PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صفحه سیزدهی که نحس نبود !!

طلیعه طلا
25th November 2011, 08:09 PM
سلام بر دوستان گرامی [golrooz]

به جهت ترویج فرهنگ مطالعه و ساده سازی آن ، تصمیم گرفتم با همکاری شما یه کار جدید انجام بدم ...

لطفا هر جا که هستین ، تو خونه ، تو محل کار ، تو مرکز آموزشی ( دانشگاه یا مدرسه ) تو نت ( کتب الکترونیکی ) و ...

یه کتاب،یه مجله ،... رو به صورت تصادفی انتخاب کنین و صفحه 13 اون رو باز کنین ...

خلاصه مطلب اون صفحه رو تو چند خط یا حداکثر تو یه پارا گراف با ذکر نام کتاب یا مجله و ... برای همه درج کنین .

موفق باشیم . [golrooz]

طلیعه طلا
25th November 2011, 08:17 PM
سلام
من خودم دستم به سمت کتاب انسان در جستجوی معنا اثر دکتر ویکتور فرانکل با چاپ نوزدهم رفت ...

ایشون بحث لوگو تراپی در روان درمانی رو مطرح می کنه و توی صفحه 13 داره درباره خودش و تجاربی که از اردوگاه کار اجباری به دست آورده سخن به میون میاره ...

Mr.Geo22
25th November 2011, 09:56 PM
کتاب "طرح بزرگ" نوشته "استیون هاوکینگ" انتشارت "مازیار" :

صفحه ۱۳ که در واقع شروع فصل دوم هم هست...

در افسانه وایکینگ ها دو گرگ به نام های اسکول و هتی به ترتیب ماه و خورشید را دنبال می کنند. وقتی گرگ ها هر کدام از آن ها را بگیرند گرفتگی رخ میدهد. زمانی که این پدیده رخ می دهد مردم روی زمین برای آزاد کردن آنها دست به کار می شوند. آن ها هر چقدر که بتوانند سر و صدا ایجاد می کنند تا بلکه با ترساندن گرگ ها خورشید یا ماه را نجات دهند. در فرهنگ های دیگر نیز افسانه های مشابهی وجود دارند. اما احتمالا پس از مدتی انسان ها متوجه شده اند که خورشید و ماه بدون نیاز به ایجاد سر و صدا و پریشانی خیلی زود از گرفتگی خارج می شوند. به همین ترتیب احتمالا آن ها پس از مدتی متوجه شده اند که این گرفتگی ها به صورت اتفاقی و تصادفی رخ نمی دهند بلکه از یک الگوی منظم تکرار شونده پیروی می کنند. برای مردم قدیم الگوی ماه گرفتگی مشخص بوده است و در واقع مردم قدیم بابل قادر به پیش بینی دقیق آن بوده اند; حتی با این که نمی دانستند علت ماه گرفتگی افتادن سایه زمین بر ماه است. پیش بینی خورشید گرفتگی به مراتب مشکلتر است زیرا بر روی سطح زمین فقط در نوار باریکی به عرض حدود ۴۵ کیلومتر قابل رویت است. به هر حال وقتی این الگوها کشف شدند فهمیدیم که گرفتگی ها ربطی به امیال دلبخواهی موجودات ماوراء الطبیعی ندارند و از قواعد مشخصی پیروی می کنند.

طلیعه طلا
25th November 2011, 10:16 PM
الانم کتاب حافظ تو دستمه ... صفحه 13 این شعر رو عنوان کرده :

میدهد صبح و کله بست سحاب
الصبوح الصبوح یا اصحاب
می چکد ژاله بررخ لاله
المدام المدام یا احباب
می وزد از چمن نسیم بهشت
هان بنوشید دم به دم می ناب
تخت زمرد زدست گل به چمن
راح چون لعل آتشین در یاب ...

fsohrabi
25th November 2011, 10:24 PM
من امروز تکنولوژی فکرو خوندم صفحه13
ای که با نامت جهان آغاز شد
دفتر ما هم به نامت باز شد
دفتری کز نام تو زیور گرفت
کار آن از چرخ بالاتر گرفت

دکتر آزمندیان خدا رو شکر کرده که خدای رحمان اونو به یه مسیر الهی هدایت کرده که سراسر معنویت بوده.و میگه که آدمی آینه زیبایی است که منعکس کننده جلوه زیباییهای حق است.و میگه که معرفت انسان خود معادل معرفت خداست.زیرا انسان به عنوان جانشین خدا بر روی زمین با خدا سنخیتی داردو نمادی از این سنخیت این است که انسان هر چه را اراده کند میتواند خلق کند.خدا رو سپاس گفته که ایشون رو از وادی فقر و تنهایی و افسردگی به سر زمینی رهنمون شده که سراسر ثروت اقتدار علم و معرفت بوده.

امیدوارم که برای من هم اینجور باشه و مطمئنم که هست.

*FATIMA*
25th November 2011, 10:25 PM
هوا سرد بود اما دلش عجیب هوای شیخ را داشت . کنار پنجرا ایستاد و سبک و سنگین کرد که هوای دلش را داشته باشد یا هوای تنش را ؟
سرمایی که از درز پنجره تو می آمد می گفت که خانه مناسب تر است ، اما این فکر دلش را در اندوه فرو میبرد .
دیگر دل دل نکرد و از خانه بیرون رفت . در خانه خیابان مولوی لحظه ای ایستاد ؛ نگران از اینکه بی موقع نیامده باشد ، اما تا در زد خود شیخ در را باز کرد ، انگار پشت در به انتظار او ایستاده بود .
با لبخند همیشگی در سلام پیشی گرفت و او را به داخل خانه دعوت کرد .
میهمان دیگری در خانه نبود و شیخ او را مثل همیشه به اتاق کارش برد و خود پشت چرخ خیاطی اش نشست که عبای سیاهی زیر سوزن آن دوخته میشد .
یک شهر ، یک خیاط نوشته سمیرا اصلان پور
این کتاب درباره داستان هایی از زندگی عارف معاصر شیخ رجبعلی نکوگویان"خیاط" میپردازد

312
25th November 2011, 11:57 PM
قبيله ي سلمان
موضوع:ارتباط و ارادت ايرانيان به اهل بيت(ع)
گردآورنده:وحيد قاسمي
ص13
.............................
آن حضرت دست مبارك خود را بر شانه سلمان فارسي گذاشته و
فرمودند: ((منظور خداوند-متعال-در اين آيه, قوم سلمان
فارسي(ايرانيان) است كه به زودي اسلام مي آورند و دين اسلام را
ترويج مي نمايند.))
سپس فرمودند:
و الذي نفسي بيده لوكان الايمان منوطا بالثريا
لتناوله رجال من فارس.
((قسم به ذات اقدس الهي كه جان من در يد قدرت اوست,
اگر ايمان در آسمان و در ستاره ثريا باشد, مردماني از
فارس (يعني ايرانيان) به آن دست خواهند يافت.))1
سپس آن حضرت فرمود:
بل يكونوا خيرا منكم و اطوع لله
((بلكه آنان از شما بهتر و در ايمانشان قوي تر و استوار
ترند.))
در ذيل اين آيه امام باقر(ع)فرمودند: ((منظور از قوم ديگر , موالي*
(ايرانيان) هستند.))
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ
1- تفسير منهج الصادقين:ج8,ص357;درالمنثور:ج7, ص506;تفسير البيضاوي:ج2,ص406
* ايرانياني كه به عراق و مناطق عربي رفته بودند و در آنجا با مذهب تشيع آشنا شده بودند را
((موالي)) مي گفتند.(ر.ك.به:تاريخ تشيع در ايران,ص47)
شهيد مطهري (ره)اعتقاد دارد ايرانيان را به دو دليل موالي مي گفتند , اول اينكه اجدادشان در
جنگهاي صدراسلام برده شده بودند و بعدها آزاد شدند.دليل دوم اين است آنها با برخي از قبايل
{بقيه در ص 14 [nadanestan]}

deepdrip
29th November 2011, 09:54 PM
عجب ایده ای ... دست مریزاد . لذت بردم از ایده نابی که ارایه نمودید .
من الان داشتم کتاب نسیم حیات 12 از ابوالفضل بهرام پور رو مطالعه می کردم .صفحه 13 اون به این مطلب اشاره می کنه که خاندان عباسی طبق روایات متواتر شنیده بودند که مهدی موعود عج تار و مار کننده کلیه حکومت های خودکامه و برقرار کننده حکومت عدل جهانی است . به همین جهت مراقب زندگی امام حسن عسگری هستند تا بتوانند فرزندش را به چنگ بیاورند .از این رو فشار و اختناق را درباره پیشوای یازدهم به حداکثر خود رساندند و ادامه ماجرا ...

ستاره صبح امید
1st December 2011, 06:05 PM
خیلی ایده خوبیه؟
ولی الن هر چی کتاب دستمونه کتاب درسی دانشگاهیه..یکی ام نیست چند تاست کدومشو بنویسم..
سیری در نهج البلاغه..آشنایی با ادیان بزرگ.کلیات عرفان اسلامی و ...

fsohrabi
1st December 2011, 08:57 PM
خیلی ایده خوبیه؟
ولی الن هر چی کتاب دستمونه کتاب درسی دانشگاهیه..یکی ام نیست چند تاست کدومشو بنویسم..
سیری در نهج البلاغه..آشنایی با ادیان بزرگ.کلیات عرفان اسلامی و ...
دوست عزیز به نظر من همش درس خوندن خسته کنندس[khastegi]
باید تنوع هم باشه که درسم بچسبه.
پس توی برنامه درسیت هم یه وقت برای مطالعه آزاد بذار[tashvigh]
موفق باشی[cheshmak]

طلیعه طلا
1st December 2011, 09:00 PM
امروز یکی از همسایه هامون کتاب پسرش رو آورد تا یه نگاهی بندازم و فردا بهش ریاضی درس بدم ...

چقدر جا خوردم .به کل کتاب تغییر کرده بود . ریاضی پایه اولی که ما می شناختیم به تاریخ پیوست ...

مطلب مهم صفحه 13 کتاب در مورد سودوکوی رنگ و شکله .چه جالب ! برای بچه هفت ساله سودوکو گذاشتن ...

طلیعه طلا
2nd December 2011, 03:30 PM
صفحه 13 کتاب فارسی کلاس اول امسال :
ارزشیابی از نگاره 5 با موضوع از کلاس ما چه خبر ؟ حاوی سه قسمته : ببین و بگو .گوش کن و بگو . بگرد و پیدا کن ...
تو قسمت ببین و بگو یه آقا پسر گل داره برای خوردن آب از آقا معلمش اجازه می گیره و رفتن و اومدن و آب خوردنش رو تو چهار مرحله تصویر نمایش میده ....

deepdrip
7th December 2011, 03:02 AM
من الان داشتم کتاب لهوف اثر گهر بار و ارزشمند سید بن طاووس رو مطالعه می کردم . متاسفنه صفحه 13 آن به معرفی بخش اول پرداخته و به غیر از تصویر مطلبی برای درج نداره .

توصیه می کنم خواندن این کتاب مهم و زیبا را ازدست ندهید

*FATIMA*
4th June 2012, 06:47 PM
الهی !
کار آن دارد که با تو کاری دارد ، یار آن دارد که چون تو یاری دارد .
او که در دو جهان تو را دارد هرگزکی تو را بگذارد ؟
عجب ان است که او تو را دارد ، از همه زارتر می گدازد ،
او که نیافت به سبب نایافت می زارد ،
او که یافت ، باری چرا می گدازد ؟!
در بر آن را که چون تو یاری باشد
گر ناله کند سیاه کاری باشد
مناجات نامه و الهی نامه
خواجه عبدالله انصاری

mamadshumakher
4th June 2012, 08:22 PM
دستم رفت روی مجله ماشینم که واسه دی ماه 88 هست.صفحه 13 اون درباره ی فورد فیستا صحبت میکنه که توسط یک ایرانی در دبی به منظور اهداف خیر خواهانه توسط یک وبسایت خریداری شده.
جالب توجه هست که فقط 24 عدد از این خودرو با طرح خاص روی درهای اون در دنیا وجود داره.
صاحب خودرو اقای علی یوسف نژاد از رانندگی و حس خوب اون رضایت کامل داره.قدرت ترمز هم عملکرد خوبی داره.و ... البته عیبشم گفته نداشتن کروز کنترل و نبود سانروف

*FATIMA*
25th July 2012, 03:48 PM
به خانه رسیده بودم . مادرم طبق معمول در آشپزخانه بود . به محض اینکه صدای در را شنید ، فریاد زد : "تویی ، افسانه ؟"
"آره ، مامان"
"شیری یا روباه ؟"
جواب دادم : "شیر ، اونم چه شیری ! با نمره های عالی قبول شدم ."
و ابراز احساسات مادرم مثل همیشه بود . با لحنی بی احساس گفت : "شاخ غولو که نشکستی . با این همه برو و بیا و خرج ، میخواستی قبول نشی ؟"
ترجیح دادم سکوت کنم .
فصل های زرد انتظار نوشته زهرا متین

h.khakpour
25th July 2012, 08:56 PM
من دارم کتاب"نگاهی نوین به تاریخ دیرین ترکهای ایران" تالیف محمد رحمانی فر رو مطالعه میکنم. صفحه 13 این کتاب پیشگفتاری هست که آقای رحمانی فر نوشتند.در قسمتی آورده شده است که از میان تمامی اقوام ایرانی هیچکدام به اندازه ترکها در سراسر ایران پراکندگی نداشته و با مردم بومی آمیختگی نیافته اند.تا حدی که محققین مسائل قومی از تعیین دقیق مرزهای جغرافیایی آذربایجان یعنی سرزمین اقوام ترک اظهار عجز نموده اند.

*FATIMA*
29th August 2012, 02:02 AM
زن آرزومند هرجا کودکی را در آغوش مادری می دید از حسرت و غم به خود می پیچید و آه می کشید و اشک می ریخت - هرکس به خانه اش می رفت از رفتنش پشیمان می شد زیرا جز ناله و زاری چیزی نمی دید و او به خانه هرکسی می رفت بار غم و غصه با خود می برد . گفتم که ما سیدعلی را برای رفع خیالاتش به مراغه بردیم و تا 2 روز بعد از 13 عید در آن شهر ماندیم و به تبریز برگشتیم . تبریز سردسیر است و کرسی زمستان تا مدتی بعد از عید برقرار می باشد . روز دوم مراجعت ما به تبریز بود که والیه خانم که خانه اش با چندان فاصله نداشت به دیدن ما آمد . ان روز دختر کوچک من با طفل 1 ساله اش در خانه ما بود . والیه خانم آمد و یک طرف کرسی نشست .
در پس پرده
نوشته حمزه سزاوار

ModernEX
29th August 2012, 03:43 AM
منم چند دقیقه پیش اینو خوندم ...
اینم صفحه ی 13

ﻋﻼﻭﻩ ﻱ ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺯﻭﺍﻳﺎﻱ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻣﺜﻠﺚ
1 n n+1
u u u. ﻃﺒﻖ ﻓﺮﺽ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍ، ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺯﻭﺍﻳﺎﻱ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﺍﻳﻦ n ﺿﻠﻌﻲ
180 (n - 2) ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻣﺤﺪﺏ
o
ﺍﺳﺖ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻣﻲ ﺩﺍﻧﻴﻢ ﮐﻪ ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺯﻭﺍﻳﺎﻱ ﺩﺍﺧﻠـﻲ ﻫـﺮ ﻣﺜﻠـﺚ ﺑﺮﺍﺑـﺮ
o
180
ﺍﺳﺖ. ﭘﺲ ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺯﻭﺍﻳﺎﻱ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﺍﻳﻦ n + 1 ﺿﻠﻌﻲ ﻣﺤﺪﺏ ﺑﺮﺍﺑـﺮ (180 +180 (n - 2) =180 (n -1
o o o
ﺍﺳﺖ. ﭘﺲ ﺣﮑﻢ ﺛﺎﺑﺖ ﺷﺪ.
ﺩﻗﺖ ﮐﻨﻴﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍﻱ ﻗﻮﻱ ﻣﻲ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﺮﺩ ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺯﻭﺍﻳﺎﻱ ﺩﺍﺧﻠﻲ ﻫـﺮ n ﺿـﻠﻌﻲ
ﻣﺤﺪﺏ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺎ (180(n – 2 ﺩﺭﺟﻪ ﺍﺳﺖ. ﺳﻌﻲ ﮐﻨﻴﺪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﮐﻪ ﻣﺒﺤﺚ ﻣﺮﺑـﻮﻁ ﺑـﻪ ﺍﺳـﺘﻘﺮﺍﻱ ﻗـﻮﻱ ﺭﺍ
ﺧﻮﺍﻧﺪﻳﺪ، ﺍﻳﻦ ﺣﮑﻢ ﺭﺍ ﺑﺎ ﮐﻤﮏ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍﻱ ﻗﻮﻱ ﻧﻴﺰ ﺣﻞ ﮐﻨﻴﺪ.
ﺍﮔﺮ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﺳﺘﻴﻢ ﺍﻳﻦ ﻣﺴﺎﻟﻪ ﺭﺍ ﻣﺴﺘﻘﻴﻤﹰﺎ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍ ﺣﻞ ﮐﻨﻴﻢ، ﻧﻤﻲ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻴﻢ ﺍﻳﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺑﮑﻨﻴﻢ ﺯﻳـﺮﺍ
ﻭﻗﺘﻲ ﺑﺎ ﺭﺳﻢ ﻳﮏ ﻗﻄﺮ
1 n n+1
n + 1 ،u u u ﺿﻠﻌﻲ ﻣﻨﺘﻈﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻳﮏ ﻣﺜﻠﺚ ﻭ ﻳﮏ n ﺿﻠﻌﻲ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻣﻲ ﮐﻨﻴﻢ،
n ﺿﻠﻌﻲ ﺣﺎﺻﻞ، ﻣﻨﺘﻈﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﻭ ﻧﻤﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﻢ ﺍﺯ ﻓﺮﺽ ﺍﺳﺘﻘﺮﺍ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻴﻢ. ﭘﺲ ﻣﻲ ﺑﻴﻨﻴـﺪ ﺗﻐﻴﻴـﺮ ﻣـﺴﺎﻟﻪ
ﭼﻘﺪﺭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﮐﻤﮏ ﻣﻲ ﮐﻨﺪ.
ﻣﺜ ﺎﻝ. ﻋ ﺪﺩﻫﺎﻱ ﺻ ﺤﻴﺢ ﻭ ﻣﺜﺒــﺖ
o
a a a a
n n
, ,..., ,
-1 1
ﻣﻔﺮﻭﺿ ﻨﺪ. ﺍﮔ ﺮ
o
ﻭ ﺑــﻪ ﺍﺯﺍﻱ a 2a
1 ³
ﻫﺮ 2 £ k £ n ، ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ:
1 2
3 2
- -
= -
k k k
:ﮐﻨﻴﺪ ﺛﺎﺑﺖ ، a a a
n
n
. a ³ 2
ﺍﺛﺒﺎﺕ. ﺑﻪ ﺟﺎﻱ ﺍﻳﻦ ﮐﻪ ﻣﺴﺎﻟﻪ ﻱ ﻓـﻮﻕ ﺭﺍ ﺛﺎﺑـﺖ ﮐﻨـﻴﻢ، ﺛﺎﺑـﺖ ﻣـﻲ ﮐﻨـﻴﻢ ﮐـﻪ ﺑـﻪ ﺍﺯﺍﻱ ﻫـﺮk ³1
ﺩﺍﺭﻳﻢ:
1
2
-
³
k k
a . ﺍﮔﺮ ﺑﺘﻮﺍﻧﻴﻢ ﺍﻳﻦ ﻣﺴﺎﻟﻪ ﺭﺍ ﺛﺎﺑﺖ ﮐﻨﻴﻢ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺍﻳﻨﮑﻪ³1
a ﺍﺳﺖ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻥ ﺑـﺎ ﮐﻤـﮏ o
ﺍﺳﺘﻘﺮﺍ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﮔﺮﻓﺖ
k
k
a ³ 2 . ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺣﮑﻢ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ.

*FATIMA*
14th January 2013, 09:48 PM
فرشته تصمیمش را گرفته بود . پیش خدا رفت و گفت :
خدایا ، می خواهم زمین را از نزدیک ببینم . اجازه می خواهم و مهلتی کوتاه . دلم بی تاب تجربه ای زمینی است
خداوند درخواست فرشته را پذیرفت .
فرشته گفت : تا بازگردم بال هایم را اینجا می سپارم ؛ این بال ها در زمین چندان به کار من نمی آید .
...
پیامبری از کنار خانه ما رد شد
عرفان نظرآهاری

مهندس نوجوان
2nd April 2013, 09:49 PM
فرشته تصمیمش را گرفته بود . پیش خدا رفت و گفت :
خدایا ، می خواهم زمین را از نزدیک ببینم . اجازه می خواهم و مهلتی کوتاه . دلم بی تاب تجربه ای زمینی است
خداوند درخواست فرشته را پذیرفت .
فرشته گفت : تا بازگردم بال هایم را اینجا می سپارم ؛ این بال ها در زمین چندان به کار من نمی آید .
...
پیامبری از کنار خانه ما رد شد
عرفان نظرآهاری

سلام
می دونستید نویسنده این کتاب "عرفان نظرآهاری" یک خانمه ؟

مهندس نوجوان
2nd April 2013, 09:53 PM
راستش رو بخواین کتابی که هم اکنون رو به روی منه یک کتاب کمک درسی زبان به اسم خط سفیده که صفحه سیزدهش هم ریدینگ درس اول کتابمونه و درمورد تاثیرات تلوزیون روی آدم هاست....!!!
امید وارم شما کتاب های شیرین تری دم دستتون باشه...
یا علی مدد...
خداحافظ...

*FATIMA*
5th April 2013, 12:46 AM
سلام
می دونستید نویسنده این کتاب "عرفان نظرآهاری" یک خانمه ؟
گرچه اولش به نظرم عجیب میومد ولی وقتی عکسش رو آخر کتابش دیدم باورم شد .
الان دارم یه کتاب درسی مربوط به رشته خودم رو می خونم
در صفحه سیزده نوشته ناحیه ریشه : .... ، مبارزه تلفیقی با افات : .... ، تنظیم کننده های رشد گیاهی : ......
کتاب اصول نوین باغبانی نوشته دکتر مرتضی خوشخوی

*FATIMA*
1st July 2013, 11:07 PM
دختر جوان از روزی که خود را شناخته بود می دانست ظرف سفالین وقتی بر زمین افتاد ، می شکند اما آن ظرف بر خلاف قانونی که رود آن را قانون طبیعی می دانست افتاد و نشکست . این بود که فریاد زنان به سوی پدر رفت تا این که وی را از آن واقعه بهت آور مستحضر نماید .
کوزه گر آن ظرف را آزمایش کرد و تصدیق نمود که آن ظرف سفالین وقتی سقوط میکند نمی شکند .
با این که کوزه گر و سایر مردم ان زمان هوش مردم امروز را نداشتند پدر رود فهمید خاکی که برای ساختن آن کوزه مورد استفاده قرار گرفته با خاک ظروفی که قبل از آن ساخته است فرق دارد و در آن روز پدر رود وسیله گشایش دروازه ای جدید از از تمدن به روی ایرانیان گردید زیرا فلز مس را به ایرانیان شناسانید و اولین بار مس در سرزمین سیلک ( که امروز جزو کاشان است ) به دست آمد
سرزمین جاوید نوشته ماریژان موله / ارنست هرتسفلند / رومن گیرشمن
ترجمه ذبیح الله منصوری

طلیعه طلا
15th November 2013, 08:45 PM
کتاب اخلاق الاهی
نوشته آیت الله مجتبی تهرانی

صفحه سیزدهمش فهرست کتاب بود / به همین خاطر سیزده صفحه دیگه رفتم جلو یعنی صفحه 13+13

انسان ها روزمره از راه سخن گفتن با یک دیگر ارتباط برقرا میکنند ؛ از این رو به شکل ناخواسته در معرض گناهانی چون غیبت ، دروغ و تهمت قرار میگیرند و بدون آن که خود توجه داشته باشند ، زبانشان به گناه آلوده می شود ... ( این فصل از کتاب درباره غیبت وحدو و ثغورش صحبت میکنه )

zarinaz
24th December 2013, 04:03 PM
سلام.این کتاب معرکه است.واقعا قشنگه منم تازگی تمومش کردم.

zarinaz
24th December 2013, 04:07 PM
کتاب مکتب های ادبی از رضا سید حسینی.صفحه ی 13مقدمه ی چاب یازدهمشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد