PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حجاب از دیدگاه تو ؟

تووت فرنگی
21st July 2011, 05:22 PM
ســـــــــلــــام ســـــلــــــــــام[esteghbal]

بدو بیاااااااااا نظرتو بگوووو....[nishkhand]

این تاپیک برای اینِ که دوستان نظر خودشونو درمورد حجاب بگن؛یعنی اینکه مورد خطاب ما فقط دخترا خانوما نیستن بلکه آقا پسرا همه مشمول این صحبت ها میشن!!!![nishkhand]

پس لطفن همه در نظرسنجی شرکتــــــــــ کنند و نظر خودشونو اعلام کنند که دست جمعی به این --->نتیجه برسیم!!![tafakor]

<<<<دوستِ من؛لطفن به نظرات همدیگه احترام بگذارید>>>>[esteghbal][khoobboodan]

پ.ن:دوستان این تاپیک برای اینِ که بدونیم چرا حجاب داریم،و خوب درک کنیم و سپس عمل کنیـــم!!!...زیرا ما احتیاج به دلیل و برهان برای هر چیزی داریم...[golrooz][cheshmak]

با سپاس و تشُکر از شما نخبگان گرامی. . .[nishkhand][golrooz]

(92 کلمه)[nishkhand]

UniverCell
21st July 2011, 05:29 PM
حجاب سپر خوبیست هم برای دخترها هم برای پسرها

تووت فرنگی
21st July 2011, 05:30 PM
حجاب سپر خوبیست هم برای دخترها هم برای پسرها

خُب در نظرسنجی شرکت کن[nishkhand][khanderiz]

*atusa*
21st July 2011, 05:36 PM
شاید خیلی از دختر خانوما فکر کنن حجاب یک یک محدودیت برای زنه ، ولی من فکر می کنم حجاب درواقع یک محدودیت برای اقایونه[cheshmak][nishkhand]

Rez@ee
21st July 2011, 05:37 PM
من گزینه 2رو زدم ولی فکر می کنم گزینه های مناسبی رو انتخاب نکردی....[nishkhand]

ارغنون
21st July 2011, 05:38 PM
من انکار نمیکنم محدودیت نیست ولی به نظرم خوبه و لازمه
خودم هم رعایت میکنم .چون برام مهمه
گزینه ها را تغییر بده من به این نظرسنجیها رای نمیدم.

تووت فرنگی
21st July 2011, 05:41 PM
من گزینه 2رو زدم ولی فکر می کنم گزینه های مناسبی رو انتخاب نکردی....[nishkhand]
خوب عزیزم دلیلتو میگی؟؟؟[esteghbal]
اگه گزینه بهتری مد نظر داری بگووووو[esteghbal][golrooz]
به نظر من خوبه چون یا حجاب خوبه یا بده ....دیگه....[nadanestan]

تووت فرنگی
21st July 2011, 05:47 PM
من انکار نمیکنم محدودیت نیست ولی به نظرم خوبه و لازمه
خودم هم رعایت میکنم .چون برام مهمه
گزینه ها را تغییر بده من به این نظرسنجیها رای نمیدم.

سلااامم[shaad] خُب عزیز دلیلتو بگووووو[esteghbal]

Rez@ee
21st July 2011, 05:50 PM
حجاب خوبه چون مصونیت میاره.خوبه چون سلامت (خانواده وجامعه)درپی میاره.چون به زندگی پاکی و ارامش هدیه میده.و.......
از نظر من حجاب صرفا به پوشش تلقی نمی شه.پوشیدگی فقط یک جنبه حجاب رو در بر داره.

تووت فرنگی
21st July 2011, 05:52 PM
حجاب خوبه چون مصونیت میاره.خوبه چون سلامت (خانواده وجامعه)درپی میاره.چون به زندگی پاکی و ارامش هدیه میده.و.......
از نظر من حجاب صرفا به پوشش تلقی نمی شه.پوشیدگی فقط یک جنبه حجاب رو در بر داره.
بله درسته...[golrooz]ولی من دلیل مخالفت شما رو متوجه نشدم استاااااااااااااااااااددد د[shaad]

غزل بارون
21st July 2011, 05:53 PM
حجاب به نظر من خوبه محدودیت نمیاره و از هم دختر هم پسر محافظت میکنه.حالا کسی که حجاب کامل نداره یعنی قدری یه کمی از موهاش معلومه رو نمیشه گفت بد حجاب.حجاب زیبایی هم میاره فقط مردا ها کمی آزاد ترن و در آخر اگه کسی هم بدحجاب نباید کسی نگاه بد بهش کنه هر کسی مسئوول کار خودشه

Rez@ee
21st July 2011, 05:56 PM
اینه که گزینه 1و2 شما متضاد هم نیستن.یعنی اینکه محدودیتی که با حجاب میاد لزوما بد نیس.فلسفه حجاب محدودیته.

حالا چی دلیل منو قبول داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تووت فرنگی
21st July 2011, 06:02 PM
اینه که گزینه 1و2 شما متضاد هم نیستن.یعنی اینکه محدودیتی که با حجاب میاد لزوما بد نیس.فلسفه حجاب محدودیته.

حالا چی دلیل منو قبول داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا اونجایی که من میدونم حجاب مصونیته ...[nishkhand][esteghbal]

*HELIA*
21st July 2011, 06:05 PM
از نظر من حجاب بحثیه بسیار گسترده و حائز اهمیت و نمیشه آدم نظر کلیشو تو یه سطر بیان کنه.... من فکر می کنم حجاب خوبه ولی به اندازه, چون معتقدم افراط در حجاب خودش جلب توجه محسوب میشه... نکته ی بعدی که باورش دارم اینه که حجابی خوب و زیباست که منشاش میل باطنی و از اعماق قلب فرد باشه, نه حجابی که از روی اجبار و یا محدودیت باشه...[golrooz]

Rez@ee
21st July 2011, 06:10 PM
حجاب به نظر من خوبه محدودیت نمیاره و از هم دختر هم پسر محافظت میکنه.حالا کسی که حجاب کامل نداره یعنی قدری یه کمی از موهاش معلومه رو نمیشه گفت بد حجاب.حجاب زیبایی هم میاره فقط مردا ها کمی آزاد ترن و در آخر اگه کسی هم بدحجاب نباید کسی نگاه بد بهش کنه هر کسی مسئوول کار خودشه

صرف اینکه قدری یه کمی از موهاش معلوم باشه اتفاقی نمیوفته ولی گاهی بعضی بی توجهی ها فساد دنبالش میاد.یعنی یواش یواش استینش هم می پره تا بالای ارنج و شلوارش هم تنگ وکوتاه می شه و تونیکش هم بلوز می شه وخوب ارایشش چی ؟باید به این کاراش بیاددیگه و....

در نهایت انچه هست مصداق حجاب نیست.

تووت فرنگی
21st July 2011, 06:13 PM
صرف اینکه قدری یه کمی از موهاش معلوم باشه اتفاقی نمیوفته ولی گاهی بعضی بی توجهی ها فساد دنبالش میاد.یعنی یواش یواش استینش هم می پره تا بالای ارنج و شلوارش هم تنگ وکوتاه می شه و تونیکش هم بلوز می شه وخوب ارایشش چی ؟باید به این کاراش بیاددیگه و....

در نهایت انچه هست مصداق حجاب نیست.

ولی به نظر من کسی که کمی از موهاشو میده بیرون خیلی بدتره از اونیه که اصلا روسری نداره [nishkhand][taane]آخه اون به این باور رسیده که احتیاجی به حجاب نداره ولی اون با خودش درگیره [nishkhand][tafakor] چون نمیدونه که اینوریه یا اونوری....[khejalat]

Rez@ee
21st July 2011, 06:14 PM
تا اونجایی که من میدونم حجاب مصونیته ...[nishkhand][esteghbal]

یعنی اونی که حجاب داره محدود نمی شه؟؟؟؟؟[taajob]
100% محدودیته.ومصونیت رو باخودش میاره.

غزل بارون
21st July 2011, 06:15 PM
نه میدونید چرا؟!آخه گاهی واقعا بعضی ها اینقدر ایراد میگیرن مردم هم دل چرکین میشن

غزل بارون
21st July 2011, 06:19 PM
من از دیدگاهم حجاب یه چیز جالبه که خود خدا خواسته میگم دیگه زیبایی هم میاره آدم حس میکنه که شاید دیگه کسی مزاحمش نشه ولی یه چیزی دیگه هم هست در جامعه ما چه حجاب داشته باشی چه نه آزار بعضی ها هست.این واقعا جای تاسف داره و همچنین اینکه پلیس یا دانشگاه بخواد بااجبار حجاب رو زور کنه باعث میشه مردم اصلا دیگه به حجاب فکر نکنه.من خودم یه سال تمام چادر سر کردم ولی چه کنایه هایی که نشنیدم که این حجاب برای ما نیست.ولی من خودم در یه خانواده ای بزرگ شدم که گذاشتن بفهمم که حجاب خوبه یا بد خودم انتخاب کردم حجابم کامله بدون چادر به این میگن آزادی عمل این طور باید باشه نه به زور

Rez@ee
21st July 2011, 06:23 PM
اتفاقا حجاب محدودیت است (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?t=100221)

Admin
21st July 2011, 06:32 PM
خوبی اینجور بحثا اینه که همه میان تایید می کنن ... موقع که عمل میشه مشکل می تونیم عمل کنیم چون به نظر دیگران با حجاب کامل با کلاس به نظر نمی رسیم ..! [tafakor]

Admin
21st July 2011, 06:41 PM
من خودم یه سال تمام چادر سر کردم ولی چه کنایه هایی که نشنیدم که این حجاب برای ما نیست.ولی من خودم در یه خانواده ای بزرگ شدم که گذاشتن بفهمم که حجاب خوبه یا بد خودم انتخاب کردم حجابم کامله بدون چادر به این میگن آزادی عمل این طور باید باشه نه به زور

خدمت خانوم غزل بارون عرض کنم که ...

اینکه شما میگی وقتی که چادری بودی چه حرفها که نشنیدی من به یاد نکته ای انداخت ...

به نظر شما عمل های خوب آسون هستن یا سخت ؟

اینکه ما از مالمون بگذریم و اون رو به دیگران ببخشیم ...
اینکه نماز بخونیم ...
اینکه روزه بگیریم ...
اینکه شب زنده داری کنیم ...

مطمئنا همه ی این اعمال خوب سخته انجامش ...

حجابم مثل همینه ... انجامش ساده نیست و سخته.
به نظر من کلا اعمال خوب سخت هستن نه آسون ... همچنین اعمال خوب نسبت به سختی و آسونی شون ثواب بیشتر یا کمتری هم دارن ...

اینکه برخی افراد مریض روحی مزاحم همه میشن بخصوص خانم های چادری رو میشه پای سختی های رعایت حجاب کامل گذاشت...

غزل بارون
21st July 2011, 06:48 PM
فرمایش شما کاملا متینه.من همه حرفاتونو قبول دارم همه اینا به سختیش می ارزه محدودیت رو ما ایجاد میکنیم نه حجاب.یه سوال از آقای askدارم شما دوست دارید کسی نگاه نامربوط به خواهرتون مادرتون یا حتی خودتون کنه؟!صد در صد نه!این حجاب فقط و فقط برای همینه

Rez@ee
21st July 2011, 06:57 PM
فرمایش شما کاملا متینه.من همه حرفاتونو قبول دارم همه اینا به سختیش می ارزه محدودیت رو ما ایجاد میکنیم نه حجاب.یه سوال از آقای askدارم شما دوست دارید کسی نگاه نامربوط به خواهرتون مادرتون یا حتی خودتون کنه؟!صد در صد نه!این حجاب فقط و فقط برای همینه

عرض منم دقیقا همینه.پوشش فقط یک جنبه از حجابه وحجاب در نگاه در رفتار در صحبت کردن و......... مصادیق دیگر حجابن.

غزل بارون
21st July 2011, 06:58 PM
درسته.پس بنده اشتباه متوجه شدم.معذرت میخوام

باستان شناس
21st July 2011, 07:20 PM
درود فکر میکنم نظر سنجی جای گزینه های دیگه ای هم باید داشته باشه...
کمی به نظرم ایراد داره.....[tafakor]

Mercy
21st July 2011, 07:44 PM
من یه جایی نظرم رو در مورد حجاب گفتم 100 تا دشمن پیدا کردم بعضیا در جریانن اینجا هم امتحان میکنم.

حجاب مجموعه ای از پوشش ظاهری و حیای دورنیه.
حجاب محدودیت نیست سپر هم نیست.
حجاب(حجاب در معنای گفته شده) به یک زن ارزش و شخصیت میده من هر دو نوع حجاب و بدحجابی رو تجربه کردم. حیا رو که همیشه سعی کردم داشته باشم اما قبلا با پوشش ظاهریش موافق نبودم که حالا کاملا موافق این مورد هم شدم.

حجاب دید دیگران رو نسبت به آدم تغییر میده اون هم به شکلی مثبت.

کاوه
21st July 2011, 08:01 PM
من نظر شهید مطهری رو راجع به پوشش درج میکنم چون بهش اعتقاد دارم :

وظيفه پوشش كه اسلام براى زنان مقرر كرده است ‏بدين معنى نيست كه از خانه بيرون نروند.زندانى كردن و حبس زن در اسلام مطرح نيست.در برخى از كشورهاى قديم مثل ايران قديم و هند چنين چيزهايى وجود داشته است ولى در اسلام وجود ندارد.

پوشش زن در اسلام اين است كه زن در معاشرت خود با مردان بدن خود را بپوشاند و به جلوه‏ گرى و خودنمايى نپردازد.آيات مربوطه همين معنى را ذكر مى‏كند و فتواى فقها هم مؤيد همين مطلب است

arad2000_gh
21st July 2011, 08:04 PM
من هم یه مدت طولانی (8 سال) چادری بودم و البته هیچ کنایه ای هم نشنیدم فقط سر کردن این چادر خیلی برام سخت بود. تو گرمای تابستون دمای بدن رو دو برابر میکنه و تو سرمای زمستان هم بسیار دست و پاگیره.

کلا پوشش مزخرفیه

البته اگه برای خانم ها حجاب رو فقط چادر بدونیم بسیار ناراحت کننده است.

من به داشتن حجاب معتقدم. یعنی هر نوع پوششی که ادم رو از دید نگاه های هرزه دور کنه

حالا میخواد چادر باشه یا مانتو یا پوششهای محلی یا...

محسن آزماینده
21st July 2011, 08:06 PM
من گزينه 3را زدم
خوبه ولي پسر يا دختر بودن جرم نيست كه پسرا با دخترا و دخترا با پسرا به دليل جنسيتشون رابطه نداشته باشن
البته رابطه اجتماعي سالم

Mercy
21st July 2011, 08:11 PM
البته اگه برای خانم ها حجاب رو فقط چادر بدونیم بسیار ناراحت کننده است.

من به داشتن حجاب معتقدم. یعنی هر نوع پوششی که ادم رو از دید نگاه های هرزه دور کنه

حالا میخواد چادر باشه یا مانتو یا پوششهای محلی یا...

شاید پرسیدن این سوال خارج از موضوع بحث باشه اما به نظرتون الان در جامعه ی ما پوششی هست که از دید نگاه های هرزه دورمون کنه؟

یا خانومی هست که بخواد مانتو بلند و گشاد بپوشه و روسری رو طوری سرش کنه که تا بازوهاش رو بپوشونه؟

* Robo milad *
21st July 2011, 08:45 PM
یه چیز من بگم.؟!!!!

من تا چن هفته پیش خودمو ازاد اندیش و روشن فکر می دونستم و تضاد با هرچیزو روشن فکری میگفتم

اما یکی یه چیزی گفت هرچی بهش اعتقاد داشتم ریخت بهم - مجبور شدم هر عقیده ای رو برا خودم اثبات کنم تا دوباره معتقد شم

رفتم تو اعتقاداتم دیدم اعتقاداتم بیشتر روی هوس خودمه تا منطقم .

یکی از اونا راجع ب حجابه . حالا با حجاب کاملا موافقم

sheri khoshgele
21st July 2011, 08:52 PM
حجاب خیلی خوبه.خداییش تازگیا که باحجاب و لباس مناسب میرم بیرون احساس ارامش میکنم نگاه سنگین و کثیف بعضی از پسرای تو خیابون حس نمیکنم.
اخه ادم وقتی یه چیز خوشگلو خوبو با ارزش داره که نمیذاره همه ازش استفاده کنن و ازش لذت ببرن.دختر خانومای خوشگل ما ارزش خودشونو نمیدونن که میذارن هر پسری ازشون سو استفاده کنه.
حجاب امروزه واسه پسراهم مهمه.چون کلا هم دختر و هم پسرو از گناه دور میکنه.
میگین نه؟؟؟
امتحان کنین...

rangin kaman
21st July 2011, 09:26 PM
من گزینه دو رو انتخاب کردم ولی به نظرمگزینه ها دقیق نیست.حجاب مفهومی فراتر از پوشش داره که گاهی منجر به محدودیت میشه .محدودیت ها چیز هایی رو از ما میگیرن و چیزهایی رو هم به ما میدن . اهمیت چیزی که بدست میاریم تعیین کنده است

*مینا*
21st July 2011, 11:37 PM
همه ی نظرات رو خوندم ، خیلی خوش حال شدم ، که در همچین دورانی بچه هامون این طور فکر می کنن :)>- ممنون از نیلوفر عزیز که این تاپیک رو ایجاد کرد [golrooz]

حجاب از لحاظ پوشش یه چیز مشخصی هست که اما و اگر نداره توش ، همه مون هم واقفیم !
بقیه ی موارد از نظر من فقط توجیه هست برای کنار گذاشتن اصلِ حجاب .

بعضی ها چادر سر می کنن و حجابشون رو کامل حفظ می کنن
بعضی چادر سر می کنن ، اما با این حال کلی از موهاشون بیرونه و چه مانتوی چسبناکی به تن دارن...
برخی مانتویی هستن با حجاب کامل
برخی کمی از موهاشون بیرونه
و ...

مسلما هر تلاشی که برای خدا باشه نتیجه ی خوبی خواهد داشت [labkhand]

یعنی اینکه محدودیتی که با حجاب میاد لزوما بد نیس.فلسفه حجاب محدودیته.

من گزینه دو رو انتخاب کردم ولی به نظرمگزینه ها دقیق نیست.حجاب مفهومی فراتر از پوشش داره که گاهی منجر به محدودیت میشه .محدودیت ها چیز هایی رو از ما میگیرن و چیزهایی رو هم به ما میدن . اهمیت چیزی که بدست میاریم تعیین کنده است

خیلی عالی بود ، تا حالا این طوری به قضیه نگاه نکرده بودم [tashvigh]

من خودم یه سال تمام چادر سر کردم ولی چه کنایه هایی که نشنیدم که این حجاب برای ما نیست.
غزل جان عزیزم اصلا با این حرفت موافق نیستم ... چرا که هیچ وقت در همچین موقعیتی قرار نگرفتم !! کنایه [taajob] ؟!! نه اصلا به یاد ندارم ....
اتفاقا بر عکس ... از نظر من نگاه های آلوده هست که از هر حتی توهینی بدتر هست ...

چه طوره یه یه بحثی هم در مورد جنبه های دیگر حجاب داشته باشیم ، گفتاری ، شنیداری ، دیداری و ... 8->

تووت فرنگی
24th July 2011, 06:10 PM
سلام،واقعا نظر دوستان جالب بود!!ولي من ميگم محدوديت اگه هم باشه%5که اونم ميماسه به مصونيتش!!!:->
کمي دقت کنيد متوجه منظور من ميشيد

تووت فرنگی
24th July 2011, 06:30 PM
ببينيد من گزينه هارو باتوجه به عقايد و افکار خودم گفتم[tafakor]ببينيد شما ميتونيد امتحان کنيد،من خودم امتحان کردم که ميگم [nishkhand]ي روز با مانتو کمي کوتاه تر و خوش تيپ کردم رفتم بيرون شما نميدونيد من از وقتي رفتم بيرون تا وقتي برگشتم چه استرسي داشتم ،نميدونيد چه نگاه هاي کثيفي روت هست نميدوني تا چند فرسخ نگاه هاشون ادامه داشتتت!!!![gerye]اما وقتي با يک حجاب بهتر و زيباتر ميرم بيرون امنيتو حس ميکنم!!!! اينا همش الکيه که ميگن حجاب محدوديت ،وقتي يکي بدونه چرا حجاب داره و ي روزي اجرش رو ميبينه مطمئنا خوشحالم ميشه از حجاب خوبش!! و اينکه اين هم که چادر حجاب برتره من اعتقادي ندارم چون يک مانتويي هم ميتونه برترين باشه :-*

*****دوستاني هم که با گزينه ها مشکل دارند ميتونن نظري ندهند ، با نظر ندادن چند نفر اتفاق خاصي نميوفته [nishkhand][khande]،،سعي کنيد يکم مثبت بينديشيد:!::x*****

منتظر نظرات مثبت و سازنده دوستان گلم هستم !

Majid_GC
28th July 2011, 11:58 AM
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم ...
فکر کنم یکم دیر عضو این سایت و یکم دیر تو اون تاپیک شرکت می کنم اما برای ادامه ی بحث آماده ام...
حجاب مانند بسیاری از اعمال دیگه دارای دو بعد هست : بعد فردی و بعد جامع و اجتماعی
مطمئنا در هر عملی از بعد فردی به سمت بعد فرهنگی و اجتماعی می رویم و به عبارت دیگر به دنبال اثرات فردی که یک عمل پدید می آره اثرات اجتماعی هم به دنبال اون ..
بحث من روی خوب یا بد بودن نیست چرا که یکی از اصول هویت مذهب شیعه و اسلام هست و فکر نمی کنم حرفی درش باشه...
اما چیزی که در حال حاضر قابل بحث این است که چرا به موجب برقراری اثرات اجتماعی بعد فردی اون را اجباری می کنیم و در واقع اثرات بعد اجتماعی اون را عادی می کنیم و به همین دلیل امروزه بحث کردن درباره ی بعد اجتماعی یک نوع بازی با کلمات و توجیه به نظر میرسه تا یک دلیل!

چیزی که برای من مفهومی نداره این هست که چرا یک فردی روسری یا یک مرد پیراهن آسین بلندی می پوشه و 4 دکمه ی اون را باز می کنه ...
بیش از دو حالت وجود نداره یا هویت مذهبی رو می پذیریم یا نمی پذیریم ، اگر بپذیریم به دنبال اون باید و نباید هایی شکل میگیره و اگر نپذیریم فبها ..
و دلیل این موضوع اجباری بودن و در نظر نگرفتن هدفی برای اون موضوع هست!
یه مثال : راز و نیاز هم بعد فردی و هم بعدی اجتماعی ، بعد فردی همان طور که مشخص اثراتش فردی هست و برای هرکسی متفاوت هست و بعد اجتماعی اون احساس مسئولیت و تقوای جامعه را به دنبال می آورد و به عقیده ی بسیاری از تاریخ دان ها چیزی که باعث شد در دوران هخامنشیان دموکراسی مطلق باشه وجود تقوای اجتماعی بود،
حال آیا ما می توانیم برای برقراری دموکراسی بعد فردی اون یعنی یک عمل مثل راز و نیاز را اجباری کنیم ...
حالا اینکه دلیل اینکار چیه و چه کار هایی می تونه جایگزین اون باشه بحث دیگری است /
و در آخر هم نتیجه و فرمول بندی این اجبار بودن را بگم _ حجابی که الان در جامعه رواج داره مال هویت اسلامی هست و حالا وقتی که این نوع حجاب به طور مطلق و فقط رواج داره در حقیقت این نوع حجاب به دیگر مکتب ها تحمیل می شود و اهمیتی نداره که پیروان دیگر مکاتب چه نوع عقیده ای دارند ....

gsrgaga
28th July 2011, 12:54 PM
جحاب اجباری جالب نیست چون نمیتونی بفهمی اون شخص چه برداشتی از حجابش یا محیط داره خیلی اوقات هست که فکر میکمی بی حجاب بودن عادی بهتر از برخی افراد محجبه ی خودمونه و میشه با نوع لباس پوشیدن اون شخص براحتی طرف خودمونو بشناسیم همینطور که یه مردو اینجا میشه با نوع لباس پوشیدن اون شناخت

msd21
28th July 2011, 01:38 PM
من به شخصه هیچ اعتقادی به حجاب ندارم
چون از وقتی دانشجو شدم صحنه ها و تصاویر و افراد و اتفاقاتی دیدم که با تمام باورهای قبلی ام تضاد داشت
الان باور من اینه که:
قانون و قدرت کشور به حدی امنیت رو برقرار کنه که افراد به خودشون جرات انجام خیلی کارها رو ندن و حجاب تبدیل به یه ویژگی شخصیتی بشه یعنی هر کس با توجه به شخصیت و اعتقادات خودش هر جور که میخواد بپوشه
نه اینکه ما نتونیم امنیت جامعه رو کنترل کنیم بعدش از مردم بخوایم که با پوشش خودشون امنیت رو برقرار کنن

Majid_GC
29th July 2011, 11:40 AM
مطمئنا برداشت و تفاسیر افراد از مباحث و وقایع گوناگون متفاوت هست ..
اما این نکته را عرض کنم که در اجباری بودن حجاب اصلا بحث امنیت بیشتر مطرح نیست.
فلسفه ی اجباری بودن حجاب از دیدگاه شهید مطهری و روحانیون به این قرار است که:
با اتکا به این حدیت که : بزرگترین گناهان ، آن هایی هستند که در نزد مردم کوچک شمرده شوند
برای اینکه بی حجابی در نظر مردم گناه سبکی شمرده نشود این تصمیم اتخاذ شده است و یکی از مبانیه مذهب شیعه است/
حال ابنکه برداشت ما از واژه ی عامی مردم در این حدیث درست نیست فبها...

master_mind
29th July 2011, 12:23 PM
حجاب چیزه خیلی خوبی چه برای زن و چه برای مرد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد