید یا تصور کنید یه نفر انگل میگیره حالا اگه این دارو سازا نبودن تصورش رو بکنید این انگل چه بلایی که سر ادم نمیاره.
نمیخوام زیاد وارد جزئیاتش بشم آخه بعضی وقتا داروسازا داروهایی برای بعضی از بیماری ها میسازن که بنده به شخصه بشدت چندشم میشه جوری که تا یکی دو روز واقعا تمایلی به غذا خوردن ندارم.
به شخصه فکر میکنم اگه داروسازا آمادگی این قسمت آخری رو نداشته باشن موفقیت آنچنانی تو کارشون دست پیدا نمیکنن (آخر کار کسایی که برای این حالت آمادگی ندارن داروخانه و امسال این میشه).
امیدوارم خوب ارزش این رشته رو معرفی کرده باشم.

parisa707
29th November 2011, 12:07 AM
سلام
والا چی بگم ؟
راستش معلم دوران هنرستان ما هم وقتی داشت درس میداد وسطهای درس میگفت اگه شاهکار کنید میرید منشی میشید یا سی دی رایت کن..... خیلی احساس بدی به آدم دست میداد!!!!!!!
اولا امیدوارم دیگه از این حرفها نشنوید، و دوما شنیدید هم سعی کنید بخندید و چیزی نگید چون خوب درکتون میکنم که نمیشه با توضیح کسی رو قانع کنی و بفهمونی که جریان اینی نیست که داره بهش فکر میکنه و.....
نظر من در مورد داروسازی اینه که یه دارو ساز باید گیاه ها رو خوب بشناسه (واسه ساخت گیاه های دارویی) مواد و ترکیبات دارویی رو بشناسه و .... بنظرم باید خیلی سخت باشه!!!
به هرحال نصیحتی کاملا دوستانه : اصلا نذار این حرفا روت تاثیر بذارن ، حتی اگه 90 درصد اطرافیانت هم روزانه 100 بار همین حرفها رو بهت بزنن باز نشنیده بگیر و به قول خودت بخند!!!!
موفق باشید

hyper neo
29th November 2011, 02:08 AM
وقتی اسم داروسازی میشنوم ناخودآگاه یاد کارتون پروفسور بالتازار میوفتم[nishkhand]

نازخاتون
29th November 2011, 02:31 AM
این رشته رشته بسیار جالب و جذابیه ...اگر کسی به شیمی علاقمند باشه در این رشته بسیار پرکاربرده و مستقیما با شیمی در تعامله
من خودم هم در زمان دانش آموزی به شدت به این رشته هم علاقمند بودم ... ولی الان دوستی دارم بنام خانم دکتر پدیده قائلی که متخصص سایکوفارماکولوژی هستند و از اساتید بنام دانشگاه تهران و فارغ التحصیل از امریکا ... و واقعا بهشون افتخار می کنم..... [tashvigh]چون واقعا کار حساس و مهمی دارند که تمامی زحمات یک پزشک بدون وجود این گونه متخصصها بی نتیجه خواهد بود... [golrooz]

ژن
29th November 2011, 09:06 AM
داروسازی رشته خوبی هستش من از دوستانم که بیوشیمی می خونن شنیدم که میگن می تونن برا ادامه تحصیل داروسازی بخونن شما به حرف اطرافیان بخوای گوش بدی که کلات پس معرکه هست بی تفاوت باش شما که به خاطر اطرافیان درس نمی خونی.
تو فامیل های ما اکثرا همه فنی و مهندسی خوندن برا همین موقعی که من دانشگاه قبول شدم اصلا نمی دونستن ژنتیک چیه برا همین فقط به من می گفتن به نظر اسمه رشتت با کلاس میاد .

باستان شناس
29th November 2011, 10:11 AM
یادش بخیر ...

اقا مصطفی واقعا هم یادش بخیر !

من یادم میات البته هنوزم عده ای که از رشته من خبر ندارن و نمیدونم کاربرد این رشته چی هست به من میگن ....تو ادرس گنج بلدی ؟ ادرس سکه های طلا و نقره بلدی ؟

وقتی رشته خودم قبول شدم مامان و بابام نه اخه همیشه از علاقه من به باستان شناسی خبر داشتن ولی افراد دیگه میگفتند اخه باستان شناسی شد رشته ؟

رشته باستان شناسی رشته خرابه شناسی یا عتیقه شناسی (هنوز هم عده ای میگن) میگفتن اخه رشته تیر و تخته و سنگ هم شد رشته برای تو ؟

خب الان وضعیتم عوض شده و همون افراد طوری دیگه ای از رشته من حرف میزنن ولی هنوز هم رشته ای نیست که همه جذبش بشن چون بازار کار نداره و رشته سخت و اعصاب خردکنی هست .

مطمنا فرهنگ جامعه الان عوض شده الان در این دهه 1390 هر کس درباره رشته ای بد حرف بزنه به نوعی ذهنش مال این دهه نیست ! و مطمنا باید در موردش تغییر عقیده بدیم .

S h a D o w
29th November 2011, 11:23 AM
به منم می گفتن جانور شناس!!!!!!!!![narahatishadid]

عزیزم جانور شناس که خوبه

به من هنوزم میگن [B]قورباغه شناس[taajob][taajob][taajob]

خوبه حالا گرایش من گیاهی بود!!!!!!!!

ولی در کل b A h A r (http://www.njavan.com/forum/member.php?93986-b-A-h-A-r) جان رشته ی خیلی خوبی رفتی و من هم مثل اکثر بچه های تجربی به این رشته خیلی علاقه دارم بیشتر هم به این دلیل که شیمی رو خیلی دوست دارم
یکی از دوستان من داروسازی دانشگاه فردوسی بود و اونطوری که میگفت بیشتر درسهاشون شیمی بود و میدونم که حدود دو سال بیشتر از لیسانس طول میکشه و احتمالا چون اغلب مردم این رو نمیدونن فکر میکنن لیسانس هست.

بحث کار هم که دیگه به رشته کلا بستگی نداره و فقط بند " پ " کافیه
ولی به هر حال علاقه توی هر کاری حرف اول رو میزنه
شما هم چون علاقه داری با پشتکار حتما موفق میشی گلم[golrooz][golrooz][golrooz][cheshmak][boosidan]

SaSaMc2
29th November 2011, 12:42 PM
با سلام [golrooz]

من كلا رو رشته هايي كه دست آورد داره دوست دارم...

يعني محصولي وجود داره كه بگي اثر من هست...

دارو سازي هم اگه شخصي در درك شيمي مشكلي نداشته باشه توش موفق ميشه...

و به نظر من اون قسم روز دفاع كه جلوي جمع ميخوري بايد از ته دل باشه...

در مورد خانمها فكر ميكنم يكي از مشاغل خيلي خوبشون باشه...

در تهران شرايط ايجاد داروخونه سخت شده ولي واسه شهرستانها هنوز امكانپذير هست...

خيلي خوب بود كه واسه افرادي كه دكتراي خود درماني دارن بدون نسخه دارو ميدادن... [sootzadan]

جزء رشته هايي هست كه اشتباه در اون بايد نزديك به صفر باشه...

و چه خوب بود يك مشاور براي پاسخگويي و مشورت در داروخونه ها بود...

ايشالله هميشه موفق باشيد...

.................

ياد اون قديما افتادم كه عابدزاده توي استقلال بود و ماهي هيجده هزار تومان حقوق ميگرفت...

و بعد از ظهر ها هم ميرف بازار بزرگ شامپو ميفروخت...

عقاب آسيا و ماست... ... ...

با تشكر [golrooz]

zh1.m
29th November 2011, 12:52 PM
دارو سازی رشته جالبی بنظر من هر رشته ای که هر قدرم مزخرفو چرت باشه اگه علاقه داشته باشی به اونجایی میرسی که دیگه هیچکسی نمیتونه به رشتتون بی احترامی کنه .راستی اینجا بیشتر شده جای بی احترامی بچه ها به رشته هاشون تا جای صحبت درمورد رشته دارو سازی .چرا اینطوری در مورد رشتتون صحبت میکنید ؟؟؟بقالی , سی دی رایت کن ,روغن ماشین عوض کن,جانور شناس و...چییه ؟؟؟؟؟منم اولاش فکر میکردم رشتمو ول کنم و دوباره کنکور بدم فکر میکردم تو جهنمم ولی بعدا حداقل واسه دل خودمم که شده زورکی از رشتم تعریف میکردمو قسمتای جالب رشتمو واسه همه تعریف میکردم الانم خیلی ها دیگه به رشتم بی احترامی نمیکننوساکت شدن.
جای اینا بگید با سوادیمو حداقل 2کلمه بیشتر از بقالیو ... میفهمیم و با خوندن همین کتابایی که احتمالا شما بهش بگید بی کاری, میتونید حداقل بگید باسوادیمو کسب شان و منزلت کنید.

Mr.Geo22
29th November 2011, 01:15 PM
سلام

بحث خیلی جالبیه...

این مشکل برمیگرده به اینکه مردم آشنایی خوبی با رشته ها ندارن و از اون مهمتر به خاطر شرایط بد اقتصادی همش به جنبه اقتصادی رشته ها نگاه میکنن

شما خودت گفتی که کپی پیست نگنیم و نظر خودمون رو بگیم, همین نشون میده که از رشتتون به اندازه کافی اطلاعات دارید و خودتون به طور کامل از رشتتون خوشتون میاد و فقط میخواید نظر جامعه رو در موردش بدونید

ولی اصلا به دنبال این قضیه نباشید که مردم فقط به رشته هایی که تو چشمن توجه میکنن و بقیه رشته ها رو اصلا نمیبینن!

باز شما خوبه رشتتون جزو زشته های پولسازه کمتر بهتون گیر میدن!

ولی مثلا همین باستان شناس عزیز رو در نظر بگیرید, خیلی مونده مردم ارزش این رشته رو درک و شیرینیش رو لمس کنن
من خودم خیلی از این رشته خوشم میاد و از اینکه یه دوست باستان شناس داشته باشم هم همینطور!

--------------------------
و اما در مورد خودم

بر خلافه الیاس جان و مصطفی عزیز من همش بهم گیر دادن که چرا نمیری کامپیوتر!!!
همه میدونستن اگه برم حتما موفق میشم...

ولی خب تو انتخاب رشته (به خاطر راهنماییهای یه نفر و البته یه اشتباه شیرین) باعث شد که من فیزیک قبول شم...

تو دانشگاه آزاد هم رشته برق قبول شدم
همه بدون استثنا گیر دادن که باید برم برق (چون از لحاظ مالی هم مشکل خاصی نداریم)

فقط یه نفر از اقوام که دکتری شیمی داره به بابام گفت الان من هر چی برای محسن حرف بزنم فقط تو حرفام دنبال اون تیکه هاس که از فیزیک تعریف میکنم, بزارید بره فیزیک...
اون واسه انتخاب رشته کمکم کرد و کلا دمش گرم[golrooz]

ولی بقیه حتی بزرگا بعضی وقتا تو روم میگفتن که من دیوونم و اگه عقل درست و حسابی داشتم بچه بازی در نمیاوردم و یه تصمیم عاقلونه میگرفتم[taajob]

ولی واقعا کی اهمیت میده که بقیه چی میگن؟
همین الانشم دوستام همش بهم تیکه میندازن (البته به شوخی)

استادمون روز اول گفت که قراره تو این رشته ۱۰ برابر رشته های دیگه مثلا عمران تلاش کنیم ولی حتی ۰.۱ اونا هم درنیاریم پس اگه اشتباه اومدیم تا دیر نشده مسیرمون رو عوش کنیم!
پس بدونید که خودتون باید از رشتتون راضی باشین نه بقیه...

------------------------
البته خود ما هم بعضی وقتا میریم پیش یکی از آزمایشگاههای بچه های زیست شناسی که چند تا قورباغه گذاشتن و کلی بهشون گیر میدیم و تیکه میندازیم و میخندیم[nishkhand]
یه مقدارم قورباغه ها رو تشریح میکنیم و در مورد درس ۴ واحدی میرزا کوچک خان جنگلی بچه های مرتع و پایان نامه تارزان دوره دکتراشون سخنرانی ها میکنیم[nishkhand]
ولی همش واسه خندست و خیلی وقتا خودمون میام به رشته خودمون دور همیم گیر میدیم!!!
در مورد شغل آینده یکی میگه یه بقالی سر کوچشون میزاره اورانیوم غنی میکنه[taajob]
یکی هم میخواد یه ثابت به فیزیک اضافه کنه به اسم خودش (مگه همینجوری الکی نیست[khande])
یکی هم که دست به دامن ریاضی میشه میخواد بسط تیلور رو واسه ده دوازده تا عدد حساب کنه به اسم خودش ثبت کنه!!! مگه ما چیمون از مکلورن کمتره[khande][cheshmak]

جوان ایرانی
29th November 2011, 01:27 PM
دارو سازی فوق العاده رشته ی خوبیه اصلا به حرف دیگران توجه نکنید
من واسه خاطر رشتم یک سال تمام جنگیدم همه میگفتن هوشت خوبه برو ریاضی چرا میخوای بری پیش بچه تنبلا اما تا تونستم جنگیدم و رفتم هنرستان اونجا هم فوق العاده اذیت شدم هر کسی میرفتو میومد یه تیکه مینداختو نیش و کنایه اشون دیگه [narahat]
ولی وقتی کنکور قبول شدم وبا رتبه 299 تو دانشگاه اول فنی حرفه اییه دخترانه قبول شدم اونجا بود به همه ثابت شد اشتباه کردن اینا رو نخواستم بگم که از خودم تعریفی کرده باشم اینو گفتم که آدم وقتی هر چی رو دوست داشته باشه و ایمان داشته باشه مطمئنا آینده خوبی داره [cheshmak]

نارون1
29th November 2011, 01:51 PM
سلام به همگی

والا وضع شما که خوب بود.....

دیگه حتما میدونین بعضی آدما پشت روانشناسا چی میگن......

یکی از همین آدما برگشت و جلو همه گفت همه روانشناسا خودشون به نوعی یه جورایی "....." هستن.......شما اینجا یه "...." دارین.....

به نظر شما به این افراد چی میشه گفت ؟؟؟ هرچی بگی شخصیت خودت میاد پایین ....ولی با اعمال آدم میشه جواب محکمی براشون بشه.....

ببین بهار جان اینا همش از کوته فکری بعضی آدمهای سطحی هست ....پس بنابراین هرچقدرم توضیح و تفسیر راجع به

رشته و فوایدش بگی .....بازم انگار نه انگار.......

به نظر من وقتی کسی بخواد تو یه رشته درس بخونه باید بهش علاقه داشته باشه ......وقتی علاقه وجود داشته باشه بازدهی بالایی میده........

داروسازی رشته به این خوبی .....اگه داروسازان نبودن ، چه مشکلاتی پیش میومد؟؟؟ فقط اگه یکم فکر کنیم ، به اهمیت این رشته پی میبریم........

fsohrabi
29th November 2011, 02:14 PM
داروسازی رشته خوبی هستش من از دوستانم که بیوشیمی می خونن شنیدم که میگن می تونن برا ادامه تحصیل داروسازی بخونن شما به حرف اطرافیان بخوای گوش بدی که کلات پس معرکه هست بی تفاوت باش شما که به خاطر اطرافیان درس نمی خونی.
تو فامیل های ما اکثرا همه فنی و مهندسی خوندن برا همین موقعی که من دانشگاه قبول شدم اصلا نمی دونستن ژنتیک چیه برا همین فقط به من می گفتن به نظر اسمه رشتت با کلاس میاد .

اکثرا همه غلطه.باید میگفتین اکثرا.
حالا این یه دفعه اشکالی نداره ولی تکرار نشه!!!!![nishkhand]

غزل بارون
29th November 2011, 02:24 PM
خب بحث خیلی جالبیه اول از اینکه بگم اگر امثال داروساز ها نباشن ما که در اتاق عمل هستیم و حتی پزشکای متخصص و عمومی هیچ کاری نمیتونن بکنن چون این دو مرتبط به هم هستن این رشته، رشته کاملا حساسی هست و کسی که در این رشته تحصیل میکنه درس شیمی خوبی باید داشته انواع شیمی دارن.تمام ترکیبات و انواع ساختار آنها رو باید بلد باشه دز هر قرصی هر چیزی از این مثل رو باید بلد باشه تا وقتی ما تجویز میکنیم این داروساز ها هستن که کار بیمار رو انجام میدن
حالا رشته خودمو بگم!!!!روزی که قبول شدم میگفتن شما همونی هستید که عرق جراح رو خشک میکنید فقط همین کارو میکنید دیگه خیلی هم بشه فقط وسیله میدن و همین و بس و حتی یه حرفای بد که حتما شما درباره پرستاران شنید به ما زدن و منم اهمیت ندادم چون این رشته رشته جدیدی هست حق دارن که ندونن.همین رشته ما در خارج ایران اگر بدونید چقدر درآمد داره و چه به قول بعضی ها با پرستیژ هست ولی در ایران نادیده میگیرن همینطور رشته پونه جانم.این خیلی بده که فرهنگ ما اینطور ایجاب کنه به شغل دیگری توهین بشه.رشته های جدید یا حتی رشته های که زیاد مردم ازش نمیدونن همیشه مورد توهین قرار میگیره و این ماییم که نباید اهمیت بدیم.به عنوان مثال در رشته من الان اکثر قریب به اتفاق دارن در بیمارستان یا حتی کلینک به عنوان جراح خدمت میکنن خود جراح نه کمک جراح!!!!و حتی در کلینیک به عنوان جراح رینو پلاستی هستن و وقتی کسی متوجه این میشه شرمنده میشه ولی شرمندگی نداره.اطلاع رسانی کم ما این چنین میکنه !!!!من خودم روی رشته خودم و حتی رشته هایی مثل من که شناخته شده نیست کاملا حساسم و کامل برای دیگری توضیح میدم تا مجاب بشه که ذهنیت اشتباهی داره

محسن آزماینده
29th November 2011, 02:41 PM
ممنون دوستان /// یادمه که به منم گفتن کوه کن و .../// ولی چیزی که مهمه انگیزه خود شما برای انتخاب این رشته است /// از طرفی هم بازار کار آینده را باید دید و کمی هم به مردم حق داد که اطلاعاتشون کمه و قصد افزایش اطلاعاتشون را ندارن /// ممنون ///////////////////////////////////ولی دیدگاه من در مورد داروسازی :یکی از بهترین رشته هاست که در سالهای آینده شاهد درخشش بیشتر آن خواهیم شد

poune
29th November 2011, 06:10 PM
سلام به همگی دوستان.[golrooz]
همه چه دل پری داشتنا؟![khanderiz]
خیلیها این حرفا رو واه شوخی میزنن ولی اون دسته که جدی میگن واسه اینه که دقت نمیکنن گه هر رشته ای که داره تو دانشگاه تدریس میشه واسه جامعه مهم بوده و کاربردی وگرنه خل نیستن که وقت یه عده رو بیخودی تلف کنن!؟
کاش تین دسته از افراد یاد بگیرن به جای اظهار نظر غیر علمی سعی کنن وقتی درمورد چیزی اطلاعات ندارن اصلا حرف نزنن.
رشته من رو که خیلیها تو بیمارستانا و تو جامعه ااصلا نمیشناسن و وقتی واسشون توضیح میدم که چی هست میگن کسی که سرطان داره بلخره که میمیره چیرا اصلا اینقدر شما خودتون رو خسته میکنید؟! منم تو چواب مبگم خوب همه یه روزی بلخره میمیرن پس واسه چی اصلا دکتر میریم؟!.تا تو جامعه این فرهنگ درست نشه که هر رشته تحصیلی و هر شغلی برای خودش ارزشمنده و هر کسی با هر تخصصی تو جامعه نیازه این طرز فکر درست نمیشه.
داروسازی رشته ای بسیار سخت، کاربردی و البته بسیار پر مسئولیت. داروسازی فقط داروخونه زدن نیست بسیاری از دکترهای داروساز تو کارخونه های ساخت دارو و ... مشغول به فعالیتن و داروهای جدید رو میسازن اگه یه داروساز نبود اصلا سایر رشته های پزشکی بی معنی میشد چون در درمان همه بیماری ها چه مستقیم و چه غیر مستقیم از انواع داروها استفاده میکنن. این رشته انقدر مهمه که در کشور های خارجی علاوه بر دکتر داروساز یه کارشناس داروشناس هم هست.
ایشاا... اون اقلیت جامعه که جدی این حرف رو میزنن خدا بهشون عقل بده و به ما و شما صبر و پول[nishkhand]؟!

ارغنون
29th November 2011, 06:50 PM
خب پیشنهاد من اینه که این بحث از بخش پزشکی خارج شه!

از اون جایی که من کاملا آگاهانه انتخاب رشته کردم الان هیچ مشکلی با شامپوفروش شدن ندارم.
به قول خودم:شامپوفروشی خیلی بهتر از گچ پری و جوشکاریه(با عرض معذرت از دوستان پزشک)

اما الان هدفم تبیین اهداف این رشته بود.
خیلی خوبه همه بیایم جنبه های رشتمون رو بگیم!فقط جاش تو این بخش دارو نباشه که فردا به داروسازا نگن مشاور انتخاب رشته:دی

بر خلاف تصور خیلیاتون که من خوندم داروسازی فقط کار تو داروخانه نیست!
هر چند میتونی از سال 5 به عنوان مسئول فنی کار کنی و پول پارو کنی!

تو علوم پزشکی داروسازی بعد از بهداشت بیشترین بعد رو در تحقیقات داره و بیشترین مقالات جهان در این زمینه منتشر میشه این شد فیلد تحقیقاتیش

در مورد زمینه های بالینی فارماکوتراپی را داریم جالبه تو خیلی جاهای دنیا الان ایرانم شروع کرده.
هیچ دارویی تو بیمارستان بدون اجازه فارماکوتراپ داده نمیشه
در واقع نقش پزشک تعیین بیماری و نقش داروساز تجویز داروست!
این تا 10 سال دیگه تو ایرانم ایجاد میشه!

شیمی هم خب تا علوم پایه باید خوند اما بعدش شیمی که خونده میشه با شیمی محض خیلی متفاوته بیشتر به بیوشیمی و فیزیو نزدیکه

یک کم دیگه نظر بدین من ادامشو میگم.

راستی دوره داروسازی 6 ساله که میشه 5.5 ساله هم تمومش کرد.
بعد این دوره میشی دکتر عمومی داروسازی با مدرک Pharm.D
بعدم میتونی برای phd امتحان بدی که دوره هاش 4 تا 6 سال و بعضی وقتا بیشتره.

parichehr
29th November 2011, 07:10 PM
سلام
دقیقا" با این نظر موافقم که تعیین نوع بیماری با پزشک و تعیین نوع دارو یقینا" باید با داروساز باشه
اما چون هنوز این مسئله نهادینه نشده درکش واسه عموم مشکله
داروسازی یه کار تحقیقاتی هست برخلاف بعضی رشته ها و روز به روز هم دارو های نوینی توسط همین داروسازها تولید میشه که به درمان خیلی بیماریها کمک شایانی میکنه
که این نه توسط پزشک ایجاد میشه نه مهندس فقط به دست توانای داروساز ...!

خودم که برخلاف خیلی از دانش آموزان رشته تجربی از پزشکی فراری بودم و تنها دلیلم واسه انتخاب این رشته داروسازی بود و بس!
عاشق کارهای تحقیقاتی تو آزمایشگاه بودم...
البته (مجدد!) تنها دلیلم برای ورود به رشته شیمی هم همین ارتباط و تشابه هرچند اندک با داروسازی بود.

راجع به شامپوفروشی هم که ورد زبون مردم شاید پرمصرف ترین تولید داروساز ها باشه که بهش آشنایی دارن، البته تولیدش راجع به فروشش در جریان نیستم!!!
ولی به هرکی هر چیزی بگی یه دلیل عجیب برات میاره جز پزشکی!
مثلا" همین شیمی که قبول شده بودم ازم میپرسیدم خوب حالا تو چه کاره میشی؟!!

ستاره صبح امید
29th November 2011, 10:21 PM
به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم
زمن بریدی وبا هیچکس نپیوستم
کجا روم که بمیرم بر آستان امید ؟
اگر به دامن وصلت نمی رسد دستم
شگفت مانده ام از بامداد روز وداع
که بر نخاست قیامت چو بی تو نشستم
بلای عشق تو نگذاشت پارسا درپارس
یکی منم که ندانم نماز چون بستم
نماز کردم واز بی خودی ندانستم
که در خیال تو عقد نماز چون بستم
نماز مست شریعت روا نمی دارد
نماز من که پذیرد که شب وروز مستم ؟
چنین که دست خیالت گرفت دامن من
چه بودی ار برسید ی به دامنت دستم
من از کجاوتمنای وصل تو زکجا
اگر چه آب حیاتی هلاک خود جستم

آرمانگرا
30th November 2011, 03:05 PM
شامپو فروشی چرااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!! !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینهمه ماده شیمیایی وجود داره !
منم شخصا به شیمی و مشتقاتش خیلی علاقه داشتم اما از اونجایی که فهمیدم منشا این رشته غیر مستقیم از کجاس ترجیح دادم دنبال قسمت گیاهیش برم.موفق باشیbahar

elnaz ghodousi
30th November 2011, 09:39 PM
من این حرف ها و تفکرات غلط را کمتر توی دارو سازی دیدم.... به نظرم حتی اگه زیاد هم باشه اصلا اهمیت نداره.. . مهم علاقه ی خود ادمه... اگه بخوای با این حرفا زندگی کنی اصلا موفق نمیشی و به قوله معروف پله های ترقی را طی نمیکنی.... به نظرم داروسازی رشته ی بسیار قشنگ و شیرین وباکلاسو... است البته من چون علاقه دارم به این رشته این نظرو دارم.... اینم نظره من بود... امیدوارم بام موافق باشید

ارغنون
30th November 2011, 10:18 PM
شامپو فروشی چرااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!! !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینهمه ماده شیمیایی وجود داره !
منم شخصا به شیمی و مشتقاتش خیلی علاقه داشتم اما از اونجایی که فهمیدم منشا این رشته غیر مستقیم از کجاس ترجیح دادم دنبال قسمت گیاهیش برم.موفق باشیbahar

شامپوفروش رو به خاطر این میگن که داروخانه بیشتر درآمدش از فروش اقلام غیرداروییه.
و داروساز به نظرشون تنها کارش نسخه خونیه.

ارغنون
30th November 2011, 10:20 PM
ممنون دوستان /// یادمه که به منم گفتن کوه کن و .../// ولی چیزی که مهمه انگیزه خود شما برای انتخاب این رشته است /// از طرفی هم بازار کار آینده را باید دید و کمی هم به مردم حق داد که اطلاعاتشون کمه و قصد افزایش اطلاعاتشون را ندارن /// ممنون ///////////////////////////////////ولی دیدگاه من در مورد داروسازی :یکی از بهترین رشته هاست که در سالهای آینده شاهد درخشش بیشتر آن خواهیم شد

کوه کن چیه ما به مهندس معدن میگیم زندانی!(چون تو این فیلما زندانیا رو میبرن با یه کلنگ دستشون به معادن!)[nishkhand]
آره دیگه من عامل درخشش بیشترشم[khejalat]

ارغنون
30th November 2011, 10:25 PM
خب بحث خیلی جالبیه اول از اینکه بگم اگر امثال داروساز ها نباشن ما که در اتاق عمل هستیم و حتی پزشکای متخصص و عمومی هیچ کاری نمیتونن بکنن چون این دو مرتبط به هم هستن این رشته، رشته کاملا حساسی هست و کسی که در این رشته تحصیل میکنه درس شیمی خوبی باید داشته انواع شیمی دارن.تمام ترکیبات و انواع ساختار آنها رو باید بلد باشه دز هر قرصی هر چیزی از این مثل رو باید بلد باشه تا وقتی ما تجویز میکنیم این داروساز ها هستن که کار بیمار رو انجام میدن
حالا رشته خودمو بگم!!!!روزی که قبول شدم میگفتن شما همونی هستید که عرق جراح رو خشک میکنید فقط همین کارو میکنید دیگه خیلی هم بشه فقط وسیله میدن و همین و بس و حتی یه حرفای بد که حتما شما درباره پرستاران شنید به ما زدن و منم اهمیت ندادم چون این رشته رشته جدیدی هست حق دارن که ندونن.همین رشته ما در خارج ایران اگر بدونید چقدر درآمد داره و چه به قول بعضی ها با پرستیژ هست ولی در ایران نادیده میگیرن همینطور رشته پونه جانم.این خیلی بده که فرهنگ ما اینطور ایجاب کنه به شغل دیگری توهین بشه.رشته های جدید یا حتی رشته های که زیاد مردم ازش نمیدونن همیشه مورد توهین قرار میگیره و این ماییم که نباید اهمیت بدیم.به عنوان مثال در رشته من الان اکثر قریب به اتفاق دارن در بیمارستان یا حتی کلینک به عنوان جراح خدمت میکنن خود جراح نه کمک جراح!!!!و حتی در کلینیک به عنوان جراح رینو پلاستی هستن و وقتی کسی متوجه این میشه شرمنده میشه ولی شرمندگی نداره.اطلاع رسانی کم ما این چنین میکنه !!!!من خودم روی رشته خودم و حتی رشته هایی مثل من که شناخته شده نیست کاملا حساسم و کامل برای دیگری توضیح میدم تا مجاب بشه که ذهنیت اشتباهی داره

حالا واقعا این عرق جراح رو کی خشک میکنه؟[cheshmak]

خب نظر من اینه که همه بیان یه چند تا پست خودنوشته(لغت نامه خودم! مخالف کپی& پیست) بذارن که اینقدر رشته شناسیمون ضعیف نباشه.

ارغنون
30th November 2011, 10:28 PM
یادش بخیر ...

نگفته بودی مهندس سی دی هم رایت میکنی![nishkhand]
آدرس مغازت هم بگو با سی دیامون خدمت برسیم.

مهندس نگاه کردن که نشد واکنش یه ذره شدیدتر برخورد کنید.

ارغنون
30th November 2011, 10:33 PM
مال منم که میگفتم میخوای بری روغن ماشین عوض کنی[khande][khande]

ما که میگیم
آخر کار مکانیک
تعویض باد لاستیک

نظر در مورد داروسازی لطفا![tafakor]

ارغنون
30th November 2011, 10:47 PM
اقا مصطفی واقعا هم یادش بخیر !

من یادم میات البته هنوزم عده ای که از رشته من خبر ندارن و نمیدونم کاربرد این رشته چی هست به من میگن ....تو ادرس گنج بلدی ؟ ادرس سکه های طلا و نقره بلدی ؟

وقتی رشته خودم قبول شدم مامان و بابام نه اخه همیشه از علاقه من به باستان شناسی خبر داشتن ولی افراد دیگه میگفتند اخه باستان شناسی شد رشته ؟

رشته باستان شناسی رشته خرابه شناسی یا عتیقه شناسی (هنوز هم عده ای میگن) میگفتن اخه رشته تیر و تخته و سنگ هم شد رشته برای تو ؟

خب الان وضعیتم عوض شده و همون افراد طوری دیگه ای از رشته من حرف میزنن ولی هنوز هم رشته ای نیست که همه جذبش بشن چون بازار کار نداره و رشته سخت و اعصاب خردکنی هست .

مطمنا فرهنگ جامعه الان عوض شده الان در این دهه 1390 هر کس درباره رشته ای بد حرف بزنه به نوعی ذهنش مال این دهه نیست ! و مطمنا باید در موردش تغییر عقیده بدیم .

دکتر من کلا تو سایت فقط با رشته ی شما حال میکنم.

ولی مسخره کردن رشته های دیگرانم خیلی لذت داره امتحان کن.مخصوصا پزشکی[khejalat]

رشته خرابه شناسی یا عتیقه شناسی
ای جان...
هنوز به این جنبه اش فکر نکرده بودم!
ولی من که به جذابیت رشته شما حسرت میخورم.
یکی باستان شناسی یکیم زمین شناسی!

ولی کلا اگه نقشه گنج دم دستت بود.حتما مطرح کنیا[nishkhand]

mosi_reali
30th November 2011, 11:16 PM
تو فامیل و خانواده به من میگن ادیسون ولی هنوز دیپلم برق رو نگرفتم

اگه بخوام جواب سوال شما رو بدم به نظر من هر کاری سختی کار خودش روداره

به اونایی که مسخرت میکنن بگو اسم 2تا از موادی که داخل شامپو هست رو نام ببرن اگه توونستن[cheshmak]

غزل بارون
1st December 2011, 05:55 PM
حالا واقعا این عرق جراح رو کی خشک میکنه؟[cheshmak]

خب نظر من اینه که همه بیان یه چند تا پست خودنوشته(لغت نامه خودم! مخالف کپی& پیست) بذارن که اینقدر رشته شناسیمون ضعیف نباشه.
موافقم خیلی زیاد
آقا ما عارمون نمیاد آره عرق جراح هم خشک میکنیم میدونید اگر این عرق رو خشک نکنیم و بچکه روی محل جراحی یه نوع میکروارگانیسم حساب میشه و عفونت میکنه و شاید باعث بشه مریض به حالت وخیم در بیاد وضعش!!!خجالت نداره که آره عرق جراح خشک میکنیم وسیله میدیم میدونید اگر ما کارشناسا نباشیم جراح نمیتونه تکی کار کنه!!!!جدی میگما!!!مثل همین که اگر داروساز نباشه نه جراح کارش پیش میره نه ما و نه دکتر عمومی!!!!من خیلی روی اینکه اطلاعات اطرافیانم رو بالا ببرم در ارتباط با کارمون یا حتی مشاغل دیگه حساسم سر همین همیشه سعی میکنم یادش بدم که ذهنیتش کامل عوض بشه نمونه بارز خودم !!!!چندی پیش دوستم که مهندسی پزشکی میخونه و من اصلا نمیدونستم که شغلشون چیه اصلا به چه درد میخوره گفتم دوست عزیز توضیح بده که چیه حتی خودم سرچ کردم و فهمیدم چه جوریاست!!!!خیلی خیلی خوبه سطح اطلاعات خودمونو ببریم بالا در همین اثنا بگم که اتفاقا میخوام در بخش پزشکی یه قسمتی رو به معرفی رشته های پزشکی اختصاصی بدیم و حتی غیر پزشکی چون به هم خیلی مرتبطه و نزدیکه و اگر یکیش نباشه کاری دیگری به قول معروف لنگ می مونه

yas-90
1st December 2011, 10:34 PM
سلام دوست گلم هرکسی بر اساس دانسته هاش نظر میده اگه کسی نمیدونه شما اگه میدونی بهش آگاهی بده
به نظر من که داروسازی هم رشته خوبیه هم سخته هم درآمد خوبی داره پس کلا از همه نظر اوکی
تازه کجاشو دیدی نمیدونی وقتی میگم مامایی میخونم چه چیزا به من نمیگن تازه یادشون میفته زنن و مشکلشون چیه؟
اما به خدا هیچکدومشون حتی از وسعت حیطه کاری من خبر ندارن در مورد این رشته فکر محدودی دارن خوب حق دارن آگاهی ندارن(نمیدونم وقتی نمیدونن به جای پرسیدن چرا نظر میدن؟؟؟؟؟؟) ولی از اونجایی که من درمورد رشتم آگاهی کامل دارم فقط یکی جرات داره به من یه چیزی بگه اینقدر براش میگم که بد بخت به غلط کردم میفته [gerye]
موقعی که گفتم مامایی دراومدم از دوستان و آشنایان بیشتر تحسین دیدم تا تمسخر[tashvigh]
شما هم بهتره در مورد کارهای حیاتی و مهمی که تو رشته ات مردم باهاش سر و کار دارن بگی مثلا اینکه
[shaad]"بسیاری از دارو هایی که شما مصرف میکنید همه با نظر داروسازان و زیر نظر اون افراد ساخته میشه(در کارخانجات داروسازی) حتی بسیاریش توسط اونا کشف و ساخته میشه که میتونه گاهی بیماریهای نادر رو درمان کنه،تازه داروخونه زدن یکی از کارهاییه که من داروساز میتونم انجام بدم و همچنین مثلا در بعضی کشور های اروپایی(یا خارجی میدونی که مردم رو این کلمه حساسیت نشون میدن و دیدشون راحت تر عوض میشه)اصلا پزشک دارو نمینویسه و داروسازه که دارو می نویسه چون با مکانیسم های داروها بیشتر آشنایی داره و بهتر میدونه که برای افراد با شرایط مختلف چه دارویی کم ضررتر و حتی موثر تره"[shaad]
بقیه اش رو هم که خودت باید بهتر بدونی امیدوارم موفق باشی گلم [cheshmak]
ببخشید انشا شد[khejalat]
وقتی میرم رو منبر یادم میره بیام پایین[nishkhand]

ساناز فرهیدوش
1st December 2011, 10:42 PM
داروساز : پژوهشگر ، دارو سازی و انجام خیلی کارهای دیگه شا ید .
در کل مردم ما عادت دارند درمورد هر چیز اظهار عقیده کنند و اساسا فاز منفی بدن . هر کسی در رشته ایی پذیرفته یا طبق علاقه ی خودش اون رو دنبال میکنه .
نمیتونیم بگیم رشته چه کسی بهت هست . تمام مشاغل و رشته های . تربیت افراد متخصص برای جامعه کاملا ضروری هست .

Mina_Mehr
17th March 2012, 05:42 PM
به به .... چه بحث جالبی اینجا بوده و ما بی خبر بودییییییییییییییییییم !! [bamazegi]
خوب خدا رو شکر که ما تنها قشر ضربه خورده از احادیث نبودیم و بقیه دوستان هم همدرد هستن با ما!! [nishkhand]
در ارتباط با دیدگاه مردم و عوام باید نکته ای رو صریح خدمتتون عرض کنم که فکر عوّام رو خودمون میسازیم .... عوّام چیزی رو گه میبینن میگن و البته به همراه مقداری بی انصافی که ممکنه در اثر عدم آگاهی کافی باشه و نمیشه خرده گرفت!! ببین ارغنون عزیز نمیشه گله مند بود ، من قصد جسارت ندارم و خودم هم داروسازی میخونم ولی باید خیلی رک بگم که از ماست که بر ماست!! وقتی من داروساز به نقش خودم به عنوان داروساز و کسی که باید بر کلیه اطلاعات پزشکی واقف باشه و باید مراجعه کنندگان به داروخانه رو با دارویی که می خره آشنا کنه عمل نمیکنم حاصلش میشه این تفکر نابه جا که داروساز یعنی نسخه پیچ و شامپو فروش!!
یه داروساز باید بتونه خودش رو به عنوان داروساز یه اثبات برسونه در داروخانه اونم از طریق وقتی که برای مراجعه کنندگان میذاره !! یه داروساز موظفه که وقتی داره دارو رو تحویل میده ب بیمار مشاوره کنه!! از نحوه مصرف ، عوارض ، تداخلات و ویژگی های دارو برای بیمار صحبت کنه و اون رو آگاه کنه ! باید بتونه به سوالات بیماران جواب بده باید علمش رو در اختیار میردم بذاره که اونم فقط در یه صورت امکان پذیره و اون بالا بردن سطح معلومات در کنار وقت گذاشتن برای مردم !!
وقتی یه داروساز از وقتی وارد داروخانه میشه مراجعه کننده اصلا نمیبینه ایشون رو و یا فقط به عنوان یه فروشنده میبینه که از بین 100 بیمار شاید واسه 10 نفر فقط توضیحاتی اونم به درخواست خودشون میده ، آیا بازم میشه انتظار داشته باشیم عوّام مفهوم داروسازی رو بدونن ؟!! بنابراین باید اصلاح از خودمون شروع بشه و اگه این کار صورت بگیره و خدمات لازم رو مراجعه کنندگان ببینن اونوقته که فکر و استنباط عوّام هم خود به خود اصلاح میشه....
ممنون از بحث جالبت ارغنون جان [golrooz]

المیرا70
18th March 2012, 11:19 AM
من داروسازی رو خیلی دوست دارم خیلی لذت بخشه.به نظر من اصلا به حرف مردم کاری نداشته باشین
همونطور که دوستان ارزش این رشته رو بیان کردن دیگه اهمیت دادن به حرف مردم درست نیست
موفق باشی دوست عزیز

ZaHrA_A
2nd April 2012, 03:23 PM
سلام بچه ها خیلی خوشحالم تالار داروسازی اینجا خیلی فعاله [tashvigh]

در کل شغل داروساز مقدسه ها به شامپو فروشی نیگاش نکنید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد