PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یه سوال خیلی حیاتی. ایا توپ فوتبال در فضا کات میگیرد ؟ ؟ ؟ ؟ ؟

کوروش1
15th October 2011, 07:55 PM
دوستای عزیز و نینازای گلم . سلام. جواب این سوال برام خیلی حیاتیه...! اگه واقا جواب درستو میدونین بهم بگین. شاید کمکی باشه به سرانجام رسیدن یه اختراع فوق الاده. از همتون ممنونم و روی ماهتونو میبوسم.[labkhand]smilee_new2 (2)

ستاره صبح امید
15th October 2011, 08:16 PM
فکر نکنم ولی باز بچه های فیزیک بیشتر میتونند کمک کنند....[golrooz]

amin_745
15th October 2011, 08:21 PM
سلام
تا جایی که من میدونم علت به وجود اومدن کات در واقع چرخش توپ به دور خودشه که باعث به وجود اومدن نوعی بینظمی در هوای اطرافش میشه و توپ به جای مسیر مستقیم یه مسیر قوسی رو طی میکنه. یعنی بدون وجود هوا توپ هیچ کاتی بر نمیداره.

کوروش1
15th October 2011, 08:46 PM
از دوستان ممنونم. اقای مدیر عزیز ممنونم از کمکتون. ولی منم قبل از ازمایش این حرکت. همین فکرو میکردم. که اشتباه بود. [taajob]

312
15th October 2011, 09:33 PM
اگه فضا رو خالی از هر مولکولی بدونیم(هوا یا غبار اجسام) به احتمال زیاد بواسطه عدم اصطکاک فقط میدان مغناطیسی میتونه روی چرخش توپ تاثیر بزاره.که میشه با نیروی رانشی بیشتر از مقدار جاذبه مغناطیسی حرکت توپ رو بدون کات گرفتن طراحی واجراکرد
وگرنه با وجود کمترین مقدار ماده در فضا(چه غبارات چه گازهای رقیق) حرکت توپ دچار تاثیرپذیری از اصطکاک (ونهایتا چرخش وکات گرفتن)باید باشه.

این بود انشای من:
اکابر ردی:312

amin_745
15th October 2011, 09:46 PM
کاش در مورد آزمایشتون هم یه توضیحی میدادید.

محسن آزماینده
16th October 2011, 01:33 AM
میزان کات گرفتن(البته در جایی که سیال وجود داشته باشه) به زبری سطح توپ مربوط میشه
مثلا زبری سطح توپ تنیس بیشتر از بقیه توپهاست و همین دلیل ویژگی خاصی برای این توپ محسوب میشه

باز اطلاعات بیشتر را از مهندسین مکانیک و بچه های فیزیک بپرسین

ریپورتر
16th October 2011, 09:00 AM
به نیرو و جهت و زاویه نیرویی هم که به توپ در لحظه اول وارد میشه خیلی وابسته هست

حسین متقی
16th October 2011, 07:07 PM
کات گرفتن توپ فکر کنم فقط به وجود هوا بستگی دارهاما کات گرفتن توپ فقط افقی نیست - توپ همزمان بالا و پایین میره پس جاذبه در مقدار کات گرفتن اثر دارهاگه به توپ توی فضا ضربه بخوره توپ تا بی نهایت به مسیر خودش در طول خط مستقیم حرکت میکنه په بچرخه وچه نچرخه اما به دلیل کروی بودن توپ --- زاویه ی بین جهت بردار نیرو و و مبدا حرکت جسم ضربه ضن و نقطه ای که به توپ نیرو وارد شدهمیتونه روی حرکت توپ تاثیر بزاره

کوروش1
16th October 2011, 09:06 PM
دوستان گلم سلام. از اطلاعاتی که به من دادین یه دنیا ممنونم.

[tashvigh]

ولی متاسفانه من با در نظر گرفتن همین اطلاعات این سوال رو مطرح کردم.

[cheshmak]

در مورد ازمایشمم واقا عذر میخوام نمیتونم حرفی به میون بیارم چون ترس از این دارم که طرحم (کشفم) لو بره. ولی اینو بدونین که نشون داد که دلیل کات توپ هم هوا و هم یه نیروی دیگه هست.

[tafakor]

آیو
28th February 2013, 12:04 AM
ببینید قطعا هوا موثره ،چیزی که توی خلا یک درصد هم وجود نداره اما باتوجه به فرضیاتم میشه چون ما در روی زمین مقداری نیرو به تو در جهت نامعینی میدیم(برای همین اسمشو کار نمیشه کذاشت!!)

و بعد میچرخه که هوا هم موثره اما توی فضا هم اگه نیرو بدیم به توپ فکر کنم کات بشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد