PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وزير ارتباطات: استفاده از vpn جرم است

نارون1
24th October 2011, 06:21 PM
ايسنا: وزير ارتباطات تاكيد كرد: استفاده از vpn و فيلترشكن برابر مقررات ممنوع، تخلف و جرم است به طوريكه در قانون جرايم رايانه‌يي به صراحت اين موضوع عنوان شده است و راه‌هاي مبارزه با آن نيز با توجه به توان فني موجود در کشور وجود دارد.دكتر رضا تقي‌پور - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات - اظهار كرد: هر كشوري براي استفاده از اينترنت مقررات خاص خود را دارد و در كشور ما نيز مقرراتي وجود دارد.وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: مقررات را نهادهاي مختلف مثل مجلس محترم و بخش‌هاي قانون‌گذاري تنظيم و ابلاغ مي‌كنند و در اجرا هم دستگاه‌هاي مختلف بايد همكاري كنند و اين‌كه vpn در كشور قطع شد به اين خاطر بود كه اين كار يك تخلف قانوني است و طبيعتا از نظر فني هم ما هر موقع كه لازم باشد با هماهنگي مبادي قانوني مي‌توانيم اين اقدام را انجام دهيم.تقي‌پور تاكيد كرد: بحث استفاده از فيلترشكن هم يك اقدام غيرقانوني است و اين‌كه حالا فيلترشكن‌هاي جديد بوجود بيايد طبيعي است كه راه‌هاي مبارزه با آن به سرعت و با توجه به توان فني كه در كشور وجود دارد، ايجاد مي شود زيرا ما وظيفه قانوني داريم كه وقتي مساله‌اي به ما ابلاغ شد، از نظر فني بايد وظيفه خود را انجام دهيم.وزير ارتباطات در پاسخ به اين سوال كه بخشي از مبادلات اطلاعات در سيستم بانكي هم از طريق vpn انجام مي‌شود و آيا براي اين موضوع تمهيداتي انديشيده‌ايد، گفت: بله؛ پروتكل‌هاي آن‌ها جدا شده و اكنون هيچ خدشه‌اي براي تبادلات بانكي به وجود نيامده و به دستگاه‌هاي اجرايي نيز اعلام كرديم و اين آمادگي در زيرساخت ما وجود دارد كه پروتكل‌ها را منتقل كند.وي افزود: متاسفانه اين حوزه، حوزه جنگ نرم است و هر اقدامي كه صورت مي‌گيرد كشورمان خوشبختانه توان فني بالايي دارد و مي‌تواند از نظر فني مقابله كند و بعضا ملاحظات اجتماعي است كه محدود مي‌كند ولي هر چه كه كارگروه جرايم رايانه‌يي تصميم بگيرد ما طبيعتا آن را عملي مي‌كنيم.

پایگاه خبری میگنا

NameEly
24th October 2011, 06:38 PM
دارای مدرک کارشناسی در رشته کامپیوتر و کارشناسی ارشد در رشته پژوهشی علوم مدیریت و مهندسی صنایع و کارشناس ارشد مهندسی صنایع است. او مدیر صنایع امنیت مخابرات در سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۵ هم بود. همچنین مدیرعاملی صنایع الکترونیک شیراز در سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۱ و مدیرعاملی صنایع مخابرات ایران در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ از جمله مسئولیت‌های مهم وی بوده است. تقی پور مشغول تحصیل در دوره دکتری علوم پیشرفته مدیریت است.

این مدارک نجصیلی وزیر فناوری و ارتباطات ایران هست
فقط خودتون ربطش رو با با فناوری و ارتباطات ملاحضه کنید که ایشون امده درباره پروتکل صحبت کردن

از vpn کاملا راحت استفاده کنید هیچ مشکلی نیست و مشکلی پیش نخواهد امد چون قدرت حتی پیگیری شما رو با vpn ندارند

Joseph Goebbels
24th October 2011, 08:00 PM
همین الان سایت گرافیران که سایتی در زمینه کامپیوتر و نرم افزار هست بدون اینکه امنیت ملی را تهدید کنه مسدود است !

NameEly
24th October 2011, 08:11 PM
همین الان سایت گرافیران که سایتی در زمینه کامپیوتر و نرم افزار هست بدون اینکه امنیت ملی را تهدید کنه مسدود است !

خیلی سایت ها هستند
همین گوگل یا همین سایت نخبگان گاهی اوقات خود به خود فیلتر میشه
جدی نگیرید [golrooz]

محسن آزماینده
24th October 2011, 08:21 PM
اگه توان فني كشور ما بالاست چرا در زمينه پهناي باند جزء عقب مانده ترين كشورهاست؟؟؟
واقعا كي ميخوان كاري را كه به نفع مردمه انجام بدن؟؟؟

NameEly
24th October 2011, 08:39 PM
اگه توان فني كشور ما بالاست چرا در زمينه پهناي باند جزء عقب مانده ترين كشورهاست؟؟؟
واقعا كي ميخوان كاري را كه به نفع مردمه انجام بدن؟؟؟

محسن جان ایران جزء پر استفاده ترین کشور ها از اینترنت هست در جهان و جز پایین ترین سرعت نیر هست
من حتی مطمئن نیستم این وزیر ارتباطاتمون اسامی و کارایی پروتکل ها رو یاد داشته باشه

محسن آزماینده
24th October 2011, 08:44 PM
محسن جان ایران جزء پر استفاده ترین کشور ها از اینترنت هست در جهان و جز پایین ترین سرعت نیر هست
من حتی مطمئن نیستم این وزیر ارتباطاتمون اسامی و کارایی پروتکل ها رو یاد داشته باشه

چرا رو اسامي گير دادي
مهم كارايي است
درسته اين آقاي وزير اسامي پروتكل ها را نميدونه ولي در عوض ميبيني كه چه خدماتي در حيطه كاري خودش انجام داده
سرعت اينترنت را پايين آوردن
بعد كاري كه در10دقيقه تموم ميشه،45دقيقه طول ميكشه و ميگن ايران جزء كشورهايي است كه از اينترنت زياد استفاده ميكند

NameEly
24th October 2011, 08:54 PM
چرا رو اسامي گير دادي
مهم كارايي است
درسته اين آقاي وزير اسامي پروتكل ها را نميدونه ولي در عوض ميبيني كه چه خدماتي در حيطه كاري خودش انجام داده
بعد كاري كه در10دقيقه تموم ميشه،45دقيقه طول ميكشه و ميگن ايران جزء كشورهايي است كه از اينترنت زياد استفاده ميكند

حالا نمی دونم منظورت از اسامی پروتکل ها بود یا اسم شخص
ولی من به این دلیل رو این وزیر کلید کردم چون وقتی میبینم کسی که اطلاعاتش در حد پایین هست شده وزیر یکی از
مهمترین بخش های کشورم در صورتی که کسی باید اینجا باشه که در زمینه ی امنیت شبکه , شبکه ها و و و دکترا داشته باشه
یا بهتر بگم متخصص باشه نه ایشون که در سال 1300 بوده رئیس نمی دونم مخابرات
من خیلی افراد رو می دونم و میشناسم که واقعا در این زمینه ها فوق تخصص هستند و دارای همین مدرک فوق فقط از نوع it و کامپیوتر هستند
درسته این اقا لیسانس کامپیوتر داره ولی در این زمنیه باید افراد ماهر تری از ایشون بزارن
منظورم همون جون گرایی هست نه کسی که سنش 60 ساله

اصل شبکه روی پروتکل ها می چرخه بله کاملا خدمات ایشون مشخصه
فقط خوبی ایشون اینه که زبون دارن و دستور میدن سرعت کم بشه و زیر حرف دیگران میگن اینترنت باید ملی بشه
ولی بدون اینکه مشکلات رو در نظر بگیرن
یا vpn خلافه بدونه اینکه ببینن vpn فقط برای مسائل غیر اخلاقی نیست کلی از سایت هاشون الکی فیلتره

من 2 جمله میگم که تازه بهش رسیدم
یا اینترنت ما باید شبکه ای بشه که همون اینترانت هست یعنی google خدانگهدار
یا هم عمرا اگه بتونن تا سال 92 که هیچه تا سال 1492 هم نمی تونن این کارو بکنن

محسن آزماینده
24th October 2011, 08:59 PM
حالا نمی دونم منظورت از اسامی پروتکل ها بود یا اسم شخص
ولی من به این دلیل رو این وزیر کلید کردم چون وقتی میبینم کسی که اطلاعاتش در حد پایین هست شده وزیر یکی از
مهمترین بخش های کشورم در صورتی که کسی باید اینجا باشه که در زمینه ی امنیت شبکه , شبکه ها و و و دکترا داشته باشه
یا بهتر بگم متخصص باشه نه ایشون که در سال 1300 بوده رئیس نمی دونم مخابرات
من خیلی افراد رو می دونم و میشناسم که واقعا در این زمینه ها فوق تخصص هستند و دارای همین مدرک فوق فقط از نوع it و کامپیوتر هستند
درسته این اقا لیسانس کامپیوتر داره ولی در این زمنیه باید افراد ماهر تری از ایشون بزارن
منظورم همون جون گرایی هست نه کسی که سنش 60 ساله

اصل شبکه روی پروتکل ها می چرخه بله کاملا خدمات ایشون مشخصه
فقط خوبی ایشون اینه که زبون دارن و دستور میدن سرعت کم بشه و زیر حرف دیگران میگن اینترنت باید ملی بشه
ولی بدون اینکه مشکلات رو در نظر بگیرن
یا vpn خلافه بدونه اینکه ببینن vpn فقط برای مسائل غیر اخلاقی نیست کلی از سایت هاشون الکی فیلتره

من 2 جمله میگم که تازه بهش رسیدم
یا اینترنت ما باید شبکه ای بشه که همون اینترانت هست یعنی google خدانگهدار
یا هم عمرا اگه بتونن تا سال 92 که هیچه تا سال 1492 هم نمی تونن این کارو بکنن

اصلا مهم نيست
ببين يكي از وزيرا را براي 4وزارتخانه معرفي كرده بودند
يعني وزير شدن مهمه ،تخصص داشتن مهم نيست
اينكه اين آقا تحصيلاتشون در اين حد نيست يك روي سكه است
در كشور ما تحصيلات و تخصص براي شغل مهم نيست،مهم روابطي است كع با آقايان دارند

NameEly
24th October 2011, 09:08 PM
اصلا مهم نيست
ببين يكي از وزيرا را براي 4وزارتخانه معرفي كرده بودند
يعني وزير شدن مهمه ،تخصص داشتن مهم نيست
اينكه اين آقا تحصيلاتشون در اين حد نيست يك روي سكه است
در كشور ما تحصيلات و تخصص براي شغل مهم نيست،مهم روابطي است كع با آقايان دارند

واقعا خوشحالم حرف های توی دل من هستند توی دل دوستام هم هستند
این نسل ما تفاوت داره با نسل قبلی ایران , فقط خدا کنه فرصت داده بشه به این نسل

اقا محسن ممنون از نظراتتون
واقعا خوشحالم کردید ممنون [golrooz]

Isengard
24th October 2011, 09:38 PM
عجب!
برادر عزیز جناب دکتر رضا تقی پور ، در کنار اینکه استفاده از وی پی ان جرم محسوب میشه ، سرعت خدمات اینترنتی در ایران که شما ارائه میدید ظلم محسوب میشه.
آیا به این نکته هم به اندازه محدود کردن وی پی ان حساسیت نشان میدید؟ ان شالله که به این روی سکه هم نظر داریدsmilee_new2

NameEly
24th October 2011, 09:44 PM
عجب!
برادر عزیز جناب دکتر رضا تقی پور ، در کنار اینکه استفاده از وی پی ان جرم محسوب میشه ، سرعت خدمات اینترنتی در ایران که شما ارائه میدید ظلم محسوب میشه.
آیا به این نکته هم به اندازه محدود کردن وی پی ان حساسیت نشان میدید؟ ان شالله که به این روی سکه هم نظر داریدsmilee_new2

عزیز کی گفته ایشون دکتره ؟؟!!!
منظورت دکتر افتخاری هست دیگه ؟

Isengard
24th October 2011, 09:53 PM
عزیز کی گفته ایشون دکتره ؟؟!!!
منظورت دکتر افتخاری هست دیگه ؟

بالاخره دارن میخونن دیگه smilee_new2 (2)
سوای این موضوع من به پسرخاله ام هم که 16سالش هست میگم دکترsmilee_new1 (6)

Joseph Goebbels
25th October 2011, 02:45 PM
چرا رو اسامي گير دادي
مهم كارايي است

این رو خیلی خوب اوردی ، من خودم 128 مخابرات رو دارم . مرکز مخابرات هم به خانه ما نزدیک هست . ولی سرعت نقل و انتقالات دیتا فوق العاده افتضاح هست . یه هو دیدی رفت روی 90kb/sec دو ثانیه بعد می بینی رفتش روی 1kb/sec . این هم شد وضع اینترنت . اون موقع که از gprs ایرانسل استفاده می کردم . سرعت اینترنت در صبح خوب بود در بعداز ظهر بد در غروب مثل کلنگ روی اعصاب ادم می رفت و در شب هم by by .

یاد اون بنده خدایی افتادم که می خواست با هواپیمای جاسوسی SR-71 بره پیشرفته ترین هواپیمای جنگنده جهان F-22 رو بزنه وسطای راه اشتباها یک بالون رو زد . اخر سرهم گفت که سیستم های شناسایی SR-71 ایراد داشت !
مثل اینترنت ایران هم شده حکایت همین SR-71 !

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد