PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روبونات: كابل برق من وصل و نمايشگر led وضعيت من روشن شد

مسافر007
26th August 2011, 03:16 PM
http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/8/11-8-23-135053111.jpg

روبات فضانوردي كه 6 ماه گذشته را در ايستگاه فضايي بين المللي به سر برده بود، سرانجام براي انجام يك سري آزمايشات روشن شد و ارسال پيام‌هاي خود بر روي شبكه‌اي اجتماعي را آغاز كرد
به گزارش خبرگزاري مهر، روبات شبه انساني كه در ماه فوريه به ايستگاه فضايي بين المللي سفر كرد، بالاخره فعال شده و توئيتر نويسي درباره تجربيات فضايي‌اش را آغاز كرده است.
تا كنون گزارش عملكرد و سفرنامه "روبونات" از حضورش در ايستگاه بسيار كسل كننده بوده است، اين روبات در صفحه توئيتر خود نوشت: كابل برق من وصل شد و نمايشگر LED وضعيت من بر روي كوله پشتي‌ام روشن شده است.
روبونات يك ساعت بعد دوباره بر روي توئيتر خود نوشت: 56 دقيقه ديگر از آزمايش انرژي من باقي مانده است.
با اين همه روبونات در برابر سئوالاتي كه از وي پرسيده مي‌شود پاسخگو بوده و حتي براي يكي از 35 هزار طرفداري كه در توئيتر دارد پيام تبريك روز تولد ارسال كرده است.
پس از پايان يافتن دوره آزمايشي، انتظار مي‌رود روبونات بتواند انجام برخي از كارهاي روزانه را به عهده بگيرد تا نشان دهد چگونه روبات‌هاي بزرگ و انسان‌ها مي‌توانند در نهايت ايمني و سازندگي در كنار يكديگر فعاليت كنند.
بودجه اين پروژه به صورت مشترك توسط سازمان ناسا و شركت جنرال موتورز تامين شده است.
منبع: همشهري

XXehsanXX
26th August 2011, 09:57 PM
روبات جالبیه[tafakor]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد